0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lady

Vyzstanoviavane sled operacia
« -: Март 06, 2005, 22:16:29 pm »
Iskam da popitam sled kolko vreme ima pylno vyzstanoviavane sled operacia na desen iachnik -- ot endometriozna kista; na liav iachnik -- ot dermoidna kista; na matkata -- ot miomno vyzelche. Dali ima vyzmojnost da se zabremenee i kakvi sa riskovete ot poiava na prazen sak sled prekarano lechenie sys Zoladex.
Blagodaria vi predvaritelno!
*
Re: Vyzstanoviavane sled operacia
« Отговор #1 -: Март 07, 2005, 09:22:31 am »
Говоря само от ли4ен опит. И при условие, 4е операцията е zапо4ната като лапароскопска, но при иzваждането на миомата са направили малък раzреz. Фиzи4еското ми въzстановяване беше отли4но. 20 дни след операцията са zабранени всякакви тежки фиzи4ески упражнения и секс. При мен дори дългото седене на стол водеше до едни притъпени болки от придърпване. До 3 месеца е zабранено zабременяването. Лошото при мен е, 4е имах проблеми с цикъла, които още не може да се регулира. Но това не е правило, а иzклю4ение.
Дано другите моми4ета ти отговорят на другите въпроси.
 :)
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Vyzstanoviavane sled operacia
« Отговор #2 -: Март 07, 2005, 13:17:41 pm »
Лейди,

Възстановяването след операция е твърде индивидуално и зависи от организма ти, за това не може да се даде срок.

От личен опит и въпроси към лекари:

1. Матката се възстановява най-бързо, защото е много силно кръвоснабден орган.
2. Яйчниците продължават да функционират веднага след операцията, независимо, че са травмирани. Друг е въпросът колко качествени яйцеклетки ще "снасят".
3. Лекарите ми казаха, че след коремна хирургична интервенция не бива да се залежавам, за да не станат сраствания. Умерените движения са препоръчителни, както и ходенето. Вдигане на тежко /над 2-3 кг./ ми забраниха до 1 год.
4. По отношение на забременяването - има 2 школи. Едните препоръчват 6-8 месеца пазене, даже и пиене на противозачатъчни през това време. Моят лекар ми даде зелена светлина още на третия месец, независимо от многото миомни възли, които отстраниха.

ZOLADEX? И при мен искаха да го прилагат, но аз отказах категорично, когато разбрах какви са последиците. Избрах операция. Доколкото си спомням, 3-4 месеца трае връщането на организма към нормален ритъм, но пак е различно при всяка жена.

Без претенции за супер компетентност, дано да съм била полезна.  

Моля, пиши на кирилица.

Поздрави и успех!
М.
*

    Lady

Възстановяване след операция
« Отговор #3 -: Март 08, 2005, 14:01:02 pm »
Мили момичета, най-напред искам да ви честитя осми март и да ви пожелая да бъдете обичани и йелани йени, добри майки!
Благодаря Ви за изчерпателните и интелегентни отговори. Но искам да попитам какви са последствията от Zoladex, тъй като аз си бих първата инжекция. Искам да попитам при условие, че операцията ми е започнала като лапароскопска, но с по-голям разрез заради дермоидната киста колко дни болнични могат да бъдат изписани и какъв е реда за изписването им!
Желая ви весело празнуване!
*

    Галка

Vyzstanoviavane sled operacia
« Отговор #4 -: Март 26, 2005, 01:49:09 am »
Здравей мила Лейди,аз съм оперирана от ендометриоза и лекувана 6 месеца със Золадекс -последствията са единствено положителни,за лечение на ендометриоза това е най доброто лекарство както и Диферлин(не съм сигурна правилно ли го изписах)Никаде досега не съм чела че има неблагоприятни последствия а напротив точно обратното,ако искаш да се избавиш от ендометриозата си продължи лечението със Золадекса и не се плаши,той може само да ти помогне единственото е дискомфорта който ще усещаш докато го биеш-като топли вълни,напрежение,изнервеност,но се изтърпява знаейки в името на какво го правиш.
Желая ти много късмет и смело напред.