0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #20 -: Юли 17, 2012, 08:55:20 am »
Привет и от нашата банда:)

Всички сме добре и искам утре да е 15-20 септември (тогава ще сме на градина) :):):) Това в кръга на шегата но децата ми взимат здравето:):):) Докато си мислех, че са "нормално" палави сега си мисля, че аз съм станала ненормално избухлива:)
Започнаха да говорят много и искам да запомня всяка смешна дума но ги забравям и затова записвам когато се сетя:)
И изобщо не искам да идва септември:) Ще ми е много мъчно но няма да съм първата де:) А и се вълнувам, че ще имам малко повече свободно време за себе си и отсега се опитвам да реша какво по-напред да направя:) Луда, лудааа:)

Вчера се прибрахме от село. Много хубаво ама много топло и не можехме да спим по цяла нощ. От ходене по вили и села, бях забравила колко е хубаво и УДОБНО да си си в къщи:)

Ники, да се оправяте бързо и дано не се налагат операции.

Хубава седмица на всички и здрави деца.
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #21 -: Юли 17, 2012, 09:17:17 am »
Здрава седмица желая на всички мами и деца! Прохладата при нас вече е факт и веднага се усети по по-добрия сън на децата.
Лиско, теб винаги, когато те чета все едно себе си чета  :oops:. Само дето ти имаш 3 деца на еднаква възраст и наистина не ти е никак леко. Тогава се засрамвам и започвам да го давам по-леко.
От известно време съм отпуска, за да гледам малките и успях да сведа целодневното тръшкане и мрънкане до само 3-4 пъти дневно. При нас проработи сядането на размисли защо и как са постъпили. Чак не ми се вярваше че ще успея и се надявам като тръгнат отново на градина да не се върнем отново в изходна позиция.
И да напиша и аз моите останали стикери след първо раздаване  :D :
27, 38(2 бр.), 39, 90, 106, 107(2 бр.), 125, 143, 163(2 бр.), 165, 179, 183, 186, 203
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #22 -: Юли 17, 2012, 09:57:32 am »
Хладна и здрава седмица ви пожелавам.
Наистина беше много жега тук в неделя. Затова и избягахме в „панината“ - за пръв път ѝ беше. Вамерихме си малка полянка до пътя над Дедово, дръвчета и шишарки ..... Като бонус имахме едно семейство с кака и мъничко бебенце. :lol: Пощръкля от радост.
И да ви кажа, не е зле детето да е наясно как се казват животните и децата им. Но бъдете готови да чуете:
- Мамо ти си пасе (прасе)
- Не съм бе мамо, не съм прасе
- Не не, ни уъжи чи ни си пасе, пасе си.
Освен това имаме
- Ники маку пиенци, мама кокошка
- Ники маку тиенци, мама кава
- Ники маку кучинци, мама кучка.
И опасното за семейния мир:
- Ники маку кукудиучи (крокодилче), мама кукудиу и баба гоям кукудиу( крокодил е това)
А сега ми кажете как да обяснявам на свекървата, че не аз уча детето, че баба ѝ е голям крокодил :lol: :lol: :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #23 -: Юли 17, 2012, 10:02:28 am »
Никитали, аз много пъти съм казвала и го мисля макар да не мога да съм напълно убедена в теорията си, че понякога едно дете или деца с малка разлика се гледат по-трудно от три на една възрастя Факт е че до към втората година на децата се справях, сега вече не се оправям изобщо с тях:):):) Те се справят с мен както си искат:) Само да са здрави и това ще го "израстем" къмто 25-тата им година:):):):)

Забравих да споделя че от 2 седмици вече искат приказка като заспиват. Лошото е че всеки иска различна приказка:))))или понякога двама искат различни приказки а Дани да пя за Червената шапчица:) И разказвам три приказки едновременно:) или две приказки и пея песен:))))) Това едновремнно. От 2 дни имаме малък напредък и се изчакват всеки да си чуе много съкратената приказка че иначе има да разказвам до 12:)
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #24 -: Юли 17, 2012, 10:10:28 am »
ооо това с различните приказки е класика, и у нас е така :lol:
Въведохме ред, едната вечер едната избира, другата вечер другата, но Деси милата, нали е разсеяна за трима все забравя кой е избирал предната вечер и познайте... :lol: Еленка помни като слон, а й се опитва и да послъгва, та 4-5 пъти в седмицата избира тя :lol:
Не че не се четат по 2-3 приказки всяка вечер, защото все искат и още и още, ако може само това да правим.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #25 -: Юли 17, 2012, 10:22:32 am »
Еленка помни като слон, а й се опитва и да послъгва, та 4-5 пъти в седмицата избира тя :lol:

още веднъж се убеждавам колко правилно съм си насочила избора... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #26 -: Юли 17, 2012, 10:24:32 am »
Аааа, приказки само на гърнето. Иначе се разсънва и преразказва или задава въпроси по темата още 2 часа. Любима приказка е - „куту Ники нямаши и какити от зъчатие ...“ :lol:
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #27 -: Юли 17, 2012, 11:20:46 am »
Еленка помни като слон, а й се опитва и да послъгва, та 4-5 пъти в седмицата избира тя :lol:

още веднъж се убеждавам колко правилно съм си насочила избора... :)

ооо определено, че две "златни рибки" не знам как ще се оправят :lol:
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #28 -: Юли 17, 2012, 11:27:43 am »
И опасното за семейния мир:
- Ники маку кукудиучи (крокодилче), мама кукудиу и баба гоям кукудиу( крокодил е това)
А сега ми кажете как да обяснявам на свекървата, че не аз уча детето, че баба ѝ е голям крокодил :lol: :lol: :lol:

Много сладко :) А пък каузата да се обясняваш с "гоям кукудиу" е загубена вече :)


И ние разказваме или четем по 2 приказки вечер, редуват се кой да избира пръв. Обаче когато баща им е много уморен, винаги успява да ги убеди доброволно да си разказват приказките един на друг, а тате да задреме пръв. Ма на мен не ми се получава такъв висш пилотаж в педагогиката  :wink:
« Последна редакция: Юли 17, 2012, 11:30:58 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #29 -: Юли 17, 2012, 11:41:39 am »
или понякога двама искат различни приказки а Дани да пя за Червената шапчица:) И разказвам три приказки едновременно:) или две приказки и пея песен:)))))
Каква ли е тази песен  :lol: :lol: :lol:
Моите пък ги пращам вече да си лягат сами, те приказките си ги разказват един на друг  :lol:
"Едно време имах един лъв и той цопна в млякото" другия: "А моя лъв цопна в меда"  :lol:
Много се чудих кой е първоизточника, докато не гледах реклама, че някакво животно скача в чаша с мляко мисля...
А другите истинските приказки само ги четем от книжките, не разказвам, естествено го правя нарочно  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #30 -: Юли 17, 2012, 12:04:25 pm »
Обаче когато баща им е много уморен, винаги успява да ги убеди доброволно да си разказват приказките един на друг, а тате да задреме пръв.

дето се вика - Trust me, I'm engineer :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #31 -: Юли 17, 2012, 12:09:16 pm »
като стана дума за приказки преди заспиване, мойто вече не иска приказки. каза, че иска да му се чете от "истинските книги" - разбирай, детските енциклопедии. детски, детски, ама все пак не са адаптирани като за 6-годишни, а баща му не е разбрал това.

и слушам аз иззад вратата тия дни - "ето тука малкия мозък, този е продълговатия, той подава импулси към главния..." уплаших се направо! а онова слуша със зяпнала уста и попива...

оня ден ме пита знам ли какво има в костите. аз го контрирах с въпроса какво е ял за следобедна закуска в градината. той млъкна, помисли малко и продължи да обяснява, че в костите имало кръвотворни клетки. казах му, че първо трябва да се научи да помни какво му се е случило преди 1 час, а после да учи за устройството на човешкото тяло. не съм сигурна дали ми разбра намека.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #32 -: Юли 17, 2012, 12:39:29 pm »
джаме, със сигурност не те е разбрал.  :lol:

И аз имам някои приказки, дето мога да ги разказвам насън да ме бутнат. Книжка не ми трябва.  :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #33 -: Юли 17, 2012, 13:07:02 pm »
Джам, това че не ти отговаря на въпроса, нали не мислиш, че е защото не помни. :lol: Човека говори за такива важни неща като анатомия, ти го занимаваш с битовизми като хранене. :lol:
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #34 -: Юли 17, 2012, 13:16:55 pm »
джаме, със сигурност не те е разбрал.  :lol:

И аз имам някои приказки, дето мога да ги разказвам насън да ме бутнат. Книжка не ми трябва.  :lol:
Деси, аз с това, че само чета не намеквам, че не знам да разказвам, а че се опитвам да ги накарам да разберат, че приказките се четат от книжки (за да обичат книжките) и съответно книжки се четат само докато е светло, за да не ни болят очите  :wink:
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #35 -: Юли 17, 2012, 14:18:56 pm »
И у дома си четем вечер приказки, но Стефан само мерак има, вниманието му е за около 5 секунди. Изобщо не слуша какво му се чете, а само гледа картинки и пита това какво е, ама защо е така... И сега съм предприела тактиката, като прочета нещо да ги питам какво са разбрали. Последно четохме за "Чук и Пук" за зъбките, че ще видим кога ще стигнем до зъболекар та да са подковани и за яденето на сладки работи и не миенето на зъби ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #36 -: Юли 17, 2012, 14:50:48 pm »
Ох, не съм се смяла така скоро...малък/голям мозък, кости и баба крокодил... :lol:
Прекрасни деца, извор на бисери...

Сега малко срам...приказки ...лягам заспивам и те след мен....
- преди това в просъница усещам щателния преглед Уши ,Нос, Гърло от Калина
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #37 -: Юли 17, 2012, 15:27:38 pm »
или понякога двама искат различни приказки а Дани да пя за Червената шапчица:) И разказвам три приказки едновременно:) или две приказки и пея песен:)))))
Каква ли е тази песен  :lol: :lol: :lol:

Започвам с песен "Живяла е нявга, живяла е нявга, една Червена шапчица" следва приказка..."тя била много красива и обичана от майка си и баба си..." докато стигнем до момента с гората:) Там включвам заека и лиско по желание на Ники, защото тя спи с Лисковци (три плюшени играчки, които заемат половината и легло), че и киселото зелено грозде, което почти обраха сега на село защото Лиско ходил да го краде:) И пак на песен "о бим, бам, буки, буки, бам, буки...един кръвожаден вълк:)" Тук ако искате ми вярвайте и тримата се включват да пеят, само дето не могат да го изпеят така и всеки бука и бамка както му дойде:) На мен ми текат сълзите и се крия във възглавницата за да не видят, че се смея с глас:) Верно, отлагаме съня с 30 минути и на мама почивката обаче знаете, несравними с нищо друго моменти:)

:):):)Пете, само за тати не разбрахме в коя част на песента е:)

Алекс продължава да си избира бащи по улицата:):):) Днес на площадката отиде до един млад мъж с едно момченце и му вика "Ей тате" и бяга:) И се радва:))))
Миналата седмица Иво на Мими26 беше баща им и той:) Ама тя поне с мен го споделя:)))))))))))))))

И един въпрос към майките с момчета. Нормално ли е да има период е който децата обръщат голямо внимание на половите си органи? В смисъл като по-малки (3 годишни)? Дани непрекъснато си събува гащите и си дърпа чурата докато не получи ерекция. И щастлив идва да ми покаже и се радва "мамо иж, гоама чуа":) Не му обръщах много внимание, не му се и карам сега когато непрекъснато ръцете му са там ама започвам да се притеснявам:) За дъпането и разтягането не се тревожа защото все си мисля, че няма сам да си причинява болка. Алекс отвреме на време го повтаря но като цяло не му е много интересно все още. Никол пък с голямо любопитство наблюдава Дани и все иска да го хваща за чурата когато е "голяма":)

Мише:)))))) много ме разсмя:) верно ли ти бърка навсякъде?:):):)
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #38 -: Юли 17, 2012, 15:35:17 pm »
Хаха, Лис, искам да чуя песента на живо  :lol: В първия момент си мислех, че е песничката, която им пях за Червената шапчица, че бяха зяпнали тогава  :lol:
А за "татито" Иво се чувстваше като арабски шейх  :lol: с 2 жени, 5 деца и баба  :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #39 -: Юли 17, 2012, 16:36:14 pm »
Джам, все едно за моя син става дума  :lol:. Добре че не живеете в Америка...

Лиско, напълно нормални момчешки работи ви се случват  :wink:.

Да се похваля, че пътуването ни до България вече не е мираж - купих билетите и вече нямам търпение  :D...