0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #100 -: Февруари 21, 2009, 15:51:39 pm »
Аз съм ползвала Памперс, либеро, хъджис, мамия и сега ползвам Клевър - на била марката.
Аз лично от памперс не съм доволна, но и не съм им ползвала новите с ластиците.
Хъджис и либеро са ми фаворити.
Бях чела, че някой препоръчва тези на Била и като отвориха магазин във Варна веднага си взех. Трети пакет ползвам вече и нямам оплаквания. Пък и цената им е супер.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2009, 18:17:20 pm »
Понеже се разискваше въпроса за тортите и искам да си сверя часовника. Бихте ли дали 100-150 лв за торта за първия РД?
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #102 -: Февруари 21, 2009, 18:19:06 pm »
еее лейди, ти пък чак 150 лв. за торта па било то и за първо РД ми се струва вече прекалено. по-добре дай 60-70 лв., а с другите пари му купи една хубава играчка :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #103 -: Февруари 21, 2009, 18:23:08 pm »
ами аз уж не бих и ми се струваха адски много пари,но се наложи да вземем 2 торти ,всяка по 48 лв. ,та си станаха накрая 100лв.Но 100лв. само за 1-а торта не бих дала дори да ги имах.
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #104 -: Февруари 21, 2009, 18:46:03 pm »
Лейди, то зависи и от броя на парчетата. Аз също за първия купувах две торти(празнувахме с роднини и с приятели отделно) и цената за двете трябва да е била близо до 100, но не помня точно колко.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #105 -: Февруари 21, 2009, 19:16:27 pm »
Питането ми не е свързано с РД на Вики, а на друго дете. Аз ли съм побъркана, че не бих дала трицифрена сума за една торта или ...

Не можах да си довърша пост-а преди малко.
Та как намирате за себе си "златния стандарт"?  Коя глезотия или по-луксозна стока за детето да купите, при все че има и по-евтини, и по-скъпи?
Аз да си кажа правичката, на моменти се оливам - особено с играчките. За хубава и учеща  на нещо играчка бих дала, и до сто   пък и повече лева, харесвам марки /Вики няма забележки/ като Лего, Литъл тейкс, Плеймобил, Плейгро, даже и Толото пласмасовите заобичах /като видях на кво са способни след зверско мятане/. Но за мен скъпата играчка означава гаранция за качество и безопасност.
По въпроса за дрехите - Вики има и такива от Илиенци, и от Америка, и от маркови магазини в Сф , и от Ла редута. Въпросът според мен е на късмет,  цената и марката не гарантират качество.



 
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 20:10:02 pm от lady_11 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #106 -: Февруари 21, 2009, 21:28:42 pm »
не съм сменяла пелените- и за двете само на Проктър и гембъл
известно време карахме на Слийп енд плей, ама като зарибиха пазара и ги развалиха и си минахме на нашите си
плюс това, аз от една година си ги купувам от Турция, там са с ластичета отдавна пък и цената им супер- последния път ги взех на 17 лири за джъмбо пакет
торта за 150 лева не бих купила, и за сватбена не бих ги дала
тортата на Стефания за 1 рд беше 45 лева за 30 парчета и беше супер
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #107 -: Февруари 21, 2009, 21:55:23 pm »
Хубаво сте се разговорили за памперси - а бе тези "памперс" номер 3 много миришат, бе. Един пакет заподозрях, че нещо таковата, ама и втори купих - пак така, гледам на опаковката пише някакъв bath losion - какво е това чудо? Иначе сега 3-ка Памперс ни стават, а 3-ка Хъгис са ни големи 8O Засега съм пробвала само тези две марки, най-доволна бях от Хъгис 2 newborn - с ластик на колана отзад. Кои Памперс-и, казвате, имали ластик? В Била има само един вид и са без ластик.
Хъгис сега купихме някакъв класик, а гледам в интернет имат и модел ултра комфорт или нещо такова (става въпрос за номер 3) - сигурно те са с ластик?
Хъгис така се произнасяло, идвало от hug (прегръдка).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #108 -: Февруари 21, 2009, 22:07:26 pm »
Фрешче, всички Хъгис са с ластиче отзад -  и двойката, и тройката, и четворката. До там поне сме стигнали. Почти откак се е родила Александра сме с тях.
Напоследък взимах на два пъти Памперс, че нямаше Хъгис, ама нещо не ми харесаха. Новите само са с ластици отстрани, ама много плитки ми идват. Александра хем е 8 кила с мокри дрехи и пак са и плитки четворката.

За стандарта при децата -  аз не купувам скъпи дрехи, предвид че ги израстват много бързо, не виждам смисъл. За играчки също не съм склонна да харча много - детето ми си играе предимно с наши вещи или пък с налични подходящи за възрастта играчки.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #109 -: Февруари 21, 2009, 22:40:08 pm »
Фрешче, всички Хъгис са с ластиче отзад -  и двойката, и тройката, и четворката. До там поне сме стигнали. Почти откак се е родила Александра сме с тях.

Аз купих Хъгис 3-ка от Кауфланд и нямат ластиче, опаковката е синя и пише нещо от сорта на Класик. Иначе са хубави.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #110 -: Февруари 21, 2009, 23:29:15 pm »
Абе, ако трябва да сме точни и Хъгис не е - Хъгс би трябвало да е точното название, ама това няма значение.
Има разлика между Класик и премиум на Хъджис(по-лесно ми е така да им казвам), като за класика много лоши неща съм чувала. Аз от тях не съм ползвала.
В интерес на истината аз други пелени с ластик отзад на кръста освен Хъджис не съм виждала. И си ползвах само тях, докато тук не стана кът 4ката.
Клевър на Била са с ластик, но на лепенките - не на кръста.

На мен, така да се каже, ми се свидят много пари за дрехи. Боян има най-много дрехи от Редута.
Виж за обувките е друга работа. Там ми се иска да са качествени, а те са си цифра. Поне сега, когато лесно ги израстват се усеща.

За тортата и аз като Мини -  30 парчета за 40 лв. За мен тортите за детски РД са за фаца доста дълго време след първия рожден ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #111 -: Февруари 21, 2009, 23:35:28 pm »
Абе, ако трябва да сме точни и Хъгис не е - Хъгс би трябвало да е точното название, ама това няма значение.

мне...
Hugs (прегръдки, чете се Хъгс). Huggies (измислена дума, по правилата би следвало да се чете като Хъгис)

В интерес на истината аз други пелени с ластик отзад на кръста освен Хъджис не съм виждала.

Либеро виж.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #112 -: Февруари 21, 2009, 23:41:04 pm »
 :oops: Както винаги, Джам, права си.

И за Либерото си права, ползвала съм ги ама съм забравила. Аз тях ги смених лятото, по-дебели ми се струват и по-широки в частта мужду краката.

Както и да е, аз имам късмет че детето понася всички видове, от които съм опитала, добре.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #113 -: Февруари 22, 2009, 00:11:26 am »
Лейди, аз на този етап вече съм по-склонна да дам повече пари за хубава дрешка. Като знам, че ако я взема с един размер по-голяма, ще я износва повече време. Пари за играчки не давам, в смисъл не давам много. Кристина основно си играе с най-обикновени кубчета, на които има животни. Учи си ги, радва им се, издава съответните звуци и си строи кула. Давам пари за книжки, с удоволствие и по-скъпи, понеже тя това обича. Но ги пазя, де, да може да ги ползва и за по-късна възраст. Иначе на стената съм закачила едни много готини "джаджи" за събиране на играчки - с четири джоба. Пълни са с джунджурии и тя всеки ден си рови там и си намира все интересни неща. За нейното въображение, разбира се. Едва за другата зима смятам да дам повече пари, за Лего например, понеже виждам, че такъв тип игри са и увлекателни. Сега има само една по-скъпа къща на чико с разни фигури, но и е подарък от РД, но вече не и е интересна, реди ги всички фигури, но предииии, нон стоп тая къща редеше. Ето я:
Та затова се ориентирам, че такива неща харесва.
Абе общо взето то детето си показва какъв интерес има.
Сега идва лято, има двор, въздух, ще се играе на тревата с пясък, лопати, топки и пак смятам да спестя от към играчки.
 
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 00:13:55 am от Nina »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #114 -: Февруари 22, 2009, 07:55:35 am »
Хубаво сте се разговорили за памперси - а бе тези "памперс" номер 3 много миришат, бе. Един пакет заподозрях, че нещо таковата, ама и втори купих - пак така, гледам на опаковката пише някакъв bath losion - какво е това чудо? Иначе сега 3-ка Памперс ни стават, а 3-ка Хъгис са ни големи 8O Засега съм пробвала само тези две марки, най-доволна бях от Хъгис 2 newborn - с ластик на колана отзад. Кои Памперс-и, казвате, имали ластик? В Била има само един вид и са без ластик.
Хъгис сега купихме някакъв класик, а гледам в интернет имат и модел ултра комфорт или нещо такова (става въпрос за номер 3) - сигурно те са с ластик?
Хъгис така се произнасяло, идвало от hug (прегръдка).
Фреши,вярно е,особено когато са напишкани доста миришат :lol:
последно взехме ПАМПЕРС ПРИМА(турски памперс 24 лв) и те имат ластичета на колана,качество е като на другия Памперс но е с около 6 лв по-ефтин.

за торта.......не бих дала 100 лв.....мисля 50-60 е прилина сума и достатъчна
за играчки.......зависи от играчка,относително е,зависи от възможностите на семейството....
за дрешките........нашите не са маркови,мисля че нямам нужда от прекалено скъпи дрешки,защото бързо се израстват
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #115 -: Февруари 22, 2009, 09:12:06 am »
в съседен подфорум четох терзанията на Джам относно слънчевите очила, та в тази връзка да запитам какво мислите за слънчевите очила за деца /визирам Чико в случая/- приложими ли са, има ли добри марки, изобщо децата ни имат ли нужда от това
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #116 -: Февруари 22, 2009, 09:30:20 am »
Относно играчките да се изкажа и аз :lol:
по принцп не купуваме много, но предпочитам да са по-хубави и качествени. Деси също доста време след първия си рожден ден се забавлява с такава къщичка на чико, която Нина е показала. Скоро купихме класическо лего с малките части и подложка, ами да ви кажа много се кефи детето, сяда си на столчето и си реди, голямо забавление е. Обича да свири, имаме и пиано със столче, това й е страста. Разгръща си някоя книжка върху него и започва да пее по "ноти" :lol: За втория РД получи голяма количка за кукли (почти като истинска :wink:), с нея също си играе, вози си куклите, храни ги, приспива ги, готви им, има детска кухня. Но музиката и книжките за сега са й любимо занимание.
Дрешки и аз купувам предимно от ЛаРедута и от намаленията тук. С обувките компромис не правим, носи само хубави обувки, понякога са по-скъпи и от моите :oops:

Мини, ние лятото й купихме от мадър кеър слънчеви очила, защото като ни гледа нас и тя искаше, но не знам колко са качествени, изглеждат съвсем като истински :lol:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #117 -: Февруари 22, 2009, 10:50:55 am »
За тортите: нашата също струва 48 лв ( от едно място със Зори сме ги поръчали), но по другите места като проверявах, цените не надвишаваха 50-60 лв, изключая Лъки, където 16 парчета щяха да ми бръкнат в джоба с 95 лв (5.90 лв/парче). Наистина трябва да се спомене големината на тортата, а най-коректно е да говорим за цени на парче. В този случай - 5.90 ми се виждат множко.
Дрехите - маркови купувам най-често по намаления. То в любимия ми магазин и без това нон стоп има някакви комбинации от промоции... Не се впускам в големи харчове, защото Дългучката ги израства много бързо. При играчките положението е следното: купувам най-често по повод ( не крада бе повод ;)  ), получаваме много от близки и приятели, засега ни се събират в 3 кошнички 30 х 40см :)
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #118 -: Февруари 22, 2009, 21:01:23 pm »
Мини, според мен и детските очи имат нужда от защита, даже може би повече от нас (това си е мое мнение, нямам спомен да съм чела нещо по въпроса). Андрея има очила на Чико и разни други, на които пише, че има защита, но не знам колко е. Факт е че си ги търси като пече и лятото не ги сваляше.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #119 -: Февруари 22, 2009, 21:04:01 pm »
За дрехи и играчки давам пари. Не купувам задължително марково и скъпо. А нещо средно или намалено. Факт е че държат на пране и носене в пъти повече, от колкото евтини дрехи, които съм купувала. Същото е и за играчките.
За обувките - основните са качествени обувки, а има и такива които съм взела за много кално в двора, те са евтинки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!