0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #160 -: Юни 18, 2018, 21:53:15 pm »
Разбирам те напълно, защото тази бременност ми е първата с инжекционен и вагинален прогестерон. Мисля си същото и аз. На мен докторът, който ми беше изписал рогестерона ми забрани да го изследвам. Вагиналният стигал на фона на инжекциите. Аз си правих отначало подкожен- Progiron и после минах на мускулен веднъж седмично.
Христинче, вярвам че този път всичко ще е наред. Всички притеснения и дерзания можеш да си кажеш тук   :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #161 -: Юни 18, 2018, 21:58:25 pm »
Успех на всички, които чакат сбъдвате на най-съкровенните си мечти за бебчета. Извинявам се, че не ви пиша по име, но съм нова тук.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #162 -: Юни 18, 2018, 21:59:49 pm »
Този е от преди 6мин 😁
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #163 -: Юни 18, 2018, 22:05:10 pm »
Ели, много е бледа, ама като увелича и знам къде да я търся, я виждам. Дано е хубав резултат, измъчи се и ти. Стискам палци.
Хриси, занимавай ни по 100 пъти на ден. Де да знаех някой съвет, за да ти помогна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #164 -: Юни 18, 2018, 22:16:54 pm »
Еличка,
аз по принцип съм с 1.25 диоптър ,може и да греша,ама защо ми се струва ,че ти е счупен теста?Иначе виждам бледа чертичка.
Христинче,къде другаде ако не тук да кажеш какво те гложди?
Не мога да дам мнение или съвет ,но ти стискам палци много сериозно :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #165 -: Юни 18, 2018, 22:27:56 pm »
Сигурно тя го е счупила. Ели по принцип им вижда сметката, така ги разглобява, че не можеш да познаеш, че е било тест :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #166 -: Юни 18, 2018, 22:33:40 pm »
Видите ли снимка някъде на разглобен тест за Б, да знаете че е била Еличка... разкатава ги... Еличка много е бледа мила.... Изтърпи още няколко дни и направо си пусни кръвен.. тъкмо ако нещо може да разглобиш и машината ;) Стискам ти палци!

Pavla за мускулния прогестерон знам кой ти е, а вагиналния какъв е?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #167 -: Юни 18, 2018, 22:39:47 pm »
Генеричният- само прогестерон се казва. Тук, за да е покрито от касата трябва да е генерично. Като Утрогестан е.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #168 -: Юни 18, 2018, 22:40:54 pm »
Разбрах, благодаря ти.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #169 -: Юни 19, 2018, 00:16:18 am »
Момичета, точно тук е мястото да се занимавате с всяко притеснение, което ви хрумне. Още преди ерата на фейсбук, точно тук намерих „сродните си души“, затова и смятам зачатки за мое семейство.
Ще си знаете притесненията, ще се успокоявате, ще стискате палци. После ще бременеете заедно, ще знаете как се развиват бебчетата ви и в крайна сметка ще смятате всяко от тях като свои племеници.


п.п. Точице, цитатът под аватара ми е точно от вещиците на Пратчет. По-точно от тази на аватара - баба Вихронрав. Намерих преди години в нета графики на героите от Диска, свалих си ги, оцветих и ... Даже по някои празници си я разкрасявам тематично. Всъщност точно Пратчет ми помагаше в периода преди тест.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #170 -: Юни 19, 2018, 07:10:25 am »
И аз замислям да го чета като дойде момента преди теста..  как не съм се сетила до сега :)

Христинче, аз си мисля че много се притесняваш за този прогестерон ... Познавам я тази паника, но ти правиш всичко каквото зависи от теб.  Не си мисли за предишния път какво е било и защо е станало така... Може да са хиляди неща. Сега е различно и всичко ще бъде наред. Имаш много хубава стойност на ЧХГ. Само бъди спокойна .. бебето ще се закрепи здраво ще видиш!
Ето за сравнение -мен след теста изобщо не са ми казвали да пускам прогестерон и идея си нямам каква е била стойността... А и кървене имах. Явно организма в един момент го наваксва.  След два дена двойно ЧХГ и гледай как ще порасне коремчето до няколко месеца.
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 07:14:43 am от To4ica13 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #171 -: Юни 19, 2018, 07:51:31 am »
Добро утро момичета. Има ли някой, който да е ходил в клиника Надежда и да изрази мнение. Незнам къде да избера да отидем.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #172 -: Юни 19, 2018, 08:25:49 am »
Привет дами!

Арилена, аз бях в Надежда, но вече не съм, не съм доволна.Христинчето е там и е доволна.Всичко е лично усещане.Но за там се чака много, а по спомен ти си на 39 и нямаш много време за чакане.Избери си друга клиника не толкова натоварена.Да добри са, но не са най-добрите!

Христинче, знаеш че много може да са факторите за спонтанен аборт, не е само прогестерона!Аз знам че ще стане при теб, колкото и да се притесняваш!

Еличка, аз не виждам черта, но ти стискам палци!

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #173 -: Юни 19, 2018, 08:36:27 am »
Благодаря на всички. Този път в петък ще отида на кръвен. А и си само назначих утрогестан докато видя какво точно се случва този път.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #174 -: Юни 19, 2018, 08:39:02 am »
Този е от преди 6мин 😁
И аз виждам "невидима" втора черта в зона Т. Все си мисля, че ако няма бебче няма начин да се появи такава черта макар и "невидима" .
Стискам палците... :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #175 -: Юни 19, 2018, 08:43:20 am »
Благодаря на всички. Този път в петък ще отида на кръвен. А и си само назначих утрогестан докато видя какво точно се случва този път.
С кръвния внимавай, че аз вчера казах на АГ-то , че съм с ЧХГ 0 и той ми каза, че няма как да отчете нищо толкова рано както е при мен, ако евентуално съм бременна. Казвам "внимавай" за да не се разочароваш като мен, че аз голямо реване му ударих... При мен цялата ситуация е странна този месец и ще чакам още доста докато разбера какво става. Вчера малко си обнових графиката, че не съм влизала тук от 6-7 години , защото бях спряла всякакви опити и надежда, че ще имам дете някога...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #176 -: Юни 19, 2018, 08:45:08 am »
На кой ден от закъснението си?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #177 -: Юни 19, 2018, 09:02:25 am »
Mariya_Aleksandar, при теб нещата са били наистина прибързани, както сама си установила. Когато са те заболяли гърдите, евентуално е била овулацията. А  следкървенето, което си сметнала за имплантационно, е прекалееено рано за ЧХГ. При инвитро се прави тест най-рано на 10ти ден, което ще рече 10 дена + 3 до 5 дена развитие на ембрионите. Сравнявам с инвитро, защото е контролирана среда. Това ще рече тест най-рано на 12-14 ден от овулацията и то кръвен. Ако евентуално е било имплантационно кървене е било прекалено рано и все още ти е рано за тестове, днес трябва да ти е макс 24 ден от цикъла.
Иначе за Ели тя си сподели по-горе, че цикълът й е нередовен заради ПКЯ и не може да се разбере какво и кога се случва.
Като казах ПКЯ, Ели, ти правила ли си изследване за инсулинова резистентност, те често вървят в комплект, а ИР може да влияе на яйцеклетките. Да ти кажа аз досега да съм си направила кръвен, където се взираш в тези тестове от няколко дена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #178 -: Юни 19, 2018, 09:09:14 am »
Правила съм и пия метфогама 3х1 от 500мг. Ендокрииноложката още в началото ми каза имам ли съмнение за бременност да ги спра и ако бременността се потвърди да се видим и да преценим как ще се действа. Тази сутрин направих още един с първа сутрешна, който пак е със сянка на втора черта. Мисля да си пия утрогестан и да изчакам още 1-2 седмици пък каквото сабя покаже.
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 09:21:36 am от Eli4ka93 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #179 -: Юни 19, 2018, 09:31:26 am »
teri_90, не аз нямам подобни проблеми при ОВУ . На 36 съм и подобно нещо ми се случва за първи път в средата между двата цикъла, а то май и средата не беше, а по рано. Целият ми М. беше странен. Само 5-6 дни от 9-11 цял живот. А болките са остри и в гърдите , и в кръста , и в яйчниците като са за Нош Па или друго обезболяващо, но не смея да пия нищо сега. Това не е ОВУ, защото щях да я запомня, ако всеки месец съм така и по време на М. и по време на ОВУ , но най-вероятно е хормонален дисбаланс. Така ме боли остро и ужасно и пия Аулин 2-3 ден от М. ПМС аз много рядко съм имала в живота си, 2-3 пъти, но те са били 4-5 дни преди натъпване на М. Никаква идвя нямам какво стана този месец, но знам, че не е нормално. Ще си изчакам кротко до 30.06 да си ми дойде и приключвам мисленето и дерзанията отново. По принцип от 5 месеца не се пазим, но като цяло както ви казах 6-7 години грам не съм мислила за бебе , вкл. и последните 5 месеца... Някой хормон или някои хормони се бъзикат и за това се случи така с мен... Поздрави момичета на всички и няма да падате духом. Дечицата ще дойдат при всички. Аз вече съм старичка  :oops: за деца, но вие предполагам повечето сте по-млади от мен и няма да се отказвате и отчайвате!!!
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 09:42:17 am от Mariya_Aleksandar »