0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #800 -: Ноември 26, 2011, 10:23:10 am »
Д-р Бърди,
Мира вечерта към 9 пак се напишка малко в гащите. Пак се беше загледала в детско филмче и дойде да каже, че е пишнала, но е останало и за гърнето /доизпишка се в гърнето/. Легна си късно, чак към 12 и в 1,30 ме събуди, че и се пишка. Пишка доста и ми направи впечатление, че урината е прозрачна и без цвят, като вода.
Нормално ли е това?!
За следобедана закуска яде голяма паница попара, също 2 ябълки /постоянно иска ябълка, последните дни изяжда по 4-5/, пи вода, вечеря крем-супа.

Само да добавя. Мира не е ставала повече през нощта. Сутринта пишка по-малко количество и вече светло жълто.
Ще чакам мнението ви.

Павлина

Хубаво би било да дадете урина за изследване ( общо) и посявка. Пропуснах да отбележа че и уроинфекция може да причини диария при деца, макар че се съпровожда и с т-ра. Обикновено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #801 -: Ноември 26, 2011, 10:28:21 am »
В понеделник ще говоря с личната да пуснем една стерилна урина. Нелидикса, който е пила може ли да даде някакво отражение върху резултатите?

А тази безцветна урина през нощта притеснителна ли е? За първи път забелязвам такава...
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 10:29:58 am от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #802 -: Ноември 26, 2011, 10:29:10 am »
Боби, тук не ваксинират за шарки, все още
Докторе, искам да попитам АЦЦ кидс колко често и колко време- в сряда при Стеф отново тръгна бистър секрет, правихме отново промивки, капахме капки за нос, налагах затоплена морска сол на синусите, парихме краката във вода, на втория ден спряхме обилния секрет, от вчера се появи непродуктивна кашлица, взех АЦЦ, дала съм два пъти, снощи спа спокойно, секрет също няма. Водих я вчера за всеки случай да я чуят- няма хрипове, няма спазъм, само ми препоръча да й направя инхалации с вентолин, реших с халера да започна този път- пръснах само веднъж, вчера следобед. Да продължа ли АЦЦ /тази сутрин веднъж е кашляла- кашлицата е влажна и отхрачваща/, Ветнолин инхалер да пръскам ли превентивно още ден- два?

Бих дал Вентолин, още ден, два, без АЦЦ. След това, ако още има нужда, веднъж дневно, за 1,2 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #803 -: Ноември 26, 2011, 10:30:24 am »
В понеделник ще говоря с личната да пуснем една стерилна урина.
А тази безцветна урина през нощта притеснителна ли е? За първи път забелязвам такава...

Не. Това вероятно е разредена урина. Има такова нещо щом започне да се възстановява "баланса на течностите", след възстановяване на нормалнотто хранене. Понякога- от много течности е така... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #804 -: Ноември 26, 2011, 10:34:24 am »
Докторе, допълних предишния си пост, но Вие сте отговорили преди това... Нелидикса, който пи Мира, може ли да даде отражение върху резултатите от урината?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #805 -: Ноември 26, 2011, 11:02:36 am »
Ваксината е несигурна, потенциално опасна, и с неясни странични ефекти в дългосрочен аспект. Твърдението за " 9 години защита" се базира само на една статия, спонсорирана от "Мерк", произвеждащи ваксината.
Само 1 страна в Европа я прави задължително. И Гърция ( ако изобщо това може да е критерий). Още една, две страни - на 11г възраст, НО само с една доза ( Швейцария) и то след изследване на антитела. Северните страни- нито я ползват, нито предвиждат да я включат.
Имунитетът от натуралната болест е почти до живот.
Погледнете в  www.euvac.net (сега е с друго име).
Защо тогава в Америка правят задължително варицела? Защото имат висока смъртност поради невъзможност всички деца с варицела да бъдат АДЕКВАТНО проследявани и лекувани в хода на  болестта им. Поради "особеностите" на Американската Здравна система. Нещо което за Европа не важи.

И пояснявам веднага- вирусът на варицелата остава в човешкия организъм до живот. Никой ИЗОБЩО не знае, ваксиналния вирус как се "отнася" към организма-хост, дали "модификациите" при производството му не са фактор за потенциално опасни странични ефекти. Това НИКОЙ нито го е изследвал, нито има пред вид- тоест взаимодействието между ваксиналния варицелен вирус и имунната система на хост в дългосрочен аспект. Нещата тук са изобщо, но "удобно", непроучени. ИЗОБЩО. Няма данни тук... . Не забравяте също че, Херпес групата се състои от ХВ тип 1, ХВ тип 2, ЕБВирус, ЦМВирус, Варицела Зостер, Тип 6 и Тип 8. Последният от които е карциногенен, а Епщайн-Бар- причинител на Бъркит Лимфома в Африка.
Така че...
Да, прав сте. Аз не съм обърнала внимание, че е жив вирус. Кофти работа. Аз по принцип съм против ваксините с живи вируси. Особено при вируси като варицела, които се интергрират в ДНКто, както казвате пък хич не ми е кеф, че го правят. Обаче пък от друга страна не виждам защо смятате, че е по-безопасно човек да се зарази от варицела. Според мен обсолютно същите опасности го грозят, както и ако си я инжектира. Вируса се интергира и при двете положение и има шанс да мутира.
 Аз до колкото знам смъртността тук е била висока при възрастните, не при децата.  Една от идеите е, че ако човек има ваксината, няма да развие другата форма на варицела на стари години. Извинявам се не знам как се казва, тук се казва shingles. Обаче при положение, че сега разбирам, че това е жив вирус, аз честно казано вече не вярвам и на тази теория.
Всъщност каквото и да е, за нас е задължителна и ние вече я бихме. Аз единственото, което правя е да не давам да и дават на куп много ваксини. Тези ненормалнци искаха на 1 годинка да и тупнат 3 ваксини за общо 9 неща (едната е за 5, другата за 3 и варицелата). Не им разреших и ходихме 3 месеца подред да ги бием.
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 11:07:42 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #806 -: Ноември 26, 2011, 11:42:17 am »
Технологичните модификации на варицелният вирус са тези, които безпокоят, и как ИМЕННО те МОГАТ потенциално да влияят в една, или друга посока. Що се отнася до поведението му в организма-хост. Това никой нито го е проучвал, нито има нещо по темата.
Природният вирус, вследствие столетия циркулация е известно как се отнася към организма-хост- неговите "модификации" са резултат на взаимодействието му с организмите хост от столетия. Това е обаче естествен процес.

Варицела ваксината е една от най-скъпите ваксини в детският Имунизационен Календар. И това имайте пред вид. От полио ваксината печалби вече няма- ваксината се призвежда в промишлени количества и с много ниска цена. Но варицелната е с патент, и се произвежда монополно само от две компании. Плюс- японците, които си имат своя. Те всъщност първи ваксинират още от средата на 70-те. Но после май не го правиха със същия ентусиазъм вече.

"Комерсиализмът" в поведението на Американското медицинско съсловие е както в никоя друга страна, водещ фактор на поведение. България и тук "следва" неотлъчно... .
Да, имат този "навик" да правят по 4,5 ваксини на визита, бодейки двете крачета на места едно под друго.
Това аз лично намирам за ненормално поведение.
От чисто човешка гледна точка, не може да поставяте повече от една инжекция на визита, освен ако не са венозни, при особени обстоятелства, изобщо- при особени обстоятелства.
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 11:46:29 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #807 -: Ноември 26, 2011, 11:50:03 am »
Докторе, допълних предишния си пост, но Вие сте отговорили преди това... Нелидикса, който пи Мира, може ли да даде отражение върху резултатите от урината?
Може да лекува една уроинфекция.
Но и причинява повишени нива на кръвната захар, от които пак може да имате полиурия... .
Освен това е синтетичен квинолонов препарат, който ИЗОБЩО не е първо лекарство на избор в детската възраст!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #808 -: Ноември 26, 2011, 11:59:03 am »
Това повишаване на кръвната захар временно ли е? И са минали 2 дни след спирането на Нелидикса?!

Сутринта и преди малко пишка нормално, урината е със светло жълт цвят. Акото е твърдо, имаше едни кафеви нишки /предполгам от банана вчера/.

Ако в понеделник пуснем урина, още ли ще има отражение на лекарството върху нея?

При предишната серия с разтройство и повръщане + висока температура и пускаха ПКК и обикновена урина. ПКК беше в норма, в урината /Белтък -, Захар -, Кетотела +, Уробилиноген N, Билирубин -, ед. Er, 2-3 Leuco, ед.пл.еп.кл, малко уратил, пик крис./ Тогава ми казаха, че тия кетотела били положителни заради обезводняването. Нещо сега взех да се плаша да няма проблеми със захарта.
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 12:37:44 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #809 -: Ноември 26, 2011, 12:53:50 pm »
Оставете детето на спокойствие :)
Направете нещата, за които Ви писах само.  :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #810 -: Ноември 26, 2011, 13:04:27 pm »
Докторе, много притеснения последната седмица...
Пишкането през нощта, лошия дъх, оригването..., порових се в Интернет и като излязоха разни информации за диабет, просто се разтреперах.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #811 -: Ноември 26, 2011, 13:06:12 pm »
Направете само нещата около урината.
Пишете.

Оставете детето на спокойствие, и се радвайте на добрите резултати около темата с диарията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #812 -: Ноември 26, 2011, 17:01:42 pm »
Д-р Бърди,
ще правя пилешка супа и се чудя вече мога ли да сложа поне малко лук и/или домат? За застройки предполагам е рано... А олио малко при готвенето? Ще правя и кюфтета фрикасе.
Какви други плодове освен ябълки и банани мога да предложа? Ябълките вече по 4-5 на ден се чудя как не и писват?! Преди трудно я накарвахме да яде по един плод.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #813 -: Ноември 26, 2011, 17:16:58 pm »
Как е иначе детето?

Простете, но в пилешка супа, как слагате домат?  8O
Не лук, или поне само да ври с него цял, но не да и давате от него.
Зехтин, ако Ви е възможно... .
Оставете ябълките още 2-3-4 дена. Хапва ги детето ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #814 -: Ноември 26, 2011, 17:23:57 pm »
За домата питах, не конкретно за тази супа /за постни супи, за сосчета/...
Мира е добре. Има едно изхождане за днес - твърдо, пишкала е 3-4 пъти - не големи количества, светло жълто. /не знам какво беше това снощи   :(/
Хапва си с апетит и набляга на ябълките. :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #815 -: Ноември 26, 2011, 17:27:59 pm »
А... разбрах. От неделя доматчето. В началото само като сос, но не давайте от соса- да има вкус само от него.

За останалото-чудесно!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #816 -: Ноември 26, 2011, 17:31:17 pm »
Филийка, не препечена с масло за закуска мога ли да и дам, защото точно това си пожела? :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #817 -: Ноември 26, 2011, 17:33:26 pm »
Да. Умерено масло- не половина дебелина на филийката отгоре "в плюс"... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #818 -: Ноември 26, 2011, 17:39:33 pm »
ха-ха, добре.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #819 -: Ноември 26, 2011, 17:41:00 pm »
Виждате ли колко е просто? нито Налидикс, нито Ентерол, нито Гаи всякакви... .
Абсурдно простичко... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.