0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #500 -: Септември 25, 2011, 08:18:44 am »
Докторе, извинявам се за снимката  :oops:, уж я проверих дали се отваря след като публикувах!
Ето я: http://kpeycheva.snimka.bg/children/snimki.622921.25113302.

Ако клоните към глутенова ентеропатия какви изследвания за доказването и трябва да направим?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #501 -: Септември 25, 2011, 15:20:24 pm »
Направете първо УЗ на коремче.
Пишете после.

Защо УЗ? за да видите дали няма нещо в коремчето, даващо такова подуване- киста, например, или формация.
Ако това се изключи, следват изследвания по протокол
1
2
3
4
Ако всичко е наред- е наред.

Това не е  точно "жабешки корем", но това е малка подробност.
« Последна редакция: Септември 25, 2011, 15:29:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #502 -: Септември 25, 2011, 15:26:54 pm »
Това, което давате е от 1999.
Аз го дадох само за източник, че е е нормална флора,защото преди това не ми повярвахте.

Това е много интересен обзор, но с 12 годишна давност.
12 години са много голям период.
Не съм микробиолог, но от това, което следя специално за глабрата ( вследствие на Бг резултати) показва, че отношението към този патоген се променя.

Когато искате посявки, задача на микробиолога не е да пише всичко, което се намира, а да даде резултата, претеглен съобразно неговата квалификация. И не се пишат в резултата неща, които микробиолога смята за нормална флора- той затова е и микробиолог.
В Бг ги пишат, защото не знаят кое е норма, и кое- патология. И драскат всичко, което се намира- "Лекарят да му мисли". Като това е типична реакция на отбягване на поемане на отговорност, която ИМ принадлежи.
Но това не е коректно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #503 -: Септември 25, 2011, 16:32:54 pm »
Ох, Докторе, ако знаете как ми се искаше да прочета да не се вглеждам прекалено в детето и да го оставя да си расте на воля. Сега ще започна издирвам добър детски гастроентеролог и се надявам още следващата седмица да минем на преглед.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #504 -: Септември 26, 2011, 01:52:11 am »
Когато искате посявки, задача на микробиолога не е да пише всичко, което се намира, а да даде резултата, претеглен съобразно неговата квалификация. И не се пишат в резултата неща, които микробиолога смята за нормална флора- той затова е и микробиолог.
В Бг ги пишат, защото не знаят кое е норма, и кое- патология. И драскат всичко, което се намира- "Лекарят да му мисли". Като това е типична реакция на отбягване на поемане на отговорност, която ИМ принадлежи.
Но това не е коректно.
Един и същи организъм може да е нормална флора или инфекция. При лекари като вас това не е проблем, защото правите култури при нужда, но гинеколозите примерно правят микробиология рутинно ( което вече въобще не се прави без оплаквания) и като им излезне нещо се чувстват задължени да го лекуват дори и без симптоми. Лабораторият не знае има ли такива и затова трябва да докладва всичко.

Офф, извинявам се за офтопика, ще гледам да не продължавам така.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #505 -: Септември 26, 2011, 02:28:02 am »
Зависи за какви посявки... .
Не може да пишете за посявки от изпражнения всичко, каквото Ви излезе. Микробиологът преценява, какво ще даде като резултат- ако се съмнява- кръстосват  мнение с лекуващия, дали симптомите или картината оправдават подобни находки.
Не се докладва всичко- няма такива практики- негова работа е да преценява какво ще даде като резултат.
От друга страна- аз може да попитам ( съобразно картината) не се ли намира това, друго, трето.
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 02:30:26 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #506 -: Септември 26, 2011, 12:28:08 pm »
Докторе, намерих добра лекарка, препоръчана ми от няколко места и имаме час за 3 октомври. Преди това няма да може да ни пусне необходимите изследвания, защото е изчерпала лимита, който Здравната каса "благосклонно" и е отпуснала. От описаното на кратко за проблема ни и тя като Вас първо каза Цьолиакия, но после каза, че всичко ще стане ясно като я прегледа малката.

И още един въпрос - от постоянно издутия корем ребрата на малката са се обърнали навън, вместо както е нормално да са навътре. Това след адекватно лечение на основния проблем дали ще се оправи? Тя е момиче и предполагам че много ще я травмира като по-голяма ако си остане с такъв гръден кош. Даже вчера имахме едно приятелско детенце на гости, което и се смееше, че корема и е много голям, а тя го изживява тежко.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #507 -: Септември 26, 2011, 12:58:05 pm »
Ще се оправи.
Дето на тегло и ръст е адекватно за възрастта си?
Има прблемни изпражнения? мазни, лошо миришещи?
Има симптоми на Витаминни дефицити?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #508 -: Септември 26, 2011, 13:52:47 pm »
Докторе, благодаря за отделеното време!!!
Аз още вчера прочетох за непоносимостта към глутен, но почти не открих такива симптоми. Няма проблеми с изпражненията - нормални са и като цвят и като консистенция, по 1-2 пъти дневно. Няма болки в корема. Единственото по-притеснително е че последните 2 месеца е свалила 500 гр. без видима причина, не е боледувала в този период. Сега тежи 14 кг. и е висока около 102-103 см.
Симптоми за витаминни дефицити не мога да преценя дали има, но всеки ден хапва плодове и зеленчуци с удоволствие.
Дано не сме закъснели много с взимането на мерки! Но ако слушам само от педиатърката й тя все още нямаше да има записан час за преглед при специалист. Тя тази сутрин отказваше да даде направление на детето под предлог, че тя вече го е прегледала и няма нужда от никакви допълнителни прегледи и изследвания.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #509 -: Септември 27, 2011, 15:02:33 pm »
Бих искала да попитам д-р Бърди, при начало на хрема при дете на 4 години /леко запушено носле, подсмърчане, без секрети навън/ добре ли е да впръсквам солен разтвор, от тези които се продават в аптеките или да не правя нищо, ако нещата не станат по-сериозни.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #510 -: Септември 27, 2011, 15:13:48 pm »
Може да ползвате "Низита"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #511 -: Септември 27, 2011, 15:15:05 pm »
Благодаря Ви за отговора,докторе.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #512 -: Септември 28, 2011, 18:34:12 pm »
Докторе, днес минахме на преглед с ултразвук и заключението е че всичко с вътрешните органи е наред. Препрати ни на ортопед със съмнение за лордоза, съединителна недостатъчност и плоскостъпие. Освен това препоръча и другите ми деца да се прегледат при ортопед, защото било наследствено.

Така като си помисля може и малката да го има това чудо, защото на нея лявата й ръка се вади в китката от съвсем малко. След първото вадене и съответно наместване в Пирогов вече си я намествам сама. За половин година и се е вадила 4 пъти, като става буквало от нищо. Държа я за ръка и тя решава да ми се отскубне или да смени посоката и в китката и се усеща нещо като прещракване и започва силен рев. И ръката вече е извадена. А и като я гледам май и тя е с плоско стъпало, но се успокоявам, че може да е още физиологично при нея.

В понеделник имаме час за ортопед и за двете и ще пиша после какво е казал доктора. А също и за гастроентеролог за голямата дъщеря, като смятат да и пуснат и изследвания за цьолиакия за всеки случай.

Благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #513 -: Септември 28, 2011, 18:41:06 pm »
Добре.
Да. Може наистина да е от лордоза- това не се сетих... . Но пък такава лордоза при малко дете? не съм срещал досега. Но може- възможност е. Но ако е това, иска търсене от къде са тези неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #514 -: Септември 28, 2011, 23:37:26 pm »
Здравейте д-р Бърди! Моля за вашето мнение. Дъщеря ми е на 1г. и 9 мес. От седмица насам от долната страна на пръстите на едното и краче и се появиха едни твърди образувания, като мазоли или по-скоро като пришки, понеже се пукат и от тях изтича някаква течност. Първо помислих че е от неудобни обувки. Но след като на няколко пъти я забелязах че си сваля чорапа и започва да се чеше, се усъмних че може да са гъбички и днес я заведох на кожен лекар.Прегледа беше точно 5 секунди , а диагнозата / след като аз попитах , иначе нямаше намерение да каже/ - " инфекция, много е лошо" . Изписа :
- Дипрогента крем
- Уриаж - Cu-Zn крем
- Биодерма ABC  дерм хидратиращ крем
И да топим крачето в лайка.
Първия крем ме притеснява, прочетох листовката, съдържа кортикостероид и пише да не се използва за деца под 12г. Не съм я мазала още с него, какво мислите?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #515 -: Октомври 01, 2011, 10:19:12 am »
Докторе, понеже Вие ми препоръчахте Нелимед като система за прочистване на синусите, да попитам за друг техен продукт- назален гел

http://www.salveo.co.uk/health/neilmed/nasogel.asp

Мислите ли, че мога да го ползвам като защитен слой на нослето преди да излизаме от вкъщи, като превенция- или няма нужда. Тук ми препоръчват да правя това с Низита гел, но признавам си не съм редовна  :oops: И изобщо има ли резон в едно такова действие
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #516 -: Октомври 01, 2011, 13:44:17 pm »
Няма нужда от "защитни" слоеве.
Не е нужно да давате пари за това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #517 -: Октомври 01, 2011, 13:44:50 pm »
Здравейте д-р Бърди! Моля за вашето мнение. Дъщеря ми е на 1г. и 9 мес. От седмица насам от долната страна на пръстите на едното и краче и се появиха едни твърди образувания, като мазоли или по-скоро като пришки, понеже се пукат и от тях изтича някаква течност. Първо помислих че е от неудобни обувки. Но след като на няколко пъти я забелязах че си сваля чорапа и започва да се чеше, се усъмних че може да са гъбички и днес я заведох на кожен лекар.Прегледа беше точно 5 секунди , а диагнозата / след като аз попитах , иначе нямаше намерение да каже/ - " инфекция, много е лошо" . Изписа :
- Дипрогента крем
- Уриаж - Cu-Zn крем
- Биодерма ABC  дерм хидратиращ крем
И да топим крачето в лайка.
Първия крем ме притеснява, прочетох листовката, съдържа кортикостероид и пише да не се използва за деца под 12г. Не съм я мазала още с него, какво мислите?
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #518 -: Октомври 02, 2011, 15:58:50 pm »
Здравейте д-р Бърди! Моля за вашето мнение. Дъщеря ми е на 1г. и 9 мес. От седмица насам от долната страна на пръстите на едното и краче и се появиха едни твърди образувания, като мазоли или по-скоро като пришки, понеже се пукат и от тях изтича някаква течност. Първо помислих че е от неудобни обувки. Но след като на няколко пъти я забелязах че си сваля чорапа и започва да се чеше, се усъмних че може да са гъбички и днес я заведох на кожен лекар.Прегледа беше точно 5 секунди , а диагнозата / след като аз попитах , иначе нямаше намерение да каже/ - " инфекция, много е лошо" . Изписа :
- Дипрогента крем
- Уриаж - Cu-Zn крем
- Биодерма ABC  дерм хидратиращ крем
И да топим крачето в лайка.
Първия крем ме притеснява, прочетох листовката, съдържа кортикостероид и пише да не се използва за деца под 12г. Не съм я мазала още с него, какво мислите?
Снимки?
http://silvi4ka.snimka.bg/children/ekzema.624579.25192160
От какво мислите ,че се е получило това?
Понеже нямах отговор от вас , 2 пъти я намазах с Дипрогента, мисля че има резултат. Започват за изсъхват и се лющят. Но дали мога да използвам някакъв друг крем, за да избегна кортикостероида, и изобщо какво ви е мнението за лечение с продукти, които съдържат кортикостероиди,при толкова малки деца?
« Последна редакция: Октомври 02, 2011, 16:12:55 pm от silvi4ka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #519 -: Октомври 02, 2011, 16:03:04 pm »
Снимките не се отварят.... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.