0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

тубарен стерилитет
« -: Април 09, 2010, 16:10:41 pm »
Здравейте, търся помощ. Преди няколко дни ми направиха цветна снимка - ампуларна непроходимост с формирани сакове е диагнозата и за двете тръби. Според моята докторка нищо не може да се направи. Аз все пак си мисля за балнеолечение или билколечение. Това били глупости (пак по думи на вещото лице). Моля дайте мнение и конкретни препоръки.  :ask:

*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #1 -: Април 09, 2010, 19:50:09 pm »
Без да съм вещо лице, при такива тръби наистина е глупост балнео- и билколечението. Направи лапароскопия и ако лекаря прецени, по-добре да отстрани тръбите, за да се избегнат евентуални проблеми при АРТ.
     
*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #2 -: Април 09, 2010, 19:59:20 pm »
mecinka, от личен опит знам, че трудно се приема новината за запушени тръби. Но решението на проблема не е в балнео-, билколечение или алтернативна медицина.
Съгласна съм с dani_ j , направи лапароскопия, за да се изясни точно какъв е проблемът при теб. Защото, ако наистина имаш сакове (хидросалпинкси), вероятността да забременееш е нищожна.
Не губи време с билки и подобни глупости (извинявам се за грубия израз), а действай, както те е посъветвал лекарят ти.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #3 -: Април 09, 2010, 21:15:11 pm »
mecinka, здравей. Наистина момичетата преди мен са прави. Ако резултата от  цветната снимка е този, за който казваш.....направи лапароскопия,която най-точно ще отчете какъв е проблема. Билки и други алтернативни методи няма да помогнат в случая.
Успех
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #4 -: Април 10, 2010, 11:26:21 am »
mecinka, от личен опит знам, че трудно се приема новината за запушени тръби. Но решението на проблема не е в балнео-, билколечение или алтернативна медицина.
Съгласна съм с dani_ j , направи лапароскопия, за да се изясни точно какъв е проблемът при теб. Защото, ако наистина имаш сакове (хидросалпинкси), вероятността да забременееш е нищожна.
Не губи време с билки и подобни глупости (извинявам се за грубия израз), а действай, както те е посъветвал лекарят ти.
и аз подкрупям това твърдение.
всичко друго ще е загуба на време, пари и нерви.
успех
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #5 -: Април 12, 2010, 15:18:29 pm »
 :( момичета благодаря ви, просто онзи ден много тежко действително го приех, защото и мъжа ми е с проблем - олигоспермия. докторката обаче не ми предложи лапароскопия. всъщност се готвехме за инсеминация, но с тази диагноза ме прати направо за ин витро  :balk_144:. а лапароскопията само ще установи причината, а лечение май няма.

*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #6 -: Април 17, 2010, 22:45:08 pm »
Мечинка, успокой се , радвай се че все пак има решение на проблема . Ние също сме с тубарен стерилитет, мъжката ни диагноза е като вашата, но успяхме да изолираме тръбите, чрез хистероскопия и сега ни предстои първо Ин Витро на което много залагаме.Всякакви билки и вани на този етап няма да ти помогнат.Желая ти успех! :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #7 -: Април 18, 2010, 02:25:54 am »
Мецинка, лечение с лапароскопия на проблема ти няма, но диагнозата ти говори за евентуален хидросалпинкс. Не подценявай диагностиката, тя е много важна стъпка в лечението. Ако го има, той би обрекъл ин витрото на неуспех. Моето мнение е, че задължително трябва да направиш лапароскопия преди процедурата, за да се изолират тръбите, ако се налага. Говоря от личен опит.
Успех!
 
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #8 -: Април 19, 2010, 10:13:51 am »
 :) благодаря ви за мненията, явно трябва да сменя и докторката  osi_10 госпожата очаква от мен сама да си обяснявам диагнозите и да си търся решения, още от преди имах съмнения, а сега вече съм убедена, че трябва да потърся друг специалист. дали е подходяща матурация в моя случай?

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #9 -: Април 19, 2010, 16:53:34 pm »
За какво ти е матурация, нали си с тубарен проблем? Класическото ин витро е абсолютно подходящо в този случай. Не си пълни главата с излишна информация.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #10 -: Април 21, 2010, 16:26:49 pm »
Здравей Mechinka,
След цветната снимка бях с абсолютно същата диагноза като теб...след дълго четене и мислене реших да направя все пак лапаро, защото цветната снимка понякога изкривява резултата. Правих лапаро миналата седмица, оказа се че лявата тръба е запушена с хидросалпингс, а дясната е напълно проходима, но със сраствания.
След операцията доктора каза че срастванията са премахнати, а лявата ми тръба отпушена и хидросалпингса изрязан.
С две думи до четири месеца има шанс за забременяване...моят съвет е пробвай първо с една оперативна лапароскопия и след това ако няма ефект прекъсване на тръбите и инвитро.Аз съм решила да следвам този план, а пък ти почети и ако решиш да правиш лапаро избери верния лекар! Успех!!!! :bori_022:
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #11 -: Април 23, 2010, 19:02:09 pm »
 :( действително съм много объркана, просто ми дойде като як шамар, и съня ми се наруши. сега на някои може да им се вижда странно или смешно дори, или вече да са свикнали с положението си... мисля, че е правилно да се поинтересувам от всички възможности, колкото и да са те. а тука консултират ли медицински лица или само потърпевши си обменяме мнения?

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #12 -: Април 23, 2010, 21:14:29 pm »
Ами то някои потърпевши сме по-запознати от някои медицински лица....
Нещата, които ти казваме не са просто плод на нашия опит, а и резултат от четене на специализирана литература и разговори с доказани специалисти. Има си медицински стандарти и ние се стараем да помагаме на потребителите в тази насока.
Разбирам, че се притесняваш,изобщо не звучи смешно. Минали сме по този път. Аз съм с две лапароскопии и без тръби, така че ми е до болка ясно за какво става дума. Много често опита е по-ценен от каквото и да било. Защото нещата, които сме разбрали на гърба си, сме ги разбрали по трудния начин и сега се стараем да предпазим другите от това. Това е и целта на този форум.
Повярвай ми, много съм изчела и съм разговаряла с най-добрите специалисти в тази област. Тежкият тубарен фактор е необратим. Когато тръбите са много увредени и имат хидросалпинкс например, шансовете да се забременее естествено са нищожни, да не кажа никакви. Пластиката и изрязването само на саковете също не е ефективно. Това е доказано след множество излседвания в тази насока. Но изход има! Да, с ин витро, но е вариант. Всички други методи само биха ти загубили ценно време, пари и нерви. Особено пък калолечение, билки и др. такива. Не е лесно да приемеш подобна диагноза, знам много добре. Обаче колкото по-рано, толкова по-добре.
Успех!

П.С. Д-р Мариела Даскалова - Мели, е лекар ембриолог. Тя също може да ти помогне с мнение. Пиши й на лични. А относно мъжкия фактор при вас - тази година отново организираме Ден на репродуктивното здраве, като основната тема ще бъде мъжкия стерилитет. Най-добрите специалисти /сред които и Мели/ ще дават безплатни консултации. Събитието ще се проведе в Пловдив, на 12.06.2010 г. в Новотела. Ето пълна информация за събитието - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=977&Itemid=31
Заповядай!
« Последна редакция: Април 23, 2010, 21:25:16 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #13 -: Май 05, 2010, 13:26:03 pm »
Благодаря ти за поканата, сигурно няма да имаме възможност да дойдеме, извинявам се, че не отговарям навреме, но нямам нет в къщи  :(, а в работата не всеки път става да пиша. Относно мъжкият ни проблем - биха му Небидо (тестостерон) мускулно, след два месеца трябва пак да го изследва, и сигурно пак ще му бият, сега пие селен и витамини. Това е поръчал вторият специалист, че първият миналата година му даде само да пие нещо и нищо не стана.
Чакам да ми дойде МЦ, и после ще посетя докторката да обсъдиме лапароскопията, четох по въпроса, благодаря на всички за съветите, неизбежно е. Ако тя пак ме ядоса и не намери време да поговори с мен, ще я сменя, все пак ме гледа от 2 години и не исках да я сменям, но ако няма друг начин.
Във връзка с лапароскопията искам да питам ако някой има представа няколко неща. Дали това, че съм малко плюшена  :lol: мечка (164см на 105 кг в момента) е повлияло върху тръбите? Аз съм астматичка, и преди 5 години рязко напълнях за една година с 25-30 кг, трябваше да си впръсквам Бекотит и Салбутамол, а те са коктикостероиди. Дали тези препарати също са увредили?
Стискам палци на всички по един или друг начин да осъществим всички мечтите си  :bori_007: :bori_005:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #14 -: Май 05, 2010, 13:45:28 pm »
Здравей! Не мисля, че лекарствата, които си приемала са повлияли на тръбите ти. Теглото също. Влияние могат да окажат възпаления и предишни коремни операции.
Ето тук се обсъжда всичко относно лапароскопията - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19129.0 . Дългичка е темата, но пък има всякаква информация, включително и как да изберем лекар за тази интервенция. Това е от изключителна важност!!! Операторът трябва да е опитен и да се занимава със стерилитет, за да знае какво да прави. Според мен трябва да си смениш лекарката. Не е приятно, но няма начин. Трябва ти специалист!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #15 -: Май 30, 2010, 12:32:37 pm »
Здравей, mecinka!  :(След 5 г. напразно чакане този месец ми беше цветната снимка. Резултатът е нагънати и запушени тръби. Предстои ми лапароскопия. Докторът ме предупреди, че ще се наложи да ми отстрани и двете тръби. Чувствам се ужасно. И единственият ни шанс е ин витро. Много съм объркана и все чета из форумите не е ли станало чудо с някой като мен и не може ли да се отпушат тръбите с билки.При теб как се развиха нещата от април до сега?
*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #16 -: Май 30, 2010, 13:12:57 pm »
Здравей, Merin! Първо добре дошла при нас  :)

Ако се съмняваш дали е правилно поставена диагнозата, потърси второ мнение. Но 5 години опити без резултат говорят за проблем. Нормално е да приемаш новината за състоянието на тръбите ти зле. Но все пак разрешение има. И то не е билколечение или алтернативна медицина, а лечение в лицензиран център по репродуктивна медицина. Да, ин витро звучи страшно, когато го чуеш за първи път, но ти не губи време, вече сте изгубили достатъчно, а гледайте напред и се съсредоточете върху разрешаването му.
Колкото по-бързо приемете факта, че имате проблем и направите план за действие, толкова по-добре за вас.

Разбира се, тук има момичета, които след диагноза запушени тръби са забременели, но са много малко. Личното ми мнение е, че просто не са били правилно диагностицирани.
Потърси второ мнение, ако ти звучи много страшно диагнозата на твоя лекар, но задължително направи диагностична лапароскопия, защото явно има проблем с тръбите.

Всяка година сдружение "Зачатие" организира Ден на репродуктивното здраве, на който се провеждат безплатни консултации с най-добрите специалисти по репродуктивна медицина. Тази година събитието ще се проведе на 12.06. в гр. Пловдив. Заповядай, ако имаш възможност, ще имаш шанса да се консултираш с повече от един лекар.

Повече информация: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=977&Itemid=31
« Последна редакция: Май 30, 2010, 16:56:08 pm от Елфи »
*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #17 -: Май 30, 2010, 14:34:30 pm »
Елфи,
Благодаря за подкрепата. Ще потърся още едно мнение по въпроса.
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #18 -: Май 30, 2010, 17:50:19 pm »
Здравей,Елфи!Искам да те попитам запушени тръби с формирани сакове означава ли хидросалпингс и че ще трябва да ме оперират преди ин витрото?
*
Re: тубарен стерилитет
« Отговор #19 -: Май 30, 2010, 17:52:48 pm »
Ако има хидросалпинкс, непременно трябва да се отстрани проблема. Хидросалпинкса пречи на имплантирането на ембрионите.
А дали имаш хидросалпинкс, само лекарят ти може да каже, след необходимите изследвания.