0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2007, 19:53:49 pm »
Ний също лекувахме микоплазми, дано се появят сперми в еякулата и да не се налага биопсия, а и да се наложи, дано вси4ко завърши с  :bfp: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2007, 20:47:41 pm »
Makiyaki,здравей!
Бих искала да те попитам, понеже нашата ситуация е сходна с вашата и сега тепърва започнахме изследвания, които ни посъветва д-р Даскалова. Вие определихте ли дали азоспермията е генетична  или е придобиита. И ако е второто, знаеш ли дали има хора които имат деца въпреки тази диагноза? Благодаря ти в аванс!
По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината!

It's better to light a candle than curse the darkness!!!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2007, 21:06:23 pm »
soul123,
съжалявам за диагнозата, мн е тежка, но е най-важно 4овек да има сили да се пребори с нея, нека ако има жени  е забременели от мъже с азооспермия, сами напишат това, аз ли4но не знам за такива слу4аи все още: знам за слу4аи на забременяване след икси с сперматозоиди от тестисите, но там е имало и едини4ни сперматозоиди в еякулата, т.е. шансът винаги е по-голям.
Наща азооспермия е диагностицираха в англия и не знам от кой тип е, предполагам от придобитата, защото все пак при биопсията се откриха сперматозоиди, но тестисите са хипотрофи4ни и каналите са склерозирали+ имаме нещо което се казва аплазия- то било много лошо, макар и да не знам какво то4но е това...
Ина4е изследване за делеции на хромозомите не сме правили, в англия ни правиха некакви генети4ни и заклю4ението беше 4е няма аномалии, но то4но аккво са изследвали не мога да ти кажа, защото и на нас не ни казаха, дадоха ни само заклю4ението...
Успех ви желая, както знаеш дете винаги може да имате: винаги има вариант за осиновяване,
стискам палци да откриете сперматозоиди при биопсията
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #43 -: Октомври 22, 2007, 21:18:21 pm »
Благодаря ти за отговора, правихме биопсия и не откриха сперматозоиди. Д-р Даскалова каза, дали за да ни вдъхне надежда, че това не е 100% и започнахме всички изследвания отначало. Ние не можем да разберем каква ни е азоспермията, защото мъжа ми няма спомени нито за болести, заушки и всички възможни източници, а за генетична не зная дали е възможно след като брат му има дете...за това и търся генетик във Варна, но за сега никой не знае.
Обмисляме варианта с донор, но все се надяваме на чудо!
Късмет!
По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината!

It's better to light a candle than curse the darkness!!!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2007, 21:22:04 pm »
 знаеш ли дали има хора които имат деца въпреки тази диагноза? Благодаря ти в аванс!
[/quote]
На скоро ходих при моя лекар и тои ми каза че има 3 случея във Враца на момичета забременели въпреки тази диагноза,това ми даде голяма надежда,вярвам че някои ден ще прегърнем нашите слънчица :D
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2007, 21:36:42 pm »
Ако това е вярно, значи има надежда! само трябва да изясним каква е азоспермията, защото ако е генетична няма шанс. Търся генетик в интернет, но ми излизат само някакви неща за видеозони и бременни жени, дали са едни и същи докторите за бременни и такива, които трябва да изясняват неща за мъжката полова система!
Тази новина за бременните мн ме зарадва, благодара Ви!
По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината!

It's better to light a candle than curse the darkness!!!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2007, 21:43:49 pm »
Здравей Soul,съжалявам за резултата.
Ние също сме с тази диагноза.Още не сме правили биопсия,но това е,което следва.Имаме големи надежди,че ще се открият сперматозоиди,достатъчно за ИКСИ.
Моето момче малко се страхува от биопсията и гледа да я отложи за сега,а аз не смея да му давам много зор.
Късмет момичета!
На скоро ходих при моя лекар и тои ми каза че има 3 случея във Враца на момичета забременели въпреки тази диагноза,това ми даде голяма надежда,вярвам че някои ден ще прегърнем нашите слънчица :D
Дано! :goodluck:
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2007, 21:57:47 pm »
soul123, ако няма сперматозоиди в тестисите, просто няма нужда от генетик,
извинявай ако прозву4и грубо, но ако сте правили биопсия и на двата тестиса и те са "празни" трябва да се ориентирате към други варианти за бебе, вместо да губите време и да по4вате вси4ко отна4ало,
при нас също няма заушки или заболявания с високи температури или инфекции през пубертета, просто и ний не знаем от къде е дошло тва 4удо, мн е кофти, но какво да се прави,
Лора, бременни жени след тази диагноза може да има, само след икси и то само ако са открити сперматозоиди при биопсията.
Можеш ли да нау4иш тези моми4ета от Враца къде са правили икси, да не би да са бременни след донорски инсеминации, защото и това е вариант?
Също това 4е има сперматозоиди в тестисите не гарантира мигновенно бременност и раждане на живо бебе, може да минат години в опити и събиране на пари за такива, а успеха не е гарантиран, затова при тази диагноза е много важно , първо, да сте наясно дали искате просто дете, или дете, но само от мъжа ви, и колко сте готови да 4акате и да платите за това.
Ние, въпреки откритите сперматозоиди, решихме да пробваме с донор/неуспешно засега/
и след като ве4е имаме едно дете, ще жертваме вси4ки сили и средства за да се сдобием и с дете от мъжа ми, но я си представете, ако успеем-добре, но ако не успеем- колко загубени години, в които вместо да сме родители все пак, ще сме измъ4ени и недоволни от неуспешни опити....
ох, малко дълго, дано да става ясно  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2007, 22:56:05 pm »
ако има жени  е забременели от мъже с азооспермия, сами напишат това, аз ли4но не знам за такива слу4аи все още:

Да има такива жени, аз знам за такава :)
Пиша ви за да ви вдъхна малко кураж, писала съм го и преди в друга тема. Познавам дете, много близко за мен, което е заченато чрез Икси от мъж с азооспермия и то необструктивна, т.е. най-тежката форма- сперматозоиди единични в тестисите. Детето е на 4 години - много красиво и умно :D :D :D
Момичета има начин!!! :D
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2007, 23:05:42 pm »
Браво ст,
имахме нужда от това, дано вси4ки успеем
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2007, 08:54:31 am »
Благодаря ти St!Наистина имахме нужда от такава надежда.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2007, 10:00:18 am »
Аз много съжалявам, че един от регистрираните потребители на форума не пожела да разкаже своята история. С две думи - мъжки фактор, той е с аспермия (липса на еякулат), ретроградна еякулация (еякулатът отива в пикочния мехур) с единични сперматозоиди. Сега е баща на тризнаци.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2007, 10:59:03 am »
С две думи - мъжки фактор, той е с аспермия (липса на еякулат), ретроградна еякулация (еякулатът отива в пикочния мехур) с единични сперматозоиди. Сега е баща на тризнаци.  :)
Toва е страхотно! :D
Да са им живи и здрави.
Мели, къде са "правени" бебчетата?
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2007, 13:31:42 pm »
Благодаря Ви, човек има нужда да чуе нещо подобно за да продължи напред! Мели, аз съм момичето от неделя- моля те ако си говорила със семейството от Русе за координатите на генетик във Варна да ми пишеш! В интернет не откривам нищо, а тук никой не ми е писал в темата. Благодаря ти в аванс!
По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината!

It's better to light a candle than curse the darkness!!!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2007, 19:16:35 pm »
Мели,
това е страхотна новина, аз в4ера, докато си търся да си купя меногон он-лайн попаднах на един форум в fertility friends и там имаше доста жени забременели 4рез икси + меса/теса от мъже с азооспермия и така се обнадеждих....
А тризнаците, къде са правени?  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2007, 19:36:07 pm »
Мели,Макияки,
Това е страхотно!Има надежда. :balk_48:

И мен ме интересува къде е правено икси-то.
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2007, 10:12:26 am »
Включвам се с идеята да ви обнадежда.
Обструктивна азооспермия, вследствие на генетичен проблем. Консултации с д-р Алекс Савов. Установяване на рисковете при евентуална бременност.
Първи опит Икси по метод Меса в клиника Надежда през юли 2007, сега съм бременна с близнаци в 16 г.с.
Когато човек тръгне от такава диагноза, всяка добра новина му е подарък. Всяко изследване и история на друг препатил ме крепеше.
От цялото си сърце ви желая да имате успех и добрите новини да са повече!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2007, 10:27:11 am »
Когато човек тръгне от такава диагноза, всяка добра новина му е подарък. Всяко изследване и история на друг препатил ме крепеше.
Наистина е така!
Благодаря ти!
Лека бременност и много радост в къщи!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2007, 22:41:23 pm »
Вера здравей и благодаря!
Ние на 9.11. имаме среща с д-р Савов, ситуацията която описваш е като сбъдната мечта. Ние също искаме близнаци и написаното от теб е чудесно. Пожелаваме ти от все сърце всичко най- красиво, здрави бебенца, които само да ви раДВАТ!
Дечицата са си ваши предполагам или от донор? Как минаха изследванията при д-р Савов, след колко време имахте резулат, как стана всичко?!
Поглъщам всяка твоя думичка...
По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината!

It's better to light a candle than curse the darkness!!!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2007, 00:08:52 am »
Бебетата не са от донор, икси + меса зна4и, 4е са ровили из тестисите да търсят живи сперматозоиди.
Вера би ли обяснила какво е обструктивна азооспермия в следствие на генети4ен проблем, и не се ли предава този генети4ен проблем на бебетата или ще му мислите по нататък,
Ина4е 4естито ви близнаци, стискам палци до края и бъдете много щастливи  :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!