0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #60 -: Юни 15, 2006, 11:59:01 am »
Цитат на: Dideto
според мен зависи от косъма.
аз един път да се мина с бръснач истава много лошо положението


И аз съм същата, наред с това, се обривам от бръснача, започва ужасно да ме сърби(особено триъгълник), излизат ми дребни пъпчици, зачервявам се. Дори пред бръснач, предпочитам депелатоар - крем, поне не се изривам от него, но ефектът е същия като при бръсненето- краткотраен.
А за лазерна/фотоепилация по време на бременност - според мен е абсолютно противопоказно, въпреки че като бях веднъж на лазер, клиентката преди мен беше бременна, направо се изумих, попитах лекаря - дерматолог дали това не е вредно, а тя ми каза, че нямало никакви основания да се счита за вредно!!!Чувала съм, че и колата не била препоръчителна особено в по-напреднала бременност, вероятно защото би могла да предизвика контракции, но смятам, че за жени, които години наред са си махали космите с кола - това не се отнася.
Лентички студена - кола не съм ползвала, но бих си купила да пробвам - космите под мишниците добре ли се махат с тях, някой поробвал ли е ?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #61 -: Юни 15, 2006, 22:17:41 pm »
Ще си взема лентичките и ще пробвам триъгълник!!!
С епилатор не ги чакам много да пораснат ......но с лентите колко дълги трябва да са косъмчета????2мм стига ли????? :oops:  :lol:
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #62 -: Юни 16, 2006, 12:31:38 pm »
Цитат на: rally_g
Цитат на: Dideto
според мен зависи от косъма.
аз един път да се мина с бръснач истава много лошо положението

Лентички студена - кола не съм ползвала, но бих си купила да пробвам - космите под мишниците добре ли се махат с тях, някой поробвал ли е ?


Рали, има специални лентички (не се сещам сега за марката), които са за чувствителните зони, но не съм ги пробвала.... А и не съм такъв мазохист, че точно там сама да се скубя  :oops:

adi - с 2 мм косми, не можеш да ги хванеш  с лентичка.... трябва да са едно 5 - 6 мм, за да стане....

Те лентичките са на принципа на студената кола маска, само дето сама се обработваш у дома  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #63 -: Ноември 08, 2007, 22:15:40 pm »
Лентичките ги пробвах и много съжалих още на първата. Първо че ме заболя, второ че мястото стана лилаво за една седмица от спукани капилярчета.
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #64 -: Ноември 08, 2007, 22:42:59 pm »
Така като прегледах темата,май-май само аз позлвам бръснача смело(демек навсякъде :lol: - крака,триъгълник,мишници ).Преди години ходех на кола-маска,но сега нямам нерви за това и съм си добре с бръснача засега,ще видим какъв акъл ще ми дойде в бъдеще :wink:. Иначе ползвам студена кола маска за ръцете.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #65 -: Ноември 08, 2007, 22:57:25 pm »
Така като прегледах темата,май-май само аз позлвам бръснача смело(демек навсякъде :lol: - крака,триъгълник,мишници ).

Не си само ти  :lol: Аз откак се помня само така действам-смело и безотговорно  :lol: само за ръцете ползвам епилатор.Пробвала съм какви ли не мъчения и избрах най-безболезненото, та дори и с риск да правя конкуренция на Кинг Конг ако ги оставя да израстат на воля  :lol:
И да добавя, че се почиствам всяка вечер и винаги съм перфектно гладка  8)
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #66 -: Ноември 08, 2007, 23:03:22 pm »
Всъщност епилатора боли само първия път. После космите растат нежни и по малко и не се усеща отскубването. :wink:
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2007, 00:23:23 am »
Пробвала съм какви ли не мъчения и избрах най-безболезненото, та дори и с риск да правя конкуренция на Кинг Конг ако ги оставя да израстат на воля  :lol:
:balk_602:   :jump12:  А бе бръснача му е майката,кво ш'се мъчим ся и за това!(и без друго все за нещо се мъчим цял живот :lol:)

Аз лятото съм така нонстоп гладка,ноооо зимата виж малко поразреждам (примерно на 2-3 дни),а и така или иначе през студения сезон по-бавно растат по принцип. :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #68 -: Ноември 09, 2007, 08:35:26 am »
Лентичките ги пробвах и много съжалих още на първата. Първо че ме заболя, второ че мястото стана лилаво за една седмица от спукани капилярчета.

Pukanka, това не е от колата, а от как си дръпнала.  Има си начин, за да не се получава така.  И аз като теб, когато за първи път опитах сама, се насиних и реших, че кожата ми е твърде чувствителна за кола.  Но след опитната ръка на козметик се оказа, че аз не съм знаела как точно трябва да се дърпа.  Така че, иди първо друг да те направи, гледай как става и след това опитай и сама.  Успех от мен.
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #69 -: Ноември 09, 2007, 08:53:05 am »
Лентичките ги пробвах и много съжалих още на първата. Първо че ме заболя, второ че мястото стана лилаво за една седмица от спукани капилярчета.


Pukanka, и аз я свърших като тебе. Реших да пробвам лентичките на Taky - с аромат на черешка :lol: То дето не се махнаха всичките косъмчета, на всичкото отгоре бедрата ми станаха на лилави точки. Ужас! Втори път такава грешка няма да направя.

*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #70 -: Ноември 09, 2007, 12:10:28 pm »
Хайде и аз да се включа.

Мищници, ръце, крака, триъгълник - с епилатор. За триъгълникът да поясня - махам всичко, докъдето издържам с епилатор, останалото с бръснач.

Ръцете - когато започнах ги махах с кола маска при козметик, само дето набождаха неприятно и ме сърбеше, пробвах с епилатора след 2-то махане с кола маска, умрях от болка, но на инат издържах, вече доста години само с епилатор и не ме боли, свикнах.

Триъгълник - махам го от дете, просто не понасям косми и от мн. малка го махам. Като всяко дете, първо бръснех - лошо, но факт. После дълго време, с години на кола маска, от топлите, дето ги претопяват, после на студените (ефектът е по-слаб, поне при мен и то чувствително) - всичко махах, косъм не оставаше, болеше ме, особено на по-нежните места, сещате се за кои места говоря.После минах на студената кола (наложи се да сменя козметичката, понеже имах записан час, на др. ден отивах на море, а тя си тръгнала, дори не ми се обади, знаеше, че аз имам час, имаше ми мобилният, знаеше, че на др.ден отивам на море, но си тръгнала и не звъннала, а в 7 вечерта да го разбереш си е кофти). Отидох в др. салон, но там е студена, ефектът бе доста по-краткотраен, наистина и на триъгълника, и на ръцете. Затова пробвах с епилатора, наложи се, порастанаха още на морето и се видях в чудо, не вярвах, но факт. Доволна съм от епилатора, не ме боли, свикнах. Освен това не ми се налага да изчаквам да израстат, супер е, защото винаги съм чиста и гладка.

За мищниците - признавам, все още ме б оли, тях ги  ибръсна от време на време, когато прораснат и нямам вр. за епилатор.
Сега обаче си взех епилатор с приставка, която оставя по-малко от диска и следователно дърпа по-малко косъмчета наведнъж. Признавам я тази приставка, мн. по-малко ме боли и не ми се разраняват мищниците. Иначе ми се е случвало да си правя рани.

Брасначът обаче за мен си е направо пагубен - всеки ден, за да  съм гладка и то на контра .... иначе боцкаш, не е приятно някой да се гушне до теб, дате погали по крака и ... да усети ... все едно си пипа брадата. Казвали са ми го много мъже, които си говорят за жените. Подиграват ни се, честно, на това, че се бръснем и боцкаме.

Имам един проблем обаче, ставам на точки и не знам как да се  преборя с таях, ако накоя от вас, момичета знае, моля нека сподели как се спасява от точките при епилиране или кола.

Горна устна - винаги досега, от няколко години насам с електроепилация - пинсети на ток - никакви точки, не усещах кога израстват, НО ...... поне 1 в месеца. И боли, аз издържам на болка и лично аз си подремвам, и пак едно НО ... често ме горват и вече имам 1 белег ... спрях я.

Сега започнах лазер + фотоепилация, но скоро направих 1 процедура и не знам как ще ми повлияе. А и при мен на горната устна е по-скоро тъмен мъх и е малко, не са дебели косъмчетата, пък да видим какъ ще е резултатът!!!!!!!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #71 -: Ноември 09, 2007, 15:22:11 pm »
Брасначът обаче за мен си е направо пагубен - всеки ден, за да  съм гладка и то на контра .... иначе боцкаш, не е приятно някой да се гушне до теб, дате погали по крака и ... да усети ... все едно си пипа брадата. Казвали са ми го много мъже, които си говорят за жените. Подиграват ни се, честно, на това, че се бръснем и боцкаме.

 :lol: Значи- ако всеки ден се избръсваш:
-отнема от 3-5 мин, колкото да си сложиш спирала или да изпушиш 1 цигара- т.е не отнема време...
-нищо пагубно не бих направила със себе си-повярвай ми
-който се е гушкал до сега до мене  :lol: никой не е отказал пак да го направи- най-макото щото местата за гушкане по тялото не са окосмени  :P
-не ме галят по краката обикновенно(особено от коляното надолу  :lol:)
-не боцкам, щото всеки ден се бръсна, съответно на тези мъже дето си пипали брадата, половинките явно не го правят често
-много е хубаво, че имаш толкова много приятели  мъже, които говорят за жените си пред теб  :) истински приятели
-никой никога не ми се е подигравал, че се бръсна

С горните редове не целя да защитавам бръсненето и да подтиквам към такова! Просто обяснявам, че монетата има 2 страни и такива закючения не са общовалидни и особено крайни.Честно.

Brumbarche, с най-топли чувства!
Лек и слънчев ден!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #72 -: Ноември 09, 2007, 16:04:44 pm »
Сега ще се изложа сигурно :oops:
За краката иползвай депилатор , за ръцете нищо. Имам предвид че не намирам смислъд а ги обезкосмявам. За областта на триъглънкиа съм използвалаи бръснене и депилатоар но пък за сега там не ги махам. За лицето съм използвала кола маска преди години, бях доволна , а и мен от болката не ме беше страх. За подмишници използвам и депилатор и бръснене и кола маска. Това лято за 1 път си правих там и опредлено останах доволна. Красотата изисва болка момичета  :wink:
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #73 -: Ноември 10, 2007, 10:58:26 am »
навсякъде с кола маска,вярно е болезнено е но ефекта след това е страхотен.съгласна съм с фанта,красотата изисква болка момичета
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #74 -: Ноември 10, 2007, 11:44:12 am »
навсякъде с кола маска,вярно е болезнено е но ефекта след това е страхотен.съгласна съм с фанта,красотата изисква болка момичета
И аз така, само че за мишниците мее страх и работи бръснача  :wink:

*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #75 -: Ноември 10, 2007, 12:10:09 pm »
Piera, :good_post:
съгласна с всяка подточка от поста ти! :balk_602:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #76 -: Ноември 10, 2007, 22:26:43 pm »
епилатор и бръснене ,от време на време кола маска.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #77 -: Ноември 12, 2007, 10:03:39 am »
piera, приемам допълнението ти, не казвам, че е така; това казват мъжете,може онези жени да не се почистват редовно.

Аз казах, че бръсненето за мен е пагубно, набождат бързо, кожата става по-груба и трябва всеки ден..... и пак се обръщат, т.е., за мен спасението от точките и подкожнтие не е в бръснача ...

аз лично съм свикнала с епилатора, не ме боли и 1-2 в месеца през зимата, лятото по-често и то само защото се вманиячавам...

Пробвала съм и с бръснене, разбира се, но за мен лично резултатът е неприятен. Има косми и косми, затова не иках да прозвучи обидно за тези, които използват бръснач.

Всеки е свикнал на някакви процедури с годините и го приема за най-лесният начин.

Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #78 -: Ноември 17, 2007, 16:03:19 pm »
Хайде и аз да се разпиша тук  :lol:
Когато бях малка ... как звучи само  :lol: та по това време само бръснене, нищо друго не признавах. От доста години обаче залагам на епилатор- навсякъде с него, махам всичко. Само ръцете не смея, тъй като пробвали ми казаха, че не е за предпочитане този метод. Мисля да ги махна с лазерна или фото епилация, още не съм решила.
Колкото до кола маската....  :balk_161: е не мога, мнооого ме боли. Някои момичета сигурно ще ми се смеят, но сълзи ми текат, затова си останах на една проба с нея  :lol:

Всеки е свикнал на някакви процедури с годините и го приема за най-лесният начин.

brumbarche, подрепям те на 100% :)
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #79 -: Януари 04, 2008, 14:52:33 pm »
Използвам епилатор Ровента, много съм доволна, има представка за деликатните части. Иначе на триъгълника си правя сама коламаска от години - разтопявам я и с лентички. Не боли, пък може и да съм свикнала.