0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #400 -: Октомври 27, 2012, 10:57:07 am »
моето абразио беше на 18.09.2012 и все още съм в очакване на цикъла си.Изминаха 40 дни и нищоооо само леко ми придърпва и съм нервна и ми излязоха пъпки(ама много).Ако до понеделник не ми дойде мисля да звънна на доки,макар да знам какво ще ми отговори....ах колко много искам да ми дойде(за първи път в живота си-искам)
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #401 -: Октомври 27, 2012, 19:07:14 pm »
Хах, нали... каква ирония... И аз така, сега нямам търпение да ми дойде. Мисля да изчакам до 45-ия ден. Надявам се този геритамин да спомогне някак си. :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #402 -: Октомври 31, 2012, 16:21:59 pm »
след 43 дни....най-накрая ми дойде,ми то голямо чакане падна
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #403 -: Ноември 02, 2012, 18:59:16 pm »
Морско момиче, честито!  :D Много се радвам... Дано това е началото на още много положителни емоции за теб! Силно се надявам скоро и аз да се похваля! Вие мислите ли да правите някакви изследвания?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #404 -: Ноември 05, 2012, 09:11:14 am »
Ние мислим да направим всички възможни изследвания.Започваме другата седмица около 12 ...ако всичко е наред декември или януари ще е нашият първи опит ин-витро.Много се вълнувам
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #405 -: Март 27, 2013, 12:39:43 pm »
здравейте.преди 2 дни си направих тест и разбрах че съм бременна.в края на седмицата ще ходя на аборт,може ли да ми кажете дали боли много кюртажа,и за колко време ти го правят. osi_1
Кюртажа боли страшно много когато бебето е желано. Иначе не. А на теб ти пожелавам да размислиш  :balk_159: ... Няма да съжаляваш, обещавам!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #406 -: Март 28, 2013, 13:56:44 pm »

Кюртажа боли страшно много когато бебето е желано. Иначе не. А на теб ти пожелавам да размислиш  :balk_159: ... Няма да съжаляваш, обещавам!
[/quote]
 :good_post: И аз съм на това мнение!



Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #407 -: Май 11, 2013, 03:42:32 am »
И аз минах през това, след открит мисед :( болките ми са страшни..както се вижда е 3 и 30 сутринта а не мога да мигна :( с вакуум беше, с пълна упойка, излизането беше гадно..но нямах толкова силни болки, като си легнах се започна...
Лекарства не ми изписаха..което ми се вижда странно..като попитах ми отряза 4 хап4ета доксициклин и каза да си ги изпия две вечерта и по едно сутринта и вечерта на другия ден..не знам какво да правя :(
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #408 -: Май 11, 2013, 11:43:20 am »
Sunny88, може би се доизчистваш-ако болките са катро менструални- нормално е да има болка, на мен също не ми изписаха никакви лекарства, но се оказа, че са ми сложили антибиотика влагалищно и всичко беше наред. А на теб са ти дали и да пиеш, така че няма страшно.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #409 -: Май 11, 2013, 18:28:56 pm »
Здравейте момичета,
На 06.05 ми направиха кюртаж в 9 гс заради мисед. Нямам болки нямам и кървене. Единствено съвееем малко зацапване в до деня след кюртажа (но съвсем малко-наколко точки). Навсякъде чета че е нормално да има кървене, а единствения случай , за който прочетох че не е имало - са се случили ужасни усложнения -срастване на цервикалния канал и напълване на матката с кръв. Прегледа ми е чак след 5 дни, затова моля ви пишете ми мислите ли че  е норамалко да няма кървене след мисед?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #410 -: Май 11, 2013, 19:42:57 pm »
Да,няма проблем
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #411 -: Май 12, 2013, 07:42:32 am »
Ако са те изчистили добре няма да имаш кървене. Но може да имаш пак зацапване от време на време следващите дни. Нещо като три дни няма нищо, а на четвъртия ден зацапване..
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #412 -: Май 12, 2013, 19:08:03 pm »
Според мен е индивидуално.  При мен имаше 1 ден кървени и 3-4 дни леко зацапване, без болки. Физически се чувствах много добре. На първия контролен преглед ми казаха, че всичко е ок. Утре ми предстой втори след 2 МЦ, но нямам никакви оплаквания. Мисли позитивно, важно е да нямаш температура.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #413 -: Май 13, 2013, 17:02:25 pm »
lili2011 точно както казваш се случва и при мен - 5 дни нищо, вчера и днес започна да цапа. Нямам търпение да мине прегледа  и да продължим да дерзаем :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #414 -: Май 27, 2014, 17:49:36 pm »

 Здравейте
На мен ми се направи абразио  в 6 или 8 или 11 г.с., не можаха точно да установят периода,преди седмица и от самата операция до сега не съм кървяла  дори и капка, дори след сама интервенция нямах кръв, доктора ми каза,ч е това не е проблем,  но аз се притеснявам, защото гърдите ми продължават да ръстът и да ме боли, дори ми се гади сутрин повече от колкото при бременността. Абразиото ми беше по предписание от лекар, защото плода не беше оцелял. Някой има ли информация за подобна ситуация.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #415 -: Май 27, 2014, 20:15:25 pm »
krisy30 по принцип имаш право на контролен преглед до 30 дни след интервенцията. Щом имаш притеснения отивай, по телефона лекаря реално не знае какво е състоянието и на какво основание те успокоява не знам. Нека се види, може и така да е, но за твое си успокоение.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #416 -: Август 07, 2014, 09:39:29 am »
Здравейте. на 1 август направих аборт. Казаха ми че до 5-6 дни ще спре кървенето. Имам страшни болки в корема . Не ми изписаха дори обезболяващи. Пия енетра  за болката. Но не ми обясниха абсолютно, нито цикъл кога да чакам, нито кървенето нормално ли било да спира. Ако някой има някаква представа моля да ми пише тъй като съм само на 18 и нямам дори подрекепата на глупака с който ходих. osi_1
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #417 -: Август 07, 2014, 10:15:47 am »
Крис, толкова съжалявам, миличка!  :bighug:
Много и все кофти неща са ти се насъбрали!  :?  Разбира се, че ще се справиш - само да мине малко време. Къде направи аборта - нали не е нелегален? Подобни болки не са нормални доколкото знам и трябва веднага да отидеш на лекар, защото може да е много опасно!!! Ако аборта е в клиника - може пак там да отидеш, но ако е нелегален не се връщай там в никакъв случай!!!
При подобни манипулации много често се изписва антибиотик, за да се елиминира инфекция. Обезболяващи не се изписват, защото физическа болка няма. Затова щом имаш болка спешно иди на лекар! Наистина може да е страшно положението!
Хайде, чакаме да пишеш че си ходила и си по-добре и ще ти напиша отговорите на останалите ти въпроси! Успех и бързичко възстановяване! И за другия път... знаеш, нали? Дано повече не стигаш до тук!  :bighug:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #418 -: Август 07, 2014, 10:25:23 am »
Отиди на друг лекар, който ще погледне дали матката е изчистена добре.

Успех!

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #419 -: Август 07, 2014, 22:27:34 pm »
Здравейте отново! Бях на лекар. Каза ми, че болките са причинени от твърде скорошното ми връщане на работа . Относно нелегалния аборт НЕ съм го правила. Майка ми ми препоръча клиника в Дупница която работи с гинеколози от София . Изписа ми фунгокап и каза че до няколко дни ще съм по добре.
Благодаря ви, че толкова скоростно сте ми отговорили.