0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1260 -: Септември 05, 2011, 14:37:03 pm »
zeituni,и аз се надявам да е така,че вече искрено взех да се притеснявам,че кърмата ми не я засища.Ама интересното е,че отначало си искаше на 3 часа,после започна на 2,а сега вече почти постоянно е на гърдите ми.Чудих се дали не е,защото се роди малка(2640г) и сега да си наваксва?!
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1261 -: Септември 05, 2011, 16:37:48 pm »
Моите и двамата първите 10 дни спяха повече, правеха и по-големи паузи от 3 часа. После след 2-рата седмица докъм 6-тата се кърмехме почти непрекъснато - и денем, и нощем.
Следи памперсите-ако има 3-4-5 наакани (може и повече :)) и ако пишка нормално-няма от какво да се притесняваш.
Може и да отидеш да я претеглят, ако нямаш везна в къщи. Аз умишлено не си купих везна, да не се шашкам допълнително.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1262 -: Септември 05, 2011, 16:40:19 pm »
здравейте, много се радвам, че я намерих тази тема, щото седмичните май не са подходящи за моето питане.

то е и към д-р Бърди:

дъщеря ми е на 3 месеца и една седмица. роди се 3 930, в момента е 7 500. само на кърма е, кърмя на поискване. спеше по цяла нощ от 12 до към 8, понякога до 8.30. в момента изглежда има някакъв проблем - особено вечер иска почти постоянно да е на гърдата ми, може и да не суче, просто да усеща зърното в устата си. снощи за първи път се събуди в 4.30 да суче, а днес през целия ден беше неспокойна, оплаква се, като й предложа гърдата суче, но в началото се дърпа и извива назад. едва към 16.00 часа заспа (преди това спи по 15тина минути и се събужда, обикновено с плач). притеснителното е това, че тя е спокойно дете и плаче или се оплаква само когато наистина има някакъв проблем. питам се дали това е от  нещо, което аз съм яла (зеле е единственото ново в диетата ми) или е възможно да е от ваксината, която сложиха на 01.09?

другото ново е, че ака веднъж на ден, обикновено вечер и е доста воднисто, но пък с нормален за нея цвят, през деня има газове. по няколко пъти повръща на ден.

много се лигави и си пъха целите ръце в устата, възможно ли е да е свързано с венци, но не е ли много рано за зъби?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1263 -: Септември 05, 2011, 17:02:48 pm »
zeituni,благодаря ти за успокоението :) Нямам везна и не сме я теглили от родилното,но като я гледам си качва-направи бузки и един голям корем.А и памперсите,наистина,си ги пълни много добре и с пиш и с аки.
Явно търпение му е майката ;)
[/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1264 -: Септември 05, 2011, 19:22:42 pm »
Краси,бебетата растат и започват да плачат и от други неща,не само от глад.Опитай да раздалечиш интервалите.Разсейвай по някакъв начин.Отначало 10 -15 мин,даваш да яде,после пак така.Докато единия час стане два,например.Сама ще видиш че като изчакаш известно време,следващото хранене ще е по-обилно и следващия интервал ще е по-дълъг,а ти ще го удължиш с още колкото сметнеш за добре.Надявам се да съм обяснила разбираемо :)

Елена Б,зелето е една от храните която причинява газове и колики.Щом на бебето не му понася,спри го.За ден два ще си проличи дали е било от това... :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1265 -: Септември 05, 2011, 22:43:18 pm »
фибо, спрях го - то така или иначе веднъж хапнах. ще видим, тя досега не е реагирала на храни, които аз ям. а и може ли някой да ми обясни как става така, че целулозата от зелето минава през моято кръв до кърмата, за да дразни бебето? въобще не се заяждам, просто се опитвам да си обясня механизма, за да зная какво да ям и какво не, защото чета доста противоположни мнения
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1266 -: Септември 06, 2011, 05:43:49 am »
фибо, спрях го - то така или иначе веднъж хапнах. ще видим, тя досега не е реагирала на храни, които аз ям. а и може ли някой да ми обясни как става така, че целулозата от зелето минава през моято кръв до кърмата, за да дразни бебето? въобще не се заяждам, просто се опитвам да си обясня механизма, за да зная какво да ям и какво не, защото чета доста противоположни мнения

Добър въпрос! Няма обяснение, защото не преминава. Целулозата въобще не отива в кръвта ти. Хората не можем да я храносмиламе, защото не притежаваме ензим, който да я разгради ( като при кравите). Газовете от зелето са локална рекация - произвеждат се в червата от бактерии, които живеят там.

Боби
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 05:49:25 am от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1267 -: Септември 06, 2011, 10:59:45 am »
Забравих да добавя, че като казвам, че няма обянснение, не твърдя, че въобще причинява газове. Точно обратното - това, че ти ядеш зеле не може да причини газове на бебето и спецовете смятат, че при майки, които виждат подобни реакции вероятно е или съвпадение или обръщат поече внимание на иначе нормални рекации на детето им.


Б.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1268 -: Септември 06, 2011, 14:26:36 pm »
Боби, и аз така го мисля, ама като чета всякакви други работи и реших да питам. днес е по-добре бебето, и аз по "онази" логика реших, че вчера проблемът е бил, че не съм яла шоколад  :D. сега има друга драма, но ще се опитам да се удържа още малко преди да питам и за нея. абе луди майки, мъжа ми не случайно каза, че в корена на madre е mad и това е необходимо условие да майчинстваш. да са живи и здрави те, пък ние сме лесни.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1269 -: Септември 06, 2011, 15:18:32 pm »
Аз не казвам че детенцето му е нямало нищо,а че едва ли е от зелето.
Според мен си е добре да си питаш, като имаш притеснения, а не да чакаш. Нищо не можеш да загубиш от това.
 
Б.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1270 -: Септември 06, 2011, 16:05:55 pm »
Ами,Ели и Боби,аз не се вра да си обяснявам нещата,особенно когато ми ги казва доктор.При мен имаше такава реакция точно от зелето.Когато след седмица мъчене на детето отидох на доктор,това ми каза.Спрях зелето,спряха ми проблемите.Оттам нататък не седя да чета "кое-как-защо",все пак този дето ми го казва го чел 7г поред.Просто ти предадох нещо което знам...Дали да вярваш или не,си е твоя работа.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1271 -: Септември 06, 2011, 16:54:43 pm »
много се лигави и си пъха целите ръце в устата, възможно ли е да е свързано с венци, но не е ли много рано за зъби?

Не знам за зелето, но аз за всеки случай го изключих от менюто си, когато Алекс беше на вашата възраст, всъщност и досега си го позволявам рядко. Но виж за зъбките не е рано, на Алекс на три месеца и няколко дни тръгна да избива първото зъбче. Той също пъхаше ръцете си непрекъснато в устата и висеше на гърдата ми само за успокоение. Така че може и това да е. :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1272 -: Септември 06, 2011, 17:32:46 pm »
Фибо,послушах съвета ти и вчера наистина спахме малко повече,а днес още повече :) Е,вярно че днес си направихме и една по-дълга разходка и навън си поспа доволно ;)
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1273 -: Септември 06, 2011, 19:12:12 pm »
Ами,Ели и Боби,аз не се вра да си обяснявам нещата,особенно когато ми ги казва доктор.При мен имаше такава реакция точно от зелето.Когато след седмица мъчене на детето отидох на доктор,това ми каза.Спрях зелето,спряха ми проблемите.Оттам нататък не седя да чета "кое-как-защо",все пак този дето ми го казва го чел 7г поред.Просто ти предадох нещо което знам...Дали да вярваш или не,си е твоя работа.
Fibo, как го каза, като че ли е лошо нещо човек да се интересува, а не да вярва сляпо.  Съжалявам, но този доктор , ако твърди, че е възможно зелето в твоята диета да предизвика газ у бебето, просто не разбира какво се случва с целулозата в организма ти. Човека ( хомо сапиенс) няма капацитета да разгради целулозата, а дори и да имаше пак нямаше да е целулоза в кръвта му.  Това е факт, който лесно можеш и сама да провериш вместо да си говорим дали си вярваме или не, защото не е до вяра. Може някой от зелевите протеини да не му понася, знам ли, но определено не е това, което зелето предизвиква у майката.  

Ето какво казват тези, на които това им е работата
 http://www.babycenter.com/404_will-my-breastfed-baby-get-gas-if-i-eat-certain-foods_9233.bc

Виж и тук
 http://www.breastfeedingbasics.com/html/Nutrition.shtml
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 19:54:19 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1274 -: Септември 07, 2011, 00:01:26 am »
Боби,както съм го казала,въобще не е като че ли е нещо лошо да се интересува човек.Точно защото съм се интересувала,съм си завела детето на доктор,а не просто съм си седяла вкъщи лутайки се в тревога.Момичето попита за инфо и аз й дадох такова каквото имам.Твърденията относно храната при кърмене са доста,ние сме длъжни да опитаме...

Виж тук http://www.babycenter.com/404_are-there-any-foods-i-should-avoid-while-breastfeeding_8906.bc  
И тук http://www.lalecheleague.nl/Borstvoeding-ABC/Anatomie-van-de-werkende-borst.html
Ето,и ти го казваш сама "Може някой от зелевите протеини да не му понася"

Колкото до повдигането на другия ти въпрос,хубаво е човек да се интересува и да е информиран.Но да седя досреднощ в интернет,четейки съставките на различните храни и техните свойства в човешкия организъм/половината термини от които трудно разбирам/...е,на тебе това ти е професия...на мене не.И да,вярвам на доктора си,но това вече не е твоя работа.

И в крайна сметка,просто споделих личен опит с положителен край,защо да не го направя?!

Краси,радвам се че сте по-в крак :)
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 00:49:46 am от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1275 -: Септември 07, 2011, 16:33:36 pm »
...интересно е,че в повечето статии за кърменето се казва: " ако на майката определена храна предизвика дискомфорт и газове, най-вероятно това да се наблюдава и при кърмачето"...
 Аз също не разнищвам въпроса защо е точно така. Факт, че при нас детето се скъсва от колики, след като мама е яла жито, диня, краставици, тиквички. За зеле не съм си и помисляла да хапна...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1276 -: Септември 07, 2011, 18:48:51 pm »
  Дидон, коликите не са газове. Всъщност никой дори не знае със сигурност какво са, но се е предполагало, че са спазми на червата и затова са ги нарекли колики. Брей как пък каза, че така пишело на повечето места. Повечето го отричат ( специално за зеле и боб), а посочват обикновено млечните продукти като проблем. Моята книга също го отрича. Това пък с краставици и тиквички и т.н. защо?  И динята? Диня специално ми препоръчваха да ям докато кърмя ( не помня кой но тук във форума беше).

 Не съм променяла нищичко в диетата си заради кърменето.  Ивана имаше колики понякога, но не бяха свързани с диетата ми. Андреа има газове в момента ( няма никакви колики), пък нищичко, което предивиква газове не съм яла. Преди 2 седмици ядох кисело зеле и се скъсах от газове :-), а на нея нищо и нямаше.

Фибо, не съм се месила след твоя пост, а отговорих на въпроса на Елена изрично за целулозата. Ти си тази, която скочи след моето обяснение да кажеш, че което пиша не е вярно. Не ми се обяснява повече, ако искаш си вярвай, че целулозата отива в кърмата( или че нещо друго в зелето ти причинява газове), ако искаш недей.  Дали една храна може да направи проблем на бебето няма нищо общо с това дали причинява газ в майката или не. Нито газовете, нито всичко, което е в стомаха на майката отива в кърмата. Само каквото е в кръвта и. Затова не се гледа какво ви причинява храната на вас и автоматично да се смята, че причинява същото и на бебето, а се елиминират храни по съвсем други критерии.
Мен тези неща вече ме изморяват. Все едно да седна да защитавам гравитацията.  За мен тази тема е приключена.

Б.
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 19:33:11 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1277 -: Септември 07, 2011, 19:43:41 pm »
 Боби,знам, че коликите не се знае точно какво са, обаче е факт, че бебето като задържа повече газове, респективно се изострят коликите. Именно това е връзката. Пък и помисли, ако теб те боли стомаха/ корема и се натъпчеш с някоя храна, която раздува допълнително червата ти, няма да ти стане по-добре
 Специално за теб ще пусна линкове към материалите, които аз съм чела... Теории разни... Аз споделям това, което влияе на моето дете, без интерпретации...Установила съм го по най-красноречивия начин. Има колики-изключвам това, в което съм се усъмнила за няколко дни и наблюдавам...Като повторя отново дадената храна след време и ако реакцията е същата, значи е ясно. Какво има да му се спори.

 Друг довод е това, че се продават анти колик шишета. Не се впускам в разискване действат или не, а просто го казвам като факт, защото тези шишета също се борят с газовете, с външо приетите газове. А да не говорим и за т.н "вътрешни газове", тези които се отделят от внесените с млякото...  така че ,аз смятам количеството газове са от значение...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1278 -: Септември 07, 2011, 19:48:45 pm »
Като повторя отново дадената храна след време и ако реакцията е същата, значи е ясно. Какво има да му се спори.
За това никой не спори. Точно така се елиминират, това е правилният начин.
Анти-газ лекарствата се борят с всеки газ, но изследванията показват, че не помагат за колики, нищо че за това ги продават. Сега да не заспорим и за това - казвам какви са изследванията, не наказвайте вестоносеца :-). Аз също съм давала.
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 19:58:32 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1279 -: Септември 07, 2011, 21:25:10 pm »
Като повторя отново дадената храна след време и ако реакцията е същата, значи е ясно. Какво има да му се спори.
За това никой не спори. Точно така се елиминират, това е правилният начин.
Анти-газ лекарствата се борят с всеки газ, но изследванията показват, че не помагат за колики, нищо че за това ги продават. Сега да не заспорим и за това - казвам какви са изследванията, не наказвайте вестоносеца :-). Аз също съм давала.

Ами Боби,точно това казах и аз!Не съм коментирала никаква целулоза?! Чети,ако обичаш!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!