0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1160 -: Август 10, 2011, 14:58:33 pm »
Много ви благодаря за отговорите!

cambozzola непрекъснато предлагам залъгалка. Или си играе с нея, или, както снощи, я стиска с уста и пак плаче  :? и се нервира още повече. Това за следващ зъб също ми дойде наум, но за сега няма изгледи да избива втори...

Дидонче, мерси все пак, но и аз съм против чайовете и каквото и да било различно от кърмата  :wink:. Не исках и да дохранвам с АМ, но ако положението не се подобри ще започна...

Благодаря Ви Д-р Бърди. Аз не съм в Бг и не знам точно кое АМ отговаря, или е близко до Хумана АР, но ще потърся нещо сходно...И още нещо, вчера бихме Превенар 13, но изключих някаква връзка. Бебето е неспокойно от близо 3 седмици, все пак. Педиатърът каза, че не би трябвало да има температура и странични ефекти, така че даже не ми минава през ум, че може да е свързано...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1161 -: Август 10, 2011, 17:06:02 pm »
Защо да е "опасно"?
Оставете детето на спокойствие моля с тези "изисквания". Следете само да наддава добре- ако не наддава, ще трябва на 4-5 час да я слагате дори и леко сънена на гърдата вечер.
5-6-7 часа вечер може да я оставяте, стига да наддава добре.
Благодаря докторе. Ами пише, че бебето можело да се дехидрира много бързо и затова трябвало да се буди. На различни места четох различни мнения, но повечето от родители, не от лекари и затова питам тук. Имам чувството, че ми се епаднала шестица от тотото с това спящо бебе и хич не ми се иска да го „развалям“ :-). Много съм доволна, че няма проблем да спи по-дълго без да се храни.  Благодаря за бързия отговор. Довечера ще спя малко повече :-).

Боби


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1162 -: Август 11, 2011, 05:29:01 am »
Момичета, помагайте...нашият проблем продължава. Бебо реве всяка вечер, с часове не иска да заспи. Снощи сме го приспивали от 21ч, заспа в 24, после се събуди още 2-3 пъти и окончателно заспа в 1.30  
loriane, опитай да спреш да го приспиваш по начина по който го правиш и опитай нещо различно. След като и без това не заспива до 24 часа, защо не пробваш да започнеш с приспиването в 23:30 примерно. Дъшеря ми горе-долу на неговата възраст правеше подобни неща, когато усетеше, че я приспиваме. Намаля ли осветлението и започна ли да я нося по определен начин и да видиш ти мое чудо- рев по сума ти време. А една нощ ни държа до 4 сутринта. По някаква причина не искаше да заспива и затова като започнем с приспиването започваше да реве. Едиснтвеното решение  беше да не се опитвам да я приспивам възможно най-дълго.  В крайна сметка отмина и това, ама беше много кофти период.  Ако е нещо подобно на това, което моята щерка правеше, то нямаше нищо общо с храненето.


  
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1163 -: Август 11, 2011, 10:25:42 am »
Уф, гледам, че сте писали за спането. И ние се вкарваме в някакъв филм тези дни. :?
Алекс си заспива нормално към 21.30-22.00, но след 2-3часа се събужда и започва да мрънка. И така всяка нощ през 1-2часа и нищо не го успокоява, освен ако не го сложа на гърда. Но пък се притеснявам, че по този начин яде нощно време по няколко пъти. Започнах да додавам от замразената кърма преди сън да не би да не му стига тази от мен, но е същата работа, пак се буди. Или пък другата дивотия е, че се обръща по корем и продължава да спи, но изкарва така около час и не може да се обърне обратно по гръб(още не се е научил) и пак мрънкане.
Кротко спящото ми бебе остана само спомен. :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1164 -: Август 11, 2011, 11:33:43 am »
Уф, гледам, че сте писали за спането. И ние се вкарваме в някакъв филм тези дни. :?
Алекс си заспива нормално към 21.30-22.00, но след 2-3часа се събужда и започва да мрънка.
И при нас е така.От седмица Макси спи много неспокойно. Буди се в 4 сутринта и мрънка за 10-20 мин.Местя го при нас на спалнята и той заспива.Преди си спеше непробудно от 21.30-22ч до 7ч. сутринта.А пък снощи половин час след като се нахрани и заспа, се събуди с рев.Много трудно го успокоих.После е заспал чак в 0.30ч.И цяла нощ се мяташе на ляво и на дясно.Не мисля, че го е боляло нещо.Зъбки още нямаме.Мислих си да не от ваксините, но пък са правени в понеделник.И се чудя много от какво е това не спане.Да се надяваме, че е период.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1165 -: Август 11, 2011, 11:34:32 am »
Уф, гледам, че сте писали за спането. И ние се вкарваме в някакъв филм тези дни. :?
Алекс си заспива нормално към 21.30-22.00, но след 2-3часа се събужда и започва да мрънка.
И при нас е така.От седмица Макси спи много неспокойно. Буди се в 4 сутринта и мрънка за 10-20 мин.Местя го при нас на спалнята и той заспива.Преди си спеше непробудно от 21.30-22ч до 7ч. сутринта.А пък снощи половин час след като се нахрани и заспа, се събуди с рев.Много трудно го успокоих.После е заспал чак в 0.30ч.И цяла нощ се мяташе на ляво и на дясно.Не мисля, че го е боляло нещо.Зъбки още нямаме.Мислих си да не от ваксините, но пък са правени в понеделник.И се чудя много от какво е това не спане.Да се надяваме, че е период.
Рефлукс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1166 -: Август 11, 2011, 11:37:05 am »
Д-р Birdie, а какво да предприемем?Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1167 -: Август 11, 2011, 11:39:31 am »
Детето се храни с?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1168 -: Август 11, 2011, 11:50:45 am »
Аптамил АР, зеленчукови и плодови пюрета (бурканчета).
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1169 -: Август 11, 2011, 11:54:50 am »
Махнете бурканчетата- гответе само домашна храна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1170 -: Август 11, 2011, 11:58:50 am »
Махнете бурканчетата- гответе само домашна храна.

Алекс е на кърма и плодови пюрета( за сега). Но как да ги приготвя в къщи като не знам какво купувам на пазара? Няма ли друг вариант?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1171 -: Август 11, 2011, 12:00:29 pm »
Последният път, когато се връщах в Бг, видях "планини" изобилие от храни... .
Даже тук няма такива пазари за храни... с такова изобилие.
Всичко е неподходящо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1172 -: Август 11, 2011, 12:08:04 pm »
Уф, гледам, че сте писали за спането. И ние се вкарваме в някакъв филм тези дни. :?
Алекс си заспива нормално към 21.30-22.00, но след 2-3часа се събужда и започва да мрънка.
И при нас е така.От седмица Макси спи много неспокойно. Буди се в 4 сутринта и мрънка за 10-20 мин.Местя го при нас на спалнята и той заспива.Преди си спеше непробудно от 21.30-22ч до 7ч. сутринта.А пък снощи половин час след като се нахрани и заспа, се събуди с рев.Много трудно го успокоих.После е заспал чак в 0.30ч.И цяла нощ се мяташе на ляво и на дясно.Не мисля, че го е боляло нещо.Зъбки още нямаме.Мислих си да не от ваксините, но пък са правени в понеделник.И се чудя много от какво е това не спане.Да се надяваме, че е период.
Рефлукс.

 Рефлукса не винаги е съпроводен с връщане на храна, така ли? Какви признаци има, при това положение
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1173 -: Август 11, 2011, 12:13:22 pm »
Да, в най-добрия случай е някаква смяна на режим и/или недостиг на храна при нас...Преди заспиваше без никакъв проблеем в 21ч. Сега най-рано в 23, като показва, че не му се спи изобщо в 21, или понякога пак заспива както преди, но се буди.в 22 и иска да го взимаме. Снощи беше лека вечер. Заспа в 23 без много плач и после се събуди в 1. Спа до 10 без да се буди  :)

Боби, мисля,  че има някакво капризничене в цялата работа. Той реве, но като ме види спира. После пак реве, но като го взема на ръце спира пак  8O Явно е искал да си измести часа на лягане, и постепенно сам си го измести  :) Не го насилваме да ляга иначе. Като го видя, че се смее и иска да си играе го местя в хола или в спалнята. Снощи така запълнихме времето. Чак като почна да се прозява го преместих в креватчето му.

Натали, синът ми също може да се обръща по корем, но после не може обратно  :). Понякога чувам едно специфично пъшкане и разбирам, че е по корем. Но често ходя да проверявам, да не би да заспи така  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1174 -: Август 11, 2011, 12:17:08 pm »
@didon,

Каквито ги описва майката по-горе.
И понеже са на АР мляко, бурканчетата ( или преяждане, или неподходящи състявки в бурканчетата) са пряка причина.
Може да сготвите картоф+ морков за начало.

Детето е на 5м- Ако оставим на страна, че се захранва след 5.5 месец, да му давате на 5 месец и зеленчукови и плодови пююрета е твърде много.  8O

То се започва с плод от 5.5 м за две седмици.
Зеленчук ( картоф+морковче) се дават към 6 месец ( започва се).


Така че... :wink:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1175 -: Август 11, 2011, 13:04:37 pm »
Докторе, понеже написахте за преяждането ми се изясни съвсем картинката.Вчера наистина преяде детето.А и по принцип често го прави.Лаком е.Добре, че поне не е дебел  :P.
А за захранването и на мен не ми се искаше толкова рано, но с педиатъра не успях да се разбера.То бяха спорове и разяснения за хемоглобин и т.н.Даже ме караше да захранвам от 2.5-3 месец.Успях да устискам само до 4м.Иначе е захранен по вашата схема  :P.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1176 -: Август 11, 2011, 13:56:45 pm »
Оставете само плодовете. Всичко останало- АМ/кърма.
След 6м въведете зелчнучк в 12-13.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1177 -: Август 11, 2011, 14:59:41 pm »
loriane, не изглежда да има недостиг на храна след като спи от 1 до 10 -това са 9 часа, то и аз бих огладняла :-).

Б.
« Последна редакция: Август 11, 2011, 15:05:06 pm от Bobbie »


  
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1178 -: Август 11, 2011, 16:43:26 pm »
Д-р Birdie, имам нужда от съвет...

Хриси е на кърмене и дохранване след първия месец, защото качи 330гр.Сега е на възраст 2 месеца и 9 дни. Започнах дохранване с НАН,  с това я бяха захранили в родилното. На пробните кърмения се оказа, че изсуква 70-80гр. кърма останалото добавям с АМ. Като беше на кърма акаше по 6-8 пъти на ден. Но на втората седмица от дохранването(вече почти на два месеца) започнаха колики и запек.   През нощта се гърчи, ръмжи и пръцка, акаше на 3 дни многоооо обилно.  Говорих с педиатъра посъветва ме да минем на НАН sensitive но тя изобщо не искаше да го яде. Прочетох доста инфо в нета и реших да го заменя с Аптамил Имунофортис, вече привършва една кутия от 900гр. коликите почти изчезнаха, започна да ака през ден но пак с дискомфорт докато свърши. Вчера бяхме на консултация, наваксала е килограмите, вече е 5650гр - 59см. като се има предвид, че роди 3650глр. изписаха я 3470гр. а на първия месец беше 3800гр.  Личния лекар ме съветва да сменя Аптамила с Милумил, за да нормализира акането да е всеки ден. Аз нещо не вярвам, че ще има такъв ефект това АМ. Чудя се ако правя замяна какъв е оптималния вариант!? Много хубави отзиви прочетох в нета за Лактана Био.  :?:  

Ще съм благодарна  да споделите Вашето мнение!  :lovedock:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1179 -: Август 11, 2011, 17:04:54 pm »
Мен ме е страх да купувам от пазара. Откъде да знам с какво са пръскани, няма никакъв контрол, плодовете и зеленчуците нямат никакъв вкус, не са и бг производство. Как да го дам на детето?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.