0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мами :)
Само да питам - отпаднаха ли изследванията на 6м възраст?
Защото преди седмица бяхме на консултация и педиатърката нищо не каза, а аз се разсеях покрай лудницата в кабинета, ваксини и т.н.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Здравейте мами :)
Само да питам - отпаднаха ли изследванията на 6м възраст?
Защото преди седмица бяхме на консултация и педиатърката нищо не каза, а аз се разсеях покрай лудницата в кабинета, ваксини и т.н.

Не. Не са отпаднали, правят се.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз с пишкането не се занимавам, с това съм съгласна че е много много рано.
Сутрин винаги памперса е пълен с пиш и тогава я водя в 00. 99% от случаите ходи тогава . Ако не стане тогава, като сменя обедния памперс пак я пробвам.
Също вечер преди да легне я пробвам. В общи линии ходим до тоалетната 2 - 3 пъти на ден, от които 1 - 2 са с резултат  :)
Сега не я наблюдавам, защото вече не е необходимо. Преди разбирах, вдигах я и се запътвахме...При Дара много си личи, тя се свива, притихва и започва да "ръмжи", да се напъва.
Според мен е добре за детето, понеже освен че не стои изцапана, много по-добре ( повече ) се изхожда.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Детето е само на 8м, и нищо друго освен памперса не му е нужно на тази възраст.
Дете на 8м не е нужно да ходи до тоалетната.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 18:11:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 Дискусията ми стана много интересна...В списание 9 месеца бях чела, че малките деца, ставаше дума за тези под 2 годинки, които се приучвали от рано да се обслужват в тоалетната, по-късно се справяли с проговарянето и писането. Както и обратното.
 Изобщо не знам дали е вярно  8O 8O
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако погледнете приучаването към тоалетна като "закъснение" от нормалната възраст, на която тези неща се постигат, тогава може да включите такова изоставане в рамките на по-глобално психо-моторно изоставане.

Но това предполага реалистични срокове от кога детето се приучава към тези  неща- ако Вие "а ля Чавдаров" смятате че това трябва да почне от 5 месец ( което е грешно) тогава също ще смятате че детето трябва да пише и от 6 месец. И от там "предиспозицията към ДЦП"  >> готова. Профилактичните гимнастики- също.
И ето как незнанието на "физиологичното" води до още по-големи беди.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
    Статии за приучването към гърне, колкото искаш и достатъчно противоречиви. Все пак информацията от едно проучване може да има доста интерпретации (статистиката не е скучна наука, даже изобщо, а медицинската статистика е голямо предизвикателство). За предпочитане са медицинските публикации, макар да са трудно смилаеми от лаик. Но, все пак може да хванеш основното. В тази връзка, който има време и му се чете http://spisaniemd.bg/ на български. Имат и архив май от 2004г. За доста от нещата споделени от доктора - за превенар и ползите от нея, за вит.С и ненужното му изписване и т.н. съм се запознала от там.
    Американската педиатрична асоциация, не съм сигурна за името й, има доста инфо за вредите от ранното приучване, на английски за тези които ползват.
*
Възможно ли е бебе да има нужда от гастроентеролог ??? :-(
Кай е на смесено хранене - от 6 (рядко 7) хранения 3 са с кърма, 3 (4) с АМ; АМ-а е HIPP HA Combiotik. Вода попийва по малко. Коликите, каквото и да са всъщност, го мъчат от 10 дневна възраст; накрая се установихме на едновременен прием на Colieф и Espumisan (по едно време и BoiGaia, но не ме впечатлиха). От 10-ина дена обаче е много жален - пълни памперса само веднъж на ден (голяма нужда, иначе пишка много и всеки път), а през останалото време се мъчи много, напъва се, гърчи се - като възрастен направо; съответно рев, нещастие. Когато напълни памперса изобщо - обикновено на сутрешното хранене - го прави с голям апломб, звуци и аромати, често оплесква и всичко наоколо... Не мога да го дефинирам като запек (при все че към момента не е акал от вчера сутринта), консистенцията си е нормална. Изобщо не бих се притеснявала, но се чудя: ако това е нормално, защо се мъчи така много през останалото време? А и той е на този режим хранене не от вчера, какво ли се е променило сега? Дали да търся лекар?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Аз бих дал обикновено Хумана 1.
И  бих спрял капките.
Ако коликите са силни- бих минал на НАН Сензитив.
Също бих изваждал мъничко от кърмата преди началото на кърмене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Здравейте Докторе. Не успях да намеря отговор на въпроса си, за това си позволявам да питам тук. Предвидена е ваксина Инфанрикс този петък. Налага ни се, обаче, спешно да пътуваме със самолет до България и то на следващия ден. Мислите ли, че има някакъв проблем бебето да пътува със самолет толкова скоро след ваксината ? При първата ваксина, преди месец, вдигна само лека температура и плака малко в деня на ваксинацията. Педиатърът ми няма свободен час по-рано, но в краен случай мога да го заведа при личния, да му бие ваксината в сряда например. Мислите ли, че е по-сигурно да предвидя два три дена преди да пътуваме, в случай, че се появи някаква реакция ?
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вземете антипиретик пътувайки.
Може да пътувате на следващият ден- поставете ваксината поне 18 часа преди да тръгнете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви много за бързия отговор !
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #812 -: Юли 04, 2011, 11:43:00 am »
Здравейте д-р Бърди,
Моля за помощта Ви! На малката ми дъщеря 6м и излезе обрив (горе долу откакто се захранихме). Педиатърката ни каза, че било от топлото, с което не съм много съгласна. Най-сериозни са пъпчиците около устата и очите. По бузките излизат по-големи които са "движещи" и всеки ден излиза нова. От три дни мажа с "Фосидин" два пъти на ден. Много се лигавим и след като си е лапала ръцете търка очите и се затваря кръга. Понеже не искаме да пием вода слюнката и е много лепкава. Мажа лицето с "Атодерм РР" на Биодерма, това ни изписа педиатърката ни.
« Последна редакция: Юли 04, 2011, 12:52:09 pm от happymery »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може да намажете с А-Дерма Екзомега.
Това е от слюнченето вероятно.

Преди да намажете обаче, измийте с МЕК, бебешки сапун, лицето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Може да намажете с А-Дерма Екзомега.
Това е от слюнченето вероятно.

Преди да намажете обаче, измийте с МЕК, бебешки сапун, лицето.

Благодаря Ви д-р Бърди!
А да продължавам ли да мажа и с "Фосидин" или няма смисъл? Притесняваме мазането в областта на очите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Оставете засега настрана Фусидин... .
Опитайте първо А-Дерма екзомега зад ушето за възможни странични реакции. И чак тогава намажете ( тънко) бузките.

Не пълнете много лъжичката с храна за да не се цапа лицето.
Измивайте леко с вода само след храна- не бършете цялото лице със "кърпа".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Доктор Бърди, може ли да продължи да пие НАН сензитив бебето ми и след навършване на 6 месец до 1 годишна възраст?
Страшно съм доволна от това АМ. Бебето имаше колики и от както започна да го пие няма повече.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Да това за млякото е доста интересна тема и се канех да питам от няколко дни.
Искам да попитам майките сменихте ли АМ след навършване на 6 месеца на детето с такова от 6 до 12 месеца? Ако да лекар ли ви посъветва или, и как всъщност се прави смяната (ако има нужда от такава)?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Да това за млякото е доста интересна тема и се канех да питам от няколко дни.
Искам да попитам майките сменихте ли АМ след навършване на 6 месеца на детето с такова от 6 до 12 месеца? Ако да лекар ли ви посъветва или, и как всъщност се прави смяната (ако има нужда от такава)?
Ади, сменихме го по съвет на педиатърката. От раждането на децата и до сега са на фризолак (с такова ги бяха захранили в болницата и не съм го сменяла после) като сменяхме само според възраста. Според мен е редно да се сменя млякото, иначе, нямаше да е разделено по възраст.
Смяната е, че от днес започваш да даваш това с цифрата 2 примерно, никакви други приготовления.
*
Да това за млякото е доста интересна тема и се канех да питам от няколко дни.
Искам да попитам майките сменихте ли АМ след навършване на 6 месеца на детето с такова от 6 до 12 месеца? Ако да лекар ли ви посъветва или, и как всъщност се прави смяната (ако има нужда от такава)?
Ади,смяната на АМ според оказаните месеци е задължителна,защото на всеки етап покрива различни хранителни нужди на бебето.