0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да питам и аз- как процедирате в жегите?При нас е нетърпимо горещо, даже през нощта не се разхлажда и днес не издържах и пуснах климатика.Притеснявам се, че Макси е много малък и да не го разболея.Климатика ми е в хола, нагласила съм го на 26гр., в спалнята където спи детето е малко по-висока температурата.
Интересува ме дали и други пускат климатик на охлаждане при толкова малко бебе и на колко градуса?И дали въобще е редно да пускам климатика или да си търпим жегата?Благодаря предварително!
*
Да попитам нещо за косата. Когато започне да пада бебешката косичка, равномерно ли става това? Защото на нас ни се получи едно олесяване само над лявото ухо. Взех да се притеснявам леко, защото пък от другата страна си е ок.

iv_z, след всяко хранене въртиш ли детето да спи веднъж на ляво рамо, веднъж на дясно. При нас се беше получило така само при Хриси, но отзад на тила и то на малко по-късен етап като вече се въртяха сами както искат. Да не би да спи по-често на лявата страна.
Iv_z и при нас има оплешовяване, на тила. Просто като си върти главата се търка в чаршафа и пада повече косичка. Сега обаче е започнала пак да му расте от долу. педиатърът каза да не се притеснявам, че ще си порасне нормално по-нататък като почне да се обръща и да стои седнал.

Tanj74 аз пускам климатик като стане над 26 градуса вкъщи. Просто гледам да не духа в близост до бебчо, или охлаждам стаята, когато той не е в нея. До сега не се е разболявал от климатик.
*
Не го въртя на ляво и на дясно. Той много отдавна си спи по гръб. И да го сложа на една страна си се обръща сам.
На тила и той има оплешивяване, но там си личи, че е от търкането. Вижда се, че косъмчетата са накъсани. А това от ляво над ухото /дори сега погледнах, че оредяването е стигнало почти до върха на главата/, косъмчетата са си цели, но редки и когато се погледне има голяма разлика от ляво и от дясно. Та затова попитах, когато започне смяната на бебешката косичка дали се получават такива петна или трябва да взема някакви мерки.

tanj74, и аз пускам климатика, когато жегата е голяма. А и ти казваш, че климатика не е в същата стая, където е бебето  :wink:


tanj, нашият климатик е точно в стаята на бебето. Бобо се роди през август, стаята е със западно изложение - без климатик, детето щеше да получи топлинен удар сигурно. Климатикът обаче е на същата стена, на която е креватчето, между тях има секция и няма как да духа директно на бебето. Рядко се е случвало да го пускам, когато бебето е в стаята, но се е случвало - тогава просто нагласях по-висока температура (примерно 25-26 градуса). Обикновено обаче пусках щорите, охлаждах стаята и спирах климатика, преди да занеса бебето там. Не мисля, че има проблем, стига да не духа директно в детето и да задаваш нормални температури, не примерно 16 градуса ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Има места, където хората живеят изцяло на климатици...иначе не се вирее.  :)
Няма проблем, само да не духа директно в бебето.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #746 -: Юни 20, 2011, 12:05:57 pm »
Да питам и аз- как процедирате в жегите?При нас е нетърпимо горещо, даже през нощта не се разхлажда и днес не издържах и пуснах климатика.Притеснявам се, че Макси е много малък и да не го разболея.Климатика ми е в хола, нагласила съм го на 26гр., в спалнята където спи детето е малко по-висока температурата.
Интересува ме дали и други пускат климатик на охлаждане при толкова малко бебе и на колко градуса?И дали въобще е редно да пускам климатика или да си търпим жегата?Благодаря предварително!
Да, у нас е 23-24 градуса почти целогодишно. Ивана е родена на климатик и през живота си никога не е прекарали нито един ден без климатик навсякъде където отиде - у нас, в градината, в колата, по магазините и ресторантите и т.н.. Ние живеем в суптропичен пояс и е ужасна жега и влага, което означава че климатика бумка непрекъснато, но пък без него не се живее. При нас духа от тавана и не е толкова яко,колото прозоречните климатиици ( ако не си директно под духалката), но ако не духа директно в бебето, би трябвало да е същото.  Извинявай, ама да имаш климатик и да си държиш детето  на жега си е направо тормоз. Намали го този климатик в хола - и без това не духа в стаята не детето.

Абе хора, стига с тези шашкания за климатиците. Колко пъти имаше коментари за тях, вече ми се изтри клавиатурата да пиша отговори. Просто не го слагайте да духа директно в тях първите месеци, че е неприятно ( Ивана сега вече обича да е под духалката) и няма да имате проблеми. Децата ще са добре на такава температура, ня която вие сте добре. От какъв зор смятате, че на бебето ви ще му е приятно да му е по-топло? Вас да ви държат да ви е жега добре ли ще ви е?


И още нещо се сетих- нагласяването на по-висока температура според мен е напълно безсмислено упражнение, защото в момента, в който климатика се включи, той духа яко студено независимо от това на какво сте го нагласили. В крайна сметка ефекта е, че духането си е на същата температура, а сте останали на по-топло. Другото което е, че е по-добре да сте на по-хладно, защото иначе човек се изпотява, отвива и климатика тогава се включва да го надуха. По-добре да сте завити ( ако ви пречи духането) когато се включва, но това се постига само, ако температурата е направена на по-нико.

Б.

П.П. Всичкко е до както свикне човек.  На мен най- редовно ми се случва да забравя да увелича климатика докато я къпя и той се включва докато Ивана е във ваничката, а духа баш над главата и и много яко. Интерсното е, че дори на мен би ми станало студено, ако ме духаше така мокра и гола, а на нея не и прави впечатление -свикнала е явно. Гледам да не се случва, но честно казано по няколко пъти в седмицата забравям.
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 12:25:49 pm от Bobbie »


  
Е, Боби, извинявай, ама мисля, че е доста малоумен навика на много хора да джасат климатика на 16 градуса, когато навън е 40 - като поседиш 20 минути в такава стая и ти измръзват краката (а аз съм по-скоро студенолюбива). Мисля, че никой няма да се изпоти на температура от 22-23 градуса, освен ако не прави упражнения, примерно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #748 -: Юни 20, 2011, 13:17:48 pm »
Е, Боби, извинявай, ама мисля, че е доста малоумен навика на много хора да джасат климатика на 16 градуса, когато навън е 40 - като поседиш 20 минути в такава стая и ти измръзват краката (а аз съм по-скоро студенолюбива). Мисля, че никой няма да се изпоти на температура от 22-23 градуса, освен ако не прави упражнения, примерно.
Не разбирам връзката с това, което съм написала. Хората пишат дали е ок за бебе да е на включен климатик и аз отговарям по тази тема. Какво общо има това с горенаписаното?

Между другото тук се говори за температури над 26 градуса -значи 27 градуса и нагоре. Ми ако ти си сложиш фланелка, панталон, да се завиеш с одеало (защото съм сигурна, че тези бебета поне толкова са облечени) и се тупнеш да спиш на 27 градуса така, много се съмнявам, че ще ти е приятно.

А колкото дали е малоумен - аз не виждам какво общо има интелигентността с това на колко градуса ти е кеф да седиш. След като тези хора си седят така, значи им е приятно. Едва ли са си го направили така, че да им е кофти. За мен няма значение колко е навън - вътре искам да ми е около 24. Какво като навън е 40? Ако е 50 навън вътре на 34 ли трябва да го сложа?
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 13:29:10 pm от Bobbie »


  
Боби, нещо си много нервна, ми се струва. Ако си сложа грейка и ушанка и на 16 градуса ще се изпотя, да ти кажа. Темата за обличането на бебетата също я нищихме доста, струва ми се, но ексцентрични прояви винаги може да има.

Общото с горенаписаното от теб и повода да ти отговоря, е следното ти изказване:
Цитат

И още нещо се сетих- нагласяването на по-висока температура според мен е напълно безсмислено упражнение, защото в момента, в който климатика се включи, той духа яко студено независимо от това на какво сте го нагласили.

По темата за бебетата и климатиците - пак ще кажа, че климатик, настроен на 21-22-23 градуса, според мен, е напълно ок. Навън колко градуса е, за мен няма значение, макар че съм попадала и на такива съвети от лекари - да не се наглася климатика на температура, която е по-ниска от външната с повече от 10 градуса. Лично аз не се придържам към подобни правила. Въпреки всичко смятам, че интелигентността има много общо със слагането на климатик на 16 градуса, особено като същите хора след това се оплакват, че настинали от климатика. Също така смятам, че има много голямо значение на каква температура е нагласен климатика и дали тя е по-висока или по-ниска, но това си е лично мое мнение и тъй като не е по темата за бебетата, няма да се разпростирам.
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 13:55:05 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Вие говорите кажи речи едно и също...  :?
Едната 21-23 градуса, а другата за 24 . Комбозола ти казваш да няма големи амплитуди, но става въпрос за БГ. На Боби и е абсолютно все тая каква е разликата вътре/вън, защото тяхното стоене вън е само от вкъщи до колата и от колата към сграда. В крайна сметка това което трябваше да се каже се каза.
Боби ти не се ядосвай че се говори едно и също - настиването от течение е здраво заседнало разбиране в главата на българина. Няма да стане толкова лесно  :)

За разликите в Т - всеки ги наглася според своите предпочитания.
За мен големи разлики са кофти...в Индонезия хората навсякъде поддържаха много големи разлики вътре/вън и на мен в сградите или такситата си ми беше студено или поне неприятно.
*
За климатиците - ползваме постоянно, с това се отопляваме през зимата. Детето беше денонощно на климатик в началото, сега в жегите го ползваме пак при нужда. Не гледам какво показва термометъра, а как е добре на детето!
Колкото до тия пъпчета, на Илияна стои в кутийката с косичката от кръщенето и там ще си остане. Не сме суеверни, обичаме спомените и ще уча детето си да уважава и миналото си. Много мило ми става, когато отворя "кутията със спомени", която ми е събрала моята мама, дъщеря ми също има такава и не намирам нищо лошо в това. НО това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.
Ние сме пак в джаза и ще помоля за помощ. Сутринта заварих Илияна седнала в леглото... Малко се стреснах в първия момент, но не това е основното, станала, станала, дошъл и е момента, но на днешната консултация стана въпрос, че още не се е обърнала (с изключение на веднъж, но по-скоро беше случайно). Лекарката каза, че по принцип не било проблем, но се притеснява, че иска да седи, а не се обръща и да съм я наблюдавала, след което изчезна за спешен случай и не успях да разбера нито какво да наблюдавам, нито липсата на желание да се обърне дали е проблем. По информацията от този форум не би трябвало да ме притеснява, но вече съм много объркана и ще помоля за мнение.
Извинете за дългия пост.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #752 -: Юни 20, 2011, 20:37:29 pm »
Камбозолка, нещо не сме се разбрали. Мислех, че отговаряш по темата за бебетата, не съм разбрала за коя част е ставало дума - изивнявай. За това, което казваш аз имам предвид, че климатика винаги духа с температура към 16-18 градуса независимо  на колко си го сложила  - това е температурата на въздуха , която излиза от самият климатик и духа в теб, ако си пред него. Ката нагласиш температурата на 25 да речем, той започва да духа на 26 и духа докато ти свали на 25 градуса. Ако качиш тепературата на 30, той пак духа с 16-18 градуса, но започва да духа на 31 и спира да духа като свали на 30. Затова според мен ( и не само) е по-лошо, защото като спиш и ти стане топло се развиваш от това и той баш тогава започва да те духа, след като вече си се изпотил и развил. Ако не оставиш общата температура да се вдигне, ще си завит когато се включи и няма да си потен. Това имам предвид като казвам, че е грешно да се прави на по-високо. Аз поне не обичам да се потя и после да ме духа и това да продължава цяла нощ. Започна ли да се изпотявам, веднага ставам да го намаля. При теб може да няма голямо значение, но при мен през ношта е около 30-31 градуса и влажността скача до 90% ( от което оше повече се потиш), така че аз реално през нощта държа по-студено у нас именно заради тази влажност и така се спи много по-приятно.

Раиса, реално човке моеж да се схване нещо, ако го надуха, но това си е до навик. Като дойдохме тук и цялото семейство „настинахме“ от климатика първата седмица. Обаче като нямаш избор и много бързо ти минава и разбираш, че от това не се разболява.

Боби
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 20:50:01 pm от Bobbie »


  
*
Точно големите амплитуди в температурата вън вътре ме притесняват.За разлика от Боби ние стоим много на открито.Ходим по разходки из парка и улиците и т.н.Вчера беше над 35гр според мен.Страшна жега и изведнъж да пусна климатика да духа на 18 ми се вижда неразумно.Моят климатик е от мощните и нагласен на 26гр. в хола беше много студено.Точно това ми беше интересно на колко обикновено се наглася климатик и дали е удачно.Благодаря ви за мненията, бяха ми полезни! :P
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :) Дария започна да се завърта чак на 7 м...не мисля че детето има някакъв проблем, даже съм сигурна че няма такъв. Просто няма никакъв интерес да се върти, не обича да лежи изобщо пък камо ли по корем. Сега се завърта само ако я прилъжа с някаква играчка...

Аз климатик включвам в много редки случаи, но нашия апартамент не се напича много...от едната страна имаме голяма тераса, която обира, а от другата страна спалните са с външни щори, които пазят хлад.
Въобще като се замисля в нас е "натурално" докато се търпи. Парното се включва късно, топли слабо, изключва се рано...климатика почти не го включвам и така.
И ние сме доста навън и не бих го включила по същите съображения като на Таня.
Включвам го ако навън е над 35 градуса, но при такива жеги не излизам ...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ходим по разходки из парка и улиците и т.н.Вчера беше над 35гр според мен.Страшна жега и изведнъж да пусна климатика да духа на 18 ми се вижда неразумно.
Аз пък смятам, че е по-неразумно да стоите на толкова топло с такова малко бебче. Моят мъж онзи ден стоя навън ( хем на сянка) да прави нещо няколко часа на 35 градуса и получи нещо като топлинен удар (ама предишната степен, защото не е припадал) - започна да му става лошо и го тресеше, вдигна температура, абе направо ми изкара акъла. На мен също ми се е случвало след ходене на риба, чак вечерта да ме втресе, ама така, че зъбите ми да тракат. Въобще високите температури са много по-опасни.


Б.


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Принципно съм съгласна, но все пак има разлика...при вас 35 градуса се усещат различно заради влагата.
Ние вчера цял ден изкарахме навън, на заведение ( кръщенето ). Беше в подножието на Витоша, подухваше лек ветрец, седяхме на сянка и да, беше топло, но в никакъв случай горещо . А вчера тук си беше към 35 градуса, да не и повече...
И от сянка до сянка също зависи. В Борисовата, долната част към Плиска - там е толкова сенчесто, че даже може да ти стане хладно. Та така, всеки си гледа и си мисли  :)
Но иначе да, аз също бягам и ме е страх от жегите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
О да, влагата си казва думата, оределено, но тя намалява като се качи температурата т.е. на най-топлото е най-ниска ( което е относитлено, защото тук не става сухо).
Те като кажат 35, то е 35 ама  следобяд и не стои така вечерта. За вчера прогнозите за София бяха за около 25-30 градуса, така че едва ли сте седяли вечерта на 35.  35 е някакъв ужас, според мен.

Б.


  
*
Боби, аз живея на брега на р.Дунав.В низина сме.Зимата при нас е страшен студ, а лятото невероятна жега.През нощта на се разхлажда за разлика от София.Живяла съм и там и мога да направя сравнение.С няколко гр. надолу си е без голямо значение.И остава много задушно.При нас по цели нощи хората седят по заведеният навън заради жегите.В никакъв случай не казвам, че трябва да стоим в жегата.Но ме притесняват голямите разлики в температурите.Та затова ми беше питането.А то виж каквъв диалог се получи-направо спор.И вече съжалявам, че попитах и предизвиках цялaта говорилня.Ти пишеш, че и преди е обсъждано, но аз от скоро чета в този подфорум.
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 23:26:05 pm от tanj74 »
*
Танче то и аз се чудя за климатика и мислех да питам,но чак тая вечер се "престраших "да го пуснем за малко за охлаждане,щото през деня сме навън/е сутринта де /и е топло,а като се приберем от един път да го опна на студеното и на мен ми се струва неразумно,щото съм се разболявала от вентилатор така... Той спи само по боди вече ама много се открива,хем спи покрит с чаршаф ама ...не смея
А колкото до другото ,че е обсъждано :Dслед 1 месец пак ще се обсъжда от други мами,то във всичко теми всичко се върти малко или много,идват други мами и питат пак това ,което питаме ние сега :lol: