0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Да попитам дали след поставяне на ваксините къпете ли се .Като поставихме първата док каза да къпя но сега забравих да питам
Къпем се, разбира се. Няма никаква логика да не се къпем. Все едно след ижекция да не се къпе човек.


  
Благодаря момичета за бързите отговори и док каза да къпя преди малко успях да се свържа с нея
ох имам още един въпрос тази седмица трябва да отидем на ортопед профилактично/за преглед на новородено за луксация/ но се чудя къде да отидем /в софия/ ако сте ходили моля за съвет
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
ох имам още един въпрос тази седмица трябва да отидем на ортопед профилактично/за преглед на новородено за луксация/ но се чудя къде да отидем /в софия/ ако сте ходили моля за съвет

Венелин Алексиев, има координати в мрежата, а и тук. Пусни търсачката и ще откриеш.  :D
Здравейте Д-р Бърди,
Моля спешно за съвет. На сина ми от около месец /токава беше на почти 5 месеца/ започнаха да излизат червени сухи, грапави петънца по бузите.
Заведох го на лекар. Педиатърката му изписа Linola Fett и  Neuroderm Akut, /състав - Hydrocortisonbuteprat/. последното по мое настояване, т. к. като имам опит с дъщеря ми и на нея Фусикорт, който Вие ми препоръчахте най-добре и помагаше. препоръката беше да мажа 1 седмица с кортизоновия грем и след това с масления.
След няколко дена мазане с кортизоновия петната изчезнаха, мазах и с другия, бузките се изчистиха, и помен нямаше от петната.
След няколко дена започнаха обаче пак да се появяват. Пак мазах с кортизоновия, след което изчезват.
И така на няколко пъти :( :( :(
От 2 - 3 дена се увеличиха доста, аз не съм сигурно колко продължително мога да мажа с кортизоновия крем, аи  има ли смисъл, след като се появяват отново, след като го спра.
Днес пак бяхме при педиатърката.  Обясних й, че дъщеря ми е имала нещо подобно на бузите, точно на същата възраст /4. 5. 6 месеца/ и че най-добре се повлияваше от Фусикорт. Не ми го препоръча, изписа ми някакъв друг крем / правен в аптеката/, без кортизон, не му знам още състава, с който трябва да мажем 10 дена и ако няма подобрение, отново на лекар, изследвания и т. н.

Според нашата лекарка състоянието сочи към АД /прегледа и тялото, той има само на едното краче, две миниатюрни петънца грапава кожа, иначе е чисто по тялото/, който подсказва за бъдещи алергии.
Според нея най вероятно е алергия към млякото. Детето от 10я си жизнен ден е на АМ, от 2 мес и половина на Аптамил. Ако се влошат нещата, евентуално трябва да преминем на соево мляко или нещо такова, не разбрах точно.

Да отбележа - От 2 седмици започнах захранването, Ял е мркови, картофи, тиква, тиквички. Не съм забелязала да се увеличва след някоя от храните, а и започна още преди зхранването.
Може ли да има връзка според Вас със захранването.
Ето Ви и 2 линка, за да добиете представа:

http://albenanedelcheva.snimka.bg/baby/kalojan.591877.23410114

http://albenanedelcheva.snimka.bg/baby/kalojan.591877.23410128

Както казах, при дъщеря ми имахме подобен проблем на същата възраст и малко покъсно, При нея обаче бяха по концентрирани петната, само в седата на бузата едно голямо петно, почти до кръв. Излизаха и на няколко пъти, мажех с Фусикорт по ваша препоръка, изчезваха, След като навърши 1 год не се е появявало повече.

Моля посъветвайте ме, какво да правим, С какво да мажа? И ако постоянно се появяват дори и сле мазане с кортизонов препарат? Наистина ли трябва да преминем към лечебно мляко, ако нещата се влошат :( :(

Благодаря Ви и спокойна вечер.

*
Здравейте, доктор Бърди!
И при нас няма подобрение на обрива по бузите. Мажа всяка вечер с А-дерма екзомега, не използвам нищо плюшено, не претоплям, изобщо правя всичко възможно според мен, не изтривам устата с лигавник. Обрива се случва да стихва, но пак се стоят отделни плаки, после се засилва обхваща и челото, после пак позатихва, но не изчезва.
Когато го намазах с Фусикорт изчезна обривът, но след няколко дни пак се появи. Трябва ли пак да се маже с Фусикорт, не е ли вредно честото мазане с този препарат?
Към какво да се насоча? Е ли възможно да е АБКМ?
Не прилагам снимки, защото плаките и обривът си е същия като на предните снимки, които съм поствала тук.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
ох имам още един въпрос тази седмица трябва да отидем на ортопед профилактично/за преглед на новородено за луксация/ но се чудя къде да отидем /в софия/ ако сте ходили моля за съвет

Венелин Алексиев, има координати в мрежата, а и тук. Пусни търсачката и ще откриеш.  :D

Напълно подкрепям той е много добър в нета има доста мнения за него попрочети !
[/url]
*
Здравейте, последните дни се породиха някои спорове около нас и искам да питам... Свекърва ми твърди (крещи), че не трябва да си нося детето на рамо или хълбок, защото било момиче и щяла съм да и повредя яйчниците, да имате обосновка на това твърдение, че не открих абсолютно никаква информация по въпроса?
Другата блъсканица ми е, че започна да прави опити да се изправя, според вас мога ли вече да я прехвърля в "летния" коя, че в този за новородено е цяло изпитание да излезем на разходка. Обаче този кош ляга до 30 градуса... Трябва ли да я насилвам да лежи според вас, въпреки че прави опити да се изправя сама?
Извинете за объркания пост обаче ме хвърлиха в размисли, а инфо не намирам...

Това за яйчниците не го бях чувала, не си представям как ще ги увредиш от носене на хълбок, но...

За летният кош - 30 градуса си е височко, според мен, ако искаш да я извеждаш на дълга разходка. Иначе Бобо също се надигаше от 3-ти месец и д-р Иванов (ортопед в Токуда) изрично ми позволи да го слагам седнал, опрян на възглавници. Разбира се, внимателно наблюдавах как се държи и в момента, в който проявеше признаци на умора, го слагах да легне. Като за всяко нещо обаче и за това има различни мнения - някои ортопеди смятат, че децата трябва да са напълно легнали до 6-тия месец.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Някои бебета спят под ъгъл било поради рефлукс например. Не виждам защо да не може бебе на 3 месеца да не се вози под 30 градуса ъгъл.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Свекърва ми твърди (крещи), че не трябва да си нося детето на рамо или хълбок, защото било момиче и щяла съм да и повредя яйчниците

 8O 8O 8O
За пръв път чувам за подобна глупост.
На мен ортопеда ми каза да я нося колкото мога повече на хълбок или в кенгуро - за доброто развитие на тазобедрените стави.
Не знам как търпиш свекърва ти да ти крещи...

За количката - нищо не пречи да пробваш. То ако на детето му е неудобно - ще си покаже. Ще започне да се смъква/свлича , да мрънка...
*
Това за яйчниците не го бях чувала, не си представям как ще ги увредиш от носене на хълбок, но...
8O 8O 8O
За пръв път чувам за подобна глупост.
Не казах какво е моето мнение, да не се окаже, че аз съм с бисерите, но и този път са нейни... На мен и двамата ортопеди, при които я водих ме питаха имам ли кенгуру/слинг и ако нямам да съм си набавяла. Носенето на хълбок е аналогично (за мен по-неудобно - поне 1 заета ръка) това ми обясниха.
Значи излиза, че пак трябва да се посъветвам с лекар за тая количка... Доктор Бърди, ще се радвам да чуя Вашето мнение по въпроса.
Мнооого благодаря :)

Това за яйчниците го чувам за първи път, а имам две дъщери. За количката, сложи си летния вариант като леко го надигнеш за да може да гледа и готово, ако те притеснява да е в кошницата. Нашия ортопед е "за" носенето на хълбок и за слагане да сяда детето подпряно с възглавници от 4м. Всичко е според самото дете. Не можеш да го вържеш в коша.
Това за яйчниците не го бях чувала, не си представям как ще ги увредиш от носене на хълбок, но...
8O 8O 8O
За пръв път чувам за подобна глупост.
Не казах какво е моето мнение, да не се окаже, че аз съм с бисерите, но и този път са нейни... На мен и двамата ортопеди, при които я водих ме питаха имам ли кенгуру/слинг и ако нямам да съм си набавяла. Носенето на хълбок е аналогично (за мен по-неудобно - поне 1 заета ръка) това ми обясниха.
Значи излиза, че пак трябва да се посъветвам с лекар за тая количка... Доктор Бърди, ще се радвам да чуя Вашето мнение по въпроса.
Мнооого благодаря :)



Естествено, че можеш да возиш детето в количка под 30 гр. Както е писала погоре Смараиди, някой бебета /вкл. и моята дъщеря/ още от новородени спят заради рефлукс под 45 гр.
А в столчето за кола как е, да не би там да е легнало бебето?

Не се притеснявай.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте, последните дни се породиха някои спорове около нас и искам да питам... Свекърва ми твърди (крещи), че не трябва да си нося детето на рамо или хълбок, защото било момиче и щяла съм да и повредя яйчниците, да имате обосновка на това твърдение, че не открих абсолютно никаква информация по въпроса?
Другата блъсканица ми е, че започна да прави опити да се изправя, според вас мога ли вече да я прехвърля в "летния" коя, че в този за новородено е цяло изпитание да излезем на разходка. Обаче този кош ляга до 30 градуса... Трябва ли да я насилвам да лежи според вас, въпреки че прави опити да се изправя сама?
Извинете за объркания пост обаче ме хвърлиха в размисли, а инфо не намирам...
Игнорирайте си свекито.
Кажете е да не "крещи"- полза няма, колкото и да го прави.

Насърчавайте всякаква двигателна активност на детето, която му се харесва. Защо за Бога ще насилвате детето да лежи??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Просто 30 градуса ми се струват доста силен наклон за постоянно, целодневно возене на бебе на 3 месеца. Когато Бобо стана на 3-4 месеца го преместих в летния кош, който също няма пълно легнало положение, но на най-легналото наклон почти няма. Когато беше буден го вдигах до по-седнало положение (облегалката на около 45 градуса), когато спи го пусках максимално до долу. Със сигурност обаче в някакви моменти се уморяваше. Не мисля, че е добре да си с "вързани ръце" в такъв момент и да не можеш да спуснеш облегалката до пълно легнало положение. Освен това (може и да бъркам), но съм чувала, че матракът се вдига на около 10 градуса, когато бебетата са с рефлукс, а и едно е да вдигнеш целия матрак, така цялото тяло е под наклон, друго е да вдигнеш само облегалката и да возиш детето 4-5 часа в тази поза.

Лично аз бих пробвала в началото с по-кратки разходки, детето само ще си покаже дали му е добре или не, а и с времето ще заякне, така че няма бързо да се уморява.

Иначе за насилването да лежи, просто споделих мнения, които съм чела (препоръки на ортопеди) - на мен специално консервативният подход и ограничаването на детето от страх да не си "изкълчи нещо" не ми допада. Бобо е силно и живо дете и не съм го спирала по никакъв начин, научи се да седи за точно 2 дни малко преди да навърши 6 месеца - просто категорично отказа да се обляга... Не мисля, че съм му навредила, защото той сам го поиска, явно тялото му е било готово за това предизвикателство.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #496 -: Май 14, 2011, 13:09:43 pm »
Здравейте, последните дни се породиха някои спорове около нас и искам да питам... Свекърва ми твърди (крещи), че не трябва да си нося детето на рамо или хълбок, защото било момиче и щяла съм да и повредя яйчниците, да имате обосновка на това твърдение, че не открих абсолютно никаква информация по въпроса?
Другата блъсканица ми е, че започна да прави опити да се изправя, според вас мога ли вече да я прехвърля в "летния" коя, че в този за новородено е цяло изпитание да излезем на разходка. Обаче този кош ляга до 30 градуса... Трябва ли да я насилвам да лежи според вас, въпреки че прави опити да се изправя сама?
Извинете за объркания пост обаче ме хвърлиха в размисли, а инфо не намирам...
Адито, свекърва ти с тези яйчници ме разсмя. А аз си мсилех, че само моята говори глупости :-).
Сега сериозно по темата- моята дъщеря от новородена е в полуизправено положение, когато ходи някъде, просто защото тук е задължително в колата да е в столче, така че от родилният дом се возим само така. Така са всички бебета тук, защото просто няма друг начин за придвижване. Да не говорим, че първата седмица няколко дена спа в това столче, защото никъде другаде не искаше да спи, та се принудих да я оставя в него.
 Аз не разбирам какво значение има на колко градуда е, ако бебето е облегнато и не се мъчи да седи изправено. Нали пак си е полегнало. Да не говорим, че то ако само иска да става е малко лудост ти да го натискаш да ляга обратно. Какво точно иска тя - да го дъжиш възано за леглото ли? 
Разкарай свекървата далеч за известно време, че иначе ще ти налее такива страхове в главата, че ще се чудиш дали си добра майка и не си деформираш детето. Нямаш нужда подобни страхотии да ти се наливат в главата.
« Последна редакция: Май 14, 2011, 13:20:23 pm от Bobbie »


  
Ами, мисля, че има значение, когато е полулегнало, защото гръбчето и кръстът не са достатъчно укрепнали. Моето си обяснение (не съм говорила с никого) е, че може да се изкривят, защото не им издържат силите да седят добре, и да си докарат някоя травма. Лично аз имам такава на гърба от една нощна смяна преди време, бях седнала някак изчанчено и до ден днешен в някои моменти ме боли на същото място - не искам да навлизам в подробности точно как се обличам в такъв момент, защото е абсурд да си вдигна ръцете нагоре... жалка картинка  :lol: :lol: :lol: Нали затова пише на столчетата за кола да оставяш детето в тях не повече от 2 часа. Не ми се вярва задължително да стане нещо лошо, ако го оставиш детето повече, но сигурно има някакъв риск...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Благодаря, момичета! Благодаря, докторе!
Смело изкарвам другия кош (все пак ще сме наблизо първоначално)...
Радвам се, че поне успях да ви разсмея. То не за смях, за резил станахме, ама карай да е весело :)

Д-р Бърди,
бихте ли ми казали, с какво точно изследване се откриват бактериите Borrelia.

Дъщеря ми преди ок. 3 седмици, ми донесе крлеж от площадката на ДГ, най-вероятно. Малко над корема се беше захвана, съвсем малък. Извадихме го, на следващия ден нямаше и следа.
За съжаление, преди няколко дена се появи череникаво петно, което прерасна в характерния за Борелиоза кръг.
Вчера бяхме при педиатъра, не е 100% сигурен, че е заразена, но изписа 10 дневно лечение с Амоксициклин, на 8 часа.
Каза, че неможело да се напрви никакво кръвно изследване или друго за да се разбере дали наистина ги има бактериите /на много ранен стадии е/. Та лечението е за всеки случай.
Каза, че било сигурно след този курс на лечение, ако нещо е имало, тоще се изчисти. Аз обаче, не мога да бъда спокойна докато не се направи някакво изследвание, което да потвърди със сигърност.
Мисля след АБ лечението да направим.
Четох из нета, видях, че наистина се установява чез изследвание наличието на бактерията, но не ми стана чсно, какво точно е изследването.

Стегнало ми се е сърцето, ще Ви бъда благодарна ако ми отговорите
« Последна редакция: Май 15, 2011, 22:46:03 pm от albenanedelcheva »