0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
jasmin_veni , а как се нарича това мляко?
ileini ако пак сменяш млякото то го прави постепенно.Иначе с каквото и да го смениш ще се запече.Наистина е много кофти.И ние сме го преживяли.От както се е родил Макси сме минали през Аптамил комфорт, Фризолак и Фризовом, та накрая Аптамил АР.И добре че педиатъра ме посъветва постепенно да заменям едно мляко с другото, че иначе не се виждам.Смесвах на 3 лъжички фризовом 1 аптамил, после 2+2, 1+3 и накрая остана само аптамила.При нас даже от смяната на капките за колики се получава запек.Като аз гледам да не прекалявам с капките, че и те запичат яко.
Илейни,
никога не съм ползвала, но защо не опиташ нещо такова:
http://www.ibebe.bg/mikser-za-mljako-na-prah-pl.html
Не мога да дам мнение дали е ефикасно
Още един глас за огледалото - не знам моят Нарцис как ще оцелее без образа си. Отделно му е супер забавно, когато не се вижда сам себе си в огледалото, но ме вижда мен - страшен смях и забава е ;)

пауърче, бебетата плачат - някои повече, други по-малко. Това е единственият им начин да комуникират с нас. С времето започват да употребяват все повече изразни средства. Това и околните би трябвало да го схващат.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Още един глас за огледалото - не знам моят Нарцис как ще оцелее без образа си. Отделно му е супер забавно, когато не се вижда сам себе си в огледалото, но ме вижда мен - страшен смях и забава е ;)

Миличка всъщност все едно аз съм го писала  :D И ние се гледаме и като се видим се смее обаче види ли мен и татко си още повече се смее .. и нали се сещаш с тази гола устичка :) Направо сме за снимка :)
Милички имам чувството че разтройството е от зъбчетата именно ..Макар че днес няма разтройство обаче няма ли бибка и веднага си напалва и двете ръце :)
НЕ ми завиждайте за градусите..Те и тука един ден 31,на следващия ден 25,после пак 30 :) Абе лудо време-не знаем как да се облечем.
Жбрул и ние сме така спокойно  :wink: просто майка ми се меси-добре че свекърва ми не..
И моето бебче гледа с интерес образа си в огледалото. Още не се усеща, че е той, надявам се скоро да стане  :D Иначе и аз се разтапям, като го видя да се усмихва с беззъбата си устичка, толкова ми е сладък  :D

Пауърче, това, че някои ти казват, че ще се стресне от образа си, според мен са ти го казали от няма и къде  :D Само забележки да се правят и съвети да се дават  :wink: Виждам, че не им се връзваш, така и трябва. Това бебчо да се гледа в огледалото според мен е супер интересно за него и спомага за развитието му.
*
Сарич,ама не е  ли рано за зъбки?Извинявайте за въпроса,де...ама просто си мисля ,че към 5-6месец се появяват  :oops:Той и Теди ръцете ми са все в устата напоследък ,ако не бибата ,то са юмруците :D
Ние поне спряхме нощното хранене вече,което много ме радва :D
За огледалото и ние стоим всеки ден пред него,така че тези бабин деветини хич да не ги предлагат.....Моето свеки също се опитва да налага някои неща от "нейния син"как го отгледала видите ли толкова голям 8),но не слушам никого :D

Искам да попитам мамите с момчета-оголвате ли пилето на детето,ако да кога почнахте?Моят док.каза,че той щял да го "оправи" по-натам,ама аз мисля да не се налага да ходим на хирург? Моля, споделете вашия опит!


Искам да попитам мамите с момчета-оголвате ли пилето на детето,ако да кога почнахте?Моят док.каза,че той щял да го "оправи" по-натам,ама аз мисля да не се налага да ходим на хирург? Моля, споделете вашия опит!

Много противоречиви мнения срещнах за оголването на пишлето. Мойто свеки ме наплаши, че " ще имам големи проблеми по- късно, ако не оголвам сега" После се скъсах да чета в нета и повечето лекари препоръчват да не се пипа пишлето, че само се оголва някъде до 3-4 години. Сега ме е страх да го пипам, а днес сме при педиатърът и ще го питам за неговото мнение по въпроса. За сега съм решила да го оставя и да не го пипам.
*
 не знам дали е редно да давам мнение без опит,но много прочетох и твърдо съм решила да не "забелвам" ,Ще следя стриктно и педиатърът,че някои го правят преди родителите да са се усетили.
  http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=966
http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/
 Тези статии може да са ти интересни.Също потърси в БГ мама една тема с въпроси на родители по темата към д-р Бранков/ детски хирург от Пирогов,който също отрича насилствената намеса
*
Идва наскоро една моя леля и голям зор, че на бебето му студени краката да му обуя краката с терлички. Аз й обаснявам как са му вечно потни и само терлици му липсват, ама хайде :lol:.
Майка ми гледа да не се меси, а свекърите пробваха един-два пъти, но мъжът ми ги парира. Най-им беше чудно как не го къпем всеки ден, как те...

Малкия не съм го пробвала пред огледалото.

Не забелвам. Четох, че ако се почне и се оголи трябва да се забелва от там насетне постоянно, защото ако се остави сраства обратно. Гледайте, ако не искате да забелвате да не ви "изненада" педиатърът и да го забели изведнъж.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Искам да попитам мамите с момчета-оголвате ли пилето на детето,ако да кога почнахте?Моят док.каза,че той щял да го "оправи" по-натам,ама аз мисля да не се налага да ходим на хирург? Моля, споделете вашия опит!

Да споделя и моя опит. На големия ми син "забелвах". Всеки път при къпане, лекичко. Не е имал проблеми, не се е възпалявало, не сме ходили на хирург. Но това е 2000 г. и тогава не съм имала никаква друга информация, освен това което ми се казва от педиатъра. Сега с Евгени мисля да НЕ го правя, предвид прочетеното и сегашните съвети на педиатрите.
И един въпрос от мен - Тази сутрин докато го кърмех,  започна да му  "хърхори" нослето,  след  това  протече кърма от дясната му ноздричка /на дясно беше легнал/  8O  Не ми се е случвало досега и малко се стреснах. Мислите ли, че трябва да обърна повече внимание на това?


Искам да попитам мамите с момчета-оголвате ли пилето на детето,ако да кога почнахте?Моят док.каза,че той щял да го "оправи" по-натам,ама аз мисля да не се налага да ходим на хирург? Моля, споделете вашия опит!

Да споделя и моя опит. На големия ми син "забелвах". Всеки път при къпане, лекичко. Не е имал проблеми, не се е възпалявало, не сме ходили на хирург. Но това е 2000 г. и тогава не съм имала никаква друга информация, освен това което ми се казва от педиатъра. Сега с Евгени мисля да НЕ го правя, предвид прочетеното и сегашните съвети на педиатрите.
И един въпрос от мен - Тази сутрин докато го кърмех,  започна да му  "хърхори" нослето,  след  това  протече кърма от дясната му ноздричка /на дясно беше легнал/  8O  Не ми се е случвало досега и малко се стреснах. Мислите ли, че трябва да обърна повече внимание на това?

Почисти добре нослето, и надигни малко матрачето от страна на главата, да не е съвсем хоризонтално :)
*

Почисти добре нослето, и надигни малко матрачето от страна на главата, да не е съвсем хоризонтално :)

Благодаря за отговора  :)! Почистих нослето, но ме притесни това, че става по време на кърменето, докато яде - не след това. Хем гълта, хем изтича през носа.


monik_s, в Оценка на моториката д-р Бърди подробно е обяснявал, отделно е дал линк към темата в бг мама. Моят съвет е да прочетеш там, написаното е изключително изчерпателно, има всякакви мнения и човек може сам да направи наистина информиран избор.
Весели празници!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

iv_z , и на моята щерка понякога и изтича кърма от носа. При сина ми също се случваше първите 2-3 месеца. Четох, че се получава от силната струя ако имаш повече кърма. Може да пробваш да кърмиш легнала, а бебчето да е върху теб, срещу гравитацията така да се каже. :)

За забелването-не съм го правила. Не сме имали проблеми досега.
*
Благодаря момичета!

*
iv_z , и на моята щерка понякога и изтича кърма от носа. При сина ми също се случваше първите 2-3 месеца. Четох, че се получава от силната струя ако имаш повече кърма. Може да пробваш да кърмиш легнала, а бебчето да е върху теб, срещу гравитацията така да се каже. :)

Ами да, не съм се сещала за силната струя. Може и да е от това. Сутрин са ми напрегнати гърдите и изцеждам по малко преди да дам. А и точно сутринта се случи.
Благодаря, zeituni! Ще пробвам и позата  :)


jasmin_veni , а как се нарича това мляко?
ileini
http://www.ooshop.com/ContentNavigation.aspx?TO_NOEUD_IDMO=N000000013544&FROM_NOEUD_IDMO=N000000013543&TO_NOEUD_IDFO=81481&NOEUD_NIVEAU=2&UNIVERS_INDEX=9

Това е млякото, което ползвам - жълтата кутия с червена капачка. С пробиотици е и съм в пъти по-доволна от Аптамила.
[/url][/url]
Да попитам дали след поставяне на ваксините къпете ли се .Като поставихме първата док каза да къпя но сега забравих да питам
*
Ами да ти кажа честно ,аз не го къпя след ваксиниране,не знам защо ,но го правя.Казвали са ми ,че не се къпе въпреки ,че нямам логично обяснение защо да не,но да си призная го правя.
« Последна редакция: Май 10, 2011, 19:21:27 pm от moniks_s »

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Да попитам дали след поставяне на ваксините къпете ли се .Като поставихме първата док каза да къпя но сега забравих да питам

На нас изрично ни казаха да не мокрим..Казаха да масажирам леко крачетата и това само..Никаква вода.Една вечер нищо няма да стане :)