0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А пък Ивана не се оригваше докато се кърмеше.  В началото се шашках и чаках сума ти време, докато не прочетох някъде, че кърмените бебета не поемали толкова въздух и нямало нужда да се оригват. Не бях съвсем сигурна в това, но после и една моя колежка, която роди малко след мен, ми сподели същото за дъщеря си. И така аз след кърмене не я оригвах ( то тя не се оригваше, де) и нищо и нямаше. Като пиеше от шише, само тогава се оригваше.

Б.


  
Боби, и аз съм чувала същото, което казваш ти, но предположението ми е, че опира до едно от тези или трите неща едновременно: 1) техника на засукване; 2) дали бебето продължава да суче за кеф, след като вече е изпразнило гърдата; 3) опит на кърмачката - в смисъл, да разпознае кога детето се е нахранило, за да прекрати сукането.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Бобо имаше много силни колики и ме съветваха да спра всякакви млечни продукти - единственото, което приемах, беше малко мляко сутрин в кафето, така свикнах да си го пия по време на бременността. Е, спрях го, преминах на боклучава суха сметана от растителна мазнина, че вече чисто не ми беше вкусно. 2-3 седмици изкарах с нея - никакъв ефект. Други "коликопредизвикващи" храни не съм консумирала, с изключение на 1 бира вечер, след като дребният започна да спи по цяла нощ и нямаше нощни кърмения (д-р Бърди потвърди, че това не би трябвало да е проблем). Нещо, на което ми обърна внимание е, че може да суче от празна гърда и така да поема много въздух. Започнах да внимавам при вечерното хранене, спирах навреме, когато усетя, че се е нахранил и давах залъгалка - ефект имаше, определено!

И аз така спирам да не се налапва с въздух и да не се прехранва - най-вече заради коликите, но след вчерашния преглед се оказа, че детето го държа леко гладно -малко сме наддали :o и някои от ревовете може са били от глад.. Сега ще увелича малко дозите и вечер ще давам по малко добавка с колийф, защото му е малко явно.

Аз се питах най-вече дали моите стомашни проблеми -газове водят до колики при него, въпреки че нищо газообразуващо не ям. Всъщност млечни продукти ям по малко, но без прясно мляко по други причини, които споменах, както и ядки без фъстъци. Ще взимам Еспумизан и ще видим.. Мислех си че стомаха ми е такъв поради все още появяващи се контракции след раждането.. мислите ли че е възможно?
А пък Ивана не се оригваше докато се кърмеше.  В началото се шашках и чаках сума ти време, докато не прочетох някъде, че кърмените бебета не поемали толкова въздух и нямало нужда да се оригват. Не бях съвсем сигурна в това, но после и една моя колежка, която роди малко след мен, ми сподели същото за дъщеря си. И така аз след кърмене не я оригвах ( то тя не се оригваше, де) и нищо и нямаше. Като пиеше от шише, само тогава се оригваше.

Б.

И аз така знаех, че кърмените бебета може и да не поемат въздух. За това и в началото си позволявах да не го оригвам. Т.е. Чаках го малко и го слагах да легне. Понякога се оригваше бързо, но ако не го направеше не чаках много. Обаче моето бебче така лакомо суче, че после оригванията са едни звучни,  все едно е изпил бутилка кола  8O . Явно си зависи най-вече от начина на сучене.
Аз само искам да помоля за вашето мнение ето тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39693.msg826819#msg826819
Темата не се следи от стари потребители, с които си пиша, а вашето мнение е важно за мен.
[/url][/url]
sami, абе, не е лесно, да ти кажа. Бобо го усещах по това, че пуска гърдата, разсейва се, и после пак засуква. Това може да означава 1) че я е изпразнил и чака другата или 2) че вече се е нахранил и почва да си се забавлява. Затова първо предлагах другата гърда, ако продължи по същия начин, значи е второто и тогава идваше наред залъгалката. Още повече, че той залъгалка не приема, ако е гладен, та ми беше по-лесно. Но сигурно всяко дете си е различно и просто трябва да го наблюдаваш, за да разбереш сигналите. Тия неща не стават бързо, но с времето всичко ще се напасне.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Здравейте д-р Бърди. Искам да Ви попитам как да приготвям НАН АР.
Незная защо това мляко не се разтваря, винаги остават бучки и се налага да го прецеждам. Така в цедката остава едно количество, което се равнява на 1/2 или 1 мерителна лъжичка  :? Пробвах с Аптамил АР, но от него малката се запича, а Фризовом изобщо не иска да помирише даже. С това се изчерпват АР млеката в БГ.
Ако някоя от съфорумките ми ползва НАН АР ще съм благодарна да изкаже мнение по въпроса.

Илеини в по хладка вода,колкото е по хладка толкова по лесно иначе шанс никакъв мила :)и разбивай с лъжичка повечко време ,недей да друсаш шишето ;).
« Последна редакция: Май 05, 2011, 21:23:31 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Илеини в по хладка вода,колкото е по хладка толкова по лесно иначе шанс никакъв мила :)и разбивай с лъжичка повечко време ,недей да друсаш шишето ;).
И аз така правя.Разбивам в отделна чаша като бъркам с лъжичка и после пресипвам в шишето.
ileini АР млека значи млека против повръщане нали така?Та ако е така то Аптамила АР в началото наистина запича, но след около седмица (поне при нас)  се нормализира изхождането.Ние също сменихме Фризовом с Аптамил против повръщане.Нашия педиатър ни посъветва да сменяме плавно млеката, като постепенно заменяме едното с другото.Аз ги мешах в различни пропорции докато останахме само на Аптамил.За мен има голяма разлика в двете млека.С Аптамила Макси  връща много по-рядко.Другото което е, че с Аптамила детето наддаде 1200гр за месец.Докато с Фризовома бяхме на долна граница за кг.
ileini сега се сещам, че някъде бях чела, че едно от най-ефикасните млека против повръщане е на Хумана.Ако имаш време разрови из темите.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
А аз искам да ви питам- вие показвате ли си децата пред огледалото? Защото в няколко книги чета,че е хубаво да се вижда в огледалото,но вече няколко човека почнаха да ми правят забележки,че не трябвало така да правя-щял да почне да се стряска и тем подобни...,ако е така защо тогава има бебешки играчки с огледалца?
07.10.2009
А аз искам да ви питам- вие показвате ли си децата пред огледалото? Защото в няколко книги чета,че е хубаво да се вижда в огледалото,но вече няколко човека почнаха да ми правят забележки,че не трябвало така да правя-щял да почне да се стряска и тем подобни...,ако е така защо тогава има бебешки играчки с огледалца?

ъъъъ...какво ти казват? Че то огледалото е една от първите играчки за децата (детските огладала). Така се кефят да ги драскат, да се гледат в тях. На каква база ти правят забележка, защо да се стряска. Такива неаргументирани бабини приказки много ме забавляват.
Да, не трябва да има огледало срещу леглото ни, защото ако се събудим от кошмар и се видим в просъница в огледалото може да се стреснем сериозно. да при някои ритуали, огледалата се покриват - дори тук има своето "рационалн" обяснение, произхождащо от религия.
Но бебетата да не се гледат, защото ще се стреснат за мен звучи все едно някой се чуди за какво да те захапе.
[/url][/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
А аз искам да ви питам- вие показвате ли си децата пред огледалото? Защото в няколко книги чета,че е хубаво да се вижда в огледалото,но вече няколко човека почнаха да ми правят забележки,че не трябвало така да правя-щял да почне да се стряска и тем подобни...,ако е така защо тогава има бебешки играчки с огледалца?

Но бебетата да не се гледат, защото ще се стреснат за мен звучи все едно някой се чуди за какво да те захапе.

Хахахаха, точно...кото дойде свекито само ходи след мен и аз вече не смея да се покажа пред огледалото.
07.10.2009
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
А аз искам да ви питам- вие показвате ли си децата пред огледалото? Защото в няколко книги чета,че е хубаво да се вижда в огледалото,но вече няколко човека почнаха да ми правят забележки,че не трябвало така да правя-щял да почне да се стряска и тем подобни...,ако е така защо тогава има бебешки играчки с огледалца?

Но бебетата да не се гледат, защото ще се стреснат за мен звучи все едно някой се чуди за какво да те захапе.

Хахахаха, точно...кото дойде свекито само ходи след мен и аз вече не смея да се покажа пред огледалото.

При нас е ритуал сутрин да станем,сменяме пампата,отиваме към хол-а и по пътя се гледа на голямото огледало..Просто е толкова щастлив че... :) Много му се радвам,особено като вземе да се "ежи" на себе си  :D
Аз имам една питанка ..помагайте..Побелели са венците горе-ясно ми е че се е метнал на татко си и ще има зъби на 4 месеца вече.. Обаче въпроса ми е дали е възможно да има леко разтройство от това че ще никнат зъбки или да търся причината другаде ..и колко време избиват зъбчетата??? Мерси
*
Пауърче, кажи на свекърва си, че ако тя се плаши от вида си в огледалото - бебето е красиво и си харесва отражението.  :lol:
Наистина се чудя откъде ги мислят такива глупости тия хора. Моята свекърва все повтаряше, че "момченцата обичали по-топличко", като за нея "по-топличкото" е къде 28-30 градуса  8O Хем знае, че никой не я отразява каквото и да каже, хем два месеца мелеше за "топличкото", пък ха дано размисля и сваря бебето, че да е спокойна.
И да си призная, след поредната вметка за "по-топличкото" и тя как отгледала две момчета и така знаела - се обърнах веднъж и й казах: "Ми то от твойто гледане на топличко синът ти 5 години ми прави дете, та сама се сещай колко си го гледала правилно." За 8 години - това е единственият случай в който съм си позволила подобен тон и реплика спрямо нея, но оттогава - не съм получавала повече "наклони" как да си гледаме детето. Някои неща трябва да се пресичат навреме, пък било и с риск да нагрубиш. Ми като не се усещат сами - съжалявам...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Пауърче, кажи на свекърва си, че ако тя се плаши от вида си в огледалото - бебето е красиво и си харесва отражението.  :lol:
Наистина се чудя откъде ги мислят такива глупости тия хора. Моята свекърва все повтаряше, че "момченцата обичали по-топличко", като за нея "по-топличкото" е къде 28-30 градуса  8O Хем знае, че никой не я отразява каквото и да каже, хем два месеца мелеше за "топличкото", пък ха дано размисля и сваря бебето, че да е спокойна.
И да си призная, след поредната вметка за "по-топличкото" и тя как отгледала две момчета и така знаела - се обърнах веднъж и й казах: "Ми то от твойто гледане на топличко синът ти 5 години ми прави дете, та сама се сещай колко си го гледала правилно." За 8 години - това е единственият случай в който съм си позволила подобен тон и реплика спрямо нея, но оттогава - не съм получавала повече "наклони" как да си гледаме детето. Някои неща трябва да се пресичат навреме, пък било и с риск да нагрубиш. Ми като не се усещат сами - съжалявам...
И моята мама някой път се опитва да дава мнение :) Ама аз и резвам крилцата...например сега при нас е към 31 градуса и ние сме вече с къси гащи..И тя като види и казва гледай има деца на по 1 година и са с дълги гащи ти си го облякла с къси..Просто не е познала..те затова децата им са спарени и са червени запотени  :? Луда работа са тези свекърви и майки..Абе отживелици..Та и за огледалото вече си казах мнението :)
*
Благодаря за съветите момичета.
tanj74 И Хумана пробвах пак повръща, но пробвах с 1 пакет де, незная дали толкова бързо може да се повлияе детето. А и Хумана АР няма в БГ и става по-сложно с доставката. :? Ако знам, че ще има ефект не че ще се поколебая де.
Аптамил ме е страх пак да дам. Толкова лошо се запече, че не искам да си спомням  :(

Това за огледалата го чух от свекърва си. Щяло да сънува кошмари детето  :lol:
Пауър не се връзвай на тия глупости.
Сари и на мойта са й побелели венците, т.е прозират зъбките през венците като се ухили, ама си е от доста време така и не е избил зъб.  :D
31 градуса... размечтах се  :lol:
*
Сарич, ами така са масово и ми е ясно, че не го казват с цел да дразнят, а са убедени че помагат, НО. Поне моят личен опит с тези неща е, че правя ли си оглушки, пускам ли метър, хайде да не съм груба, да не обидя - попълзновенията /все едно за какво/ стават все повече. Никой не се усеща сам да се спре. И съм обяснявала кое и защо е така, с аргументи, с лекарски мнения и след 30 мин. плюнчене като чуя : "бе ти все пак му сложи едно елеченце" и побеснявам. Като ходихме на свеки на къщата за Великден - заключих всички допълнителни одеала на бебето в колата, за да не може свеки своеволно да го увие в 2-3, а толкова смела да му метне някое тяхно одеало - не е  :lol: Писна ме да се "маймуня", трябва всеки да си знае мястото и "правомощията" и да има мир - най-добре. Което с учтивост и добронамерени разяснения - по нашите географски ширини - явно рядко става.
Та за това - още в зародиш вадя теслата, "озъбвам се" веднъж, за да не се налага с години да стискам зъби после и да образувам нерви за глупости. ;)

Това стана извън темата, моля да ме извините за което.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Абе аз не се връзвам на такима работи,ама вече няколко хора ми го казват,защото напоследък Милен много се стряска и реве.Лошото е,че има и млади хора сред тях и аз не мога да им обясня,че това са глупости.Сара,иначе и ние имаме такъв ритуал като вас,даже като се размрънка и като го покажа на огредалото и се успокоява и почва да се смее.:)))))))
На Милен венците и те са побелели отдавна,но си мисля,че няма скоро да има зъбки.Сякаш рано ми се струва.
07.10.2009
Хехехе и ние често се оглеждаме в огледалото :)
Сара, завиждам ти, съвсем откровенно - искам и аз 31 градуса, ма нанйсе с този студ навън :lol:
Илейни, аз пак да си похваля моето откритие за мляко. Има го само в Карфур, френско си е, със знак АВ отпред. От както го ползвам нито веднъж не е върнал, наистина е й по-голям, но от Аптамила връщаше понякога.
Разтройство от зъби - може, може. Очаквай и подсичане.
[/url][/url]
*
пауър, и моят беше много ревлив. Така си преживяваше всичко, което му се беше случило през деня. Ако го заведях сред много хора, задължително имахме после вечерен концерт. Мина му с времето.  :)  Няма нищо общо с огледалото.