0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Като дойде "колата" както казват на село и вземе млякото от баба Пенка, Иванка, Драганка и т.н. я събира в на накуп в един казан и се омеша едно хубаво и хайде във фабриката.
На баба Пенка нищо не й пречи да дава "на частно" част от млякото на гражданята, които искат да купят, най-малкото, защото ще е на плюс.
Не виждам какво му е лошото на това мляко за разлика от това в кутийте.
Ааа, и как го подобряват млякото?
Сега ще ти кажа, че братовчед ми търгува с Елена и не е очарован от хигиената и качеството на млякото, което приемат. Да вземеш и от него да се откажеш.

Не ти е лоша идеята, ала никак да взема да стана депутат, че с тази моя медицинска заплата съм заникъде :?.

jasmin_veni, щом си в тоалетната след прием на прясно мляко имаш непоносимост към белтъка в него и затова купеното "мляко" ти понася добре.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Със сигурност от кутия е с ниска масленост, което си плюс.
Само като станеш депутат да не забравиш да гласуваш повечко почивни дни, ама без отработване :lol:
[/url][/url]
*
Каква е връзката между маслеността, белтъка в млякото и тоалетната?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
По-нагоре писах, че високата масленост е вредна и пречи на усвояването на калция.
Относно белтъка и тоалетната - досега не съм имала непоносимост. Предполагам непоносимостта ми е по-скоро към високата масленост, защото ми тежи и се чувствам преяла след две лъжици кисело домашно мляко или половин чаша прясно домашно.
Ако високата масленост беше полезна нямаше всички диетолози и специалисти по хранене да препоръчват нискомаслено мялко.
А ти всъщност от къде взимаш млякото? От магазина или от баба Пенка, Генка, Гинка, Тинка/
[/url][/url]
Ей, спряха ви седмичната тема и ще се изпотрепете тука за една пастьоризация  :lol: :lol: :lol: Понеже аз повдигнах въпроса за нея - мисълта ми беше по-скоро за млечните продукти от домашно мляко (домашно сирене, кашкавал и т.н.), за които не е ясно дали са направени от пастьоризирано такова. Иначе е ясно, че домашно прясно мляко няма да си го консумираш несварено. Поне за мен, де, може не на всеки да е ясно. :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Не съществува непоносимост към мазнините, а към белтъка на кравето мляко.
Аз внимавам много с млякото, защото имам висок холестерол и диетолозите ми препоръчват нискомаслено  :wink:.
« Последна редакция: Май 04, 2011, 18:01:10 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Ще взема да пиша на Jam едно съобщение да си пусне седмичната тема, та да има официално къде да се дърлите, иначе трябва да затворят целия форум.
По конкретния повод-виждала съм цистерни на Пършевица да събират мляко от баба еди си коя от Монтанските села до самия бряг на Дунав-мляко от Врачанския балкан, ама друг път-като всичко в България-та няма смисъл да се карате.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Просто за пореден път се убеждавам,че никой никого не слуша.Всички са крайни в мненията си,а никой отворен към другия.Липсва ви масово уважението към различното мнение и знание.Изпитвате нутолима нужда да сте изключително и единствено прави и драпате и се повтаряте без да сте изобщо деликиатни към събеседника си!Приемате за вярно само и единствено вашето твърдение без да помислите вържу доводите на другите.
Това ми говори само и единствено,че в този форум нещата не се коментират и споделят,а доказват до край,докато един се наложи или докато другите млъкнат...в краен случай докато Джам заключи темата...Срамна работа общо взето...пък уж сме все интелигенти хора...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Линчувайте ме... Боже само споделих за млякото-мнение НЕ СЪМ налагала. 2 страници писане и накрая Сами123 разбра ли какво ще ти помогне да се справиш с коликите доколкото е възможно...Едва ли  :? Бягаме от темата,която е да си помагаме взаимно..
Не, не мисля, че Фибо визираше теб, а по-скоро мен :oops:
За коликите - има чалъм, само да се намери. Нас ни спасяват белите шумове, писала съм го и преди. Масаж с бейбинос-веднъж. Колийфа ни подейства зле, сега разбирам, че трябва да се натрупва в организма, за да има ефект. Инфакол и саб Симплекс+Био Гайя вечер и ги преживяхме.
[/url][/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Вени,визирам абсолютно всички,не само теб лично...всички във всички теми въобще!Мене ме е срам,за другите се чудя...

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
ами почудете се още малко и ще сложа катинара и на тази тема.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Не, не мисля, че Фибо визираше теб, а по-скоро мен :oops:
За коликите - има чалъм, само да се намери. Нас ни спасяват белите шумове, писала съм го и преди. Масаж с бейбинос-веднъж. Колийфа ни подейства зле, сега разбирам, че трябва да се натрупва в организма, за да има ефект. Инфакол и саб Симплекс+Био Гайя вечер и ги преживяхме.

Относно помощта и коликите аз именно от теб знам за тези шумове и съм благодарна :)
*
Момичета, не съм кърмачка, но за коликите... Като кърмите и бебо има колики, пък се чудите дали прясното мляко има връзка с тях - ами спрете го няколко дни и си наблюдавайте бебето. Ще забележите дали има, или няма връзка едното с другото. Същата процедура се отнася и за други храни и напитки, които поемате и се съмнявате, че имат връзка с дискомфорта на бебето.
Знам, че не давам някакъв "гениален съвет", но нищо по-добро не е измислено засега, а решения "по принцип" за тези неща в общи линии - няма. Проба-грешка и така.
Убедена съм, че детето най-добре си показва кое как, трябва да се научим само да го "слушаме" и разбираме.

Мен на салата ме направи сума ти народ, че спрях да кърмя, че нямало как да не му понася кърма на Дани, нямал рефлукс щом не повръщал на фонтан и пр. Аз обаче си виждах детето как се гърчи след кърмене, не спи, пухти, мляска, гъне се...и минах на АМ и нещата се оправиха. Имах кърма, не реших лесно да спра да кърмя, рових, четох, мислих, но избрах да се водя по бебето и не сгреших.

Мама знае най-добре както се казва, а и бебо умее да помага - само го гледайте много внимателно ;) А дано ме разбрахте правилно и хубава нощ на всички :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Бобо имаше много силни колики и ме съветваха да спра всякакви млечни продукти - единственото, което приемах, беше малко мляко сутрин в кафето, така свикнах да си го пия по време на бременността. Е, спрях го, преминах на боклучава суха сметана от растителна мазнина, че вече чисто не ми беше вкусно. 2-3 седмици изкарах с нея - никакъв ефект. Други "коликопредизвикващи" храни не съм консумирала, с изключение на 1 бира вечер, след като дребният започна да спи по цяла нощ и нямаше нощни кърмения (д-р Бърди потвърди, че това не би трябвало да е проблем). Нещо, на което ми обърна внимание е, че може да суче от празна гърда и така да поема много въздух. Започнах да внимавам при вечерното хранене, спирах навреме, когато усетя, че се е нахранил и давах залъгалка - ефект имаше, определено!

PS fibo, надявам се, че под "абсолютно всички" визираш и себе си.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

И моето бебче имаше колики първия месец. Чудех се постоянно какво може да съм яла, да спирам ли млечните продукти и т.н.
Точно по това време  гледах едно предаване, където споменаха, че бебето може да образува газове, като поема много въздух при хранене. И действително, бебето ми гълта адски много въздух, а преди не го оригвах редовно. Почнах да го оригвам по два пъти на кърмене и нещата се оправиха. Нямаме вече никакви колики.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
И моето бебче имаше колики първия месец. Чудех се постоянно какво може да съм яла, да спирам ли млечните продукти и т.н.
Точно по това време  гледах едно предаване, където споменаха, че бебето може да образува газове, като поема много въздух при хранене. И действително, бебето ми гълта адски много въздух, а преди не го оригвах редовно. Почнах да го оригвам по два пъти на кърмене и нещата се оправиха. Нямаме вече никакви колики.

Имаш право за оригването..И аз преди съм си позволявала да го оставя неоригнат когато го видя че е дълбоко заспал след храна..Голяма грешка за мен.По добре с риск да се разбуди но оригнато отколкото след това да връща и да се чувства зле милото.. :)
*
Да не говорим, че може да се задави
Да, оригването също е важно, но тъй като при Бобо беше абсолютно задължително, се превърна в част от цялата процедура и не го споменах изрично. Но сте прави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Да за оригването и аз  в началото правех тази грешка, за да не го будя,после му ставаше тежко и връщаше храна,вече не си позволявам  и наистина е задължителен ритуал :D