0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #400 -: Май 04, 2011, 13:38:40 pm »
sami123 , аз съм останала с впечатление, че в България се пие много повече мляко, поне от мое време. Тук освен децата, не знам някой да пие мляко кой знае колко, докато като си дойда в България и всеки винаги има сварено мляко в къщи, а и много неща се приготряв със мляко.  Поне при моите роднини.
Всякакво прекаляване с калориите е вредно, независимо от къде идват. Идеята е следната - ти ако не прекаляваш с калориите на ден, се смята, че ако идват от мляко е по-добре от колкот ако идват от Кока-кола примерно, защото това са празни калории - без витамини и други полезни вещества.

Жаси, аз също така мисля за домашното, ако го купуваш от някого. Ама те сигурно говорят да си го вземат от роднини. Това за киселото мляко в САЩ не е вярно. Може някой да го е правил, но не се препоръчва по принцип. Казват към 8 месеца някъде.  Препоръките са според мен по-строги от колкото в България, защото при вас масово се захранват рано децата и им се дават сокчета, а мен са ме изкарали ева ли не лоща майка, че не съм давала водичка на новородено бебе.
Аз пък се чудя като започнат да си хвалаят каймака как ибли 3 пръста и като се възмущават, че в магазина им взели на млякото мазнината.

Фибо, добавките калции, които се продават, са калциев карбонат. Не знам да има чист калций. Калцият винаги е свъзан с нещо преди да го поемеш. Когато реагира с киселините(хлороводород) в стомаха, се отделя въглероден двуокис, което сама заеш, че е газ ( това е газираното), който изкарваш под формата на уригване.
Като ще уточняваме - млякото е по-добро за костите от калциевият карбонат отделно. Ето хората са направили изследване по въпроса http://www.sciencedaily.com/releases/2009/04/090428141618.htm
« Последна редакция: Май 04, 2011, 13:52:44 pm от Bobbie »


  
*
Интересно ми е jasmin_veni, от какви крави е млякото в магазина? Кравите в контролиран район ли пасат и къде е той  :lol:?
А домашното птиче месо е "отврат", защото кокошките се купуват от селяните с основна цел яйца, а не са бройлери, които се гледат за месо.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Аз лично вярвам, че млякото, което продават някои компании е от контролирани региони. Има определени марки, които купувам, за които знам от ветеринаря на самите крави, че им се поставят всички ваксини и че лятото пасат горе по Балкана.
При всички положения, млякото от магазина подлежи на пастьоризация и тестове, докато това,което продават "за домашно" никой реално не знае произхода му. Ти виждаш ли кравата, от която се дои?Ами знаеш ли, че е възможно кравата да има заболяване на вимето и освен да я видиш, ти няма как да знаеш, че купуваш мляко с някакви кравешки зарази вътре.
Айде моля ви - ако искате пийте си вие домашно мляко, яжте си домашно кисело мляко, но на децата давайте проверени марки, не рискувайте с непроверено мляко, пък било то и "домашно". За мен консумацията на домашно кисело и прясно мляко от бременна, кърмачка и да се дава на малко дете е много безотговорно. Доводите ги изложих по-горе. Освен ако вие ЛИЧНо не отглеждате кравата, не я доите и не я водите на паша :lol:

Това с домашните селски продукти стана малко като "био продуктите".
[/url][/url]
*
А зимата с каква контролирана храна хранят кравите?
Кажи и на нас марките, които купуваш :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
А зимата с каква контролирана храна хранят кравите?
Кажи и на нас марките, които купуваш :).
Понеже сестра ми гледаха крави и съм наясно с нещата, много е права Вени.
Зимата се хранят със сушена люцерна.
И аз не бих купила нищо (животинско) домашно производство - предпочитам "боклуците", които все пак минават някакъв контрол, дори той да е минимален. Най-малкото  млякото е пастьоризирано (съответно - производните са от такова), а по мое мнение, това е изключително важно. Но всеки си знае какъв риск може и иска да поеме.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
А, ако се купува мляко директно от хора, на които им се изкупува млякото пак ли е "вредно"?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
jasmin_veni , сподели наистина кои са тези марки прясно мляко за които си сигурна, че се дои от правилно и качествено отглеждани крави, за да купуваме и ние от него.
Аз също не бих купила прясно мляко в пластмасова бутилка от някоя баба, която го продава на автобусна спирка, точно защото не съм сигурна в хигиената при добиването на същото, нито пък мога да знам дали й е ваксинирана кравата и с какво я храни.
Прясното мляко по магазините - също не мисля, че е особено добро, още по-малко пък полезно, но мое си мнение. Не съм чувала някоя компания за мляко, да поддържа собствени стада крави примерно, които отглежда по еди какви си стандарти, гарантиращи качеството на продуктите й /може и да има такава, просто аз да не знам/. Всички фирми, изкупуват прясното мляко произвеждано от "селяните" както ги наричате, или животновъдите по-коректно да се каже, обработват го, пакетират го и го продават. Животновъдите постоянно протестират за ниските изкупни цени на млякото все пак, а кой им изкупува млякото на тях? Фирмите, които зареждат с продуктите си магазините т.е. млякото си е все едно и също и идва от едни и същи места. В единия случай можеш да си го купиш директно от производителя, в другия си го купуваш от магазина, вече преминало определена обработка, опаковано и надписано.
Като качества на същото, ако е кофти то си е кофти и в двата случая.

Лично аз прясно мляко не пия, в хладилника си имам една кутия от най-менташкото и изкуствено /това дето има срок на годност почти година  :lol:/, за да си сипвам по малко в кафето. Но обсъжданият тук въпрос ме интересува, заради детето. Нали след време ще трябва да му давам да пие прясно мляко и много ми е чудно какво и откъде ще е добре да купувам тогава.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Не всеки който гледа крави може да си дава млякото на фирми. Има си изисквания, на които трябва да отговаря като къде се гледат, с какво се хранят, всяка крава има паспорт с имунизации и т.н. През няколко дни се прави проба на млякото на всеки собственик за масленост и друг състав.
Водят се дневници за дадени лекарства и т.н.
И фермерите протестират, защото има много изисквания към тях, а им изкупуват млякото на нищожни цени. Вече има и минимум брой крави, за да ти изкупуват млякото.
От баба на спирката никога не них купила мляко, най-малкото защото неварено е с много малък срок на годност.
*
Никой не говори за баба от спирката, а за мляко купено от хора, които си дават млякото на фирми.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Имам информация за Елена и Боженци.
Пак не бих купувала директно от хора, които си продават млякото дори и на фирми, защото не е преработено. Вярвам в пастьоризацията като най-добрия метод за изтребване на микроби. Също така не бих дала пълномаслено мляко на детето си. Колкото и да разреждате домашното мляко, то пак остава с по-висока масленост. При по-висока масленост калцият не се усвоява.
Смарайди
, зимата кравите се хранят със люцерна ии фураж, същото с което се хранят всички животни. Там разлика няма. Не съм в детайли наясно, но предполагам има разлика дали купуват фураж, който е обработен с пестициди (обикновено е евтин, то всичко пестицидно е евтино)  или с фураж, който не  обработвам. И тъй като мнооого защитаваш директно производителите изложи своите аргументирани доводи защо да купуваме мляко директно от тях. Защото аз моите доводи ги изложих, искам да чуя твоите, но нека са аргументирани. И често, ти би ли дала такова мляко на детето си с чиста съвест?
[/url][/url]
*
Имам информация за Елена и Боженци.
На капачката на кисело мляко Боженци пише, че съдържа сухо вещество.
*
Имам информация за Елена и Боженци.
На капачката на кисело мляко Боженци пише, че съдържа сухо вещество.
Да, ама гарантирано няма микроби. ;) И един мармот ги завиваше в станиол...

Жаси, благодаря за споделянето на марките.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
jasmin_veni, на колко градуса протича пастьоризацията?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Не всеки който гледа крави може да си дава млякото на фирми. Има си изисквания, на които трябва да отговаря като къде се гледат, с какво се хранят, всяка крава има паспорт с имунизации и т.н. През няколко дни се прави проба на млякото на всеки собственик за масленост и друг състав.
Водят се дневници за дадени лекарства и т.н.                                           Това съвсем не е така,имам роднини които гледат крави и продават млякото си на Боженци,а дори не са регистрирани като фермери,тоест нямат необходимия контрол,кравите се хранят с какво ли не,кравите нямат паспорти и дневници.
« Последна редакция: Май 04, 2011, 16:35:18 pm от ian82 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #415 -: Май 04, 2011, 16:30:24 pm »
Жаси ако си вариш млякото какво те интересува дали е пастьоризирано или не? Естествено, че няма да пиеш мляко ей така без никаква топлинна обработка. Аз като казах, че не взимам имах предвид, че няма да взема от бабките по пазара дето го сипват в каквито шишета намерят. Ама иначе какво ми пречи да си го сваря - и без това така го пия винаги, защото на този вкус съм си свикнала. И също - до 2 годишна възраст е препоръчително да му даваш пълномаслено мляко, защото се развива мозъка, на който му трябва тази масленост, за да си прави обвивките на невроните. В никакъв случай дете под 2г не трябва да е на нискомаслено, освен ако не е преразположено към затлъстяване. Много е важно за такова малко дете да си взима всичките мазнини, не е като при нас, където е обратното. Не е вярно, че калцият не се усвоява.

 Пастьоризацията ( за който питаше) е на 72 градуса и (ако на там биеш) не убива всичко, а намалява броя на бактериите до количество, което е поносимо.При всяко положени убива тези, които могат да те заразят, защото те обичат телесната температура, която е доста под 72 градуса.
« Последна редакция: Май 04, 2011, 16:36:46 pm от Bobbie »


  
*
Аз питах на колко градуса е пастьоризацията, като въпросът ми е към jasmin_veni и е риторичен, Боби :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
[Това съвсем не е така!Имам роднини който гледат крави и продават млякото си на Боженци,а дори не се регистрирани като фермери,тоест,нямат необходимия контрол,условия и хранят кравите с какво ли не.Кравите нямат паспорти и дневници.
Писах по нагоре за Боженци, явно не работят по стандартите и не държат на качеството  :wink:
Това, което съм написала е от лични наблюдения, не съм го чула от някъде си.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз питах на колко градуса е пастьоризацията, като въпросът ми е към jasmin_veni и е риторичен, Боби :).
оффф, голяма съм шматка. Извини ме.


  
Знам че от домашно мляко съм повръщала, от купено не. Май няма път в който да съм консумирала домашно и после да не говоря с тоалетната чиния.
Това, което пише ian82  ще ме накара да не купувам Боженци. И ето друг пример - фермерите, които дават мляко за компанията, не спазват изискванията и са склонни да продават директно на майките, за да изкарат лев отгоре. Та Смарайди, ти викаш от такива фермери да купуваме млякото? :lol: Ама директно, дори не минало никакви тестове :lol: А не ти ли омръзна от риторични въпроси? Попитах те за аргументирано мнение, така, както аз аргументирам своето. Ти задаваш въпрос :lol: Ставаш за депутат :lol:

Боби, ти живееш в друга страна и вярвам, че там контрола е много по-висок. Затова нямаш притеснения да дадеш к. мляко на Ивана, да пиеш по много мляко и наистина, може нищо да ти няма.

Аз си държа на мнението, че млякото от магазина преминава проверки и допълнителна обработка, която го подобрява. На всички ни се иска вкусът "От едно време", ама вече го няма.
[/url][/url]