0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте д-р Бърди, имам близнаци на 3 месеца, единия доста дълго имаше червени пъпцичи по лицето с бяло връхче, педиатърката ни посъветва да не мажем с нищо, само да третираме със спирт всяка пъпчица по отделно с клечки за уши, не съм го правила редовно, изчезнаха когато детето беше на около 2 месеца и нещо, но се появиха едни черни точици по бузките, изглеждащи точно като комедони.Педиатърката каза ,че това са запушени мастни жлези и няма с какво да третираме.
Според вас мога ли да мажа с нещо ? Извинявам се ако въпроса е обсъждан, благодаря :)
*
Къде ще мъчите летните бебета с дрехи и чорапи ви се чудя? На вас ще ви е приятно ли на 30 градуса да ви сложат чорапи?
Не забравяйте, че новороденото е свикнало на температура от 37 градуса. За него 30градуса си е студено  :wink:
*
И аз така мисля,Мими
Не забравяйте, че новороденото е свикнало на температура от 37 градуса. За него 30градуса си е студено  :wink:

Към *sunny*
Е, аз не съм д-р Бърди  :), но ще разкажа при нас какво се случи. След като ни изписаха от родилно, се появиха пъпки по лицето с бял връх и педиатъра каза, че е най-вероятно има стафилокок ауреус от болницата и пъпките са от инфекцията. Така се и оказа, лекувахме с бактробан, само нослето, а впоследствие изчезнаха и пъпките. Педиатъра ни каза пъпките да ги мажем с пиоктанин, за да не си купуваме бактробан и за тях. Но дерматолога беше категоричен, лицето да не се маже с никакви изгарящи препарати, както и направихме. А, що се отнася до образуваните впоследствие комедони - също да не се пипат, защото сами ще се изчистят, както и стана.
Що се отнася до козметиката, ползвали сме единствено А-дерма (екзомега крем и шампоана) и при нужда Цикалфат крем на Авен и сме доволни много.
Здравейте, доктор Бърди! Имам бебе на почти 4 месеца. От време на време, когато връща след хранене, във върнатото има и жълто като жълтък на яйце /от тъмните/. Според вас нормално ли е? Детето е на кърма и вода, не е захранено. А и забелязвам от около 10-ина дни,че понякога урината му има по-силен мирис сякаш, а понякога е и по-жълта. Други проблеми бебето няма. /Поне така ми се струва/ Колебая се кога да го захраня, срещам натиск от роднините си да започна да му давам вече пюрета, но мислех да изчакам още малко. Вие какво ще ми препоръчате? /Детето качва добре, удвои си теглото от раждането, за последния месец е наддал 650гр./
Къде ще мъчите летните бебета с дрехи и чорапи ви се чудя? На вас ще ви е приятно ли на 30 градуса да ви сложат чорапи?
Не забравяйте, че новороденото е свикнало на температура от 37 градуса. За него 30градуса си е студено  :wink:
Ако му е студено на 30 градуса, защо температурата в стаята не трябва да надвишава 26-27 през лятото? И се препоръчва да се поддържа около 21-22 нормално? Като детето е облечено, колкото майката + 1 дрешка (когато аз съм по потник и ми се иска и него да сваля, мисля, че боди с къс ръкав + пеленка отгоре като спи е предостатъчно). Чорапи слагах, памучни, краката му никога не са били топли обаче. За сметка на това успях да го претопля на 2-3 пъти в началото, нощем.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Освен това бебето не се изписва веднага след като се роди. За 3-5 дни, докато го изпишат все ще свикне на температурата :)


*
 :lol: :lol: :lol:
 и аз искам да е по голи крачета и къси панталонки...Хихихи,Камбозолка,наистина може да не са му къси  :)
*
http://ileini.snimka.bg/daily/nik.581141.22872243.big

Момичета при вашите деца имало ли е подобен резултат следствие на БЦЖ и ако отговора е ДА как сте третирали?
Д-р Бърди ще съм благодарна ако се включите с мнение нормално ли е това?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не мокрете и ще "завяхне" бързо. Това е "тайната".
И двете ушни миди в долната им част ли са така "завъртяни"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Не мокрете и ще "завяхне" бързо. Това е "тайната".
И двете ушни миди в долната им част ли са така "завъртяни"?

Да!?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Срастване на пръстчетата на краката? възсядане на 2 пръст над 3-ия?
Завъртяни ушни миди по оста им надолу? И двата върха на ушните миди са на нивото на веждата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Срастване на пръстчетата на краката? - Не

възсядане на 2 пръст над 3-ия? - Не

Завъртяни ушни миди по оста им надолу? И двата върха на ушните миди са на нивото на веждата? Сутринта ще огледам и отговоря
*
Докторе, има ли проблем ако има възсядане на пръстчетата на крачето? На моето дете на лявото краче 3-ти и 5-ти пръст остават някак под другите. Трябва ли да взема някакви мерки?
     
*
Срастване на пръстчетата на краката? възсядане на 2 пръст над 3-ия?
Завъртяни ушни миди по оста им надолу? И двата върха на ушните миди са на нивото на веждата?

Добавих снимки към албума http://ileini.snimka.bg/daily/nik.581141
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре- просто двете ушни миди са малко по-ниско разположени. Но това изолирано и само по себе си не е проблем.
Педиатърът Ви е на мнение?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Педиатърът ми изобщо няма мнение по въпроса! Вие сте първия човек, който ми задава тези въпроси. Ако споделите какви са опасенита Ви, ще поискам и нейното мнението на следващата ДК.
Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Това е малка ушна аномалия- освен че ушетата са малко по-ниско разположени те са и леко завъртяни надясно и надолу ( гледано  например ляво ухо, странично) и наляво-надолу, съответно за дясното ухо. И именно това завъртане е причина горната част на ушните миди да не са на нивото на веждата ( горно ниво на веждата). Иначе ушните миди са добре развити, и не мисля да има проблем... .
Огледайте също за наличие на това (Preauricular pits) и направете изследване на слуха ( потенциали или друго, което е възможно в Бг).
УЗ на отделителна система и коремче ще е логично също да направите.
« Последна редакция: Март 29, 2011, 14:52:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, има ли проблем ако има възсядане на пръстчетата на крачето? На моето дете на лявото краче 3-ти и 5-ти пръст остават някак под другите. Трябва ли да взема някакви мерки?
Това са вродени аномалии. Оценката им е комплексна и зависи и от други неща.
Обърнете внимание на Педиатъра при визита.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря. Ще попитам педиатъра при следващото посещение.