0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Фибо надявам се днес да сте по-добре  :(
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Фибо надявам се днес да сте по-добре  :(

Аз също мила..Дано спадне тази висока Т..
Нашия нос запушен ама защото сополките му са много твърди..Слагам от тези серуми помагат,Ама полезно ли е всеки ден по някоко капки?
Здравейте др. Бърди!
Искам да Ви благодаря,за това, че след четиримесечно ходене по мъките,намерих Вас и Вие ми помогнахте да излекувам детето си!!!
Благодаря Ви от все сърце!
Главата на бебчо вече е без рани,без кървене,без сълзене.Останаха само червени петнна на засегнатите места,които се надявам скоро да изчезнат.
Сега отново имам въпроси и се надявам, че ще ми помогнете.
В събота и неделя имаше лека температура-до 37,8.Имаше и разтройство,което още продължава,но изхожданията са му по 1-2 на ден.Вчера се появиха ситни обривчета по цялото тяло,не са зачервени.По лицето също има ,но те са отпреди - сухи и зачервени.Чакаме второ зъбче да се появи до няколко дни.Възможно ли е зъбчето да е причината?
Лек ден!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Продължете още 3-4 дена да третирате "зачервените места", докато зачервяването изчезне.
Ползвайте само мека четка за главата, не гребени!

За обривите без да съм видял, нищо не мога да кажа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Да се запиша и аз да следя темата.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Фибо надявам се днес да сте по-добре  :(

Аз също мила..Дано спадне тази висока Т..
Нашия нос запушен ама защото сополките му са много твърди..Слагам от тези серуми помагат,Ама полезно ли е всеки ден по някоко капки?

Не е ли по-добре за да се омазнява нослето да ползвате кремче, вместо спрей! Моето дете като беше малко почиствах нослето с Нисита крем!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Фибо надявам се днес да сте по-добре  :(

Аз също мила..Дано спадне тази висока Т..
Нашия нос запушен ама защото сополките му са много твърди..Слагам от тези серуми помагат,Ама полезно ли е всеки ден по някоко капки?

Не е ли по-добре за да се омазнява нослето да ползвате кремче, вместо спрей! Моето дете като беше малко почиствах нослето с Нисита крем!

И как кремчето ще направи сополките по-течни..наистина не ми е ясно
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #27 -: Март 22, 2011, 12:06:23 pm »
Продължете още 3-4 дена да третирате "зачервените места", докато зачервяването изчезне.
Ползвайте само мека четка за главата, не гребени!

За обривите без да съм видял, нищо не мога да кажа.
Ползвам мека четка,а пастата  мазах сутрин и вечер.Правилно ли е или по веднъж на ден?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #29 -: Март 22, 2011, 12:15:20 pm »
Благодаря!
Ако се замисляте за практика в България,пишете!Много ще Ви се зарадваме! :D
« Последна редакция: Март 22, 2011, 12:21:07 pm от една_мама »
Да попитам и аз.
 Кога е най удачно да започна да въвеждам нормално АМ мляко и как става това,постепенно или от раз?Детето все още има дни в който пищи по време на хранене ,но започна да има и по един два дни в седмицата когато е спокоен  :D.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Добър ден и от нас :)

Новините от днес :)
Др Бърди,Т 39 последно снощи в 2ч.Пердолан свещичка.От тогава е пушка.Старите щуротийки на наново и никакъв помен от Т.Изчаквам...и продължавам с АБ до четвъртък...
Остава мистерията - Оздравя детето само или от Амоксициклина.Отит Медиа Акют - АБ или НЕ...
Според писанието което учих снощи - взависимост от ? се преценява продължителността на заболяването.Съответно до 2дни,от 2 до 5дни,от 2 до 3 седмици?
Предполагам последното става дума за бактериален ОМА?
Според лекуващия,ако ОМА е бактериален,то детето не би било алертно изобщо.В нашия случай когато Т бе овладяна,Боби играеше с часове...

Благодаря за линка...няма обрив...за сега...

Момичета,благодаря за подкрепата и мислите! :)

Мънки,Бобо и до сега не иска да пие друго освен Транзит.Колко опитвах... :?
« Последна редакция: Март 22, 2011, 12:54:08 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Фибо радвам се че се пооправяте :).

Ами той не ми отказва на мляко освен на Фризолак,та това няма да ни е проблем,въпроса е кога да започна,кога е най удачен момента, така че ако може да се избегне възбудата отново на рефлукса, ако изобщо се е успокоил толкова.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 13:12:37 pm от Birdie »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добър ден и от нас :)

Новините от днес :)
Др Бърди,Т 39 последно снощи в 2ч.Пердолан свещичка.От тогава е пушка.Старите щуротийки на наново и никакъв помен от Т.Изчаквам...и продължавам с АБ до четвъртък...
Остава мистерията - Оздравя детето само или от Амоксициклина.Отит Медиа Акют - АБ или НЕ...
Според писанието което учих снощи - взависимост от ? се преценява продължителността на заболяването.Съответно до 2дни,от 2 до 5дни,от 2 до 3 седмици?
Предполагам последното става дума за бактериален ОМА?
Според лекуващия,ако ОМА е бактериален,то детето не би било алертно изобщо.В нашия случай когато Т бе овладяна,Боби играеше с часове...

Благодаря за линка...няма обрив...за сега...

Момичета,благодаря за подкрепата и мислите! :)

Мънки,Бобо и до сега не иска да пие друго освен Транзит.Колко опитвах... :?
Има три критерия за диагноза на отит при деца. Алертността не е белег за диагноза на отит, а по-скоро част от диагноза на системни мозъчни инфекциозни усложнения.

Ако в следващите 6 часа се появи обрив, може би е розеола.
Ако не- може би е било отит, но това трябва да се потвърди от доброто развитие на отита под АБ.

Оценката е комплексна и се базира на много неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #34 -: Март 22, 2011, 15:38:30 pm »
Д-р Бърди
днес направих домашно пюре на бебчо - картоф и морков.Дадох една лъжичка за проба и след 2 часа отново повърна.Направена му е пълна кръвна картина и урина - всичко е наред.Моля,кажете ми какви изследвания трябва да направя, за да разбера какво му е.
Само да припомня,че с плодови пюрета няма проблем.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 15:46:27 pm от една_мама »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Каква консистенция е пюрето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Много рядко.Бебчо плаче,сякаш нещо го боли.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Опитайте гъсто, като нормално пюре. Не рядко. Вместо вода, пригответе с АМ на детето.
Дайте две лъжички за начало! НЕ повече!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #38 -: Март 22, 2011, 16:12:45 pm »
Вече пробвах с по-гъсто, по една лъжичка,отново повръща.Ще изчакам няколко дена и ще опитам отново.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:16:53 pm от една_мама »
*
Здравейте и от нас.Имаме един проблем,който е още от като се върнахме от родилния дом,досега не му обръщах особено внимание,тъй като всички ме убеждаваха,че е нормално,но вече взех да се замислям дали е така  :(.Бебето ми вече е на 50 дена,а ака през 4,5 дена,като акото не е запечено,напротив,понякога е доста рядко.Само на кърма е,вода пие по малко,чай не давам,наддава доста добре и съм сигурна че не е гладен.Мислех че с времето това ще премине,но все още сме така.Някой имал ли е такъв проблем?Ще се радвам и доктор Бърди да се включи.