0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ели 5555

утрогестан
« -: Март 16, 2007, 17:34:27 pm »
По какви поводи се изписва утрогестан?За забременяване ,в смисъл да се удебели лигавицата ,против кисти или при бременност ?Не е ли опасно да се пият каквито и било лекарства ако си бременна?
*
Re: утрогестан
« Отговор #1 -: Март 16, 2007, 17:49:01 pm »
При недостиг на прогестерон във втората половина на цикъла, при опасност от аборт в първите 3 месеца от бременността. Няма никакъв проблем да го приемаш, ако ти е назначен от лекар.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: утрогестан
« Отговор #2 -: Март 16, 2007, 18:12:06 pm »
Може ли да се използва утрогестан, ако се пие и дуфастон. Дуфастонът ми е назначен от лекар след инсеминация, но тук чета, че доста момичета използват утрогестан. Питам се кой е по-ефикасен и съвместими ли са?

*
Re: утрогестан
« Отговор #3 -: Март 16, 2007, 18:26:18 pm »
Душка, и двете са прогестеронови препарати. Утрогестан обикновено приемат момичета след инвитро. Той се прилага най-често вагинално. Често след инсеминации се назначава Дуфастон.
НЕ МОЖЕ ДА СЕ използват едновременно!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    nadja111

Re: утрогестан
« Отговор #4 -: Март 16, 2007, 18:33:40 pm »
Спи ли Ви се от утрогестана или е от бременността/макар и ранна/.
*
Re: утрогестан
« Отговор #5 -: Март 16, 2007, 18:53:22 pm »
Спи ли Ви се от утрогестана или е от бременността/макар и ранна/.

От бременностТа е  :D
*
Re: утрогестан
« Отговор #6 -: Март 16, 2007, 19:15:37 pm »
Душка, и двете са прогестеронови препарати. Утрогестан обикновено приемат момичета след инвитро. Той се прилага най-често вагинално. Често след инсеминации се назначава Дуфастон.
НЕ МОЖЕ ДА СЕ използват едновременно!
:thankyousign: White, благодаря! 

Re: утрогестан
« Отговор #7 -: Март 17, 2007, 01:29:12 am »
Спи ли Ви се от утрогестана или е от бременността/макар и ранна/.
На мен Утрогестана ми действа като приспивателно. Час след като го взема трябва да легна, защото направо си заспивам. И не съм бременна. Някъде из листовката пише, че предизвиква такъв ефект. Аз очаквах да ми се гади, да ми дразни стомаха или да ми се вие свят. Нищо такова. Явно страничните ефекти са различни при всеки.  :)
« Последна редакция: Март 17, 2007, 01:31:54 am от Patricia »




*
Re: утрогестан
« Отговор #8 -: Март 17, 2007, 19:51:19 pm »
Спи ли Ви се от утрогестана или е от бременността/макар и ранна/.
Аз съм сигурна, че и от Утрогестана страшно ми се спеше, когато съм го приемала и не съм била бременна...
« Последна редакция: Март 17, 2007, 19:57:41 pm от Lan »
*
Re: утрогестан
« Отговор #9 -: Март 18, 2007, 21:26:03 pm »
Спи ли Ви се от утрогестана или е от бременността/макар и ранна/.
Аз съм сигурна, че и от Утрогестана страшно ми се спеше, когато съм го приемала и не съм била бременна...
Мен утрогестана малко ме замайва затова го взимам вечер, а през деня вагинално.
Re: утрогестан
« Отговор #10 -: Март 20, 2007, 22:26:18 pm »
Аз приемах утрогестан вагинално, като предпазна мярка от спонтанен аборт, защото имам вече 2 такива. Беше ми предписан, като отначало беше по 3 пъти на ден, а после го намалихме на 2 пъти на ден и така до 12 г.с. И на мен ми се спеше :)
Успех ти желая  :goodluck:
Re: утрогестан
« Отговор #11 -: Април 04, 2007, 11:42:25 am »
милички, искам да ви питам опасно ли е да се пие този утрогестан в случай, че съм си го самоназначила без лекарска консултация.Имам всички предпоставки да се съмнявам, че е ниско нивото ми на прогестерон.Винаги малко преди да ми дойде са налице признаците на бременност:леко гадене,подуване на корема,режещи болки ниско в корема,набъбване на гърдите,зърната стават изключително чувствителни и аха да се зарадвам и лелката вече е дошла. :?Искам да си подсиля малко хормоните, така да се каже.
*
Re: утрогестан
« Отговор #12 -: Април 04, 2007, 11:53:05 am »
Не си самоназначавя хормонална или друга терапия. Намери си подходящ лекар, който ще се заеме с твоя случай.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери