0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #140 -: Януари 14, 2011, 15:12:04 pm »
Перденце, благодаря много за инфото. Ще предложа и на другите родители, дано се съгласят да направим такава. 20 лв. нищо не са за цяла година, а както всички знаем вероятността да се разболеят е много голяма, особоно варицела и скарлатина. А има ли някакъв срок, от който започва да действа застраховката? В с-л застраховам я от днес и тя се разболява след 3 дни примерно, при у-вие, че вече има такъв случай в градината и има голяма вероятност да го изкарат повечето деца?
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #141 -: Януари 14, 2011, 15:20:47 pm »
Камбозолка,
благодаря ти, че ме светна за меда, че прониква през кожата.
Веднъж свекърва ми предложи, да намажа ходилата на Мишка с мед и аз категорично отказах! Звучеше ми абсурдно.

Мини,
на тънък слой ли го мажеш  това на гърба на Стефи? И така спи през цялата нощ? А на сутринта я изкъпваш, така ли?
Прости ми, ако ти звуча глупаво? Но мисля, да пробвам при нужда.

Цветенце,
как точно си правиш млечен компрес? Топиш тензух в горещо мляко и си го слагаш на шията, така ли?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #142 -: Януари 14, 2011, 15:24:14 pm »
Здравейте момичета
Имам нужда от вашата помощ в дилема съм какъв матрак да купя за детското легло само той ми остана и не мога да реша.
Предварително благодаря
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #143 -: Януари 14, 2011, 15:27:26 pm »
Моите деца спят на матраци Тед.
Избери си средно твърд. Не трябва да е мек.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #144 -: Януари 14, 2011, 15:29:56 pm »
Кокиче, точно така
за сефте тази седмица обаче пак подчертавам правя, не искам да звуча като да убеждавам някой
всеки си избира как да лекува децата си
чакайте да ви разсмея, вчера докато готвя моята малечка как се беше подредила, направо да не знаеш какво да правиш

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #145 -: Януари 14, 2011, 15:35:03 pm »
Здравейте момичета
Имам нужда от вашата помощ в дилема съм какъв матрак да купя за детското легло само той ми остана и не мога да реша.
Предварително благодаря

на всички препоръчвам моя избор - детски матрак Магнифлекс.
http://family-bg.com/prX_1872.htm

преди 5 години го купихме за 101 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #146 -: Януари 14, 2011, 15:35:48 pm »

Мини, а леле майкооо  :lol:, не моЙ и насмогнеш на козметика!
Да плаче ли човек как ще я измие или да се смее каква е маймунка!

marykol ние сме с ТОЗИ/ЦЪК, две бебета отгледа, доволна съм!
С Джам сме писали едновременно, ние го взехме 120, с по 20 лв се вдига на 2 г.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 15:37:31 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #147 -: Януари 14, 2011, 15:37:14 pm »
като стана въпрос за матраци, да питам за по-големите дечица на каква възглавница се спряхте
Преслава все още спи без, но за Стефи си трябва- тя вече си я търси
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #148 -: Януари 14, 2011, 15:42:23 pm »
Мини,
наскоро и моята Михаела се подреди досущ по същия начин, докато приспивах бебето.
Само че, не успях, да се овладея и си получи шамар по дупцето. Оставих я за наказание така омазана, да чака баща си да се прибере от работа. Беше се омазала със Судокрем-а на бебето. Целия крак и двете ръце. Не и стигнал крема за другия крак. :D Ама наистина целия крак и целите ръце от долу до горе.
Тъй като, това се случи след банята вечерта, баща и се прибра и влезе да я къпе отново. По принцип знае, че е крем за дупе и и давам да си намаже дупето, докато мажа малкия. но нея вечер си направила СПА процедура. :lol:

Благодаря на Цвети и на Мини за споделените рецепти от народната медицина.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 16:36:19 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #149 -: Януари 14, 2011, 15:55:22 pm »
Кокиче, Калина счупи пред очите ми един буркан с мед,
като преди това го е извадила от дъното на един шкаф
кой е виновен, тя, че е любопитна или аз, че не съм качила меда къде трябва!
Само вика ми я спря да не си разреже ръцете и не, да се самоизям,
а да семовдена незнам къде ми беше после. Щастлива бях само, че нищо и няма!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #150 -: Януари 14, 2011, 15:56:48 pm »
като стана въпрос за матраци, да питам за по-големите дечица на каква възглавница се спряхте
Преслава все още спи без, но за Стефи си трябва- тя вече си я търси


другарко, темата за възглавниците я бистрихме с Пердето надлъж и на шир преди 2 години, чак тема имаше - латексови възглавници.
ние ползваме детска латексова възглавница на Латекс, Бяла. стандартна големина, но е по-тъничка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #151 -: Януари 14, 2011, 16:04:12 pm »
Здарвейте и от нас с доста закъснение ...
...виждам 4е бая сте изписали ...не мога да ви из4ета :( но така се случи 4е не съм ставала от леглото само до тоалет пак това кафяво зацапване много странно само сутрин има и то само на хартията а през деня нищо  8O ходих на ехограф док каза 4е имам малка киста в единия край на плацентата но не застрашавало бебето аз се стреснах оба4е за сега слава богу зацапването спря но пак си полежавам  :(

 По темата мога да кажа 4е Мони също спи на матрак тед и на една такава като нашия размер латексова възглавница!  :wink:
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #152 -: Януари 14, 2011, 16:05:40 pm »
Мишката все още не ползва възглавница. Просто не иска за сега.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #153 -: Януари 14, 2011, 16:08:06 pm »
Мини, много е готина малката кукла! Супер сладурана!
Кокиче, това мазането с храна и с крем е готин детски приьом :) хихих


Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #154 -: Януари 14, 2011, 16:34:53 pm »
Още един глас за детския Магнифлекс.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #155 -: Януари 14, 2011, 16:42:36 pm »
Добавям за Магнифлекса ние сме с платнена кошара, идеално пасва!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #156 -: Януари 14, 2011, 16:46:19 pm »
Нашите детски матрачета са ето такива:
http://www.happydreams-bg.com/?p=product&aid=17 - нямаме забележки.

Мини, Вероника погоди същия номер и на двете си баби. Едната дори трябваше да си купи нов крем, поради изразходеното количество на чисто нова опаковка. Аз страдам най-много от тършуването и из моите лакове + една кутийка вазелин за напукани устни :)

От бабешките рецепти за кашлица помага следното: 1 дюля,2-4 ябълки, 1 глава лук (всичко срязано на четвъртинки, със семките и люспите), 7 ореха с черупките -> сварява се във вода докато стане гъста течността, подслажда се с 1 с.л мед.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #157 -: Януари 14, 2011, 17:16:07 pm »
Аз сега се сещам как като дете, брат ми ме е гледал и съм докопала гримовете на майка ми.
Гледката после е била..."страшнааа, аз помня как ми търкаха лицето няколко дни да измият червилото от бузите :oops:
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #158 -: Януари 14, 2011, 18:04:21 pm »
Nunu, всички застраховки влизат в сила в 00.00 ч. на следващият ден, когато е платена застрахователната премия, дори и когато може да не е издадена още полицата.
Повечето градини и ясли, предлагат тази застраховка, но незнайно защо в нашата а и не само,не се прави и правила. Иначе знам, че масово се ползват.А що се отнася, че имате заболели в градината или групата, застрахователя не знае това нали :wink: Въпроса е, че плащане от тяхна страна ще има,само тогава когато от датата на поставяне на диагнозата и последващото лечение/болничен надхвърли 20 дни.

Възглавница ползвам детска пенолатексова на Бела, супер доволни сме, даже май вече ни е ниска, но пък за възрастни ни е височка. Спим с пенолатексовата и за още малко височина, добавям отдолу бебешката му.

Mini и Тони има една такава прекрасна снимка, само че с паста за зъби. Толкова се смях, май повечкото деца имат по минимум едно такова разкрасяване. Сладури  :lol: :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #159 -: Януари 14, 2011, 22:57:04 pm »
А  Магнифлекс имат ли голям размер матраци.Ние до месец трябва да купим ново легло на Жорко,защото кошарата му е доста малка вече.
Вие кога преместихте децата на голямо легло и слагахте ли някакви прегради(виждала съм да продават в джъмбо).
Възглавници и ние трябва да купуваме- Жорето спи от доста време вече на възглавница,сам си я поиска.Лошото е ,че си е харесал тази на баща му и си спи с нея,но понеже е голяма ,а кошарата вече му е малка и от кръста нагоре ляга на нея и ме е страх да не му се изкриви кръстчето нещо.
<br />