0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Съдомиялна машина ?
« -: Април 28, 2010, 16:16:07 pm »
Момичета, имам си монтирана съдомиялна - Медеа  :D И мнооого въпроси:

- като ползвам таблетки, трябва ли да ползвам сол и гланц отделно?
- взех таблетки Медикс 5 в 1, препоръчайте и други марки ако сте доволни  :D
Преди пускане първи път нещо прави ли се специално?
А таблетките цели ли се слагат или както някои казват трябва да се цепят на две или е в зависимост от замърсяването на съдовете?
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 22:45:32 pm от Lisko »
[/url][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #1 -: Април 28, 2010, 23:56:00 pm »
Нищо не се правят таблетите.
Има такива дето се поставят с целофана, но трябва да четеш инструкциите.
Ползвали сме таблети Калгонит, Сомат и тези на ДМ. Мият що годе еднакво. Избрах си една универсална програма и карам на нея. Сега сме с прахообразен прах на ДМ, О.К е.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #2 -: Април 29, 2010, 09:51:41 am »
Аз лично когато ползвам таблетки не слагам никакъв друг препарат. Сега последно съм с Калгонит финиш и съм доволна
[/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #3 -: Април 29, 2010, 10:01:23 am »
Ако не ти е съдомиялната от най-големите спокойно може да разделяш таблетките на две.
Аз от  Медикс не съм доволна, всички стъклени чаши станаха на едни бели линии като надраскани докато свърши кутията. Препоръчвам двуфазните таблетки на Аро.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #4 -: Април 29, 2010, 11:37:33 am »
Вчера след сефтето ми останаха яко мазни чиниите и миришещи на препрат (с една таблетка). Пуснах на кратка програма на 40 градуса и нямаше мръсотия наистина, но имаше неразтворена таблетка. След вечеря пуснах мазните тигани на нормална програма с половин таблетка и сутринта всичко беше мнооого чисто и немазно и не мирише на препарат. явно трябва за малка миялна да се слага половин таблетка. Иначе чашите са ок, прозрачните пластмасови съдове също. Купих сол на Калгон, че ме хвана шубе да не прецакам нещо миялната без сол, но гланц отделно не съм взимала.
Следващия път ще потърся и други таблетки в Метро :) Просто както плащахме на касата и касиерката ни вика "Много добра покупка - миялна, а препарат сетихте ли се да вземете?" и с мъжа се опулихме и бегом наобратно, та просто взехме това, което беше на предна линия :D
[/url][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #5 -: Април 29, 2010, 14:14:59 pm »
Вени, моята е малка (в смисъл 45 сантиметрова, вис. 90) използвам си цяла таблета, но мия винаги на 55 гр.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #6 -: Април 29, 2010, 14:24:03 pm »
Слагам цяла таблетка. Преди ползвах прах, но не ми харесваше.
Слагам и гланц и сол. И двете неща се слагат рядко - 1-2 пъти в месеца или когато се изпразнят контейнерите им.
В момента ползвам Somat 7, преди това ORO 5in1.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #7 -: Април 29, 2010, 15:22:21 pm »
Слагам и сол  и гланц.Иначе като свърши солта и гланца светят някакви индикатори.Верно, че при първото зареждане на сол пое много, но не помня от кога не съм зареждала, а пък за гланца съвсем.Таблетка ползвам цяла и на не по-малко то 55 градуса.Преди включвах и на кратката, но въобще не бях доволна от измиването.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #8 -: Април 29, 2010, 18:23:36 pm »
Аз не слагам сол и гланц, винаги обаче слагам цялата таблетка на Калгонит Финиш - мнооого съм доволна и не за ми оставали мръсни чинии или тигани никога.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #9 -: Април 29, 2010, 18:32:00 pm »
и моята е малка Мидея и ползвам калгонит таблетки.Чупя ги наполовина,защото цяла е много,пускам я на кратка програма и добре мие.В Метро са на далавера 120 бр. за 34 лв.Има да мияяяяяя :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #10 -: Април 29, 2010, 22:55:43 pm »
Пускам всеки ден, препарат на прах е пъти по-изгодно. Този който взимам също е комбиниран и не добавям гланц, добавям само сол когато инидкатора ме подсети. Долната кошница е наша, горната на Мима. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #11 -: Май 06, 2010, 18:49:07 pm »
Моята е електролукс 12 комплектова, имам програма 3в1 - при нея се блокира сол, гланц, препарат и се използва само таблетката. Общо взето май ползвам 65 гадусова програма, която си е доста дългичка. За марка предпочитам Сомат, нещо Калгонита не го долюбвам, като чели след него ми остават пръски. Сега взехме Медикс 5в1, ама още не съм го пробвала.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #12 -: Май 08, 2010, 09:10:53 am »
От около два месеца ползвам Калгонит гел, взех един литър още има.
Не си спомням точно, но беше някъде 12-13 лв, мие много добре и не драска.
Единственно, ако сложа кошничката със приборите до вратата където се стича
препарата има петънца по тях, от тогава я слагам по средата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #13 -: Май 08, 2010, 09:45:05 am »
Аз от Медикс таблетките не съм доволна. До скоро бях с Калгонит всичко в 1, обаче имах проблем с ножовете - нещо като ръжда се появи по тях. Започнах да си слагам отделно сол, гланц и гел. Ползвам Сомат или Калгонит. И двата мият екстра.
Иначеу и моята е като на Мери -  като се активира програмата за таблетки се изключват индикаторите за сол и гланц.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #14 -: Май 09, 2010, 21:01:34 pm »
Мише, доволна си викаш от гела. Абе каня се да купя и аз да вида. Аз вече праха го замених с гел, да видим дали и таблетките ще заменя. най-вече заради дуралекса, имам малко надраскано и ми се ще да ги предпазя занапред.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #15 -: Май 09, 2010, 23:30:33 pm »
Мери от всичко до сега гела ми се нрави най-много.
Не намерих из нета фото да приложа.
Опаковката е кaто на омеколтител, защто има и една малка с по нестандартна форма!
ДаЛи ме разбра, че съм една заблудителка непоносима!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #16 -: Май 10, 2010, 09:25:37 am »
от 3 дни ползвам миялна.

машината е AEG за 9 комплекта, сложих сол и гланц на Калгонит. първо пробвах с таблетки Сомат, после с гел Калгонит, после с прах Калгонит. премивах чисти, само запрашени съдове и чаши, затова пусках само на 30-минутната програма.

старателно оглеждах резултата - ВИНАГИ имаше драскотини по стъклото, винаги! независимо дали с таблетка, с прах или с гел. при това - по всякакво стъкло. дебело, тънко, истинско, дуралекс....  вярно, драскотините се виждат, ако се взираш специално срещу светлината, но са там - и то само от едно измиване.

кажете какво бъркам или си е просто така?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #17 -: Май 10, 2010, 10:56:49 am »
Просто е така  :? Джам, но с гела е по-малко, определено има разлика!

Но толкова ми помага този уред, че му прощавам...
Имам един комплект за ежедневието, прежален!
Когато имаме гости просто сервирам в друг!
Кристални чаши и алуминии(кафеварка примерно) не мия вътре, пишеше го в упътването!

Честит рахат  :P!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #18 -: Май 10, 2010, 11:01:06 am »
ВИНАГИ имаше драскотини по стъклото, винаги!
Нашата миялна е старуга на Горение, без електроника и втора употреба, а на наши роднини е нова Уърпул. Ползвахме преди еднакви таблетки на Калгонит-Финиш и нашите чаши не са надраскани, а техните са надраскани и по-бледи. (примера ми е един вид от чашите на Кока-Кола с разчупена форма). Не мога да си го обясня, при положение че ползваме еднакви препарати, единствено водата е различна, нашата е много варовита, а тяхната - не.
Другото което установих преди доста време е, че от хапчетата на Калгонит-Финиш напоследък ми оставаха частици неразтворени и съответно трябваше да се премива всичко на ръка, защото знаете веднъж опечено на 50-60 градуса, няма как да излезе. Смених хапчетата с един течен на Сомат, имаше го в Билла преди време на промоция и съм много доволна. Пише на него, че има и препарат и блясък и соли, но аз си слагам соли допълнително заради водата.
Никога не съм делила на половина хапчето и според мен е заблуда, че щом е по-малка машината трябва да се дели. Слагах си и соли и блясък задължително.
Някъде бях чела, че е хубаво препаратите да са от една и съща марка, за постигане на желания ефект.
Малко дълго стана, ама дано съм помонала на някой :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #19 -: Май 16, 2010, 23:29:01 pm »
И аз да похваля гел-а на Сомат обаче - от промоциите 2 за 18лв. Ползвала съм таблетки всякакви - сомат, калгонит, аро, медикс, апта са добри, френски, но гел-а определено е от друго поколение, има видима разлика за мен. Сега ми свършва и не мога да намеря на апта гел и искам да питам колко струва калгонит гел-а и какво количество е? корозия на стъклото има винаги, но има и такива съдове които издържат, колкото и невероятно да е, дуралекса - не  :(. Добавки взимам от най-евтините на аро, ползвам автоматична програма и ми трябват, защото тогава не могат да се ползват подобните им съставки в препарата. Около 80 мин нормално мие,но програмата се редуцира според замърсеността и количеството на съдовете. От големите ми е съдомиялната и я обожавам, затова много ми хареса и темата. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #20 -: Май 17, 2010, 00:20:55 am »
А с миризмата как се справяте, да попитам аз. От известно време доби една типична миризма, съдовете не (освен пласмасовите), но самата машина - да.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #21 -: Май 17, 2010, 07:40:00 am »
Евро, снаха ми ползва подобен ароматизатор на калгонит ЦЪК и беше доволна.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #22 -: Май 17, 2010, 08:48:35 am »
добро утро!!!
Трябва ми съвет
Най-накрая (откакто и мъжът ми мие чиниите) стигнахме до извода че ни трябва миялна машина (е аз доста по-отдавна съм стигнала до извода)
Та сме се спряли на 3 марки-зануси (тази на мен ми най-хареса)  електролукс (те са малко по-скъпички) и уирлпул. Вие за коя марка сте?
И другият ми въпрос е дали да е от по-малките или големите (45 см или 60) Аз си мисля че по-малката е по функционална защото не всеки ден има купища чинии, но кажете и вие вашето мнение
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #23 -: Май 17, 2010, 09:00:11 am »
Моята е електролукс, малка 45 см, купувана е за сватбата ни (преди 12г.), не се е повреждала. До скоро агитирах за малка, но от както се въртя в кухнята не ми стига една, тъй като горната кошница я ползвам само за Мима. Така че, голяма е по-добре си мисля сега, още повече че новите модели може да работят на поровин програма.

Миш, мерси. Ще потърся. :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #24 -: Май 17, 2010, 15:31:24 pm »
Относно ароматизаторите, в Кауфланд и ДМ /немската верига магазини/ има по 2 лв и ми харесват. Иначе сомат и калгонит са около 6-7 лв и пак за толкова измивания, даже по-малко.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #25 -: Май 17, 2010, 19:33:32 pm »
И другият ми въпрос е дали да е от по-малките или големите (45 см или 60) Аз си мисля че по-малката е по функционална защото не всеки ден има купища чинии, но кажете и вие вашето мнение

По Коледа се класирах и аз, за подарък, след 2 години умуване и избиране :D
За марка и модел не знам (моята е Electolux/AEG), но за размера.... Мъжът ми надделя и купихме 45см. Безкрайно съжалявам! И всеки път, като я зареждам, му припомням, друг път да не си налага мнението :D
Има разлика в цената м/у двата размера, но ако тя не е решаваща или размера на шкафчето, по-добре е човек да си вземе голямата - И в двата случая работи с 1 таблетка (или подобно количество препарат), разликата в консумацията на ток и вода е много малка и всички имат програми за по-малко зареждане. От друга страна, за да се измият добре съдовете, трябва да не са много "нагъчкани". В голямата машина ще им е по-просторно, при същия разход.
Ние сме 2 човека и я зареждам почти всеки ден, като редовно ми остава по някоя голяма купа или нещо друго, само да ме дразни. Да не говорим, че свободният отвор ми беше точно за 60см....
Защо мъжете се бъркат в работи, дето не разбират? :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #26 -: Май 20, 2010, 11:46:47 am »
papilio взимай си голяма :) в нея ще можеш да си миеш и големите тенджери и тави. Не че в малките не може, ама се заема цялата долна кошница и няма смисъл  :lol: А и разликата в цените не е толкова голяма. По-добре малко повече и да си доволна много време. Както е казала евро, новите машини имат половин програма  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #27 -: Май 20, 2010, 13:33:05 pm »
Голяма си вземи. Не е нужно да имаш купища чинии. Просто слагаш всичко мръсно в нея и като се напълни я пускаш. Демек, когато не мие я ползваш като шкаф за мръсни чинии. :wink:
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #28 -: Май 20, 2010, 14:17:55 pm »
Моята миялна се повреди и от няколко дена аз съм миялната и това положение никак не ми харесва.Та въпроса ми е до момичетата от Варна-къде има читав сервиз за бяла техника да я занеса да ми я оправят?
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #29 -: Май 20, 2010, 14:44:49 pm »
Моята миялна е малка Мидеа, мисля че за 4 комплекта се водеше. От тези, които задължително се монтират върху плота. Твърде отдавна беше купуването и не помня. Понякога таблетките ги деля дори на 3.
Медикс таблетките не ми харесват, твърде много се пенят. Понеже не го знаех, първото пускане на машината с цяла такава таблетка, доведе до аварийно спиране и бърсане на локви с пяна, излязла от вратата на миялната. Сега имам цяла кутия с Медикс таблетки и ще ги ползвам. Като пускам слабозамърсени чаши, чинии, буркани, слагам 1/3 таблетка, нормално половинка.
Най-доволна бях от Сомат, Калгонит ми бяха "силни" и имах неизмит препарат.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #30 -: Август 05, 2010, 07:44:01 am »
Вчера за първи път използвах съдомиялна /това е модела http://www.techno-mix.com/SYDOMIYALNI/ZA-VGRAJDANE-45-SM/ARISTON-LST-328-AHA.html/. Направо съм като индианец. В характеристиките й пише, че работи при температури на измиване: 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 градуса. Аз обаче не мога никъде в упътването да прочета коя програма при каква температура мие :?
Пуснах я на една бърза програма само за пробата...ами мазнички останаха приборите, даже по една виличка имаше сиренце :(
Нали уж енергиен клас на сушене А, съдовете си бяха мокри накрая...
Нещо не е наред с машината или аз бъркам нещо?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #31 -: Август 05, 2010, 08:19:05 am »
Елма, най-кратката програма която е около 30 минути не суши!
Макар че нашата Изаура не е същата вероятно принципа и пак е такъв!
Бързата програма е под 50 градуса и сиренцето и се е опънало!
Няма как за толкова време и ниска темпертура да се отмие и препарата хубаво!
Тази програма я ползавам когато имаме празник и се съберат повече чаши
пускам я само с тях и с малко препарат.
Аз лично свалм едрите отпадъци от посудата с гъба и мия на следващата програма
и всичко е наред!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #32 -: Август 05, 2010, 08:29:36 am »
Мише, благодаря ти :bighug:
Успокоих се :D
Довечера ще пробвам ежедневната програма, дано всичко да е наред.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #33 -: Август 12, 2010, 16:39:11 pm »
Мацки, някой ползва ли ползва ли съдомиялна с марка Зануси?

Спряла съм се на тази
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09078936

Досега не съм ползвала съдомиялна. Кажете какви са и предимствата и недостатъците на тази в сравнение с вашите модели.

Насочете ме в избора. Тази съм я избрала заради това, че е 45см и заради цената. Но изборът не е окончателен все още.
Дайте акъл. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #34 -: Август 12, 2010, 16:58:18 pm »
Моя колежка ползва съдомиялна Зануси вече няколко години и е много доволна.
Аз ползвам от съвсем скоро /дори не съм тествала всички програми/, но намирам за полезна програма "Изплакване". Тя се ползва, ако не цапате много съдове и се налага да се пуска съдомиялната през ден. Така съдовете, които чакат до другия ден не засъхват и се измиват добре на нормална програма.
Важен за мен е и енергийния клас, който за тази е ААА.
Ако питаш мен грабвай я :D
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #35 -: Август 12, 2010, 17:58:37 pm »
Ако имаш място за 60 сантиметрова миялна, вземи по-голяма, ако не ти е свит много бюджета де.

Също нещо важно според мен за уредите, особено извън София, е да имаш сервиз на съответната марка в града. Щото ако ти се наложи да се поправя или заменя, ще е гадно да я носите до София или някъде другаде.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #36 -: Август 12, 2010, 18:02:25 pm »
Съгласна съм със sia що се отнася до сервизното обслужване. Иначе ние се оборудвахме преди около месец с ето тази....

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/%28xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_90_74_6_9_82_91_80_3&uiarea=3&carea=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9&cpgnum=1%29/.do?productguid=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9D47247F644B156478E2D5CAB2D362AE2&productarea=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=

и засега съм изключително доволна. Взехме я на промоция, че бюджета беше сравнително рестриктивен.

И аз като elma още не съм пробвала всички програми, карам на автоматична такава. Хубавото на тази съдомиялна е, че има сензори, които изчисляват колко точно е напълнена. Досега не съм имала неизмито нещо, а съм слагала и загоряла йена :oops:

И по темата - на мен бели следи не ми остават по чашите. Миялната ми беше доставена с Калгонит Квантум Финиш 4в1 (мостра, вътре опакована в самата пералня), купих си същия от Кауфланд и досега проблем не съм имала - нито с тънките нито с дебелите чаши. Виж, дуралекс нямам и не мога да коментирам.  
« Последна редакция: Август 12, 2010, 18:17:25 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #37 -: Август 12, 2010, 18:15:47 pm »
Рали, благодаря ти, но тази ми идва малко скъпичка. Гледам да е до 600лв. някъде.

Сия, заради ограничено място искам да е 45см, а не 60. Иначе, да, знам, че разходът не енергия и на вода е еднакъв.

Елма, благодаря ти. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #38 -: Август 12, 2010, 18:18:34 pm »
Разбирам те... аз затова се отказах от уредите за вграждане, защото миялната ми беше много важна, а иначе щях да остана без....  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #39 -: Август 13, 2010, 00:01:12 am »
Кокиче, моята е 45-сантиметрова, да ти призная има моменти ми идва малко малка. :?
Налагало се е да я пускам два пъти. Горната кошница я ползвам за посудата на Мима (а тя е много) :lol:.
По невъзможност от към място бих везла отново 45 см, но ако има чалъм ще взема голяма. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #40 -: Август 19, 2010, 17:25:11 pm »
И на мен ми предстои да взема съдомиялна, та имам един малко глупав въпрос :oops: Поради липса на място и аз съм се насочила към малките - 55 см за 6 комплекта Въпросът ми е колко точно чинии и други прибори побира, какво включват тези 6 комплекта? :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #41 -: Август 19, 2010, 17:36:17 pm »
Розовелка, 6 комплекта са : 6 чинии за салата, 6 основни чинии, 6 чаши, 6 вилици, 6 лъжизи, 6 ножа :) Ако имаш тенджера, тава или нещо пак такова голямо, няма да остане мн място за друга посуда.
« Последна редакция: Август 19, 2010, 17:43:56 pm от тони-бонбони »
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #42 -: Август 19, 2010, 17:36:37 pm »
Роз,
малките са 45см широки и 55 до 58см дълбоки. А и не са толкова малки, като ги гледах на живо. А големите са 60см широки.
Сигурно доста неща ще съберат. Или пък ще се наложи да я пускам всеки ден, :wink: вместо през ден, както правят хората с голяма миялна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #43 -: Август 19, 2010, 18:23:23 pm »
е благодаря много за инфото :D то е ясно, че и аз ще пускам машина всеки ден, но нищо :D Все пак сме трима души, ще стигне и малка съдомиялна, особено поради липса на място за голяма :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #44 -: Август 19, 2010, 20:13:49 pm »
На нас с мъжа ми малката съдомичлна ни се оказа малка,не мога да ви кажа как ги използваме тези прибори и чинии,но винаги е пълна :)Скоро я дадохме на майка и татко и си купихме голяма-не взимам таблетки,слагаме гел.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #45 -: Август 19, 2010, 22:43:58 pm »
Роз,
малките са 45см широки и 55 до 58см дълбоки. А и не са толкова малки, като ги гледах на живо. А големите са 60см широки.
Сигурно доста неща ще съберат. Или пък ще се наложи да я пускам всеки ден, :wink: вместо през ден, както правят хората с голяма миялна.
Бе не е малка, не е малка, ама аз я пуска всеки Божи ден и понякога ми идва малка. Голяма посуда - рядко, отнема място за другата. Ние сме 3-ма възрастни и Мимето. 8)
Сега слагам Сомат 2.5 кг на прах. Ако предозирам малко белеят чиниите и специално Мимините преди употреба им удрям по една гола вода.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #46 -: Август 23, 2010, 16:12:29 pm »
Айде аз пак с въпросите :oops: Вече си взех съдомиялната, днес следобед ще я монтират :) Разгледах книжката, старателно изчетох написаното, ама пак имам питания :oops: Има отделение, за което пише, че се слага препарат за изплакване, за гланц ли става въпрос, защото никъде не е упоменато? Освен това програмите ги разгледах, но има една 3 в 1, като описание не е по-различна от стандартната програма за измиване, обаче като времетраене е по-дълга? Сигурно като почна да я ползвам ще имам още питания :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #47 -: Август 23, 2010, 16:58:09 pm »
препарат за изплакване е т.н. гланц, да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #48 -: Август 23, 2010, 18:25:23 pm »
3 в 1 е програмата за таблетки. Ако миеш с тази програма, поне при моята миялна, няма нужда от сол и течност за изплакване. Тъй като в таблетките има всякакви химийки за всички стадии на миенето. Просто слагаш таблетката и готово.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #49 -: Септември 10, 2010, 13:25:25 pm »
някой съдомиялни имат функцията да блокират сол, препарат, гланц и да се използва функцията 3в1 - хапче. моята е такава, но предполагам, че по новите модели го я имат тая "екстра"
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #50 -: Ноември 02, 2011, 22:44:22 pm »
Да върна малко темата, като си позволявам да променя заглавието:)Вени, моля да ме извиниш:)

Моля ви, покажете ми кой знак обозначава, че съда може да се мие в съдомиялна? Търсих уж в интернет ама нещо не търся както трябва явно:)
От снощи имаме монтирана и цял ден вчера събирах мръсните посуда:) Тази сутрин всичко беше много чисто:) Как не съм се усетила по-рано незнам:)
По-вабният ми въпрос обаче е какво е абсолютно забранено да се мие в съдомиялните?
В упътването пише препоръки за чинии с кант и надписи (за да не избледнеят или да не се отмият), видях и, че Мишето е писала за металните кафеварки а аз доста се чудих дали да я метна и нея вътре. Не посмях.
Мога ли да слагам шишетата на децата (пластмасови), бибероните към тях, развити разбира се?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #51 -: Ноември 02, 2011, 22:57:28 pm »
няма някакъв еднозначно възприет символ. обикновено пише dishwasher safe.

правилото е - стъкло, метал, порцелан се мие. рисунки, ваденки, лепенки по тези материали с времето се отмиват и не е препоръчително. (така някой се оплака, че паднала картинката на сувенирната чаша на Зачатие)
за кристал масово пишат, че се драска и не е подходящо, но моите наблюдения не са такива. по принцип, всякакво стъкло с времето се надрасква в миялната, неизбежно е.

дърво не се мие в миялната. дървени прибори, дъски, съдове с дървени дръжки - не.
от пластмасите някои се мият, други не - защото не издържат на топлината. общо взето, което от пластмасите става за микровълнова, става и за миялна.
можеш да слагаш шишета и биберони, да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #52 -: Ноември 02, 2011, 22:58:41 pm »
Ето този, но го няма на всички.

Аз имам програма за шишета и биберони, не  би трябвало да има проблем. Мисля, че Нук имаха препарат за съдомиялна.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 23:04:44 pm от elle22 »
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #53 -: Ноември 02, 2011, 23:00:35 pm »
Лис, аз май слагам всичко в машината (стига да се събере, де). Мила съм и шишета и биберони. Единствено гледам да си взимам някакви екологични таблетки, защото си мисля, че не са с толкова агресивни препарати. Но това си го мисля аз. Не съм го чела никъде.
Нашите чинии са скучно бели, но ето това го дават, че може да се слага в машината:


Знакът е нещо такова:


джам, аз моята чаша на Зачатие май съм я мила два-три пъти в миялната. За стъклото не се бях замисляла, но сега установявам, че си напълно права.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #54 -: Ноември 02, 2011, 23:13:09 pm »
Слагала съм и дървени дъски за рязане в миялната, вярно едната малко се 'усука', ама не бях се замисляла че не трябва.. вече ползвам само пластмасови дъски. Пускала съм и шишетата за АМ, няколко пъти.. доста след като спрях да ги стерилизирам..

Ползвам само и единствено таблетки 'всичко в едно' - дори не знам какво точно означава това, но не купувам отделно, соли, гланцове и подобни.
Верен помощник ми е миялната, само ме е яд че е от малките, пусто място все не достига..
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #55 -: Ноември 03, 2011, 00:34:46 am »
Лиско, в съдомиялна можеш да миеш кафеварка, тави и всякакви изделия, които са хром-никел. Тези, които стават на петна в съдомиялна машина са или чист алуминий, или с високо съдържание на същия т.е. съдове от този вид си мий на ръка най-добре, че после стават грозни...не, че нещо друго им има. Аз така си измих решетката на абсорбатора вътре и стана на петна, но пък се почисти идеално - не беше драма, защото не се вижда все пак, но съдове които са "на показ" - ще те е яд да ги съсипеш така.

То е близко до акъла, ама все пак да кажа - глинени съдове също не се слагат в машината. Споменавам го, защото имам приятелки...коя гърне за боб мила вътре, коя сач, коя гювече - голям рев беше после. :lol:

За стъкло и кристал - имам същите наблюдения като Джам. На кристала - нищо не му става, имам един сервиз дето 7-а година го "стържа" в миялна - не е мръднал, няма надраскано и пр. За този период 3-4 комплекта стъклени чаши смених обаче, точно защото с времето се надраскват и става много дразнещо да ги гледаш от един момент нататък. Всичките си сервизи, с всякакви декорации мия в машина - нито са се надрали, нито имам избледнели декорации, но това зависи от вида на декорацията, както и от ползвания препарат. Чашите на "Зачатие" ги мия редовно в машината и то на 65 градуса - никакви щети нямам по тях.

Таблетки "всичко в едно" - не съм ползвала никога. Зареждам всичко поотделно и ползвам само "Калгонит", сега го прекръстиха на "Финиш".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #56 -: Ноември 03, 2011, 09:14:17 am »
То е близко до акъла, ама все пак да кажа - глинени съдове също не се слагат в машината. Споменавам го, защото имам приятелки...коя гърне за боб мила вътре, коя сач, коя гювече - голям рев беше после. :lol:


Нищо им няма на моите. "пера" си ги с другите съдове, обикновено на къса програма.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #57 -: Ноември 03, 2011, 09:27:41 am »
Божкеее, няма нещо дето да не пъхам в миялната и дървена дъска, бъркалки, глинен гювеч, пластмасови чаши, чинии, кутии, всякакви стъкла с надпис без надпис :lol: :lol:
имам една чаша от 2002г., рекламна на ЕК, е вервайте ми, не й е мръднал символа, сами можете да си представите колко пъти е мита в миялната. Чашите ми на зачатие още на 2-то миене си станаха прекрасно бели :lol: Така че и това не е показател дали има шарка или не и че ще се отмие.

Лис, бутай смело, едва ли държиш толкова много на посудата, че ако нещо се прецака да го оплакваш с дни :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2011, 10:03:39 am »
относно лепенките и декорациите по съдовете - както виждате от споделеното, някои с времето се отмиват, други са устойчиви. преценете си какво можете да жертвате за експеримента.
също така, явно зависи от машината и от препарата, щом една и съща чаша с декорация (зачатската) при едни потребители се е отмила, а при други - не е.

колкото до дървеното, Стефке - и аз слагам дървени шпатули и лъжици, но истината е, че дървото се поврежда. не необратимо, но се поврежда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #59 -: Ноември 03, 2011, 10:24:26 am »
е да, аз не казвам, че не се повреждат, напротив, но затова и последното ми изречение от предния пост е повече от ясен. Ако има нещо супер ценно да не го слага, но което може да прежали да пъха вътре и така...проба-грешка :lol:
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #60 -: Ноември 03, 2011, 10:27:35 am »
Аз също слагам почти всичко в машината! Дървените дъски и шпатули не, шишетата на малчо също не! Ама тави, тенджери, гювечета без проблем :D Много леките пластмасови кутийки, които ползвам за фризера също не, защото подскачат от струята и май не се измиват както трябва :?
Забелязала съм, е дуралексовите ми чинии и чаши са се понадраскали, а на моменти имат и нещо като цветни петна :( Уф, ама и аз как го обясних :oops: Така де, виждат се на светлината и не знам на какво се дължи, някой да има идея? Иначе ползвам таблетки финиш и мия предимно на по-къса програма!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #61 -: Ноември 03, 2011, 10:47:36 am »
rozovelka, такива "петна" по съдовете съм имала точно когато ползвах таблетки в един период и заради това се отказах от тях. Когато си ползвам отделно прах, соли, гланц и си ги дозирам аз - всичко е ОК. Тя машината си има индикатори кога, какво свършва и трябва да долееш. Примерно, какво количество гланц да пуска - си нагласяш според твърдостта на водата в твоя град. Когато са предварително дозирани в таблетки всички тези препарати - те отделят едно и също количество от всичко, независимо от вида на водата, колко са замърсени съдовете и така резултатът невинаги е добър.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #62 -: Ноември 03, 2011, 11:12:06 am »
Jbrul, а как дозираш праха?
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #63 -: Ноември 03, 2011, 12:06:23 pm »
Jbrul, а как дозираш праха?

На око. :D Доста години имам такъв уред вече и го правя автоматично, без да се замислям. Моята машина поне, в отделението за прах има "две нива", по-плитко и по-дълбоко. В началото това ползвах за ориентир, а и в указанията на уреда така пишеше. При по-малко количество съдове, или по-леко замърсени - слага се прах (гел) до първото ниво, това дето идва по-дълбочко. Ако съдовете са много, или много мръсни - пълни се догоре и миещият препарат покрива и тази по-плитката част.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #64 -: Ноември 03, 2011, 12:12:03 pm »
Благодаря ти  :bighug: Досега ползвам само таблетки, но ми се ще да пробвам и другия вариант.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #65 -: Ноември 03, 2011, 14:43:59 pm »
За глинените съдове щях да казвам, че забравих... В указанията на моята машина пишеше да не слагам такива и не слагам. Пък и не готвя всеки ден в глинени съдове, ся за един път в месеца да измия нещо на ръка - не ме бърка мен лично.

Дружките, които са мили такива обаче - имаха сериозни ядове. Особено едната мацка дето беше измила гърнето си за боб вътре /то от тези нелакираните, не знам точно как се наричаше това покритие, но някои грънци нямат такова/ - та като се отделила глина от него и като се набила по филтри, пръскачки и де що има отвор да се забие тоя прашец - ужасна история. Не й я ремонтираха гаранционно машината, защото в указанията пишело да не се мие глинен съд, а тя сложила - респективно "експлоатирала е неправилно уреда" и гаранцията не покривала. Та си платиха да й я оправят в крайна сметка. Сега...дали гърнето е било калпаво, дали препарата не е бил точен, дали програмата неподходяща, или самата машина е такава, че да не може - не знам. Беше доста отдавна случката. Но си ми е обеца на ухото на мен и не експериментирам  в тази посока.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #66 -: Ноември 03, 2011, 15:29:35 pm »
Честно казано не съм ползвала друго, освен таблетки :? Обаче гланц и сол си слагам и аз според индикаторите! Ползвам по-кратка програма, понеже тази, която е специално за таблетки е двойно по-дълга като времетраене и мие съдовете с по-висока температура Моята машина е от малките, ползвам я всеки ден и не ми засъхват съдовете, съответно нямам нужда да ползвам по-дълги програми Явно наистина нещо не е дозирано както трябва :? Ще пробвам и аз с гел или прах, но пък точно си взех една кутия таблетки финиш и то от най-големите :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #67 -: Ноември 03, 2011, 15:30:38 pm »
гледжосан (глазиран) керамичен съд може да се мие. не може да се мият негледжосаните (без глазура) глинени съдове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #68 -: Ноември 03, 2011, 16:25:51 pm »
Лис, бутай смело, едва ли държиш толкова много на посудата, че ако нещо се прецака да го оплакваш с дни :lol:

:)Нямам съд който да ми е толкова скъп, че да го жаля:) Аз се чудех по скоро от гледна точка на това да не повредя машината нещо:) Ей сега какво миене ще падне:))))))))
Много благодаря за всички мнения, има какво да науча:)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #69 -: Ноември 03, 2011, 16:28:46 pm »

:)Нямам съд който да ми е толкова скъп, че да го жаля:)

Аз се чудя как не сте минали на шолички покрай трите фъстъчета  :D...
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #70 -: Ноември 03, 2011, 16:32:40 pm »
Аз по едно време се замислях дали да не въведа еднократни прибори  :lol:.
В интерес на истината, моите гърненца всичките са гледжосани и може би за това да са издържливи.

Днес я чистих моята другарка, помощница и установих, че като съм мила буркани и се е отлепял етикета, фини люспици от етикета са попаднали в дюзите за вода и с една пинсетка чистих, чистих..
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #71 -: Ноември 03, 2011, 20:04:44 pm »
гледжосан (глазиран) керамичен съд може да се мие. не може да се мият негледжосаните (без глазура) глинени съдове.

А, точно така беше думата Джам, ама като не бях убедена - викам да обясня какво имам предвид, вместо да пиша глупости. И с гледжосани грънци обаче е ставало проблем при приятелки, та аз за това и до ден днешен не смея да опитам. Щом обаче всички ги миете в машина - значи може. :D На мен само големия ми гювеч е гледжосан всъщност, всичко друго е "натюр" и не става за машината даже на теория.

rozovelka , ползвай си таблетките спокойно. Виж си дозатора за гланц на машината просто и му задай най-ниската степен. "Петната" за които споменаваш, обикновено стават от твърде голямо количество гланц, та ако пуска по-малко - може и да решиш проблема. Когато ползваш таблетки - не би трябвало да зареждаш нищо допълнително в машината и може просто да ти се натрупва твърде много препарат така при миене. Само предполагам естествено, не гарантирам, че съм права.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #72 -: Ноември 03, 2011, 22:20:55 pm »
Аз имам наблюдения, че бавно и последователно препаратите прецакват тефлоновото покритие на тиганите на Тефал, въпреки че пише че няма проблем да се мият в миялна. Иначе и аз слагам всичко в миялната, пускам с отложен старт и на сутринта всичко е измито :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #73 -: Ноември 03, 2011, 22:36:03 pm »
а, пропуснах. нейде съм чела, че тефлонови съдове не се слагат в миялна - сигурно из форумите, когато проучвах за миялните. и аз никога не слагам такива съдове в миялна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #74 -: Ноември 03, 2011, 23:04:28 pm »
Хубава темичка, преди време търсех информация и аз! Сравнително нов потребител съм на това чудо на инженерната мисъл, страхотен помощник. Както не се отлепях от мивката, така сега и лъжичката си за кафе не мия вече  :lol:
Относно глинените съдове- гювчетата ми се "изпраха" страхотно. Имах един нагар под ръбчето, сега са като нови. Стъклариите не съм забелязала да са надрани, просто всеки път им се радвам как нямат нужда от бърсане, защото нямат и капчица  :D
Но дървената дръжка на ножа ми леко се разцъфтя и вече нищо дървено не слагам, както алуминиево и пластмаса, ако не е нещо мазно.
Ползвам някакви евтини таблетки от Кауфланд - Clean Maximo All in one, уж са проба само, ама ми допадат. Отделно сложих гел и сол, Сомат мисля и двете бяха, но малко на по-късен етап. В началото само на таблетки, индикатори не са ми светили, и сега не светят.
Машината ми е Аристон ЛСТ 114, от малките 45 см, че е вградена и трябваше да съобразя мястото. Както си мислех, че няма да я ползвам често, така при двучленно семейство я пускам почти всяка вечер  :P Шишета и биберони си мисля, че няма да се престраша да пускам вътре да не ми пожълтее пластмасата с времето.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #75 -: Ноември 04, 2011, 09:46:52 am »
а, пропуснах. нейде съм чела, че тефлонови съдове не се слагат в миялна - сигурно из форумите, когато проучвах за миялните. и аз никога не слагам такива съдове в миялна.

А,ето защо ми се накъдри покритието на тигана. Шупна и започна да се бели :(. Той е вече вехт и не ми е толкова мъчно за него, но не знаех че не е подходящо за миялна. Аз предпочитам да ги мия там, защото самите препарати много добре се справят с мазното, изобщо не мазнее покритието. А с веро трудно се получава.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #76 -: Ноември 04, 2011, 10:02:11 am »
а, пропуснах. нейде съм чела, че тефлонови съдове не се слагат в миялна - сигурно из форумите, когато проучвах за миялните. и аз никога не слагам такива съдове в миялна.

А,ето защо ми се накъдри покритието на тигана. Шупна и започна да се бели :(. Той е вече вехт и не ми е толкова мъчно за него, но не знаех че не е подходящо за миялна. Аз предпочитам да ги мия там, защото самите препарати много добре се справят с мазното, изобщо не мазнее покритието. А с веро трудно се получава.
Хм. На тигана нищо ми няма, обаче формата ми за кекс започна да се бели. Но от външната страна, вътре е ок засега.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2011, 11:54:31 am »
Принципно нямам съдове, които да жаля, но тефлоновите и тиганите с керамично покритие не пускам в миялната - на тях си има указание точно за това. Особено тиганите с керамично покритие си ги пазя с цел по-дълно ползване..
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2011, 10:43:48 am »
Лиси, да ти е честита новата придобивка, ще се родиш. Както ШНХ каза - това е най-полезната покупка, която някога сме правили!

И моите наблюдения от едногодишно ползване:

За тефлоновите:
- старата ми БГ тефлонова тенджера - почна да се бели, но тя и преди това беше тръгнала да дава фира.
- старите тефалски тигани (от преди 10 години) - прекалено им изсъхва покритието, преди ползване или веднага след вадене от миялнята трябва да ги импрегнирам с мазнина, за да не залепват след това
- грил тигана (на Сапфир) - даде фира
- новия тефалски (преди една година) и италианския уок с незалепващо покритие - не са мръднали

За стъклария и принтове: само едини чаши за вино малоценки малотрайки от Кауфланд се надраха, нищо друго не е мръднало. Йена тендерите лъснаха така, че човек ще си помисли, че са нови :)

За почистването на машината: веднъж месечно ползвам препарата за почистване на машината на Калгонит и съм супер доволна.

Иначе бухам вътре всичко, дори и тенджерата под налягане, за която изрично е споменато, че от миене в машината може да се образуват петна - нищо й няма :)

Мия с таблетки All in one на Калгонит, икономичния пакет от 100 бройки. В началото миех с Финиш (тези филмираните, които директно се слагат в машината), но нещо скъповато ми се връзваше...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #79 -: Ноември 05, 2011, 11:26:47 am »
Праскам вси4ко в съдомиялнята и хи4 не ми дреме .До сега не съм имала обелени тигани или надрани чаши. Машината ми е Миеле и съм адски доволна от тази  марка.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #80 -: Ноември 08, 2011, 15:15:41 pm »
Да се отчета и аз :D Джей намалих гланца на 1 и петната изчезнаха :D явно това е бил проблема при ползването на таблетки и гланц едновременно :D
Ей, добре, че е този форум :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #81 -: Ноември 09, 2011, 16:39:31 pm »
Праскам вси4ко в съдомиялнята и хи4 не ми дреме .До сега не съм имала обелени тигани или надрани чаши. Машината ми е Миеле и съм адски доволна от тази  марка.

Ами от Миелето е  :D. Много исках и аз да си купя такава, но тук вървят по 1600 долара и нагоре. Следващата  :D...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #82 -: Ноември 09, 2011, 23:13:07 pm »
Да ви питам още нещо:)

Слагате ли примерно тава от баница без предварително да сте я поизмили на ръка?:)
Вчера сложих тавата и я извадих мръсна:) На най дългата програма, с предварително измиване, с повече препарат, изобщо както пише в упътването. И една тенджера имаше недоизмита, и някои от бурканчетата на децата. Наредени бяха правилно.
Съдомиялната ни е Нео, една от най-евтините, може и от това да е, знам ли:)

Но чашите и йенските тави станаха наистина като нови:)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2011, 23:18:08 pm »
Лиско, моя позната има Миеле и съм свидетел в какво състояние вкарва тенджери и тави  :lol:... Излизат идеални. Аз тежката артилерия си я мия на ръка  :D.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2011, 23:34:32 pm »
Лисе, аз не просто реших проблема с тавите от баницата ,
а се родих с хартия за печене, това едно!
Ползвам я още за пици и разни печива, чушки, патладжани,
всичко дето ще ме кара да търкам!
Открих една 20 мерта за 3лв в Кауфланд, чудооо!

Иначе, аз махам с гъбата едрите отпадъци и загоряло
и мия на една от сравнително кратките програми, нямам бъг!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #85 -: Ноември 09, 2011, 23:39:15 pm »
Лисе, аз не просто реших проблема с тавите от баницата ,
а се родих с хартия за печене, това едно!
Ползвам я още за пици и разни печива, чушки, патладжани,
всичко дето ще ме кара да търкам!
Открих една 20 мерта за 3лв в Кауфланд, чудооо!

Иначе, аз махам с гъбата едрите отпадъци и загоряло
и мия на една от сравнително кратките програми, нямам бъг!


Подкрепям с две ръце :) Слагайте на дъното на тавите фолио или хартия за пе4ене :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #86 -: Ноември 09, 2011, 23:42:34 pm »
rozovelka , радвам се че съм ти била полезна.  :)

За Miele - само суперлативи мога да ръся, въпреки че от тази марка ми е сушилнята. Съдомиялната е AEG и когато я купувахме, на Miele в БГ внасяха само съдомиялните за професионална и полупрофесионална употреба, които са с егати обема /за цена да не говорим/  8O Сега имат и от "мъничките" обаче и моята като сдаде багажа - ще си взема от тях.

При мен тави, яко омазани тенджери, та и скарата - мият се идеално в машината. Но аз пък нямам навика да нареждам веднага. Обикновена мятам всичко в мивката, пускам водата отгоре и като се присетя и се съберат съдове - чак тогава слагам в машината т.е. има "предварителна подготовка", макар и не с тази цел. Може и затова да ми се измиват добре вътре...

П.П. Хартията за печене е чудесно нещо.  :D
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 23:44:05 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2011, 05:49:53 am »
Жбрулчето е права, при мен също има момент на киснене!
Не оставям загорели неща да засъхват, после обирам с гъба
или домакинска хартия и е готово за Изаура 2!
Жива и здрава да е, да ми помага! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2011, 07:56:15 am »
И вие да сте живи и здрави:) Най-после ще вкарам в употреба хартията за печене:) Имам купена такава за да ми прави майка руло като дойде:):):) Кой да се сети да слага в тавата:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2011, 09:08:31 am »
Супер! И аз ще използвам идеята с хартията. Тавата ми от баница също излиза мръсна- без да я накисвам, но старателно изжулена от остатъците преди това.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #90 -: Ноември 10, 2011, 10:45:23 am »
Аз докато стигна да пиша, и те ти отговорили - при мен момента с накисването предварително също го има. Или първо пускам само плакнене и после същинското миене.


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #91 -: Ноември 11, 2011, 11:22:41 am »
Лиско, аз също задължително накисвам. Най-често от вечерта, на другия ден махам остатъците и пъхам в машината, идеално се измиват и тенджери и тави и то на по-къса програма:D Обаче в началото и аз пробвах без да съм накиснала, и резултата не беше задоволителен! Иначе и аз като Джей често оставям в мивката и после нареждам в машината!

П.П. Идеята с хартията и на мен ми допада, ще я пробвам задължително :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #92 -: Ноември 11, 2011, 18:39:33 pm »
е да, аз не казвам, че не се повреждат, напротив, но затова и последното ми изречение от предния пост е повече от ясен. Ако има нещо супер ценно да не го слага, но което може да прежали да пъха вътре и така...проба-грешка :lol:
:good_post: И аз действам на същия принцип - слагам всичко в миялната. До сега единствените щети са ми по кристалните чаши - леко се одраскаха, но пък с нашето темпо на чупене съм ги прежалила. От както имаме съдомиялна направо се родих. То преди какво беше - 1 час на ден прекарвах над мивката, а сега ми е гот да си вадя чинийките и да си ги нареждам чистички. И един съвет към тези, които се чудят какъв да е размера :) Колкото по - голяма, толкова по - добре :) Ние сме двама души с миялна 45 / 80 и я пускам всеки ден. Да не говорим, че винаги остава нещо в мивката, а не мога да си предтавя и като имаме трети член в семейството. Това да ми е проблема :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #93 -: Ноември 11, 2011, 18:59:46 pm »
Супер! И аз ще използвам идеята с хартията. Тавата ми от баница също излиза мръсна- без да я накисвам, но старателно изжулена от остатъците преди това.

Хартията става за баници , но ако ще печеш месо или нещо друго по добре е алуминиево фолио .
От години не знам какво е да търкам тави  ,тъй като винаги ползвам фолио, а и едно от най омразните ми неща е мивка пълна с съдове или накиснати тави !
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #94 -: Януари 21, 2012, 14:01:07 pm »
Момичета имам въпрос за препарати. Искам да си купя еко препарат за съдомиялна, който да мие добре съдовете. В други форуми много хвалят марката "Грю гриин" /ако така се изписва/, но тази марка се продава само в магазини Карфур, а в Плевен още няма тази верига. Питането ми е може ли да ми препоръчате друг екологичен препарат, който  да търся в Плевен?
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #95 -: Януари 21, 2012, 17:40:07 pm »
Малко абсурден въпрос, но как почиствате съдомиялната си машина?
От известно време забелязвам, че е една сивкава, сякаш има отложен варовик.
Ползвам комбинирани таблетки, сол не слагам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #96 -: Януари 21, 2012, 17:45:54 pm »
има препарати за почистване на миялна машина - виждала съм такива на Finish.
бутилката с препарата се слага в празната миялна и се пуска нормална програма на измиване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #97 -: Януари 21, 2012, 18:02:17 pm »
Аз слагам оцет и я пускам да работи. /Това е, защото не открих препарат навремето  :lol:/.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #98 -: Януари 23, 2012, 11:09:46 am »
Малко абсурден въпрос, но как почиствате съдомиялната си машина?
От известно време забелязвам, че е една сивкава, сякаш има отложен варовик.
Ползвам комбинирани таблетки, сол не слагам.

Аз използвам препарат на DM pа почистване на съдомиялна.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #99 -: Януари 23, 2012, 13:52:12 pm »
Аз слагам оцет и я пускам да работи. /Това е, защото не открих препарат навремето  :lol:/.

Благодаря ви! Сложих й половин чашка оцет и я пуснах на късата програма. Като междувременно почистих с гъба насложени отлагания от таблетките по вратата най-вече. Сега е огледално чиста.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #100 -: Януари 23, 2012, 16:59:08 pm »
Момичета, къде го слагате този оцет или го изливате направо м съдомиялната? И колко е една чашка, че мисля и аз да пробвам.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #101 -: Февруари 08, 2012, 13:15:53 pm »
Момичета, къде го слагате този оцет или го изливате направо м съдомиялната? И колко е една чашка, че мисля и аз да пробвам.

Аз излях малко повече от половин чаша оцет долу, където принципно трябва да ми седи солта. Оцетът ми беше някакъв фалшив, та реших да се пробвам с него.
С един цикъл на празно и светна. Моята машина позволява да я отварям докато работи /спира естествено/, та на няколко пъти с твърдата част на домакинската гъба забърсвах натрупаните отлагания от таблетките. Имаше основно по ръбчетата на вратата и гумите за уплътнение.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #102 -: Февруари 08, 2012, 14:28:34 pm »
Един "тъп" въпрос ако позволите  :oops: Но този оцет защо го ползвате в съдомиялната, че не разбрах аз 8O Аз ползвам направо готовите препарати за почистването и, слагат се в кошничката и се пуска един или два цикъла машината. Светва просто :P


Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #103 -: Февруари 08, 2012, 14:37:21 pm »
 :D :D :D

Защото аз изобщо не подозирах за съществуването на подобни препарати. :lol:
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #104 -: Април 06, 2012, 16:25:01 pm »
Сдобих се с кухненски робот Кенууд. В упътването му пише да се мие на ръка. Наистина ли не може да се мие в съдомиялна?
Вие как миете подобни уреди?
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #105 -: Април 07, 2012, 09:01:24 am »
Всички части на моя робот (Bosch), с изключение на блендера, могат да се мият в съдомиялна. Само че един два пъти пусках и доста се понадраска пластмасата и вече мия на ръка (но не ми е голям проблем, тъй като го ползвам основно за сурови зеленчуци и се нуждае единствено от изплакване).
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #106 -: Април 09, 2012, 11:46:08 am »
Аля, аз подобни уреди ги мия на ръка.

Мацки,
някой може ли да помогне с акъл и предположение.
Много отдавна не бях зареждала соли в миялната. Когато все пак реших да я заредя със соли, установих, че там цялото отделение се е напълнило с вода. :? 8O не трябва ли там просто да си стои празно? Как да сипя соли там във водата? от къде е дошла водата там? сори, ако звуча тъпо и неадекватно, :oops: но сравнително от скоро си служа с този уред. :oops: и а съм блондинка. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #107 -: Април 09, 2012, 12:06:57 pm »
синьо кокиче
не се притеснявай, там винаги си има вода. Отваряш, сипваш докато солите стигнат до горе (в случай, че е празно ще ти отиде половината или цяла кутийка) и после си затваряш капачето.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #108 -: Април 09, 2012, 12:09:03 pm »
синьо кокиче не се притеснявай. Няма нищо нередно. Напълно нормално е в това отделение да има вода. Просто вземаш фунията, която е за поставяне на солта и сипваш смело, докато не напълниш отделението. Приеми този съвет от друга блондинка :)
alia_alia единственото лошо нещо, което може да се случи на робота, ако го пуснеш в миялната е да се одраска. Обаче аз не обръщам внимание на тези неща и слагам всичко в миялната. Е сега като ти е новичък, сигурно ще ти е жал, но после ще го прежалиш :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #109 -: Април 09, 2012, 14:48:02 pm »
 :D
Благодаря за отговорите!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #110 -: Април 09, 2012, 15:05:47 pm »
:D
Благодаря за отговорите!

и аз!  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #111 -: Декември 30, 2012, 10:25:33 am »
Момичета, имам нужда от съвет :? Съдомиялната ми е Мидеа за 6 комплекта, но напоследък не мие както трябва. Все по-често доизмивам съдовете на ръка, а иначе си ползвам същите препарати, които съм ползвала и преди. Ползвам си и същата програма :? Възможно ли е в отворите за водата да се е натрупал котлен камък (видимо няма промяна) и какво мога да напрвя (препарат или нещо друго). Дайте съвет, ако някоя се е сблъсквала с подобен проблем :?
Ясно ми е, че марката не е висок клас, но съм ограничена откъм място и затова се спрях на нея. Сега съм на крачка да я изхвърля, но не мога да открия АЕГ толкова малка или друга марка, която да знам със сигурност, че ще мие добре :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #112 -: Декември 30, 2012, 12:25:18 pm »
Не мисля, че е проблем на котлен камък, в препаратите има такива и за котления камък.
Според мен, имаш няколко варианта:

Първо проверяваш в упътването какви са възможните причини за този проблем с неизмиването. Възможно е да има запушени отвори, и за това да не мие хубаво, например.

Второ - проверка и диагностика. Можете да си я направите и сами, ако следвате инструкциите от упътването. Нашата миялна, например, не включваше нагревателя заради проблем с тахометъра и миеше със студена вода и после не ги изсушаваше. Това го установихме, като я пуснахме в диагностичен режим и видяхме каква грешка дава след миене.
Частта, която ни трябваше, не я продаваха отделно, а само заедно с мотора, който струваше 132 паунда. Та викахме неволята и си я оправихме сами.

Трето - можете да викнете техник и той да направи всичките тези неща и да острани проблема. Стискам палци да се окаже нещо малко като проблем.

И понеже тук съм хвалила Електролукс преди време, вече не съм доволна. Вече втори път я ремонтираме, и то сами, защото сервизите са решили да забогатяват с поправка на миялни и като препродават частите със 100 % печалба.

« Последна редакция: Декември 30, 2012, 12:28:10 pm от sia »
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #113 -: Декември 30, 2012, 14:56:15 pm »
Ако миялната ми не измива добре, винаги проверявам филтъра и естествено винаги има някакви остатъци от храна.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #114 -: Декември 30, 2012, 15:58:16 pm »
Благодаря ви за отговорите :D
Като начало измих филтрите. Не бих казала, че имаше храна, но пък и не бяха идеално чисти. Отворите, доколкото е видимо са чисти. Сега мислех по средата на някоя програма на отворя и да проверя дали водата е топла :? Иначе в упътването пише, че или програмата е слаба или съдовете не са правилно подредени :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #115 -: Декември 30, 2012, 16:25:44 pm »
Розовелка, при нас става така, когато няма достатъчно сол в машината. Винаги слагаме таблетки, които съдържат и сол, но си има нужда и допълнително да добавяме.

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #116 -: Декември 30, 2012, 22:22:03 pm »
Моя мъж редовно оставя някоя чиния да засъхне порядъчно и въпреки, че машината първо си ги накисва, пак ги вадя със следи. И аз редовно сипвам сол в машината, тя отговаря за варовика.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #117 -: Декември 31, 2012, 10:05:24 am »
Когато наближат празници и прекарвам голяма част от времето си на мивката, се убеждавам все повече в предимството на този уред. Нямам съдомиялна машина и едва ли някога ще имам, въпреки, че разглеждам някои добри оферти. ;) Момичета, мият ли се добре в съдомиялната тави, тенджери, или тази машина е само за чинии и чаши?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #118 -: Декември 31, 2012, 10:34:00 am »
du6ka трябва да ти кажа, че и да търкаш денонощно тавите, няма да можеш да ги излъскаш така. Ако все пак има останало нещо от външната страна, то е размекнато и се смъква с телчето на гъбичката за секунди. Йенските съдове просто са като нови. Пролетта си взех Eurolux и съм доволна. Аз много обичам да готвя и да правя разни кексове, сладки и какво ли не, но после миенето на чиниите ми е най-омразната работа. Особено тигани, тави и подобни. От пролетта и пристигането на съдомиялната е просто рай.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #119 -: Декември 31, 2012, 10:40:59 am »
Душе, измиват се чудесно и още как.
Ако има нещо загоряло, леко накисвам и след това я мушкам в миялната. А пък съдовете ми от йенско стъкло никога не са били толкова чисти.

Аз в миялната си мия и филтрите от абсорбатора, само там се измиват добре. На ръка, колкото и да ги кисна, не става.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #120 -: Декември 31, 2012, 11:47:13 am »
Добавих и сол, ще доложа после за резултата :D Аз тавите и тенджерите също ги мия в машината, но ако има нещо залепнало го отстранявам преди това. Йенското сткъкло наистина е блестящо, гювечетата ми също. Имаха преди петънца около дръжките, където не мога да ги изтрия с гъба, просто са тесни процепите, всичко се махна :)
Сия, филтрите от абсорбатора наистина ли ги миеш там 8O Хич не ми е хрумвало. Аз ги кисна в Меглио и търкам после :? Накисваш ли ги преди това в нещо?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #121 -: Декември 31, 2012, 14:03:12 pm »
Филтрите на абсорбатора ги слагам върху чиниите на горния ред, така ме посъветваха в магазина. Тави и тенджери ако са тефлон не им трябва обработка и те като йените блесват. На обикновена тава или тенджера и аз премахвам загорялото, че след изсушаване направо става изпечено и пада стъргане.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #122 -: Декември 31, 2012, 14:59:38 pm »
Това с филтрите е райска работа. И аз лъскам като ненормална с меглиото! :x
Чувала съм, че тефлон не трябва да се слага в миялната и аз спрях да си пъхам единия тиган там, след като видях едно интересно побеляване и леко променяне на покритието. Но го ползвам за готвене, така, че и да лепка малко вече, не се забелязва. Но този за палачинките не е и помирисвал миялна.
А какви таблетки ползвате?
Аз смених няколко- финиш, clear, два вида от DM...драскат ми се стъклените съдове и чаши. Йенската вече е почти матова от драскотини. И дуралексовите ми чинии придобиха едни такива оттенъци многоцветни, като от неизмито веро. Някой има ли същия проблем?
Гланц не съм доливала отдавна, реших, че той наслоява нещо неприятно, ползвам все трикомпонентни таблетки. Идеи?
« Последна редакция: Декември 31, 2012, 15:04:28 pm от Мишле82 »

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #123 -: Декември 31, 2012, 16:26:23 pm »
Аз ползвам на Сомат гела или таблетките. Финиш нещо почнаха да го дървосват здраво.

А относно филтрите - в миялната ги мия на програмата за силно замърсени съдове, защото тя е с по-високи градуси. Понякога напръсквам преди това с обезмаслител. Идеално се измиват.
« Последна редакция: Декември 31, 2012, 16:28:48 pm от sia »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #124 -: Декември 31, 2012, 19:59:26 pm »
Моята Изаура ми е страхотна помощничка, без нея не мога и ден!
Душе, виж в магазините с транспортни дефекти и тези втора ръка.
Наши приятели си взеха наскоро, страхотна оферта даже за 12 комплекта.
Мога да проверя за сайта от който те я взеха.
На изплащане и в моменти на промоции също!
Моята е с 9 и си ни е достатъчна, но преди ремонта имахме малка за 6,
която подарихме, вече е на 9 - 10 години и работи на пълни обороти.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #125 -: Декември 31, 2012, 20:02:46 pm »
Мишле, при мен също има подобни петна. Когато спрях да слагам гланц нещата се пооправиха, но не мога да кажа, че изобщо няма :?
От финиша и аз не съм доволна отдавна, в момента съм с медикс гел. Сия, моите филтри имта и пластмасова част по тях, това дали ще е проблем, ако ги пусна на по-висока температура? А Сомата добър ли е, доволна ли си от гела?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #126 -: Януари 01, 2013, 00:43:15 am »
И моите филтри имат пластмасови части, нищо им няма.
Тиганите ми побеляват в машината понякога, но не лепнат пък и рядко ги слагам там(ако случайно е празна), уж сме 3-ма с бебо пък все пълна.
Тия следи по чашите мисля, че са заради липса на сол, но сутринта мога да прочета.
Аз ползвам калгонит и финиш, презимно ползвам програма на 65 градуса и не виждам разлика, все са чисти, веднъж се бях прецакала с прахообразен препарат.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #127 -: Януари 01, 2013, 12:03:06 pm »
Сия, моите филтри имта и пластмасова част по тях, това дали ще е проблем, ако ги пусна на по-висока температура? А Сомата добър ли е, доволна ли си от гела?

Филтрите нямат видими пластмасови части, но може и да има някъде, не е имало проблем.

И да, доволна съм от Сомат - и от таблетките, и от гела.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #128 -: Януари 02, 2013, 11:26:19 am »
Момичета, безценни сте :D
След изчистването на филтрите на съдомиялната и добавянето на сол, резултатите са идеални :D Снощи пуснах и единия филтър от абсорбатора за проба - ами друга работа си е без да търкаш с обезмаслител и ръкавици като луд 1 час :D Тази сутрин сложих и другия. Пуснах ги два пъти едно след друго, защото ползвах по-кратка програма, наистина са като нови :D Достраша ме да използвам най-високата температура заради пластмасовите части по филтрите, но и с тази постигнах удивителен резултат :D Определено когато ги мия на ръка не са така чисти.
Още веднъж благодаря на всички за съветите!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #129 -: Януари 02, 2013, 14:47:47 pm »
Момичета, безценни сте!
Лидия, Сия, Мише - целувки!
Мислех си и аз точно това - ако видя такава с дефект - сигурно няма да му мисля много. Печката ми е с керамичен плот и я купих точно такава - с малък дефект по боята - при транспортирането я бяха излющели. Голям зор видях да накарам мъжът ми да я вземем, но сега сме супер доволни. Вероятно и съдомиялна, ако си купя, ще е така. ;)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #130 -: Януари 04, 2013, 11:11:55 am »
Печката ми е с керамичен плот и я купих точно такава - с малък дефект по боята - при транспортирането я бяха излющели. Голям зор видях да накарам мъжът ми да я вземем, но сега сме супер доволни.
Съгласна. Газ в къщи не вкарвам под никакъв предлог. Керамичните плотове загряват за секунди и когато уредът е клас А, всичко е ОК.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #131 -: Януари 04, 2013, 12:08:00 pm »
Аз да похваля насипния препарат за миялни на ДМ. От доста време миех с гел на Карфур или FAIRY, но сега се родих. Слагам 1 мерителна лъжичка от АМ :D в чекмеджето (миялната ми е с две отделни чекмеджета) и всичко блести. 8)
Аз също пускам филтрите на аспиратора само в машината. Моите са с пластмасови части. Мия на най-висока Т и проблеми няма.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #132 -: Януари 10, 2013, 07:11:58 am »
Аз имам един малко тъп въпрос може би- моята съдомиална е Мидеа от най-старите модели и там таблетката се слага направо в нея,няма отделение с капаче, та мога ли да ползвам гел,дали ще измива добре?
07.10.2009
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #133 -: Януари 12, 2013, 18:37:17 pm »
Аз имам един малко тъп въпрос може би- моята съдомиална е Мидеа от най-старите модели и там таблетката се слага направо в нея,няма отделение с капаче, та мога ли да ползвам гел,дали ще измива добре?

Не мисля, че ще е проблем, просто дозирай препарата! За измиването, измива :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #134 -: Януари 22, 2013, 13:48:45 pm »
Я каква била работата с филтрите ... а не е ли проблем това, че са алуминиеви... или поне на такива ми изглеждат нашите. В книжката пише, че са "Mеталo-касетъчни", но не е уточнено от какъв метал са. И не пише, че могат да се мият в машина. Дали да рискувам?
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 13:50:22 pm от Liteto »
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #135 -: Юли 13, 2014, 18:11:14 pm »
Тъй като сте подхванали темата за миялните машини, а аз съм на вълна купуване, имам няколко въпроса:
1. Към каква марка да се ориентирам?
2. Какви екстри е добре да има?

Моите уреди са на АЕG и LECTROLUX и съм доволна от тях, но не знам дали и за миялните се отнася. Насочила съм се към енергиен клас А+ или А++, но чета още доста неща, които не са ми ясни и не знам какво е важно - брой програми, отложен старт, някакви индикатори, филтри и т.н. За консумацията на електроенергия и вода е ясно.

Ще се радвам, ако ме насочите какво да избирам, на база опита, който имате при ползването на миялни машини  :)


*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #136 -: Юли 13, 2014, 19:26:41 pm »
И аз като теб ползвах твърдо уреди на AEG, вкл. тостера ми беше техен. Проблем никога с нищо. НО! При предпоследното ми обзавеждане на жилище (2006-а), все още се внасяха уреди на въпросната марка произведени в Германия, много съществен момент. Бяха с по-ръбат дизайн от същия модел произведен "нейде из ЕС" и мааалко по-скъпи. Иначе - едно и също уж. ;) Тези в предишното ми жилище и досега работят безотказно.
Съдомиялни конкретно - таман две (за по 6 комплекта) имаме на AEG (призведени в Германия) и двете са пушка, едната купувана 2004-а, другата 2006-а. Когато тръгнах да си купувам за тук обаче, такава за 6 комплекта имаше само "Електролукс", всичко друго беше огромно (като пералня) и не ми вършеше работа. Беше ми спешно и затова купих въпросния "Електролукс", който разбира се не е правен в Швеция, ами...чума ли го знае, някъде из ЕС. На външен вид е същата като предишните две (те нали се обединиха двете компании). Обърнахме страната да намерим такава машина като предишните две - просто да е правена в Германия - нямаше. За щастие поне готварска печка AEG една имаше изостанала на склад тогава.

Горчиво съжалявам за покупката на тази съдомиялна!!! Нямаше и 5 месеца и - хоп проблемче и то каквоооо. Както вкараш съдовете - така ги изкарваш. Гаранционна нали, всичко 6, отива в сервиза и оттам ми казват, че я тествали - миела си. Брех! Носят ми я обратно, монтираме - наистина мие  8O Ама ми една седмица и после пак същото. Второ носене в сервиза и престой 3 седмици. Звънят ми да ходя да си я взема, отивам , питам какъв е бил проблема. Отговаря ми се, че проблем няма, не е ремонтирано нищо, тя просто си миела перфектно - вече издивях! Отказах да я взема и да подпиша, ходих до нас и си занесох МОИ мръсни съдове и поисках пред мен да се тества, да видя аз как мие точно.... Пуснахме я, отваряме - светят съдовете. Вече се чувствах като тотална идиотка, взимам си я пак, пускам я в нас - пак мие. Близо месец ми и после пак не мие.. Все пак ми е трета такава - мога да я разглобя и почистя със затворени очи, да й дозирам препарати, всичко...не е механичен проблем, или нещо от некадърна експлоатация. Убеждават ме накрая, че мръсната вода не ми се отичала добре, нещо изводите явно не ми били ОК. Вадя маркуча и оставям да се изтече в леген водата, отварям - същата история. Взимам от познат истинска миялна "Електролукс" (правена в Швеция) и с копчета със зъбчатки (поне 25 годишна), слагам я на мястото на моята, вързвам водите - мие, таааа пушек се вдига  :wink: Демек - моята си е дефектна. Трети път сервиз - трети път същото. Как я подкарват там да мие - не знам, но там мие, после у нас мие седмица и аре пак отначало. Има много електроника в нея, за мен това е дефект в платката. Платката струва колкото половината машина. Още 6 месеца гаранция има и не "няма да открият" реалния дефект, докато е в гаранция, а едва след като изтече същата.  :x  И, ако искам поправка - моля, ама да си платя аз новата платка тогава. Сега просто - някак я подкарват, за да ме принудят да си я взема без да има за какво да възразя и толкова. И КЗП не могат да ми помогнат - смятай.
Давам си сметка, че просто съм случила на калпав уред, не че марката му не е ОК. Но факт е, че НИТО ЕДИН от уредите (мои и на фамилията), които са немско производство - не е дефектирал никога. Вкл една пералня AEG, на 30 години, чиято пластмаса от времето е станала чисто жълта - пере, та пере ти казвам.

Разказвам ти подробно, за да ти обясня защо моят съвет е да купиш уред правен в някоя "бяла държава" (Германия. Швеция), но не и същата марка, ама правено нейде по комшиите. Ако ще втора ръка да е - пак по-малък шанс за дефекти имаш. Иначе си в моето положение - ново, "магазинско", в гаранция - да не ти дава Господ да опреш до ползването й обаче  :( Що съдове измих на ръка, чакайки да я оправят и сега - пак се е скапала.

Моята голяма слабост за този вид техника е Miele.  Taкава ми е сушилнята. Исках и съдомиялна такава, но имаха само от големите модели и нямаше как да взема. Значително по-скъпи са, но е по-вероятно да се спомина доста преди нещо от тези да спре да работи. Гаранцията им включва (поне когато сушилнята купувах) , при проблем - да дойдат да ти вземат уреда от вас и да ти донесат оборотен за временно ползване. Много важен момент за мен. Сушилнята ми я донесоха от София две момчета, инсталираха я и ми обясниха как се поддържа и експлоатира - всичко по книжка както е и ми го показаха. На "Московска" им беше офиса, по веригите ги нямаше преди.

Та от сърце те съветвам, ако имаш място и пари за Miele - взимай такава. Ако нямаш - търси нещо произведено където трябва, ако искаш си я поръчай от някой чужбински сайт. Разхода по транспорта си струва, предвид какво следва, ако се озовеш в моята ситуация. Лично аз сега - оглеждам немските сайтове, за да си избера нова съдомиялна, както и вноса на "втори употреби", ама истински. За тая кочина дето ми потроши нервите сега - една стотинка няма да дам отгоре. Като си взема нова машина, мисля тази да я метна в контейнерите от снимките на Зайко и да метна едно паве по нея  :lol:

П.П. Шишетата на Дани също ги миех в машината (че ползвах 20-ина едновременно), има специален бебешки препарат за съдомиялни на NUK. Огромно удобство ми беше.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #137 -: Юли 13, 2014, 19:59:34 pm »
Jbrul, благодаря ти за съвета. Аз също гледам къде са произведени уредите.
В сайтовете гледах съдомиялни на Bosch, произведени в Германия.
За съжаление мястото ми е за машина, широка 45 см и избора не е голям.
А нещо за техническите показания да ме посъветваш?

П.П. Сега ще попрочета в темата назад и със сигурност ще намеря полезни съвети.
« Последна редакция: Юли 13, 2014, 20:02:01 pm от mgstra »


*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #138 -: Юли 13, 2014, 20:14:03 pm »
Да се включа и аз по темата, че и без това скучая. У нас всичко е АЕГ и Електролукс. Буквално. Купувано е предимно последните 3-5г, т.е. от новото производсто, за което говори Жбрул. От пералнята, фурната, плота, тостера съм адски доволна във всеки аспект. Миялната е добре, дефекти няма 4години вече....но не бих казала, че мие добре. Това ми е на мен недоволството. Моята е чисто АЕГ по надписи, 60см за 12 комлекта, от най-скъпите модели. Еми не мие добре, особенно метални неща или позасъхнали. Правя аналог с малката електролукс на майка ми, в която при 6комплекта капацитет слагахме 10 плюс две тави отгоре и всичко излизаше като изварено. Сестра ми в чужбина си купи същата като моята и също не е довоална - преди това имаше 45см на аристон за половината пари и също беле много по-доволна от измиването. Та това е....В допълнение имам и прахосмукачка на електролукс и чисти добре, но се задръства на половината апартамент и издъхва...
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #139 -: Юли 13, 2014, 20:41:38 pm »
Може разбира се просто калпав модел да се случи Mousyt. Но в моя конкретен случай - реално и трите са еднакъв модел, просто последните две са "фейслифт" на първата. Но само непроизведената в Германия не мие добре.
Сега ми напомняш, че като взех тази сегашната (гръм да я удари дано!  :lol:), още докато уж работеше - ми се виждаше, че не мие баш идеално. По стъкларията - петънца, нещо замазанко, по тавите остатък някой от храна... Първа мисъл ми беше: "Тия са развалили Калгонит-а, взела съм някое менте".  :lol:  Смених препаратите - тцъ, пак не беше идеално. Започнах да сменям настройките за гланца, да добавям соли - все същото. По чашите за безалкохолно личеше особено. Реших, че щото чашите ми са смотани (купих набързо като се местих) - смених си И чашите, да са от "каквото трябва" стъкло, изрично да пише, че са подходящи за съдомиялна. Промяна - йок. И докато се панкавех с тези неща - тя па тотално спря да мие хахахаха. Не ми беше до петна, или липса на блясък, само да изкара нещо що годе чисто....

И за да те развеселя тотално, да ти кажа как мия сега. Слагам ръкавиците, сапунисвам всички съдове, нареждам ги в машината и пускам една кратка програма без препарат, барем да си спестя плакнененто на ръка. И като труд и като разход на вода. Циииирк.  :D Ако ми се скапят климатиците - може и да не забележа скоро, но съдомиялната ми да не бачка ми е мор. Само чистенето май мразя повече от миенето на съдове. Гладенето не го броя щото аз не гладя и даже не знам къде ми е ютията (сигурна съм, че имам обаче).  :lol:

mgstra, както става ясно - то е повече въпрос на късмет, дали ще случиш на читав уред май. Но за параметри - избирай която хаби най-малко ток и вода на цикъл. Като програми - ще имаш поне 5 бр., от които ще ползваш само две ;) Някоя от кратките (50 градуса) за не много изцапани съдове и друга (65-70 градуса) за по-замърсени. "Отложен старт" не ползвам за никой от уредите си, защото за съдомиялната особено - нямам грам склонност мръсни съдове да седят там и да "втасват" часове наред, че да се мият на малко по-евтин ток, дотам не сме опрели за щастие. Като се съберат за едно зареждане - мятам вътре и пускам. Отделно, че когато е топло, да свърши цикъла, въпреки, че има сушене - в машината е влажно. Да държиш затворени влажни съдове, а особено бебешки шишета - значи да отвориш развъдника за микроорганизми. Машина с две програмки само ти върши работа, като тия дето са на по 20 години, ами те просто харчат повече вода и ток. Други разлики - няма реално. Освен сегашните да ти дефектират по-често, заради многото електроники.

Машина от "куча марка" може да ти мие и по-добре от "маркова". На съседите кошника за 300 кинта с двоен обем - ги вади такива съдовете, че да ги гледаш със слънчеви очила. При това мият с някакъв още "по-кучи" препарат, който не съм чувала и купуват от някакво гаражно магазинче. Но те имат чисти съдове, а аз сега - каквото нагоре разправях, при по-солена цена и то доста.  :lol: Обаче по книжка дори - тяхната харчи 5 пъти повече ток и вода от моята. При марките плащаш доста, именно заради иновациите, "зелената политика" и пр. Не, че в самото миене на съдове някаква вари каква си иновация са измислили ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #140 -: Юли 13, 2014, 20:49:01 pm »

Машина от "куча марка" може да ти мие и по-добре от "маркова". На съседите кошника за 300 кинта с двоен обем - ги вади такива съдовете, че да ги гледаш със слънчеви очила. При това мият с някакъв още "по-кучи" препарат, който не съм чувала и купуват от някакво гаражно магазинче. Но те имат чисти съдове, а аз сега - каквото нагоре разправях, при по-солена цена и то доста.  :lol: Обаче по книжка дори - тяхната харчи 5 пъти повече ток и вода от моята. При марките плащаш доста, именно заради иновациите, "зелената политика" и пр. Не, че в самото миене на съдове някаква вари каква си иновация са измислили ;)

включвам се в подкрепа на кучата марка :)

нашата е Беко (45 см, за вграждане, модел Февруари 2011) - отначало изкарах няколко комплекта замъглени чаши и си помислих че това я краят, и че всички лоши истории, които съм чувала са реалност.

Обаче, седнах и изчетох ръководството "от - до", смених таблетките с течен препарат - е нямам по-любим уред  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  (то аз всички те си ги обичам, и ползвам, но от "глезотийските" този ми е най-любим)

И така.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #141 -: Юли 13, 2014, 21:29:36 pm »
По препоръката на Жбрул за програмите съм съгласна, няколко пъти ми се е случвало да мия само чаши и да ми е зор да излязат до 30 мин., та съм пускала къса програма.
Това да ти светне лампичка, че ти е свършила солта или гланца, предполагам всички машини вече го имат, моята е купувана точно втора употреба, за да съм сигурна, че е немска :)  Чета сега, че тия с тройни перки миели по-добре, моята е с двойни и си мие.
Жбрул, като вземе да не мие пробвала ли си да изключиш и да я включиш пак? Някой уреди точно заради електрониката при токов удар така правят, не работят добре, но после при изключване и включване пак проработват :) Имах една микровълнова, която така правеше, после почна и сама да се включва като и скимне, в сервиза ми обясниха, че е платката и няма смисъл да я сменят, вече и беше  изтекла гаранцията естествено :)
Аз мия с Финиш, понеже и финиша и калгонита са доста видове, та на финиша по-бързо запомних кой не мие  :lol:
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #142 -: Юли 13, 2014, 21:35:46 pm »
delusion22, да ти кажа, мааалко ми остава да си купя някоя "куча марка" съдомиялна, ама барем да мие и да не ми струва накъм 1000лв., че като стане като със сегашната - "да си чукам чуканките".  Реално - не ме бърка като разход, че ще харчи повече ток и вода, уж и аз гледам "екологично" да я карам колкото мога, ама с тази последната ми прекипя, вече над година стана "драми".  :? А и уж като е марка нали, по-малък шанс да се скапе, ама това на теория...

Всъщност, с друг уред се убедих, че е тъпо да робувам на марки и старите им лаври (както често се оказва). При предишния ремонт - всичко AEG, но аз искам хладилник-фризер тип "двукрилен гардероб". С диспенсър за вода от ВиК мрежата, ледогенератор и пр., да ми е удобно. Иззидана му е на същия специална ниша, кухнята сглобена вече - няма мегдан да мислим друго. Обаче чааак тогава откривам, че AEG - такъв артикул нЕмат. Отделно хладилник, отделно фризер, "гардероби" - йок. Сега вече може и да правят, не съм гледала, но тогава нямаха. Минавам на следващо възможно от тоя вид и хвалено - "Самсунг". Пак луди пари, ама каквото искам го има и се води, че били мноУ добри. Цената беше към 4000лв. Избирам, меря....е, не влиза пущината, за 5 см., ама не влиза в нишата, нищо не мога да направя. И вече избирам по размер съответно - което влезе. Оказва се, че едно LG ми влиза баш. Има същото като "Самсунг"-а за 4 хилки, енергиен клас, бе всичко еднакво, а цената на половина почти. Хванах го за ушите и зачаках да се скапе естествено. Не моЙ то тая ширпотреба налЕ да е ок. Включихме го през декември 2006-а, сега е юли 2014-а - оттогава - не е ИЗКЛЮЧВАН от контакта, размразяван, чисти се докато си бачка. Работи като комсомолец.  :lol: Сменя му се само филтъра за вода на година и нещо, което си е консуматив и се сменя на всички от този вид.
Сега като се запремествах, в "Техномаркет" управителя ми вика за такъв тип хладилник - идвай, жестока промоция имаме за такива "Самсунг", към 1000лв. надолу ще ти легне. Викам му: "Мерси, искам LG аз"  :lol: И си взех "фейслифта" на предния пу-пу и той се оказва жИлезен. Друг казус за тук - пералнята. Трябваше ми такава, която да е по-малко от 60 см. като дълбочина, за да ми пасне, ама не исках с горно зареждане. Гледах и AEG и Бош, над 1000лв. бяха, ама с горно зареждане и аз не ща и не ща... И управителят ми казва, че щом ми харесва LG - да погледна последната им пералня. 46 см. в дълбочина, предно зареждане, стандартен барабан (5 кг) и с отстъпката....към 600лв. беше. Отделно, че има иновационно задвижване на барабана "дайрект драйв" - почти няма вибрация при центрофуга, шум никакъв и то за тия парииииии. Награбих я, счупвам я от ползване - супер доволна съм и от нея.

Ако жълтурите пуснат съдомиялна - няма да мисля изобщо дали, или, честно ви казвам. Ама гледах , гледах - нямат засега. С тоя ЕС - добрата "западняшка" техника даде фира - лично мнение. Единствено за Miele още бих си заложила главата, ама и там не се знае до кога.

м-и, номера с контакта все още го пробвам при всяко пускане с психопатската надежда, че ще стане, ама не става.  :lol: "Калгонит" и "Финиш" са едно и също нещо ;) Т.е. "Финиш" е новото име на "Калгонит" за цялата им гама продукти за съдомиялни. Аз си ползвам тях от първата машина насам, веднъж взех "Сомат", че нямаха в магазина друго и ми изми прекрасно всичко. Вкл. шарките на чиниите ми изми хахахах ШЕ си купя аз една малка "Мидеа", "Беко" или от сорта някрая и колкото изкара - все файда, като се счупи - друга, пак по-малко ще се набутам отколкото с тия "марковите" пък бъгави  :?
« Последна редакция: Юли 13, 2014, 22:09:22 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #143 -: Юли 13, 2014, 21:47:09 pm »
Jbrul, това което намирам на Miele с размер 45 см е само един вариант:

http://shop.mcm.bg/index.php/sudomialni/stand/g-4700-sc-45cm.html

Цената естествено е доста солена, но бих се прежалила, ако имам наистина гаранция за качеството. Но както и ти самата пишеш, вече не може да се доверим на марка, всичко е късмет. Ще си помисля още малко и ще решавам, че ми се иска в най-скоро време да се оборудвам с тая екстра  :)


*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #144 -: Юли 13, 2014, 21:53:56 pm »
Jbrul, това което намирам на Miele с размер 45 см е само един вариант:

http://shop.mcm.bg/index.php/sudomialni/stand/g-4700-sc-45cm.html

Цената естествено е доста солена, но бих се прежалила, ако имам наистина гаранция за качеството. Но както и ти самата пишеш, вече не може да се доверим на марка, всичко е късмет. Ще си помисля още малко и ще решавам, че ми се иска в най-скоро време да се оборудвам с тая екстра  :)
Ооо, за Миеле можеш да се довериш, те все още се произвеждат само в Германия  :D
Жбрул със Сомат го бълкам тоя Калгонит, Сомат ми оставяше резки на някакви чаши.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #145 -: Юли 13, 2014, 21:59:50 pm »
mgstra, за Miele конкретно - аз все още бих си купила без колебание НО не от техномагазините (някой ми каза, че и там пуснали няколко артикула техни), а от официалния вносител, откъдето си взех сушилнята. http://www.electra.bg/bg/index.html Обади им се питай дали са наистина "джърман" все още, попитай подробно за гаранцията какво и как (даваха 5 години преди), питай дали още предлагат замяна на аварирал уред с оборотен такъв и ако ти отговорят с ДА на тези въпроси - за мен си струва солената цена. Но това за мен.

Тази я гледах и аз, но в моя случай -  не ме бърка главно широчината, моята е широка към 60 и няколко см., но е висока към 45 и ми стои под мивката и просто нямат модел с такава форма. Иначе щях да се "овътря" с чиста съвест с тази от твоя линк. Но за да събера машина с по-различна форма и размер от сегашната - ще трябва да си поръчам нова кухня (а тази ми е на няма 2 години). И ще имам най-скъпата съдомиялна в историята тогава  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #146 -: Юли 13, 2014, 23:24:31 pm »
всичко е късмет, другарки.

моята миялна е АЕГ произведена в Немция, което не й попречи да дефектира лекичко на 3-тата година и да не съм особено доволна от миенето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #147 -: Юли 14, 2014, 08:29:29 am »
delusion22 Оказва се, че едно LG ми влиза баш. Има същото като "Самсунг"-а за 4 хилки, енергиен клас, бе всичко еднакво, а цената на половина почти. Хванах го за ушите и зачаках да се скапе естествено. Не моЙ то тая ширпотреба налЕ да е ок. Включихме го през декември 2006-а, сега е юли 2014-а - оттогава - не е ИЗКЛЮЧВАН от контакта, размразяван, чисти се докато си бачка. Работи като комсомолец.  :lol: Сменя му се само филтъра за вода на година и нещо, което си е консуматив и се сменя на всички от този вид.

И управителят ми казва, че щом ми харесва LG - да погледна последната им пералня. 46 см. в дълбочина, предно зареждане, стандартен барабан (5 кг) и с отстъпката....към 600лв. беше. Отделно, че има иновационно задвижване на барабана "дайрект драйв" - почти няма вибрация при центрофуга, шум никакъв и то за тия парииииии. Награбих я, счупвам я от ползване - супер доволна съм и от нея.


малко Оф-топик, но аз също имам уреди LG и ги чакам да се счупят, че да си купя нови - е няма, и няма :mrgreen:

А моето Беко е ААА+ - има програма 30 градуса, 50, 55, 70 и 70+ (понеже съм малко късопаметна и си държа копирана инструкцията за употреба на плота) - и вода много малко ползва. Но май е само с две перки, а най-отгоре с нещо като душ.

Но, всеки месец пускам по една празна миална с препаратче за почистване - защото никога не мия филтрите на ръка (както е по инструкции)  :oops:  :oops:  :oops:
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #148 -: Юли 15, 2014, 19:55:39 pm »
AEG отдавна са изкупени от някаква корейска фирма и само името им остано, но не и качеството. Miele каквото и да вземете от тази марка си струва и няма да съжалявате. Тази марка все още си е немска и почти доживотна. Друга марка, която си заслужава е Bosch.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #149 -: Юли 15, 2014, 23:39:26 pm »
AEG отдавна са изкупени от някаква корейска фирма

това не е вярно.

марката домакински уреди AEG е закупена от шведската компания Electrolux. уреди с тази марка се произвеждат както в Германия, така и в други европейски страни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #150 -: Юли 16, 2014, 10:44:33 am »
За мен съдомиялните (както и всички електроуреди) среден клас е въпрос на късмет какво ще се "изтегли" от лотарията. В къщи имам Горение, на вилата Електролукус. Тази в къщи работи безотказно 10та година, но мие хубаво само с определени препарати, основно гелове. Тази на вилата мие прекрасно с каквото й сложа (водата е мека) и съм се запасила за години с препарати, които не мият добре в къщи, но.... още нямаше и 20 пъти пускна и даде дефект платката. Буквално щяхме да се запалим.  Трета година вече работи добре, но не смея да я пусна нощем. На сестра ми също е Електролукс и 6-7 година работи перфектно. Свекърва ми има АЕГ и вече 28 години няма мърдане - просто е от истинските.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #151 -: Юли 24, 2014, 23:11:11 pm »
Благодаря на всички за съветите.
Вече мога да се похваля, че днес се сдобих със съдомиялна. Спряхме се на Bosch. Утре ще ми я доставят, но не знам кога ще я монтираме, за да споделя впечатления. Но аз до сега не съм имала и няма да имам база за сравнение. За сега всичко ми се вижда доста сложно с тези препарати, соли, гланц и т.н., но все си мисля, че това е само в началото  :P
В почерпка съм  :wink:
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 23:14:58 pm от mgstra »


*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #152 -: Юли 25, 2014, 16:05:20 pm »
mgstra,

Честита придобивка! Много бързо се свиква с тази екстра, т.ч. не се тревожи :) Аз не си представям живота без миялна, и още се чудя на хора дето твърдят, че не я възприемат, защото не виждали какъв проблем е да измиеш чиниите и че няма да ги измие толкова добре  8O (да бе, я ти пробвай на ръка да измиеш на 60 градуса :lol:).
Малко офф: на нас вчера ни се развали микровълновата и днес с потрес установих, че въпреки многото си посуда почти нямам в какво да си стопля храна на котлон - ето как се свиква с удобствата :lol:
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #153 -: Юли 25, 2014, 16:38:14 pm »
Mousyt, сигурна съм, че бързо ще се ориентирам, но като всяко ново нещо, сега съм в питанки  :D
Аз отдавна исках да се сдобия с миялна, но отлагахме, заради процедурите, защото не смеехме да рискуваме с финансите.
Сега съм доволна  :D
Надявам се скоро да ми я монтират и да влезе в употреба веднага след това.


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #154 -: Юли 25, 2014, 17:03:25 pm »
Моята миялна е индезит, купувана преди 10 години, работи и мие прекрасно. С нея купихме и хладилник индезит - еми няма такъв боклук. Сушилнята за дрехи ми е миеле - купих е втора употреба от една казанлъшка фирма за 300 лева и транспорт до Варна 50 лева - просто съм очарована, страхотен уред, сметките ни за ток даже не мръднаха, барабан пчелна пита и прочие екстри.


Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #155 -: Септември 18, 2014, 11:27:42 am »
Вкъщи сме с Бош, 45-сантиметрова - толкова място имахме предвидено в кухнята за вграждане на миялната и нямаше вариант да ''набутаме'' по-голяма. Трудно ще забравя как гледах безпомощно в началото, като коза - афиш. И надавах ухо - да проверя дали е започнала да мие, редях и пререждах по пет пъти... Сега ми е приятелка най-вярна, чак се цупя като нещо остане за измиване на ръка.  :lol:

На стандартната програма видях сметката на едни пластмасови кутии за съхранение на храна - ама те си бяха афиф - излезнаха с едни модернистични форми, неопределени... Явно от сушенето - толкова им е била свестна и пластмасата. И едни рекламни чаши за вино със столче заминаха. Ама аз ги бях наредила пет за четири, де.

Проблеми, ако има, са напълно и изцяло в ''предмиялното устройство'', уредът си работи безупречно.  :lol: Частите на робота се измиват като слънце, само дето купата е дори страшна на размер - цялата миялна само за робота трябва да се пуска... Пък и в делнични дни не я пускаме всеки ден - няма никой вкъщи, а роботът ''бачка'' здраво всяка вечер - та него обикновено го мия на ръка. С цупене, естествено.  :lol:

Само с таблетки всичко-в-едно карам, каквито има на промоция в Метро - такива. Сегашните са Финиш Куантум не знам ти какво си - не виждам драматично да са различни от другите. Шишета и биберони съм слагала, ама капачките им ми се ''разлитат'' навсякъде - явно пак ''предмиялното устройство'' се излага при нареждането.  :oops:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #156 -: Септември 18, 2014, 18:22:21 pm »
Моята съдомиялна е Siemens.
Откакто сме в сегашния ни апартамент я имам, т.е. от 3 години и повече от половина. В началото купих таблетки от Метро (не си спомням колко точно бяха) и още не съм ги свършила  8O
Чак сега започна да им се вижда края.  :lol:
Тъкмо вчера купих на промоция от ДМ Финиш - 100 бр. за 29 лв.
Ползвам я само като имам гости. За мен и мъжа ми само не я пускам. Евентуално от време на време като ме домързи да мия тави и тенджери.
Иначе съм доволна от самата машинка. Трябва супер много да е запекло нещо, за да не се измие.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #157 -: Септември 18, 2014, 22:38:37 pm »
Имаш съдомиялна и я ползваш...чат-пат?  8O 8O 8O Ти ме срази, честно. Аз с Дани като съм само пускам моята 2 пътни дневно, ако готвя стабилно - 4. Ако някой ми изнесе плазмите - ще се усетя след седмица, ама това нещо ако го няма - ще съм в нервна криза и то стабилна  :lol:
Понеже съм "олд скуул" - зареждам соли, блясък и препарат отделно (Финиш). Но не е само по навик, а защото така можеш да си регулираш количеството препарат/блясък според твърдостта на водата при нужда, за да имаш перфектен резултат. С таблетката - нЕма шанс. Но не всички луди да си оглеждат измитите стъкларии на 100 вата крушка де, отчитам го.  :lol: Когато миех на ръка - що чаши съм полирала....нЕкои бармани могат да ми се поклонят само. Много се радвам, че това е минало за мен де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #158 -: Октомври 28, 2014, 12:35:56 pm »
Заделила съм към 200 лева, каква миялна ще ми препоръчате!
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #159 -: Октомври 28, 2014, 12:40:07 pm »
Ами ти какво търсиш? Аз примерно ползвам за 12 комплекта и често мия по 2 пъти дневно, т.е. ако и ти си така да ти препоръчаме нещо за 6 комплекта е глупаво  :) Нямам никаква идея какви са цените на новите машини и някак мисля, че 200лв биха стигнали само за втора ръка. От опита ми мисля, че не са ти нужни много програми-кратка, дълга и изплакване са ок.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #160 -: Октомври 28, 2014, 12:40:15 pm »
Заделила съм към 200 лева, каква миялна ще ми препоръчате!

Втора употреба!
при положение, че цените им започват от 400 и стигат до 1000лв., това е правилния отговор.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #161 -: Октомври 28, 2014, 13:04:12 pm »
Имаш съдомиялна и я ползваш...чат-пат?  8O 8O 8O Ти ме срази, честно.
Jbrul, позамислих се след поста ти и почнах да я ползвам по-често (на 2 дни веднъж, само ако е нещо миризливо, като риба, пускам всяка вечер)  :lol:
Аз готвя лесни манджи, при които се цапа един основен съд (тенджера или тава най-често) и ги ядем по два дни. Бебо е малък и той още не цапа.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #162 -: Ноември 09, 2014, 10:30:05 am »
Относно цената и за малко пари има какво да се намери. Моята е Мидеа, най-прост вид настолна, вече малко ни е малка за цялото семейство. Но си мие и не ми е правила проблеми вече десета година. Струваше малко над двеста лева. И на мен ми е вадила замъглени прибори, но сега просто цепя таблетката на две. Мия само на къса програма - 30 минути. На дълга съм я пускала един вид профилактично празна с препарат да се прочисти, но тези пъти мога да ги преброя на едната ми ръка. Неудобство е наистина - много е шумна и това дразни.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #163 -: Ноември 14, 2014, 07:36:57 am »
*vera, наистина ли си доволна от Мидеа?
И аз имам Мидеа, малка за 6 комплекта. Затова я купихме навремето, че нямаме място в кухнята.
Ами не ми харесва как мие и това е. Ползвала съм различни препарати-таблетки,прахове, течни..Финиш, Сомат, на ДМ, на ЛИДЛ...
С времето се научих да не препълвам, изплаквам ги предварително, даже накисвам от вечерта и сутринта ги нареждам и пускам.
С една перка е и мисля, че това е проблема.Не знам.
Понякога се измиват, друг път- половината неща ги мия отново. Ако пусна на програмите за най-мръсни съдове и метне боклуци по чашите, така ги изпича, че нямат измиване.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #164 -: Ноември 22, 2014, 22:42:43 pm »
Нашата Изаура май е още по-малка, може би за 4 комплекта се води. Поради това, че е с една перка отдолу много голямо значение има как са обърнати и разположени съдовете.
Ако са засъхнали остатъците по чиниите, гаранция и моята няма да ги измие и ще ги гипсира до живот, дето се вика. Забърсвам остатъците с влажна гъба преди поставяне, също и чаши примерно от айран и сок и ги слагам. С таблетки съм от най-евтините или от Кауфланд или Карфур, които са по 40-50 броя и ме карат месеци. Като сивеят съдовете, особено чашите - почнах да режа таблетката на две. Винаги мия на най-късата програма - 35-38 минути е при мен.
Обаче вече ми е тясна и че е ужасно шумна споменах и преди. За шума като си купувахме машината, изобщо не се бях сетила да гледам децибели и въбще, че ще е проблем. Но при мен са събрани в един ъгъл и миялна и пералня и печка и аспиратор и като като съм на ол инклузив имам чувството, че ще ми гръмне главата.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #165 -: Ноември 24, 2014, 15:42:21 pm »
От 3 години се мъчим с тази миялна и преди 2 дни установихме, че като се сложат някои модели чинии увисват надолу и пречат на перката да се върти. Сега е машината е побългарена  и е  в тестов период. Китайски боклуци! :x
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #166 -: Ноември 24, 2014, 16:01:10 pm »
Нашата е Мидеа за 8 комплекта по спомен (висока е като стандартните, но по-тясна). Купувахме я преди 5-6 г. и я използвам най-интензивно. Първоначално миеше перфектно, не че сега не мие, но има разлика, макар да не е голяма. Таблетките обаче не ги разтваря добре и сипвам препарат на прах или гел. При възможност ще я сменя обаче.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #167 -: Ноември 24, 2014, 16:09:46 pm »
Додич, виж да не са ти задръстени перките с варовик.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #168 -: Декември 13, 2015, 22:44:28 pm »
Почти съм убедена, че списващите тук не са правили това, за което ще попитам, то това само МЪЖ е способен да го сътвори. Разбира се.  :lol: Та...ако си достатъчно идиот, за да сипеш солите на съдомиялната в отделението където се сипва препарата за блясък и гордо да обясниш, че трудно се затворило капачето, ама си успял все пак... И после нали пускаш машината да си мие. Е, ли възможно да се повреди уреда от подобно действие, или понеже солите са водорзатворими (уж) - да не бера дерт?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #169 -: Декември 14, 2015, 00:27:18 am »
Джей, мисля, че няма как да се повреди машината от такова нещо. Не я мисли сега!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #170 -: Декември 14, 2015, 07:20:54 am »
Хаххаа уф, кой им казва да слагат сол, пък не обяснява къде. И аз предполагам, че нищо няма да стане, но може би трябва да се налее голяяяямо количество вода някак, дали на няколко пъти не знам, че все пак да излезе тая сол от там.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #171 -: Декември 14, 2015, 13:01:03 pm »
хахаах никой не им казва бе Марго. Оставила съм таблетки за миене, казала съм те къде се слагат и, че другото нужно за слагане аз съм го сипала. Ама кой да помни, че това другото - не се сипва при всяко пускане на машината ;) Или поне да попита първо къде, че тогава да действа...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #172 -: Декември 14, 2015, 13:29:38 pm »
Ами тъй то, всички чекмедженца трябва да са пълни  :lol: :lol: :lol:
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #173 -: Декември 17, 2015, 15:45:15 pm »
Здравейте на всички. Току що се регистрирах във форума, тъй като имам много голяма питанка относно съдомиялната ми машина. Ползвам за първи път и от съвсем скоро време, прочетох упътването няколко пъти, както и по-голямата част от коментарите във форума по темата, но пак има неща коите не разбрах и не ми е ясно, затова ви моля за съдействие.
Така.. съдомиялната е Мидеа за 6 комплекта. Купих си таблетки на Медикс All in 1, течен препарат отново на Медикс и гланц също. Солта е от марката на Кауфланд. Та сега таблетката трябва ли да я деля на 2 или не е необходимо, винаги след употреба остава пяна по дъното? От течния също остава, но не чак толкова. Пускам я винаги на една и съща програма - около 2 часа при 55 градуса.
И нещо много важно, в упътването пише, че има отделение, в което се слага препарат за предварително измиване, но до сега не съм слагала такъв. Какво представля този препарат и дали е задължително да се слага?
Аз всеки път след употреба я подсушавам с кухненска хартия и я оставам известно време отворена, но това ли е правилния начин за почистване? Четох нещо за оцет и препарати за почистване... За ароматизаторчета също.
Предварително ви благодаря за съдействието  :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #174 -: Декември 17, 2015, 15:50:33 pm »
Не трябва да остава пяна в машината, явно и съдовете не са добре изплакнати. Вероятно е по-добре да чупиш таблетите и да наливаш по-малко препарат като използваш течен.
Това с препарата и предварителното измиване не го схванах, но моята машина е Сименс.

Абсолютно излишни упражнения са това с подсушаването и оставянето отворена. Тя мие на висока температура и после суши. остава евентуално по дъното мокро, не е проблем. Препарат за измиване на самата машина има в едни кошнички и се пуска самостоятелно, но също не виждам смисъл, не съм видяла и ефект от употребата му. Какво ще и чистиш пък с оцет?
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #175 -: Декември 17, 2015, 15:59:58 pm »
Моята също е Мидеа, доста старичка вече. С времето установих, че най-добре мие и разтваря препарата като е течен или насипен на гранули. Таблетките в началото ги използваше добре, после ги намирах половината нерзтворени. За пяната просто намали количеството или пусни допълнително изплакване. Също не виждам смисъл да почистваш. Така или иначе тя мие на висока температура и с препарати.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #176 -: Декември 17, 2015, 16:02:19 pm »
Ами това за препарата за предварително измиване и аз не знам за какво е и не съм слагала до сега, има го само на някои програми, включително и на тази която си полвам, но до сега не съм го ползвала, тъй като не знам какво да сложа вътре. Това отделение се намира до отделението, където се слага таблетката, но има отвори, през които явно излиза. Затова питах, ако някой е запознат с това да сподели.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #177 -: Декември 17, 2015, 20:55:21 pm »
При мен програмата първо накисва или изплаква един вид съдовете, може би при теб има възможност това да стане с повече преперат за по-мръсни съдове. Идея нямам.