0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #40 -: Януари 16, 2009, 11:31:46 am »
Вече е 36,3.
Хипохондричка станах :x
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #41 -: Януари 16, 2009, 11:37:02 am »
Мерси, Патладжанче, но дали няма да е нуедобно да му звъня по мобилния, нали не се познаваме ?
Колкото до температурните ти страхове - и аз имах едни странни замервания и оттогава спрях изобщо да меря температурата, за да не се притеснявам излишно.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #42 -: Януари 16, 2009, 11:47:55 am »
Патладжанке, накара ме да измеря и аз - 36,4 е в момента.  :lol:
Грейс, звъни спокойно, той е свикнал.  :lol: Само гледай да е след 9,30 ако е сутринта, че обикновено е на визитация в родилно дотогава.
Иначе там часове не се спазват... на мен обикновено ми дават някакъв час, но аз се обаждам един ден предварително на доктора и той ми казва дали ще е на смяна тогава и ако не е, кога да ида. Отделно като пристигна в болницата му звъня пак и той слиза от родилното и ме преглежда. Така почти не чакам, иначе там може да си отвисиш и до другия ден...
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 11:50:26 am от Жабче »
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #43 -: Януари 16, 2009, 12:26:30 pm »
Грейс, не мисля, че е неудобно. Но пък иначе ако отидеш директно да се регистрираш рискуваш да те запишат при някой друг, въпреки, че искаш да си при д-р Ташков. Но то и мен ме записаха при д-р Гергов, а такива неща четох за него, че веднага възроптах, но казаха, че е само проформа и че д-р Ташков ще ме следи.
Отделен е въпроса, доколко всъщност ще разчитаме на тая ЖК изобщо.

Жабче, не важи това, искам те утре с премерена Т в 6:30 :lol:
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #44 -: Януари 16, 2009, 13:37:28 pm »
В такъв случай ще звъня другата седмица, та, Патладжанче, ако може да ми дадеш телефона?
Системата ми се вижда малко неорганизирана там, по това, което е разказала Жабче. Записват ти час, а пък докторът друга смяна  :?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #45 -: Януари 16, 2009, 13:51:15 pm »
Проблемът е там, че д-р Ташков по принцип не води ЖК, той работи в родилно. ЖК води д-р Гергов и при него часовете що-годе се спазват, той си има график и си седи в кабинета. Затова всъщност ни записват при д-р Гергов като картон и документи, защото той няма лимит за изследванията по ЗК, един вид проформа сме при него, но всъщност си ни следи д-р Ташков. Аз му се обаждам, за да може да не вися много и да го чакам - така хем на мен ми е удобно, хем на него. Човекът е много разбран, един благ такъв.
Ако да кажем като отида, той е зает (да кажем води раждане в момента), влизам в кабинета да ми напишат болничния и да си свършат работата акушерките с мерилките и теглилките, а после като дойде докторът само ме гледа на ехографа и си задавам въпросите и готово. Абе, ще се ориентираш. Аз първите два пъти много се изнервях, ама после му хванах цаката.  :wink:
  09.11.2007
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #46 -: Януари 16, 2009, 14:56:56 pm »
 Честита нова темичка!лека и безпроблемна бременност на всички. :)
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #47 -: Януари 16, 2009, 15:32:05 pm »
Патладжанче, вдъхна ми малко спокойствие по проблема с котките :lol:. Аз мойта не съм я ваксинирала, но я обезпаразитявам на 2 месеца, а тоалетната й е антибактериална силиконова /аз й я чистя. Живеем в апартамент и тя никога не е излизала дори и на балкона. Но ми казаха, че с обувките си можем да вкарваме разни невидими гадинки и така да ги прихване. Наистина космите също са проблем, ама аз чистя като луда, даже съм маниачка. Видя ли косъм изпадам в криза :lol:. Хич не искам да я давам на някой, защото е много добричка и си я обичаме.
Айде стига съм приказвала за котки  :lol: :lol: :lol:, че ще отегча аудиторията. :lol:


*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #48 -: Януари 16, 2009, 15:41:51 pm »
Нинчо, мен лично няма да ме отегчиш, защото много обичам котета и в детството си съм имама доста  :D
Сега се чудя дали не трябва да се изследвам за токсоплазмоза, много опасна при бременност. Някой да се е изследвал наскоро? Преди икси процедурата толкова изследвания направих, а това точно го пропуснах  :?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #49 -: Януари 16, 2009, 15:45:04 pm »
задължително е изследването за токсоплазмоза при бременност, без значение дали имаш котка или не :)
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #50 -: Януари 16, 2009, 16:59:09 pm »
Нинчо, изводът е - мийте си обувките, оставете котката на мира :lol: Изследвай се. Че като чета как семейства си прогонват и изоставят домашните любимци /не само котки/ при бременност -  недоумявам и сърцето ми се къса.

задължително е изследването за токсоплазмоза при бременност, без значение дали имаш котка или не :)
Йес, мем, аз това изследване го направих още с първия бета ЧХГ :)
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #51 -: Януари 16, 2009, 17:06:31 pm »
nincho, не би трябвало да се тревожиш за котето, както сама казваш не излиза навън, обезпаразитяваш го редовно,пази се само от одраскване, ама то и от чуждо коте може да дойде. ако те успокоява, повечето котешки стопанки имат прекарана токсоплазмоза м/у другото, без дори да я усетят, така че имат/ имаме ;) изграден имунитет. аз живея с котка откак се помня, даже първия ни котарак не го помня  :oops:, била съм на 3 годинки. както са ти казали момичетата, трябва повечко чистене заради космите, но и с това се свиква. аз например съм махнала всички килими, ограничила съм "меките" повърхности, които могат да задържат косми и чистенето става далеч по- лесно - една стирка по паркета или плочките и готово. щом мъжа ми, който има алергия към котки, оцеля :), значи и вие ще се справите с космите. късмет с бременеенето :)

а относно изследването за токсоплазмоза, тук (в наше село варна) го правят само при предишна неуспешна бременност, не е в задължителните по каса. странно, ама  сума ти мои близки и не чак толкова близки познати, чуха от мен за това изследване и съответно затормозиха на жк да им го пуснат, обаче им казали, че го правят само при предишен аборт.
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 17:16:04 pm от viketo »
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #52 -: Януари 16, 2009, 17:25:37 pm »
Момичета пиете ли някакви витамини?Вчера док. ми каза да си взема матерна ама колко ще ги пия забравих да питам.
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #53 -: Януари 16, 2009, 18:49:44 pm »
Аз не пия витамини,но пък наблягам на плодовете.Д-р Сигридов е твърдо против мултивитамините.
От ЖК ми изписаха Топ левюр и казаха,че по-нататък ще ми включат и матерна,която нямало да я пия постоянно,а спочивки.А дали ще си ги взема е друг въпрос.Не мога да реша.
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #54 -: Януари 16, 2009, 18:50:50 pm »
На мен ми каза до 12 г.с. да си пия само фолиевата и после ще видим!Момичета,как се справяте с гаденето?Много ми е зле на моменти,не повръщам само ме мъчи страшно гадене!
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #55 -: Януари 16, 2009, 19:03:24 pm »
Не пия витамини, хапвам плодове.  :D Единствено фолиева киселина пия чат-пат.
И аз съм пациентка на д-р Сигридов.  :wink:

eveishan, ще премине и това, още 2-3 седмици и ще се почувстваш нов човек. Може да пробваш с капки или свещички Вомитусхил, хомеопатично е.
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #56 -: Януари 16, 2009, 19:37:55 pm »
Не пия витамини, хапвам плодове. 
И аз така :)
Не искам да се изсилвам, но и занапред не смятам да пия. Взимам само рибено масло.
Бебета, чиито майки са пиели много витамини по време на бременността се раждат с много големи глави. Конкретно матерна :?


eveishan , мен ме подминаха всякакви бремелински симптоми, но превантивно ми бяха препоръчали  едни таблетки EMIL, пробвай с тях.
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #57 -: Януари 16, 2009, 19:41:51 pm »
Мами от Варна от къде си купувате дрехи за бременни?Без Рени защото нещо не ми допадат.
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #58 -: Януари 16, 2009, 19:59:57 pm »
Аз съм от Варна, но така и не си купих дрехи за бременни.
Носих само поли и туники, защото хич не ставах за панталони.
Често навестявах така наречените Индийски магазини.
*
Re: Тема на бременните № 35
« Отговор #59 -: Януари 16, 2009, 20:08:52 pm »
И аз бях замислила да ходя само с поли/рокли,обаче впоследствие разбрах,че при "зимна" бременност няма как да мине номера - без панталон през студовете :wink:,та си взех от Рени един черен панталон,и едни дънки - като от двете нося най-вече дънките :D
Бранка,панталоните/дънките им не са толкоз лоши,а за облекло от кръста нагоре не е нужно от специален магазин да пазариш :wink:
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 20:10:52 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!