0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Тема на бременните № 30
« -: Август 21, 2008, 21:33:13 pm »
Нещо взе да ми става навик май, ама хайде да е хаирлия! :lol:
Много бременни и бебета!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #1 -: Август 21, 2008, 21:38:38 pm »
Да ни е честита новата темичка и да се напълни с много нови бъдещи мами!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #2 -: Август 21, 2008, 22:53:01 pm »
Много хубави месеци на всички коремчета. :D Дай боже за още и още...           

Мисля, че DivaRoza е наред, стикам палци за леко и незабравимо раждане.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #3 -: Август 21, 2008, 23:22:13 pm »
Препратка от миналата тема-

Габи е права, поставянето в кувиоз зависи от конкретното състояние на бебето.
Митака се роди в 36 седмица с тегло 2890 и беше в кувиоз 6 дни, защото не разгърна дробчета веднага!

Мари само бъди спокойна, така и бебо ще се чувства добре.
В МД работят добри лекари всичко ще бъде наред!

Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #4 -: Август 22, 2008, 08:25:59 am »
Честита нова темичка!!! :D
Много нови бременелки,а на
вече бременните спокойна бременост!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #5 -: Август 22, 2008, 08:59:18 am »
Честита нова тема!!!
И повече момичета да се преместят в тази тема.


Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #6 -: Август 22, 2008, 10:19:48 am »
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова. Колко казват лекарите е прогнозното тегло на бебето сега? На мен в края на юли ми казаха близо кило, така че досега трябва да сте и повече, а и до 30-ти има още време, че може и повечко да остане. При кой ще раждаш в МД?
За кортикостероидите е точно така. Ти за какво пиеш преднизолон и по колко? Не си в грешка, същото се дава за дробчетата. Аз съм също на метилпреднизолон, бях 17 дни на бая височка доза и д-р Сигридов ми каза, че това може да се окаже и добре, защото помага на дробчетата на бебето да се развият (предвид не съвсем сигурната ситуация и при мен). При многоплодни бременности много често ги давали с тази цел.
Хайде и аз с една история - преди повече от 20 години в съвсем в началото на седми месец родила жената и то в провинцията и то тогава, а бебето сега е жена, дето ще се жени :D Бебето било под 1 кг. Какво остава за сегашните условия и за Майчин дом, а и ти ще си по-напред все пак.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #7 -: Август 22, 2008, 10:59:45 am »
Честита темичка и от мен! Нека се напълни с много нови бременни момичета, а на вече бременните леки месеци и незабравима среща с малките слънца!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #8 -: Август 22, 2008, 11:09:07 am »
Честита нова темичка и от мен! :DМомичета аз пия витамини Про Матери от два месеца и сега започна да ми става лошо от тях,как мислите дали мога да ги сменя със други?Моят лекар го няма и не мога да го питам.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #9 -: Август 22, 2008, 12:00:20 pm »
Честита нова темичка! Много бебенца и бъдещи мами да си пожелаем! :D

mega79, за витамините не мога да ти помогна за съжаление. Аз лично до момента не съм пила никакви, така че не вярвам да стане нещо фатално, ако ги спреш докато се върне Док. Ако си сигурна, че от тях ти става лошо, ако искаш ги спри временно.

Mary, аз вървя също горе-долу по седмици с теб. Не знам дали за да те успокоя ще го кажа, но моята бебиня не винаги е еднакво активна и се усеща всеки ден кажи речи по различен начин. От два дни я усещам много лекичко и сравнително рядко. И преди съм имала такива периоди на затишие, но доколкото знам е нормално. Може би по-скоро да се ориентираш по брой усещания на ден, а не точно по сила на усещанията. Твоето бебенце не вървеше ли даже напред с килограмите, имам някакъв такъв спомен, но може и да бъркам...
Хайде, миличка, кураж! Всичко ще бъде наред! Стискам палци!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #10 -: Август 22, 2008, 12:05:57 pm »
Честита нова темичка! Да е много късметлийска и пълна ;)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #11 -: Август 22, 2008, 12:25:29 pm »
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова.

Още вчера исках да го напиша, ама се чудех как по-точно да опиша разликата в движенията. И аз съм така. Явно си е нормално да намалее динамиката на движенията.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #12 -: Август 22, 2008, 12:26:35 pm »
Честита нова тема!!! Всичко да е наред с бебоците и мамите и да се напълни с много нови  preggo !!
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова.

Още вчера исках да го напиша, ама се чудех как по-точно да опиша разликата в движенията. И аз съм така. Явно си е нормално да намалее динамиката на движенията.
А как мислите, може ли и от жегата мъниците да са станали по-лениви?
« Последна редакция: Август 22, 2008, 12:28:42 pm от dianka »
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #13 -: Август 22, 2008, 12:29:12 pm »
Честита нова темичка и от мен! :DМомичета аз пия витамини Про Матери от два месеца и сега започна да ми става лошо от тях,как мислите дали мога да ги сменя със други?Моят лекар го няма и не мога да го питам.

Матерна ми бяха изписани от лекар. Ако искаш пробвай с тях. Щом са за бременни, едва ли ще е фатално ако ги смениш.

Дианка
, аз тези дни все това се питам, но ако е така, бебетата на бразилките все ще си кротуват ли :D. Мисля, че ги носим в една що годе изолирана среда тъкмо за да им създадем оптимални условия и ако се пазим от прегряване на тялото, едва ли ще се чувстват зле при тези температури :D
« Последна редакция: Август 22, 2008, 12:33:36 pm от Бубе »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #14 -: Август 22, 2008, 12:50:57 pm »
Бубе, права си  :D Това с прегряването се опитвам всячески да го избегна, кога успешно, кога не толкова. Но, общо взето, гледам межу 12-18ч да не си показвам носа навънка.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #15 -: Август 22, 2008, 14:24:58 pm »
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова. Колко казват лекарите е прогнозното тегло на бебето сега? На мен в края на юли ми казаха близо кило, така че досега трябва да сте и повече, а и до 30-ти има още време, че може и повечко да остане. При кой ще раждаш в МД?
За кортикостероидите е точно така. Ти за какво пиеш преднизолон и по колко? Не си в грешка, същото се дава за дробчетата. Аз съм също на метилпреднизолон, бях 17 дни на бая височка доза и д-р Сигридов ми каза, че това може да се окаже и добре, защото помага на дробчетата на бебето да се развият (предвид не съвсем сигурната ситуация и при мен). При многоплодни бременности много често ги давали с тази цел.
Хайде и аз с една история - преди повече от 20 години в съвсем в началото на седми месец родила жената и то в провинцията и то тогава, а бебето сега е жена, дето ще се жени :D Бебето било под 1 кг. Какво остава за сегашните условия и за Майчин дом, а и ти ще си по-напред все пак.

Това с движенията ми казаха, че е нормално да са по-слаби, защото бебето расте и му става по-тясно и затова не може да се движи така свободно.
Аз си имам пълен пакет от проблеми - генетични, имунологични, ендокринни, гинекологични, абсолютно от всичко и като добавка проблеми със сърце, нерви и кръвно. Преднизолона ми е за НК клетките, пия само преднизолон /х1 на ден/, той е най малката доза, преднизолон F е по-висока, а метилпреднизолона мисля, че е най-високата.
Относно теглото малко съм учудена. Бубе, права си, че уж вървях по-напред с 8-9 дни и аз си мислех, че трябва да сме поне 1.200-1.300, а от прегледа в понеделник, Марков каза, че бебето е 1 кг.
Сутринта ходих в болницата на запис, всичко беше наред, дано така и да продължи.
Благодаря ви на всички за загрижеността.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #16 -: Август 22, 2008, 15:22:33 pm »
Честита темичка и от мен! Нека се напълни с нови бъдещи мами и здрави бебоци! :D
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #17 -: Август 22, 2008, 17:40:08 pm »
Относно теглото малко съм учудена. Бубе, права си, че уж вървях по-напред с 8-9 дни и аз си мислех, че трябва да сме поне 1.200-1.300, а от прегледа в понеделник, Марков каза, че бебето е 1 кг.
А той как го мери колко тежи. Аз вече малко започнах да съжалявам, че го казах това едно кило. То е доста относително. Цитирах жената. Но за себе си съм убедена, че е по-важно това че има 28 навършени седмици, а не 100 грама отгоре или отдолу. Ако майката е диабетичка в този срок може и две кила да тежи бебето, но то не е по-жизнеспособно от другите.

Винаги може да се наложи ковьоз на доносено бебе и дори най-едрото бебе може да не оцелее. Ама ако се притеснявате от това, то по-добре не пресичайте улици и не минавайте под полилея.

Мари достатъчно е голямо бебето. Щом докторът е решил, че може да го вади, значи шансовете му да оцелее са достатъчно добри. Не се притеснявай, ти си направила всичко необходимо и всичко ще е наред.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #18 -: Август 22, 2008, 19:03:25 pm »
Мисля, че DivaRoza е наред, стикам палци за леко и незабравимо раждане.  :D

Каси, мерси, мила! Аз по нареждане на всезнаещата ми акушерка си чакам Природата да ме призове и да даде знак по някакъв начин, че нещо започва. Засега Природата е във ваканция на далечно място, което явно е причина да липсва  комуникацията между нас...  :D Та, чакам. Иначе, терминът ми е на 5 септември, но не се знае кога и какво...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #19 -: Август 22, 2008, 19:18:31 pm »
Дива Роза, успех
бързо, леко и незабравимо раждане
а, че резултата ще е прекрасен е повече от ясен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #20 -: Август 22, 2008, 19:43:04 pm »
DivaRoza, леко раждане, мила!
Природата си знае работата, ще даде знак, когато е настъпил моментът! :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #21 -: Август 22, 2008, 20:07:47 pm »
Мисля, че DivaRoza е наред, стикам палци за леко и незабравимо раждане.  :D

Каси, мерси, мила! Аз по нареждане на всезнаещата ми акушерка си чакам Природата да ме призове и да даде знак по някакъв начин, че нещо започва. Засега Природата е във ваканция на далечно място, което явно е причина да липсва  комуникацията между нас...  :D Та, чакам. Иначе, терминът ми е на 5 септември, но не се знае кога и какво...

Охо, може да празнуваме заедно  :wink:. Разбира се, че природата си знае работата, колкото повече, толкова повече..  :D
Мери, скъпа, всичко ще бъде наред, представям си какво ти е...Така сме майките, все тревоги и грижи от бременността, та за цял живот. В МД има добри специалисти по тези въпроси. Аз сега си спомням с какво нетърпение чаках малките да станат по 1 кг, а и не се доверявай на 100% на мерките на ултразвука, ще видиш, че младежа  :wink: ще е здрав и силен. Прегръдки.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #22 -: Август 22, 2008, 21:51:17 pm »
Дива Роза, леко раждане! Дано всичко мине като песен :D А тя природата не забравя :wink: Вярвам, че ще те хване подготвена.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #23 -: Август 22, 2008, 23:38:35 pm »
DivaRoza  леко раждане и от мен!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #24 -: Август 22, 2008, 23:52:16 pm »
yahoo_17 Дива Роза, лека първа среща!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #25 -: Август 23, 2008, 00:06:54 am »
Дива Роза,успех!Дано всичко мине добре и да се прибереш с живо и здраво бебе!
Mary ,аз пиех тези протеини от 25-та г.с.Опасяваха се,че няма да стигна до края и уж чакахме да избутам 32-ра г.с. пък аз стигнах до 36-та.В първият ден на 36-та родих Жори цели 4045гр.Не знам от протеините ли,от що ли.А 10 дни преди да родя ми казаха,че е 2600 - смятай,колоко вярно мерят.
 Жори също беше в кувьоз,но го сложиха чак на 3-тият ден,защото спадна много на тегло,обезводни се,кръвната му захар беше много ниска и разни други неща.Стоя обаче малко - 4 дни.(е на мен ми се строриха цяла вечност).
Mary,много ти стискам палци всичко да се оправи и да си имаш живо и здраво бебче!
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #26 -: Август 23, 2008, 00:18:37 am »
забравих да напиша - протеините са Биогейм 84% ,аз пиех по 3 мерителни лъжички сутрин и вечер.
<br />
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #27 -: Август 23, 2008, 02:42:44 am »
Дива Роза, леко раждане и те чакаме на отчет :lol:
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #28 -: Август 23, 2008, 04:23:27 am »
Здравейте,ние днес ходихме на ФМ и узнахме пола нашето бебе -момче!!!
няма как да го сбъркаш-толкова е ясно! :oops:
Язък ми за розовото одеалце, дето го купих! :D
А баткото много се зарадва!той е вече на цели 15!
Щял да го учи да вдига щангите...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #29 -: Август 23, 2008, 09:17:54 am »
Розичка, леко раждане и прекрасна среща!

Момичета, какво мога да пия при разстройство? Освен смекта има ли нещо друго? Мен явно ме докопа вируса, който повали всички в къщи :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #30 -: Август 23, 2008, 10:04:45 am »
Ganka, евентуално провери за ентерола. Въпреки че има предупреждения за бременни, все пак е някакви дрожди, така че ако лекарят ти разреши, предполагам можеш да го пиеш. Не подценявай и бабините методи: ориз (най-добре варен бял), пюре  или мармелад шипки.


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #31 -: Август 23, 2008, 10:44:04 am »
Здравейте,ние днес ходихме на ФМ и узнахме пола нашето бебе -момче!!!
няма как да го сбъркаш-толкова е ясно! :oops:
Язък ми за розовото одеалце, дето го купих! :D
А баткото много се зарадва!той е вече на цели 15!
Щял да го учи да вдига щангите...
Добре дошла в синия отбор. :)


Гане за разтройството пробвай с шипки-поне сега могат да се намерят.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #32 -: Август 23, 2008, 11:01:56 am »
Момичета, какво мога да пия при разстройство? Освен смекта има ли нещо друго? Мен явно ме докопа вируса, който повали всички в къщи :(

Аз пих по 4 капсули чесън три-четири пъти на ден. Набързо се оправих (поне от това де :D). Иначе с температурата и кашлицата се борих по-дълго.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #33 -: Август 23, 2008, 13:50:45 pm »
Гане, освен тези неща, които са изброили вече, друго не се сещам, както казва mpia, шипките са много добро средство, а и са добро оръжие срещу обезводняването. Дано по-бързо го пребориш тоя гаден вирус  :x
Розичке, стискам палци за леко раждане!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #34 -: Август 23, 2008, 14:53:43 pm »
Рози, с нетърпение чакам да се похвалиш с най-прекрасната новина.
Благодаря ви, момичета за всички мнения.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #35 -: Август 23, 2008, 15:27:33 pm »
Diva Roza, леко раждане и прекрасна среща с дългоочакваната рожба!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #36 -: Август 23, 2008, 17:24:53 pm »
Момичета, повече от страхотни сте!!! Благодаря за пожеланията!!! Да ви се връщат по няколко пъти поне!!! А за отчета - то се знае... :D
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #37 -: Август 23, 2008, 18:28:47 pm »
Честита нова темичка и от мен!!!
Много нови бременелки нека има, а на бременните лека и спокойна бременност!!!


Дива Роза желая ти незабравима среща с малкото съкровище!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #38 -: Август 24, 2008, 10:03:07 am »
Ганка, понякога е по-добре да не се потиска разстройството, ако е някой вирус, да излиза - ти само вземай мерки срещу обезводняване.

Мари, радвам се, че за момента бебето е добре, да поостане още някой ден в мама :D Така е с метилпреднизолона - 4 г. от него се равнявали на 5 г. преднизолон. Твоята дозичка е съвсем символична, така че може да се наложи за дробчетата още, както е казал Марков. Няма да си пускам палците за теб! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #39 -: Август 24, 2008, 22:34:19 pm »
Мари, радвам се, че за момента бебето е добре, да поостане още някой ден в мама :D Така е с метилпреднизолона - 4 г. от него се равнявали на 5 г. преднизолон. Твоята дозичка е съвсем символична, така че може да се наложи за дробчетата още, както е казал Марков. Няма да си пускам палците за теб! :D
Много ти благодаря и аз си връщам стискането. :lol:
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #40 -: Август 25, 2008, 05:15:34 am »
за разстройство много помага чай от джоджен.и дори е приятен.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #41 -: Август 26, 2008, 21:29:14 pm »
Благодаря на всички за съветите, оправих се за един ден, но доста зор видях. Не знам защо от лекарствата, които пия много повръщам и ме е страх, че не остава нищо от дозите :( Опитах преди ядене, след ядене, да лежа, да стискам - не става и не става, не знам какво да правя :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #42 -: Август 27, 2008, 18:37:30 pm »
Гане, аз докато се наканя да се включа и ти си се оправила, което е добре. С обикновена препечена филийка не минава ли това чудо "разстройството"?! На мен поне ми помага...

При мен все още нито тапи падат, нито води текат, нито контракции на хоризонта...И понеже не се вписвам в темата за секциото (което все повече на моменти ми изглежда като недостижим мираж!), тук да си напиша размислите по въпроса за това да присъства ли таткото, или не. Акушерката ни пита кой ще присъства на раждането и моят мъж в пристъп на излишен героизъм реши да присъства и му записаха името. Можел да бъде от началото до края, като му давали правото да разреже и пъпната връв. Нямам представа дали ще издържи на гледката, но изглежда толкова решителен, че как да му откажа...Засега при него преобладават само емоциите, свързани с веселата част, които в голяма степен са лишени от реализъм! Казаха, че, ако всичко е наред, до шест часа можем да си тръгнем с бебето. Т.е. докато му направят изследвания, бият му витамин К, а и го включихме в някакво ново експериментално изследване за сърцето, но не помня точно какво беше. В момента се тествало на новородени и който искал можел да се запише да участва. Горещо се надявам (както всички нови майки в моето положение) да няма усложнения и да си тръгнем възможно най-скоро...,но Божа работа. Иначе, болницата, в която се каня да раждам, я построиха преди три години, на мястото на една стара сграда от 60-те, която събориха. Има си вече зелен парк, хеликоптерна площадка и е като от списание вътре;повече прилича на хотел, отколкото на болница. Там ми правиха хистероскопия, та имам представа и от хигиената, която е на ниво. Малко ме притеснява фактът, че само акушерки присъстват на раждането, но пък казаха, че лекари дежурят постоянно в случай, че нещо се обърка. Щом такава е практиката, смятам да не се правя на по-сложен случай, отколкото съм, защото хората тук масово раждат по този начин. Вече и не споменавам за възрастта, като възможен фактор за усложнения, защото това май само в моите очи е проблем. Хората го приемат нормално.
Успех на всички пожелавам!!!
« Последна редакция: Август 27, 2008, 18:40:17 pm от DivaRoza »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #43 -: Август 27, 2008, 18:58:25 pm »
DivaRoza, от сърце ти пожелавам всичко да мине бързо и леко.  :crossfingers:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #44 -: Август 27, 2008, 19:02:27 pm »
Дива роза, днес те споменавахме за хубаво- надявахме се вече да се радваш на вашето чакано щастие.  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #45 -: Август 27, 2008, 19:49:16 pm »
Rozich, чакаме ви :) От няколко дни нещо не съм много по писането, ама хвърлям по едно око и чакам изненада с дъх на бебешок от теб!  :bighug:
Успех и здраве ти желая!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #46 -: Август 27, 2008, 20:54:24 pm »
Дива роза, днес те споменавахме за хубаво- надявахме се вече да се радваш на вашето чакано щастие.  :D

Мини, цъ! Няма нищо още на хоризонта. Така ще си ходя...  :D

Симба, Нинка, благодаря!!! Аз засега трудно обуздавам само телефонните обаждания на майка ми, която е пенсионерка жената и по цял ден се разнообразява или с филмите, или с телефонни разговори с мен, за да се информира как вървят нещата. Ей, това трудно го издържам вече, защото тя очевидно предпочита да забрави какво съм и казала сутринта например, ако се обади вечерта, и си разказваме всичко отначало. Знам вече повече от необходимото за това как са раждали в края на шестдесетте. И това се повтаря и повтаря... Ако не вдигна телефона, се сърди, че я изолирам, и почва да звъни на мъжа ми настоятелно, докато изключи телефонът.
Май всички рано или късно започваме да приличаме на майките си...къде за добро, къде за нещо друго... :D
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #47 -: Август 27, 2008, 20:55:55 pm »
Хайде и двамата (родители) да издържите геройски изпитанието :D. Изглежда бебето е решило да изчака термина. Стискам палци.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #48 -: Август 27, 2008, 20:58:35 pm »
Рози, не минава от препечени филийки, особено ако ги върнеш :lol: Стискаме ти палци всичко да мине лесно и бързо, а за мъжа ти - моя също присъства, хем на секцио. Така че мъжете са по-издържливи от колкото ние си мислим. Ще го предупредят, че ако припадне, няма да го спасяват, ще гледат теб и това е. А емоцията е голяма. Аз винаги съм искала той да присъства на раждането и не се отказахме до последно. А това да поеме детето си в ръце е страхотно усещане, почти колкото правенето :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #49 -: Август 27, 2008, 21:23:32 pm »
Рози, леко  раждане ти пожелавам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #50 -: Август 27, 2008, 23:18:23 pm »
Рози, искам да ти пожелая възможно най-лекото раждане и честита дългоочаквана среща с вашето ангелче. Аз ти честитя в аванс, най-вероятно няма да успея да съм на линия за новината, но после задължително ще потърся темичката ти.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #51 -: Август 28, 2008, 10:47:12 am »
Мери, стискам ти силно палци всичко с бебчо да е наред и да се успокоите като го прегърнеш най-накрая :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #52 -: Август 28, 2008, 11:01:42 am »
Гане, в понеделник влизам в болница - колкото изкарам толкова. Но там наистина ще съм  по-спокойна. Вкъщи нямам и миг спокойствие, вече спя по 3-4 часа на денонощие, постоянно си намирам разни тъпи и гадни симптоми. То там пак ще съм на тръни, но все пак ще съм по-спокойна, че и да стане нещо ще се отреагира по-навреме.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #53 -: Август 28, 2008, 11:09:44 am »
Меринко, мила, знам колко е трудно, но там ще си в добри ръце и вярвам, че малчо ще се справи! По-добре да си под наблюдение и да е всичко под контрол. Така ще се отпуснеш и ти и вярвам, че ще изкарате по-дълго заедно, за да може накрая да се радвате един на друг!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #54 -: Август 28, 2008, 11:13:29 am »
На всички бременелки желая леко бременеене на всички които им предстои скорошна среща с бебета ...нека тя да бъде лека ,незабравима  :D :D :D

Мари.....слънце с теб съм......... :D :D :Dвсичко ще приключи благополучно :D
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #55 -: Август 28, 2008, 12:07:33 pm »
Дива роза, леко  и безпроблемно раждане!  :D
Мари, същото пожелавам и на теб и стискам палци да можеш повечко да поизносиш бебчо!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #56 -: Август 28, 2008, 12:16:07 pm »
Дива роза, стискам палци за леко раждане и най-приятните емоции с малкия човек!
Мари, успех и дано притесненията останат назад във времето и всичко се подреди по-най-добрия начин за бебето и теб! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #57 -: Август 28, 2008, 13:40:15 pm »
Дива Роза-леко раждане.
Мари много късмет .
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #58 -: Август 28, 2008, 16:10:32 pm »
Дива Роза, леко раждане, всичко да мине съвсем гладко!

Мари, и аз мисля, че в болницата ще ти е много по-спокойно. Като те наблюдават всеки ден ще могат да изчакат наистина до последния възможен момент, без да е застрашен бебчо. Ще стискам и аз палци това време да е възможно по-дълго! С внимателна лекарска грижа съм сигурна, че всичко ще е наред!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #59 -: Август 28, 2008, 16:16:02 pm »
Mary, стиснати палци и от мен  :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #60 -: Август 29, 2008, 11:38:40 am »
Момичета,може ли да ви попитам колко седмици след оплождането вече се чува сърце и се вижда ембрион,а не само плоден сак? Моята приятелка е с 14 дневно закъснение и е бременна.Тя е с много редовен цикъл и ову.. Утре става точно 4 седмици от овулацията и ,а днес на консултацията са и казали че няма ембрион още ,а само сакче,което обаче от 40мм е нарастнало до 1 см за 4 дни.. Има ли повод за притеснение или няма.. Благодаря ви предварително..
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #61 -: Август 29, 2008, 13:02:04 pm »
Поне още две седмици. Сърце се вижда 7-8 г.с, но зависи и от техниката и от лекаря.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #62 -: Август 29, 2008, 13:03:58 pm »
Сърдечна дейност - 7-8г.с. с вагинален ултразвук. Важното е, че расте, пък ако толкова много се притеснява, да пусне ЧХГ през 48 часа!! това е, с което мога да помогна!! И Любе, чакаме те тука  :D

Аз имам едно питане. От около седмица чуваствам станна, режеща болка, но не в корема, а точно под дясната гърда, не зная как да го опиша, все едно ме пробождат с нож, такова е усещането. С който и да споделя, ми се отговаря, че най-вероятно ми се разтяга или кожата,или нещо друго. Някоя от вас да е имала такива странни "болежки"?
« Последна редакция: Август 29, 2008, 13:06:27 pm от dianka »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #63 -: Август 29, 2008, 13:05:25 pm »
Ох,олекна ми.. Лекарката и е казала след месец да иде пак и тогава ще се чувало сърцето.. Дано всичко и е наред !

Мерси бубе :)

Леко бременеене на всички и чакайте нас скоро време ;) :)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #64 -: Август 29, 2008, 13:12:00 pm »
Дианка, не знам точно каква ти е болката, но не е ли възможно бебето вече да притиска някой орган? Далак, жлъчка...Само предполагам, че така и не завърших медицина :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #65 -: Август 29, 2008, 13:15:11 pm »
Ами Бубе, не зная. по-скоро болката е  между кожата и ребрата, ако мога така да се изразя  :oops: ,не е някъде отдолу.и е от време на време, не е постоянна. уф, сигурно не е нищо сериозно, ама аз нали съм параноичка.. а пък бебо не ми се вярва да е станал толкоз голям,че да ме притиска - уж по-дребничък върви.
« Последна редакция: Август 29, 2008, 13:16:53 pm от dianka »
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #66 -: Август 29, 2008, 13:18:07 pm »
Сигурно се разтягаш :D. Извинявай за шегата. :oops: Мен все нещо ме опъва и пробожда, ама като четох тук колко по-сериозни болежки имат хората и си трая. Важното е да нямаме сериозни контракции и проблеми с бъбреци, кръвно и т.н
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #67 -: Август 29, 2008, 13:21:37 pm »
...ама като четох тук колко по-сериозни болежки имат хората и си трая. Важното е да нямаме сериозни контракции и проблеми с бъбреци, кръвно и т.н
Права си!!! Стискам палци за всички ни!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 14:31:14 pm »
Леко бременеене на всички и чакайте нас скоро време ;) :)

А дано, а дано!  :D

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 17:21:02 pm »
а пък бебо не ми се вярва да е станал толкоз голям,че да ме притиска - уж по-дребничък върви.
А бе мадам, ти си в 28 седмица. Расте си човечето. Ако му е удобно да те рита там, ами рита си. Няма да седне да те жали, я!
Аз сега там умам дупе и болката не е остра, а сякаш вълна минава, като започне да се гъзничосва и намества.
Имах колежка, която започнала да припада по някое време на бременността и докато разберат какво става. А то на господина крачето точно под сърцето й. И като ритне по-силно...

Иначе аз ходих веднъж на мамолог и тя ми каза, че по принцип гърдите болят така отстрани и отдолу. Там имало някакви структури. Ама не се задълбочих много, защото мен тогава ме болеше по-скоро посредата между гърдите. Оказа се, че е нещо като дископатия, ама на тия отпред прешленчета или каквото и да е.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 17:32:39 pm »
което обаче от 40мм е нарастнало до 1 см за 4 дни..

аз не виждам нарастване в размерите, които си посочила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #71 -: Август 29, 2008, 17:53:14 pm »
Имах в предвид 4мм,но съм объркала..така ми каза тя ..
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #72 -: Август 29, 2008, 17:58:54 pm »
така вече е точно
успех на приятелката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #73 -: Август 29, 2008, 18:00:27 pm »
Мерси :) Тя се шашка много ,ама аз май повече и от нея..
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #74 -: Август 29, 2008, 21:09:52 pm »
А бе мадам, ти си в 28 седмица. Расте си човечето. Ако му е удобно да те рита там, ами рита си. Няма да седне да те жали, я!
Аз сега там умам дупе и болката не е остра, а сякаш вълна минава, като започне да се гъзничосва и намества.
Иначе аз ходих веднъж на мамолог и тя ми каза, че по принцип гърдите болят така отстрани и отдолу. Там имало някакви структури. Ама не се задълбочих много, защото мен тогава ме болеше по-скоро посредата между гърдите. Оказа се, че е нещо като дископатия, ама на тия отпред прешленчета или каквото и да е
.
Ох, ще ме убиеш от смях  :lol: :lol: Нека не ме жали, нека. А иначе и мен ме боли точно там - отдолу към средата. Но това с дископатията направо ме изуми  8O не съм си представяла ,че може да има такова нещо!!
Лека вечер желая на всички  :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #75 -: Август 30, 2008, 00:37:30 am »
Интересно ми е че от няколко дни бебка подритва нагоре над пъпа, а до преди 3-4 дни я усещах че рита право надолу сякаш е решила да излиза (малко се притесних, но и преди няколко седмици пак така си подритваше). Явно още има достатъчно място да се върти като пумпал.


Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #76 -: Август 30, 2008, 01:55:14 am »
Аз имам едно питане. От около седмица чуваствам станна, режеща болка, но не в корема, а точно под дясната гърда, не зная как да го опиша, все едно ме пробождат с нож, такова е усещането. С който и да споделя, ми се отговаря, че най-вероятно ми се разтяга или кожата,или нещо друго. Някоя от вас да е имала такива странни "болежки"?

Мммм, Дианка, на невралгия ми прилича това твое оплакване ... Е, хайде да не е невралгия, но нерв ще да е притиснат... Дано да бъркам, де, но ако продължи, на твоа място бих отишла да ме види невролог. Че гадна работа!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #77 -: Август 30, 2008, 08:28:31 am »
dianka и аз имах същите оплаквания, бебето притиска някой орган!
Безкрайно неприятно е, особенно като седнеш и се задържиш в една поза по-дълго!
Чак въздух не достига понякога...След раждането обаче, всичко минава :wink:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #78 -: Август 30, 2008, 08:33:21 am »
и аз имах такива болежки със Стефания
може би, защото съм дребна и мястото за плода е малко, но много ме боляха ребрата, докато тя не почна да "слиза" надолу- някъде към края на 7мия
сега отново ми се завръща този дискомфорт, но трябва да се изтърпи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #79 -: Август 30, 2008, 11:07:31 am »
и аз имах такива болежки със Стефания
може би, защото съм дребна и мястото за плода е малко, но много ме боляха ребрата, докато тя не почна да "слиза" надолу- някъде към края на 7мия
сега отново ми се завръща този дискомфорт, но трябва да се изтърпи
Да, ребрата под гърдите  :lol: ама ще се изтрае, няма къде да ходим!!
и аз съм дребна, сигурно е от това
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #80 -: Август 30, 2008, 12:54:51 pm »
и аз съм дребна, сигурно е от това


И аз, dianka :wink:, и аз!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lotus

  • *
  • 10
  • Вярваме в чудеса!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #81 -: Август 30, 2008, 15:58:50 pm »
Мари,
и при нас се налага да сме в болница - още от 30-та седмица, средата на август.
Малко се поуплашихме заради кървене, проблеми с плацентата, но в Майчин дом наистина е по-спокойно под наблюдението на лекарите.
Сега е вече 32 седмица и се надявам бебето да постои колкото може повече, поне още 1 месец.
Пък когато преценят лекарите ще го извадят.
Така че най-добре да си в болница. Ако си в същатата болница - няма интернет, но може да се видим.
Пожелавам ви всичко най-спокойно и успешно.
Както и на всички бъдещи мамчета!


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #82 -: Август 30, 2008, 18:25:53 pm »
писах ти на лични
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #83 -: Август 31, 2008, 23:01:19 pm »
Lotus, Mary :bighug:
Стискам много палци за най-добро развитие!

Момичета, знаете ли дали има някакво позволено обезболяващо средство? :(
От три дни не мога да помръдна от жестока болка във врата, главата и очите :( Явно нещо съм понастинала...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #84 -: Август 31, 2008, 23:07:55 pm »
Парацетамол може, но трябва да имаш предвид, че ако си бременна се разгражда по-бавно и затова трябва да изчакваш 8 часа между приемите.
Аналгин също може. При него е важно да не го взимаш прекалено дълго време. Т.е. колкото по-дълго го взимаш, толкова по-големи дози ще са ти нужни.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #85 -: Август 31, 2008, 23:11:56 pm »
Mary, стискам ти палци!!! Всичко ще е наред с бебо и с теб!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #86 -: Август 31, 2008, 23:51:47 pm »
Благодаря ви много момичета, ще ми липствате много, но все пак се надявам да се задържа възможно най-дълго там.
Успех на всички чакащи своето щастие и бременелки.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #87 -: Септември 01, 2008, 00:16:21 am »
Мери и ти ще ни липсваш, ама колкото по-дълго издържиш без нас, толкова по-добре! Нека някой от бандата от време на време да пише как си, а ние ще ти стискаме палци и ще те чакаме с малчо! :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #88 -: Септември 01, 2008, 11:29:28 am »
Mary, стискаме палци всичко да бъде наред и да издържи малчо възможно най-дълго в теб!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #89 -: Септември 01, 2008, 11:31:49 am »
Мари,
и от мен стиснати палци и всичко да мине безпроблемно. Не се притеснявай, в добри ръце си!
 
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #90 -: Септември 01, 2008, 12:32:11 pm »
Мери, ще остане достатъчно дълго на топло при мама. Спокойствие и незабравима среща след месец и нещо. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #91 -: Септември 01, 2008, 12:50:13 pm »
Mary,силно стиснати палци и от мен!Нека бебчо поседи по-дълго на топло в мама.
<br />
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #92 -: Септември 01, 2008, 15:10:24 pm »
Здравейте моми4ета, не съм ви писала доста време...
Имам проблем, и имам нужда от вашата помощ... Пиша и в тази тема, дано да не сте против.
След кухото яйце което имах и за което писах преди, мъжа ми си направи спермограма в Гърция и има доста голям проблем с морфологията и подвижността. Единствения на4ин е да направя инсеминация... Знаете ли каде, кой, колко време се 4ака... и т.н. Благодаря ви...
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #93 -: Септември 01, 2008, 15:58:58 pm »
Здравейте моми4ета, не съм ви писала доста време...
Имам проблем, и имам нужда от вашата помощ... Пиша и в тази тема, дано да не сте против.
След кухото яйце което имах и за което писах преди, мъжа ми си направи спермограма в Гърция и има доста голям проблем с морфологията и подвижността. Единствения на4ин е да направя инсеминация... Знаете ли каде, кой, колко време се 4ака... и т.н. Благодаря ви...
За Гърция ли търсите клиника?
Ако да-погледни тук-
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=9610.0
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #94 -: Септември 01, 2008, 16:08:05 pm »
не, там правихме спермограмите, изследванията и т.н. Инси. в България... но това ще е първо и изобщо не съм наясно какво се прави, нито къде да отида...
« Последна редакция: Септември 01, 2008, 16:15:57 pm от prinses_neli »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #95 -: Септември 01, 2008, 18:24:20 pm »
и изобщо не съм наясно какво се прави, нито къде да отида...
Като за на4ало, можеш да посетиш съседния подфорум http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&board=8.0
Там ще можеш да намериш много инфо и да се ориентираш как и от къде за запо4неш  :wink:
Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #96 -: Септември 02, 2008, 08:57:18 am »
Здравейте момичета,не съм писала от доста време,но сега мога да се похваля,че след дълги усилия и аз сам бремена.
Пожелавам го на всички момичета от форума,от все сърце :P
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #97 -: Септември 02, 2008, 09:14:08 am »
Здравейте момичета,не съм писала от доста време,но сега мога да се похваля,че след дълги усилия и аз сам бремена.
Пожелавам го на всички момичета от форума,от все сърце :P
Честито и лека бременност!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #98 -: Септември 02, 2008, 09:28:41 am »
Лека и безпроблемна бременност до края!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #99 -: Септември 02, 2008, 11:43:19 am »
Sesi, честито!!!  :D Леки и безпроблемни девет месеца!!!  :D
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #100 -: Септември 02, 2008, 13:16:24 pm »
Sesi, честито!!! Желая ти лека бременност!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #101 -: Септември 02, 2008, 13:37:02 pm »
Честито и лека бременност Сиси... :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #102 -: Септември 02, 2008, 16:14:30 pm »
Честито, Sesi!!! :D
Лека и безпроблемна бременност ти желая!
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #103 -: Септември 02, 2008, 19:47:36 pm »
Благодаря и момичета :balk_103:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #104 -: Септември 03, 2008, 20:45:14 pm »
здравейте,
и аз не съм се включвала отдавна. На новозабременелите - лека и безпроблемна
А по-напредналите искам да попитам решихте ли къде и при кого ще раждате. Моля да споделите мнения и опит ако имате такъв.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #105 -: Септември 03, 2008, 20:50:29 pm »
Цитат
А по-напредналите искам да попитам решихте ли къде и при кого ще раждате. Моля да споделите мнения и опит ако имате такъв.

При Д-р Даскалов в Селена.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #106 -: Септември 03, 2008, 21:05:57 pm »
и аз така живот и здраве   :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #107 -: Септември 03, 2008, 22:45:48 pm »
Ехо привет и от мен аз само май ви чета на бързо и не пиша много  :oops: но да знаете че ви стискам палци  :wink: лека бременност на всички до края на новите бъдещи мами честито а на тези които им предстои скаро среща с малките ангелчета нека всичко да е наред и леко раждане!
mpia   май още май още малко останало на юначето и ще се гушкате?!Пожелавам ти всичко да мине по вода!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #108 -: Септември 03, 2008, 22:51:37 pm »
Цитат
mpia   май още май още малко останало на юначето и ще се гушкате?!Пожелавам ти всичко да мине по вода!
Благодаря.
Имаме още време,няма да бързаме :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #109 -: Септември 04, 2008, 07:10:42 am »
Цитат
mpia   май още май още малко останало на юначето и ще се гушкате?!Пожелавам ти всичко да мине по вода!
Благодаря.
Имаме още време,няма да бързаме :)

Бе незнам ,но имам чувството че мааалко ще изпреварите термина ;)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #110 -: Септември 04, 2008, 08:52:53 am »
Цитат
mpia   май още май още малко останало на юначето и ще се гушкате?!Пожелавам ти всичко да мине по вода!
Благодаря.
Имаме още време,няма да бързаме :)

Бе незнам ,но имам чувството че мааалко ще изпреварите термина ;)
Любе недей говори  така,че доктора ми е в отпуска :)
Тая седмица трябва да я удържа при всички случей :wink:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #111 -: Септември 04, 2008, 10:05:42 am »
Ще я удържиш, къде ще ходиш  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #112 -: Септември 04, 2008, 10:55:21 am »
mpia, пожелавам ти леко, бързо и успешно раждане! Да гушнеш здраво и сладко бебче!
А д-р Даскалов в понеделник е на линия, така че споко, до тогава все ще устискаш.  :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #113 -: Септември 04, 2008, 14:33:43 pm »
Аааа :D Никакъв зор преди понеделник значи :D Нека постои още мъничко на топло и уютно бебочето.
mpia, стиснати палци и от мен за най-леко, безпроблемно и успешно раждане!

И аз да дам отчет за моя така чакан преглед в МЦ София. Мина всичко нормално. Бебка е добре и отговаря тамън на 30г.с. :D Пуснах и микробиология, но резултати ще има чак следващата седмица. Направихме и запис на тонове за първи път, всичко изглежда нормално.

Относно раждането - д-р Владимиров ми препоръчва д-р Георгиев в Тина Киркова. Колебаех се и за Токуда и д-р Диков, но мисля, че все повече клоня към ТК.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #114 -: Септември 04, 2008, 18:48:15 pm »
Момичета, има ли вести от Дива Роза :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #115 -: Септември 04, 2008, 19:40:55 pm »
Момичета, привет, и да пожелая успешно раждане на наближаващите!!!!
Сиси, Честито!!!! Лека бременност ти желая!
Мпиа, хайде не остана  :D, след понеделник, стискаме палци! и когато реши  :lol: :lol: :lol:
Аз рядко имам време да пиша, но ви следя и чета когато мога.
Аз засега съм добре и освен някое друго повръщане, друго засега не ме мъчи!
Приятно бременеене на всички и хайде повече момичета да се присъединяват към темичката!!!!
Любееее, чакаме те!!!  :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #116 -: Септември 04, 2008, 19:51:55 pm »
Е дано да дойда преди да си изгледате внуците :);)
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #117 -: Септември 04, 2008, 20:00:16 pm »
Е дано да дойда преди да си изгледате внуците :);)

Ще дойдеш, ще дойдеш! :)))
Още преди някои да сме родили!!! :))))
Стискам палци!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #118 -: Септември 04, 2008, 21:13:56 pm »
С много радост и малко страх и аз да се запиша в тази тема. Бременна съм в 6 г.с. :lol:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #119 -: Септември 04, 2008, 21:17:07 pm »
Добре дошла nunu  и безпроблемни 9 месеца!
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #120 -: Септември 05, 2008, 01:07:13 am »
НУНУ,честито!
Мпиа,време не остана! :D
Брей,как лети времето!
Аз пък току-що се връщам от посещение при доктор Питър-всичко с бебчо си ни е наред-кръвен тест,ПАП,ултрасоунд,урина и т.н. :needleani: :cul2: :balk_602:
Ми да!!! :balk_15: :balk_69:И съм качила почти 3кг!
Дадоха ми и документ,с който да отидем с бащаткото да се регистрираме в болницата за раждането.Ще я разглеждаме-кое къде е...брей...
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #121 -: Септември 05, 2008, 22:20:18 pm »
Елма и мен към тях ме насочи + майчин дом - Дяволов и Манчев.
а за микробиологията ти ли пожела? И аз ходих в сряда - преглед, тонове, кръв и урина. Всичко засега е ок, но док не спомена нищо за микробиология, но се чудя дали да не си поискам следващия път. Ще ходя пак след 2 седмици за запис на тонове. Може да се засечем, най-вероятно и ще раждаме по едно и също време - и аз съм в 30 седмица, но така и не се справих със слагането на тия лентички :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #122 -: Септември 06, 2008, 11:02:02 am »
vixi, аз също обмислям за раждането и д-р Дяволов, но по препоръка на една моя близка. Пред д-р Владимиров не споменах, че обмислям и Майчин дом - вероятно затова не ми го и препоръча.
Относно микробиологията - аз си я поисках, защото имам някакво леко течение, което ме притеснява. Казаха, че по принцип правят микробиология, само когато пациентката има оплакване или поиска такова. Затова, ако имаш някакви притеснения поискай да направите.
Иначе и аз съм след две седмици отново за запис на тонове  и с купчинка нови изследвания :D :D :D

nunu, честито мила! Лека и безпроблемна бременност ти желая и прекрасно, здраво бебче на финала! :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #123 -: Септември 06, 2008, 11:20:51 am »
Еlma,Vixi, вие за нормално раждане ли говорите или за секцио? Аз съм на преглед на 17.09 и тогава ще питам док. Много ми се иска да съм за нормално, но последната дума е негова  :D За сега съм напълно неориентирана - нито за болница, нито за лекар.

Nunu, добре дошла!! Лека бременност!!!
« Последна редакция: Септември 06, 2008, 11:24:51 am от dianka »
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #124 -: Септември 06, 2008, 11:30:50 am »
Дианка, аз лично говоря за нормално раждане, поне засега няма спънка. Бебиня се е завъртяла както трябва, с главичката надолу е. След 5.10 обаче ще ходя на очен лекар, тъй като имам стара травма на очното дъно на дясното око и висок диоптър късогледство. Ще трябва да се съобразя и с препоръката на офталмолога.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #125 -: Септември 06, 2008, 11:35:43 am »
Елма, и моя щурец се е обърнал с главата надолу (поне така ми каза лекарката от ЖК). Четох доста мнения и ми направи впечатление, че ТК е доста препоръчвана болница. За съжаление нямам познати ,които да са раждали там. Разказвали са ми доста неща за МД, за Шейново, даже за Окръжна болница в Младост и за 2-ра градска  :oops:
Надявам се ако има мами, които са раждали там, да се включат с мнения си за лекарите и условията въобще. Та като дойде време да говорим с док да съм по-подготвена.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #126 -: Септември 06, 2008, 22:34:00 pm »
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но просто нямах възможност. Наложи ми се да полежа известно време в болница за задържане, макар и да е доста рано, но сега вече всичко е наред и като изключим че се чувствам ужасно отпаднала бебоците са си добре и растът, което всъщност им е и работата де :). Напоследък се опитвам да ставам повече от леглото, но ми е доста трудно и все пак не се предавам. Гледам да се движа всеки път , когато се почусвам по-добре, макар и да е доста рядко, но честно казано никак не е лесно, а и имам чувството,ч е за нищо не ставам в момента. Предполагам че това ми състояние е вследствие на хормоните, но не съм свиканла да бездейтвам по цял ден и това ме тормози. Добре че сте вие та да се поразнообразявам, като чета във форума, но и на стола пред компютъра ми е трудно да стоя понякога така че ще пиша по-рядко, но това не значи че ме няма! :))
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #127 -: Септември 07, 2008, 10:32:10 am »
Ееее, радвам се да чуя че си добре. Бях се притеснила къде изчезна. Как няма да се чувстваш така, като ти се налага да лежиш. Нормално е да се депресираш от промяна в начина на живот и активността си, но си е за добра кауза.
И колко са бебоците в крайна сметка :D?
Хайде да сте си заедно до края и да преминете по-леко изпитанията!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #128 -: Септември 07, 2008, 11:02:45 am »
и аз обмислям нормално раждане, но и аз съм с късогледство и трябва да се консултирам с очен лекар. Засега други мед причини за секцио няма. По -скоро ме притесняват субективни фактори - ако имаш уговорка с някой дали ще я спази,ако се разраждаш през нощта примерно,  ще има ли места в болницата (за токуда четох из форумите, че имало случаи на върнати момичета поради липса на места, не знам до колко е вярно)и т.н. и т.н. А най-кофти е, ако започне нормално раждане и по спешност се нолижи секцио - тогава си с пълна програма. Мисля да си запиша час и в Токуда и в Св. София, да се срещна с лекарите и  след това да реша.
Елма къде ще ходиш на очен?
леко бременеене на всички
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #129 -: Септември 07, 2008, 11:13:12 am »
Ами бебоците са две, живи и здрави, вече са с еднакви размери, макар това да е временно, но дано да са по-кротки, че от сега съм му тръгнала да раста, та кой знае какво ли ще стана до края :))). Важното е да мога да се движа, че е много лошо да нямаш сили да станеш, но въпреки това не мога да излизам сама, защото ми става лошо и гледам винаги да съм с някой. Дано тези неща отшумят тези неразположения. Като чета как майки с близнаци си работят и се чувстват добре през цялата бременност имам чувството че съм някоя лигла, където само се оплаква. По принцип след толкова години чакане не съм си мислила, че нещо би ме смутило, но ако трябва да съм честна, това ми състояние на моменти ме ужасява, защото ме прави изключително зависима във всяка една ситуация от някой,който да се съобразява с мен. Дано вашите бременности протичат по-леко макар че съм сигурна че когато гушна тези сладури всичко лошо ще бъде забравено!!!! Успех на всички!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #130 -: Септември 07, 2008, 12:38:31 pm »
Аз прекарах първите четири месеца в постоянното присъствие на някой пазач. Не ме оставяха и крачка да направя сама, много се изморявах, коремът ми пролича по-рано, усетих бебетата още в 12 г.с., ставаше ми много лошо от 11ч. преди обяд до късно вечерта. Всичко това беше свързано с факта, че носех три бебета. Не се халосваш. Просто това си е нормално състояние на организма. Ще се почувстваш по-добре за в бъдеще. Аз реално се почувствах добре и тръгнах без придружител в 5 месец (а и ми остана само едно бебче). Все пак твоите две бебета искат по повече от всичко, а и хормоните си казват думата.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #131 -: Септември 07, 2008, 13:45:31 pm »
Бубе, благодаря ти за куража. Определено имах нужда от някой който е бил в подобно положение, защото всички раждали около мен жени бяха с почти идеални бременности и мисля че немогат да разберат как се чувствам. А напоследък и аз самата започнах да се замислям дали пък аз нещо не съм в час!!! :)  :lol:. А и на съпругът ми никак не му е лесно, защото досега не се е налагало да разчитам до такава степен на него и цялата работа да го чака, но мисля че няма особен избор и ще му се наложи да свикне бързо в името на децата. Що се отнася до бебчетата, ами не съм сигурна какво точно усещам, тъй като стомахът ми е ........., но ня моменти имам някои по различни усещания. :) Знам че всичко ще се оправи, само трябва да се пазя и да почивам повече. Още веднъж благодаря за подкрепата!!!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #132 -: Септември 07, 2008, 14:18:33 pm »
bo, стискам палци скоро да се почувстваш по-добре и по-спокойна. На мен също ми ставаше лошо веднага щом се изправя от леглото, дори не можех да се изкъпя като хората, припадах в банята (изтръпваха ми крайници, причерняваше ми, не можех да си стоя изобщо на краката). Това обаче според мен се дължеше не на самата бременност, а от залежаването. Аз така и все още почти не смея да излизам сама...

vixi, още не съм решила къде да отида на офталмолог. Доколкото разбрах всеки един очен лекар може да даде такова родоразрешение.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #133 -: Септември 08, 2008, 15:42:37 pm »
Момичета помагайте-секнах си кръста а всеки момент ми предстой раждане.
На някой случвало ли му се е.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #134 -: Септември 08, 2008, 16:00:12 pm »
Леле, Мпиа, не мога да повярвам. Ти удържа фронта и накрая да си заформиш този проблем...Всички средства, които знам не важат за бременни (особено в напреднала бременност)-нито лекарствата, нито затоплянето, нито масажите, нищо май не става. Освен да се обадиш на лекаря...Стскам палци и да не те боли много, че и това ти е противопоказно. Много съжалявам, че не мога да ти помогна :bighug:
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #135 -: Септември 08, 2008, 16:23:12 pm »
Бо, сигурно ти е тежко, но като така се е случило, трябва да се пазиш! И аз имах много тежки месеци на бременността (заради друго заболяване) и бях "вързана" вкъщи, а навън смеех да излизам само с мъжа ми. Разбирам те, че ти е криво, но затова са близките - да са до нас, като имаме нужка. А и всичко в името на дългоочакваните рожби - нали :D

Мпиа, дано ти мине - питай лекарите, при които ще раждаш. Сигурно трябва да лежиш? Аз имам дископатия и като я получих, бая болеше :( та не е приятно. Освен да потърпиш, докато родиш, и после обезболяващи, физиотерапия и т.н.
Благодаря ти, Бени!







*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #136 -: Септември 08, 2008, 16:52:17 pm »
mpia имах позната с някакъв симтом (Бехеров май ама не съм сигурна) и не можеше а лежи по гръб, ама искаше да ражда нормално. Ама не й разрешиха.. Със секцио нямаше проблем.
Предполагам че и при теб няма да е първият такъв слуай, най-много да те накарат да раждаш с пълна упойка.
А ако можеш да си намериш невролог за консултация... лошо няма. Но май по-добре е да се обадиш на лекаря при който ще раждаш, за да те успокои.
Ще стискаме палци.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #137 -: Септември 08, 2008, 18:36:30 pm »
Аз ще раждам със секцио/заради миомектомия преди 2г./ и с пълна упойка-тя е по мое желание.
Само си представям каква картинка ще съм -и оперирана и схваната :?
Проблема ми е че не мога да ходя-на левия крак въобще не мога да си стъпя.
Чакам едни изследвания утре и най-вероятно тогава ще говоря с док и за това.


Тамара леко раждане.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #138 -: Септември 08, 2008, 19:09:33 pm »
мерси mpia
Леко раждане и на теб

Баща ми имаше проблеми с дископатията и така го болеше кракът. Общо взето за около седмица наистина малко може да се направи. А и като родиш ще смъкнеш поне 10 кила отраз. А може и повече. Така че и това малко от малко ще поотпусне. Дано има кой да ти помага в началото поне кофи да мъкне и колички по стълбите. Иначе от операцията би трябвало да се възстановиш бързо - докато те изпишат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #139 -: Септември 08, 2008, 19:19:28 pm »
Тамара и Мпия, изглежда това ви е последната седмица преди раждането. Да ви пожелая безпроблемно раждане и бързо възстановяване.
Ще ми липсва стилното присъствие и на двете
:D  :crossfingers:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #140 -: Септември 08, 2008, 19:55:40 pm »
Тамара, mpia, леко раждане и бързо възстановяване ви желая!  :D
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 20:20:33 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #141 -: Септември 08, 2008, 20:08:39 pm »
Мпиа, Тами, леко раждане ви желая!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #142 -: Септември 08, 2008, 20:14:05 pm »
Мпиа, Тами - леко раждане и на двете и прекрасна първа среща с бебоците!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #143 -: Септември 08, 2008, 21:04:08 pm »
Тамара,Мпиа, колко бързо минава времето само  :) Пожелавам ви леко раждане!!!
Гане, честита лентичка!!!  :crossfingers: всичко да е наред при вас!!!
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 21:09:23 pm от dianka »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #144 -: Септември 08, 2008, 22:03:54 pm »
Мими, Тамара, щастлива и безпроблемна среща с малките съкровища!  :crossfingers:

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #145 -: Септември 08, 2008, 22:12:49 pm »
Тамара, Мпия ,безпроблемно и леко раждане! :goodluck:
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #146 -: Септември 08, 2008, 23:08:45 pm »
Абе,Мпиа!Какво направи та се подреди така точно сега!лягай сега и кротувай и дано се размине от самосебе си!
И като те хванат болките,пусни само набързо един празен постинг-ние ще се сетим какво значи :D :D :D
хайде да ви върви по вода и на двете с Тамарата!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #147 -: Септември 08, 2008, 23:09:26 pm »
Тами, Мпиа, леко раждане и да гушнете здрави бебенца! Как минало времето, за малко да ви изтърва  :D
Гане, как се зарадвах като видях лентичката ти  :bighug: Желая ти да устискаш до края и гушнеш най-прекрасното бебче!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #148 -: Септември 08, 2008, 23:23:22 pm »
Дианка, Миме, благодаря ви :bighug: И аз се надявам този път да е до края :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #149 -: Септември 09, 2008, 14:41:39 pm »
Тами, Мпиа, леко раждане и прекрасна среща с малките ангелчета! :)

Гане, честита лентичка, стискам палци всичко да е наред до края!  :bighug:
(като гледам са ни близки термините, аз въпреки написаното на лентичката вървя с около седмица, две назад, на 15 ще знам по-точно)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #150 -: Септември 09, 2008, 20:24:37 pm »
Гери, стискам ти палци всичко да е наред :) Пък лошо няма - водолеите сме хубави хора :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #151 -: Септември 09, 2008, 20:49:12 pm »
Тами, Мпиа, леко раждане!



Пък лошо няма - водолеите сме хубави хора :lol:

 :good_post: :D
« Последна редакция: Септември 09, 2008, 20:51:55 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #152 -: Септември 09, 2008, 22:28:58 pm »
Тази нощ сънувах mpia с корема, много хубава беше с една рокля. На всичкото отгоре бяхме колежки.  :lol: Много ми е интересно дали си същата и в реалния живот. Брюнетка ли си поне?  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #153 -: Септември 10, 2008, 11:07:54 am »
Пък лошо няма - водолеите сме хубави хора :lol:
Знам, мама е водолей. ;) Ама и риба да се роди, пак ще си го гледаме ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #154 -: Септември 10, 2008, 11:53:49 am »
mpia, какво каза д-р Даскалов?
Дано бързо да се възстановиш.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #155 -: Септември 10, 2008, 14:31:06 pm »
Тази нощ сънувах mpia с корема, много хубава беше с една рокля. На всичкото отгоре бяхме колежки.  :lol: Много ми е интересно дали си същата и в реалния живот. Брюнетка ли си поне?  :?
:)Да брюнетка съм.Ама рокли не нося :)
Каси ще взема да ти изпратя снимка ама по нататък :),че сега с нищо не ми се занимава-този кръст ме побърка.

Abloy днес по-късно или утре ще звънна на док.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #156 -: Септември 10, 2008, 15:03:41 pm »
mpia, как можа да се подредиш така?!

Аз цял месец бях така - на морето от първия ден, като се топнах във водата, та до минала седмица... За втори път ми се получава така. Първият беше Коледно...
Но при мен се установи, че това е вследствие на избиване на шипове.
Не знам дали това, което на мен ми помогна сега ще ти е от полза, ако твоето е дископатия. Майка ми го каза, а тя милата страда от шипове от 29-годишна. Ама брат ми роди на 33... На нея и го казала някаква доцентка, когато беше страшно закъсала - на 42, тогава и физиотерапия и лекарства не й помогнаха особено, даже и бяха поставили диагноза за Бехтерев... Но колкото да е странно именно това й помогна.
Десет дни задължително правиш масажи на гръбначния стълб, прешлен по прешлен, със зехтин, като правиш повече масаж при болезнената част - кръста. Спираш се на всеки прешлен, като правиш кръгово движение, не натискаш много, трябва да е приятно. Пък може да си поискаш и малко повече масаж, де, не само на прешлените... Мойто съкровище не устоя 10 дни, та си масажирах кръста сама последните дни, което също върши работа.
Другото - никакво залежаване. Залежиш ли се - онова расте не накъдето трябва.
Но тебе с този корем не те виждам, то си боли и от тежестта...
Внимавай с движенията - никакви усуквания, разпределяй балансирано теглото си при движение на двата крака. При клякане, ставане, сядане, краката ти да не са много раздалечени - това са съвети от невролога, при кого ходих...
Аз пих и невробекс - 3 пъти по 2 таблетки за 3-4 седмици, но мисля, че по-високите дози витамини В, не са желателни при бременни - питай д-р Даскалов за това...
Сори за дългото писание. Дано съм била полезна.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #157 -: Септември 10, 2008, 15:06:25 pm »
А и още нещо от мен в тази тема.

Тамара, mpia, леко раждане и на двете ви от мен!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #158 -: Септември 10, 2008, 15:14:42 pm »
ognyana благодаря,но просто нямам 10 дни на разположение.
Аз не знам и какво точно е-дали съм с дископатия или нещо друго.
Четох че причината може да е и претискане на седалищния нерв от предлежащата част.
А и с бременноста качих много килограми-сигурно и това оказва значение.



Някой има ли инфо от Дива Роза?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #159 -: Септември 10, 2008, 15:41:18 pm »
:)Да брюнетка съм.Ама рокли не нося :)
Каси ще взема да ти изпратя снимка ама по нататък :),че сега с нищо не ми се занимава-този кръст ме побърка.


Ще чакам снимка :D. Дано се оправиш, но и според мен може да е от бременността, аз имам една приятелка тя така беше, и като се роди и мина, както и казваха и докторите. Стискам палци да си добре и след някой друг ден в увеличен състав.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #160 -: Септември 10, 2008, 17:09:22 pm »
Момичета, благодаря за пожеланията!
Да ви се връща!

Мен напоследък такава паника ме обзема. Хем зная, че това, което се е случило първия път няма да се случи и сега. Хем неща, които и сама не зная как съм била забравила преди сега изпонаизкачаха от всякъде. Даже и неща, които не са се случили на мен, а на други.

Ходих, преди време, на една лекция на "9 месеца" за следродилната депресия. Не че много ме интересуваше точно това, за друго исках да питам...
Но там една жена беше пред термин и с едно дете. Та тя попита дали може тази следродилна депресия да се появи при второ дете и още повече преди раждането на второ. Психоложката каза, че това е много типично български синдром. Минавало след раждането.
Тогава ми се стори странен въпросът. Ама сега ми се иска да взема и да му дръпна кабела на тоя мой мозък за няколко дни.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #161 -: Септември 10, 2008, 20:33:37 pm »
Цитат
Ама сега ми се иска да взема и да му дръпна кабела на тоя мой мозък за няколко дни.
 
И аз.



Това направо не съм аз.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #162 -: Септември 10, 2008, 21:39:58 pm »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #163 -: Септември 10, 2008, 21:43:07 pm »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?

Защо да не е нормално.Има хора ,които качват по 30 кг на бременност
Мпиа и Тамара леко и успепно раждане Ви желая !
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #164 -: Септември 10, 2008, 21:48:48 pm »
marinalz, не са много, не са и малко. Аз например по това време
бях качила около 15. Лошото е, че сега се свалят трудно :D

Мпиа, Тамара, леко раждане момичета! Успех на финала!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #165 -: Септември 10, 2008, 22:49:17 pm »
mpia, много съжалявам, че трябва да преживяваш този кошмар :( Дано се намери някакъв лек за болките преди раждането, а след раждането да изчезнат от самосебе си :crossfingers: Желая ти безпроблемна среща с малкото човече и дано всичко върви като по вода :bighug:

Tamara, дано излезеш бързо от това състояние и оставащите дни до раждането минат по-бързо и леко! Безпроблемно и успешно раждане и на теб!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #166 -: Септември 11, 2008, 01:16:08 am »
Mpia, Tamara, пожелавам ви леко и безпроблемно раждане  :crossfingers:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #167 -: Септември 11, 2008, 07:43:51 am »
marinalz, всичко зависи от базовото тегло преди забременяване. Аз със Стефания забременях на 50-51 и в началото на 7-я бях вече 15-16 кг отгоре като Надето. Сега забременях на 58, другата седмица влизам в 6-я и съм качила 2-3 килограма. Но като се замислиш, теглото тогава и сега ми е почти еднозначно /има няколко кг разлика, но сега се качва по-малко предполагам заради по-високото ми телесно тегло спрямо предишната бременност/.
Успех и леко раждане на момичетата с наближил терминн.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #168 -: Септември 11, 2008, 10:17:12 am »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?

И аз съм качила точно толкова. А започнах от 49 кг  :oops: .Наистина,както казва Мини, важно е от колко започваш. Реално, при мене качването започна след 5 месец, преди това бях качила 2-3 кг. всички ми казват, че голямото "угояване" започва от 8 месец. ще видим.. :lol:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #169 -: Септември 11, 2008, 10:46:39 am »
Здравейте момичета,
 Аз се завърнах от почивка. Бях и на море и на балкан. Мъж ми най накрая купи кола и си направихме доста голяма екскурзия. Че дори и на бебка и хареса.  :D
Мъжът ми е от Габрово и за мое щастие пътуването до морето и в двете посоки беше на части. И не ми се отрази зле. Ходихме в Габрово, Царева Ливада, Дряново, Боженци, Купен, Варна, Албена и Кранево. Посетихме Етъра, много ми харесва това местенце. На връщане от Варна объркахме пътя и не се качихме на магистралата, тръгнахме по стария път и видяхме месността с Побити Камъни и естествено спряхме да ги разгледаме в най-голямата жега  :lol:

Чета че има няколко нови бременелки, лека и безпроблемна бременност.

Тамара, Мпиа, леко и безпроблемно раждане.

Относно кг-те в месеца в който забременях правих плодуване 12 дни и свалих 7 кг.
Естествено като разбрах че съм бременна почнах да се храня и до там с диетите.
Върнах ги тези 7 кг за около 2 месеца. И сега освен тези 7кг имам и още 15кг отгоре а съм в началото на 8 лунарен месец.  :(
Както и да е ще ги свалям после не ми е за 1-ви път.


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #170 -: Септември 11, 2008, 11:30:38 am »
Малина, миналата година и аз в най-големите жеги разглеждах побитите камъни и Преслав и незнам още какво, при това нарочно, защото с мъжа ми събираме печати от "100 национални туристически обекта". А сега преди месец наистина в голяма жега сигурно беше 40 градуса заради напечените камъни, с кенгуру и малко бременна ходихме на Перперикон, тогава си бях за убиване.

Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?
За килограмите, според мен си зависи и сезона през който почва и свършва бременността, лятото се движиш повече ядеш повече плодове и зеленчуци и евентуално се качва по малко, а зимата обратно. Предната бременност стартирах от 55 килограма и качих 10-11, сега стартирам от 51 и не съм убедена че съм качила и 1 килограм. Иначе като ям и корема ми така се надува, слагам поне 2 месеца отгоре и приличам на сомалийче, кльощаво и с надут корем. Майка ми с мен е качила 20 килограма, а с брат ми 25, така че си е и до човек и структура. Важното е и ти и бебето да се чуствате добре.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #171 -: Септември 11, 2008, 11:38:19 am »
И аз се включвам в темата за килограмите. До края на 5 месец бях качила 3-4, но сега съм почти накрая на 6 и вече килограмчетата са +8 отгоре. 8O Започна се лепенето по кило на седмица. :D Важното е бебките да са добре.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #172 -: Септември 11, 2008, 13:09:13 pm »
Доре, затъжих се за теб  :bighug:
Момичета, не ги мислете килограмите. Аз забременях 59, отидох да раждам 88, а сега вече паднах на 58  :wink: Така че като дойдат бебетата, ще ги смъкнете набързо.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #173 -: Септември 11, 2008, 15:32:37 pm »
Мацки, незнам дали тук му е мястото, но Mary ме помоли да предам, че има час за д-р Марков на 16.09. (вторник) от 14.20 часа на името на Мери Чалова.Ако някой иска да го ползва.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #174 -: Септември 11, 2008, 16:07:49 pm »
Мимка, а тя как е? Все търся новини за нея, но няма нищо.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #175 -: Септември 11, 2008, 16:15:36 pm »
По въпроса с килограмите-имаше една друга тема и там писахме за тревоги ако не си наддал. Май е относително. Днес бяхме на преглед-аз съм си същата в гръб, общо съм наддала 6 или 9 (ако се смятат -3те килограма от първите 3 месеца като ми прилошаваше), имам само корем, но бебето е в норма-около 1.400 кг. Това много ме облекчи, защото се тревожех, че може да не се развива добре аз като не наддавам много. Не че се ограничавам, но вече каквото хапна и ме подпира-на бебето дупето е подложено точно под стомаха ми :D, а главата му е върху пикочния мехур. Как човек да се отпусне на хапка и пийка! :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #176 -: Септември 11, 2008, 16:20:48 pm »
Мимка, а тя как е? Все търся новини за нея, но няма нищо.

Днес говорих 25 минути с нея по телефона  :oops:
Добре е.Пази леглото.Доктора си направил устата да я пусне, ама нея я е страх и иска да си стои там до края.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #177 -: Септември 11, 2008, 16:25:19 pm »
Мимка, благодаря за добрите новини. И аз се питах как е Mary. Дано да може да остане до края, а не само да я разкарват.
Бубе, аз докато разбера, че ме подпира главата му, вече си бях втълпила, че съм хванала цистит  :lol: . А иначе може да се отпуснеш - по малко, през час-два, може бая да си хапнеш (съдя по мене  :oops:)
« Последна редакция: Септември 11, 2008, 16:27:36 pm от dianka »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #178 -: Септември 11, 2008, 16:26:44 pm »
Еее, Миме, страхотна новина :D Нека да си стои там, до края да устискат и малчо да се роди жив и здрав. Тя като е кпокойна там и е под наблюдение, ще изкарат още време заедно :D Предай й нашите поздрави и стиснати палци!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #179 -: Септември 11, 2008, 16:45:14 pm »
Мимка, много благодаря! Наистина се тревожех, а и не съм си помисляла, че ще искат да я пуснат. Но наистина е много хубаво, че бебето ще може да поотрасне.

Дианка, и мен ме навести мисълта за цистита :D
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #180 -: Септември 11, 2008, 17:56:31 pm »
Едва днес прочетох отговорите ви.Аз се притеснявам да не би да са ми малко килограмите но явно всичко е наред.По мои наблюдения се качват на семица по 1 кило-незнам как е при вас.Освен това ме налягат едни киселини от време навреме.
Успех на всички!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #181 -: Септември 11, 2008, 19:27:00 pm »
с тази си бременност почнах да качвам от 15 седмица насам, значи на около 2 седмици около килограм съм качвала
Гери, предната ми бременност е долу горе по същото време- с около 6 седмици е разликата в момента на забременяване  :D
днес бяхме на преглед, кръвното ми продължава да е ниско (90/50), но всичко друго е наред, пола се потвърди и този път, но ще чакам да мине втората ФМ при д-р Даскалов на 19 да съм сигурна, че говоря правилно  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #182 -: Септември 11, 2008, 22:40:26 pm »
днес бяхме на преглед, кръвното ми продължава да е ниско (90/50), но всичко друго е наред, пола се потвърди и този път, но ще чакам да мине втората ФМ при д-р Даскалов на 19 да съм сигурна, че говоря правилно  :D[/color]

Хм, този път гадателските ми умения ме подведоха.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #183 -: Септември 11, 2008, 23:49:31 pm »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?

ами нормално е,защо да не е.
 Аз в седата на 6-ти месец бях качила само 6 кг.,родих в първият ден от 9-ти месец и бях +27 кг. 8O,т.е. после за 2,5 месеца качих 20кг.А хич и не бях малко като забременях - 70кг.Четири дни преди да родя бях 97 , сега съм 67.

Mpia, Tamara, леко раждане и здрави бебета!
<br />
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #184 -: Септември 12, 2008, 10:47:04 am »
Мини, аз винаги имам разлика от 2-3 килограма между лятото и зимата. Но си признавам, че толкова малко килограма не съм била преди, долна граница ми 53, но покрай Ели е такова търчене, а и стреса около всички останали неща ми се отразява, аз лесно смъквам и трудно качвам. Но да не говоря много, около Нова Година като се успокоя ще видим колко ще стана ;).

Аз съм на фетална морфология в понеделник, вече нямам търпение и се надявам всичко да е наред с бебчето. С Ели ходех на 2 седмици на УЗ, сега не съм ходила от 2 месеца  :oops:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #185 -: Септември 13, 2008, 11:56:40 am »
И аз се притеснявам за килограмите. Досега съм качила 10 , забременях на 54, сега съм 64. Много ми се виждат, лошото е че винаги съм се пазила, и съм внимавала какво ям. Докато правихме опити за бебе бях на диета 2 месеца и смъкнах 7 килограма , бях много напълняла. И си ги върнах до 5- ят месец , че и отгоре.Успокоявам се с това, че бебчо като се роди живот и здраве и ще смъквам покрай грижите около него.


Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #186 -: Септември 13, 2008, 18:46:46 pm »
И аз им се боя на килограмите. До 20-та седмица не бях качила изобщо. Пълна нула. И после - фрас - към края на 26-та седмица - 4.5 кг плюс!!!  8O
Знам, че като за началото на 7-ми месец не са много, притеснява ме скоростта, с която се появиха.

Но да не си помислите, че се тровя заради естетика или нещо подобно! Просто - като изключим бебето, което вчера го премериха приблизително килограм, плацента и прочее, другите килограми са вода - отоци! Пусто и аз нали все чета, най-големият ми страх е от еклампсия и прочее токсикози, които са свързани със задържане на вода и отоци. Подувам се - глезени, бедра, под очите и т.н и се чудя кое подуване е естественото бременно и кое -сигнал за проблем..

Някой от вас има ли опит с подуването? Какво и доколко е нормално?
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 18:48:33 pm от Saule_Nova »
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #187 -: Септември 13, 2008, 19:10:56 pm »
Здравейте момичета!
Надявам се да ме приемете при вас.Бременна съм в 18 г.с.след ин витро при др.Владимиров -първи опит.Бебката е мома,вече се знае   :balk_46:
Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #188 -: Септември 13, 2008, 21:07:07 pm »
vmincheva, добре си ни дошла! Желая ти леки месеци до края и само приятни емоции!
Цитат
Подувам се - глезени, бедра, под очите и т.н и се чудя кое подуване е естественото бременно и кое -сигнал за проблем..

Миличка, едва ли има 'естествено бременно' подуване. Задържането на вода не значи, че трябва да пиеш по-малко вода, например. Напротив, пий повече вода (тази дето се задържа няма нищо общо с изпитата). Правили ли са ти наскоро изследване на урина и хемоглобин?
Единственото ми патологично подуване преди години беше от остра и нелекувана анемия. Но това е при мен. Сега не съм се подувала...Е, с изключение на едно отичане на краката от дълго стоене права.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #189 -: Септември 13, 2008, 21:27:47 pm »
Saule_Nova, направи си изследване за Албумин в кръвта и урината.
Напълно възможно е да са завишени стойностите.
Аз бях така почти през цялата бременност, препоръчва се спиране на солта и повече пиене на вода, и все пак консултация с лекаря ти.
Няма страшно, като родиш, ще ти мине :D :wink:
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #190 -: Септември 13, 2008, 21:45:12 pm »
Saule_Nova, непременно си мери редовно кръвното налягане и изследвайте за албумин в урината.  Подуването не е нормално в тези рамки, които описваш.  Още повече, че вече не е толкова горещо, та дори и краката, когато е нормално да се подуват в жегата, би трябвало да поспадат, а какво остава за останалото.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #191 -: Септември 13, 2008, 22:08:08 pm »
Принцеска,страхотна среща с бебето и леко раждане!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #192 -: Септември 13, 2008, 22:19:48 pm »
Благодаря много, Гане, да ти се връща като му дойде ред  :crossfingers:!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #193 -: Септември 13, 2008, 22:55:47 pm »
И от мен стиснати палци за принцеска. Да мине като по вода всичко.  :D

Някой да знае нещо за Тамара?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #194 -: Септември 14, 2008, 12:00:47 pm »
Тамара вероятно е родила, Каси виж от кога не е влизала тук.  :lol:


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #195 -: Септември 14, 2008, 15:40:24 pm »
*Принцеска*, желая ти леко и безпроблемно раждане! Прекрасна среща с малкото, така чакано и жадувано бебенце! :crossfingers:

vmincheva, желая ти спокойна бременност и много хубави оставащи бременни месеци! :D

Момичета, някой да има пресни впечатления от Майчин дом - София? Ще раждам там с планирано секцио при д-р Дяволов. Ако някой има инфо относно условията там, цени и въобще всякакви впечатления ще съм благодарна на съвети и мнения. Може и на лични. Благодаря предварително!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #196 -: Септември 14, 2008, 20:44:27 pm »
Тамара вероятно е родила, Каси виж от кога не е влизала тук.  :lol:

е, видях  :wink:.

Елма, моето инфо е, че от д-р Дяволов има доста доволни момичета специално тук.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #197 -: Септември 15, 2008, 00:02:18 am »
И аз съм чувала добри отзвиви за Дяволов.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #198 -: Септември 15, 2008, 08:43:34 am »
Добро утро.

Взех да се замисля къде ще раждам. Ходех при д-р Благоева, която преглежда в клиниката на д-р Владимиров и работи в бившата ТК. Оказа се че когато ми е термина тя вече няма да работи там. :-( Другия вариант който мислех е Шейново. Там ми е правена лапароскопия от д-р Попов и пролетта лежах за задържане. Болницата ми е позната както имам и впечатления от няколко доктори там.
Ако някой има пресни впечатления нека ги сподели.

Весел и прекрасен ден макар че навън заваля.
А на мен ми е първи работен след 20 дни почивка :-(
Още маллко ми остана да ходя на работа :-)


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #199 -: Септември 15, 2008, 09:30:33 am »
Елма, аз съм раждала планово при д-р Дяволов.Както са казали и другите много съм доволна.Незнам какво те интересува, ако искаш пиши на лични.Прекрасен човек и много добър специалист.Нямам никакви забележки :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #200 -: Септември 15, 2008, 14:26:42 pm »
Миличка, едва ли има 'естествено бременно' подуване.
Единственото ми патологично подуване преди години беше от остра и нелекувана анемия.

Бубе, за първи път чувам, че човек може да задържа вода заради анемия  8O
Ама това по време на бременност ли?
Ей, както каваше баба ми - вчера да бях умряла, днес нямаше да знам  :D

Всъщност, има "естествено бременно подуване", просто ние не го отчитаме като такова и го пишем на сметката на напълняването, а то си е задържане на течности. Около 2 кг от повишеното тегло на всяка бременна се дължи на задържани течности, което е естествено за този период. При някои жени, от които много се надявам да съм и аз, "източването" на тези течности започва още в 9-ти месец. При останалите - няколко дни сред раждането.

Но не знам дали това е моят случай. Урината и кръвта току що ми излязоха - всичко отлично, с изключение на хемоглобина, идва малко нисичък - 114. 

Малина, за бившата ТК съм чувала хубави неща за д-р Динчо Георгиев. Аз него си избрах.
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 14:29:35 pm от Saule_Nova »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #201 -: Септември 15, 2008, 14:38:10 pm »
Принцеска, незабравима среща с бебето и леко раждане!

Аз днес бях на фетална морфология. Малко още не съм на мене си, тъй като докторката видя нещо в сърцето на бебчо, но ако и доктор Димитрова го види след месец, тогава ще се шашкам повече. Иначе всичко останало е наред и по първоначални данни ще имаме младеж. Но и той е много срамежлив и си криеше с ръчички лицето и неможахме да огледаме за "заешка устна", но устната не е толкова притеснителна колкото това със сърцето, дано се окаже фалшива тревога.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #202 -: Септември 15, 2008, 14:51:05 pm »
gery_k77 , дано е фалшива тревога  :crossfingers:
Saule_Nova , и моят хемоглобин преди 20-тина дни беше 114, но лекарката каза, че това било нормално. Аз вече започнах да си правя ПКК-то на мои разноски, хич не ми хареса това, че след 5 месец ти се полага ПКК по ЗК чак в 8-ия. Утре ще питам и д-р Сигридов за този хемоглобин.
*Принцеска*, леко раждане ти желая!!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #203 -: Септември 15, 2008, 15:01:48 pm »
Гери, мила, стискам палци да няма нищо тревожно!

Хемоглобинът по време на бременност обикновено е нисък.
Моят се движеше между 110-118.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #204 -: Септември 15, 2008, 15:57:16 pm »
Принцеска леко раждане и от мен!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #205 -: Септември 15, 2008, 16:11:08 pm »
Много ви благодаря, момичета, нямам търпение вече  :oops:.  От кога съм стегнала багажа, скоро ако не зараждам ще трябва да сменя нощниците с по-топли :D.

Mpia, превари ме ти, а уж бяхме с един и същ термин :).  И да си смениш лентичката.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #206 -: Септември 15, 2008, 16:20:46 pm »
Принцеска, леко раждане ти желая.

Мпия, това е някакъв нов рекорд. Роди за малко и пак си на линия :D. Трябваше три пъти да погледна, за да съм сигурна, че наистина ти си писала.

Гери, стискам палци тревогата да е фалшива.

Сауле-Нова, тоето си е съвсем нормален хемоглобин за бременни. Не бой се :D. Моите проблеми с анемията бяха отдавна и нямат нищо общо с бременност, а с атрофичен гастрит. Ходех разкрачена като патка и не можех да си сгъвам краката. Имаше и други екстри, но по-добре никой да не стига до това.
*

    Lotus

  • *
  • 10
  • Вярваме в чудеса!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #207 -: Септември 16, 2008, 16:10:12 pm »


Момичета, някой да има пресни впечатления от Майчин дом - София? Ще раждам там с планирано секцио при д-р Дяволов. Ако някой има инфо относно условията там, цени и въобще всякакви впечатления ще съм благодарна на съвети и мнения. Може и на лични. Благодаря предварително!

Елма,

двете с Мери сме под набюдението на д-р Дяволов в клиника "Майчин риск", Майчин дом и ще сме тук до секцио. Даже пиша от тук сега. д-р Дяволов определено е прекрасен човек и отличен специалист.
Човек може да се чувства сигурен. Д-р Владимиров каза, че щом съм при него да не се притеснявам изобщо.
Условията са ОК, след ремонт, изборът на екип за секцио е 550лв.
Ако имаш други въпроси - пиши, а ако дойдеш до Майчин дом се обади.
За кога е секциото?
Успех на всички момичета!


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #208 -: Септември 16, 2008, 23:20:16 pm »
dianka, джипито ми пускаше ПКК и урина всеки месец. Доволна съм много от него, защото изписа една кофа с мастило, за да ми пусне и допълнителни изследвания. Мнооого парички ми спести. Е как да не го обича човек  :D. Пък е и кадърен лекар.

Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #209 -: Септември 16, 2008, 23:52:32 pm »
Момичета, толкова се радвам, че не мога да се стърпя да не ви споделя... :dance2: :dance2: :smiley_abxb:
Тази вечер разбрах, че една приятелка, която беше бременна с тризнаци, е родила на 7 Септември. 30 седмица, но бебетата се справят много добре.
Много, много се радвам за тях! Да растат малките гъбки, да се приберат скоро при мама и татко вкъщи, за да бъде домът им пълен и щастлив!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #210 -: Септември 17, 2008, 00:23:56 am »
Хех, Бубе, и аз имам едни приятели с тризнаци, родени на тази дата :D Да не се окаже, че са общи познати :wink:
Гери, дано всичко се окаже фалшива тревога!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #211 -: Септември 17, 2008, 00:42:28 am »
Да са живи и здрави дечицата. Бързо да растат и да радват родителите си!

Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #212 -: Септември 17, 2008, 08:20:13 am »
Гане, напълно възможно е! :D
Не е моя работа да го съобщавам, но тоооолкова се радвам...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #213 -: Септември 17, 2008, 09:12:40 am »
Бубе, и моя не е :lol: Просто много им се кефя и се моля бебетата да са добре и да наддават :D По-хубаво от това - здраве му кажи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #214 -: Септември 17, 2008, 09:59:35 am »
Ех, че хубава новина!!! Дано по-бързо малчовците да се приберат при мама и татко!!!
Abloy, то и аз няколко пъти взимах направления от джипито, ама вече ми е неудобно, пък и последния път имаше адски много грипозни хора пред врата й, само като ги видях и бързо, бързо се отказах  :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #215 -: Септември 17, 2008, 10:00:35 am »
yahoo_17Гери, силно те прегръщам!
Дано е само фалшива тревога!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #216 -: Септември 17, 2008, 10:24:16 am »
Благодаря ви момичета! Гане, Мише, Надин    :bighug: .Дано наистина се окаже фалшива тревога или поне да не е нещо непоправимо... Иначе, искам да похваля доктор Цолова от "Фемиана", тя ме гледа, прегледа продължи поне 50 минути (знам че това не е гаранция, за добър преглед, но беше много внимателна). Видя, че Ели е със "заешка устна" и направи няколко опита да види дали и това бебе ще е така, дори го пусна на 3Д, но малчо се криеше упорито.

Бубе, страхотна новина, да са им живи и здрави, дано хлапетата растът бързо и да си ги приберат скоро вкъщи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #217 -: Септември 17, 2008, 11:15:06 am »
Гери,дано всичко с бебчо е наред!Ти си в 18-та седмица и можеш вече да отидеш и на фетална ехокаргиография - аз ходих при Спасов от Фемина и съм много доволна от него!
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #218 -: Септември 17, 2008, 14:53:49 pm »
Гери, мисля че е рано за такива заключения. Изчакай ФМ, и успех, миличка.

« Последна редакция: Септември 17, 2008, 14:56:02 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #219 -: Септември 17, 2008, 15:17:11 pm »
Що ли имам някакви спомени, че за заешка устна д-р Даскалов ни гледаше в по-късна седмица?
Ех, че хубава новина!!! Дано по-бързо малчовците да се приберат при мама и татко!!!
Abloy, то и аз няколко пъти взимах направления от джипито, ама вече ми е неудобно, пък и последния път имаше адски много грипозни хора пред врата й, само като ги видях и бързо, бързо се отказах  :(
Няма място за неудобство. Нали за това си плащаме редовно данъците?
Айде, като си помислиш, че го правиш за бебето и бързо ще ти мине неудобството  :lol:.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #220 -: Септември 17, 2008, 15:20:28 pm »
Gery, мисля, че Димитрова също ще те прати при друг лекар за фетална ехокардиография. Моят съвет е да си запишеш яас за ФЕ. Доколкото знам само Томова прави ФМ и ФЕ, но тя всъщност е детски кардиолог. Успех на прегледа!


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #221 -: Септември 17, 2008, 15:21:10 pm »
Що ли имам някакви спомени, че за заешка устна д-р Даскалов ни гледаше в по-късна седмица?

Ех, че хубава новина!!! Дано по-бързо малчовците да се приберат при мама и татко!!!
Abloy, то и аз няколко пъти взимах направления от джипито, ама вече ми е неудобно, пък и последния път имаше адски много грипозни хора пред врата й, само като ги видях и бързо, бързо се отказах  :(
Няма място за неудобство. Нали за това си плащаме редовно данъците?
Айде, като си помислиш, че го правиш за бебето и бързо ще ти мине неудобството  :lol:.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #222 -: Септември 17, 2008, 16:24:52 pm »
Някой да знае нещо за Тамара?  :D

Хей, пак съм тук. Няма да забравя да ви се похваля.
С Никола вече сме в къщи. И не мога да го опазя от брат му. Аз вече съм била майка, баща му е бил татко, само той сега ставал батко, така че бебето било негово. Докато чакал пред вратата да ни изпишат се информирал за всички видове упойки и сега чака да сваля лепенката за види къде са ми спорили шкембето, че от неговото раждане белегът не личеше баш. Освен това разпита подробно и за помпата за кърма... Но други бебета вече не му трябвали, чак когато това порасне и реши да става батко, чак тогава.
А Никола спинка и папка. Роди се 3,570 кг и 51 см на 12.09 - дебеланчо. И като е гладен крещи и си завира ръцете в устата. Прилича на брат си, ама честно казано си му личи, че е роден две седмици по-рано... но ще навакса, няма страшно.

А да - и за секциото. Аз не вярвах, но наистина кърмата при планово секцио слиза по-късно. С марио на третия ден вече можех да си го кърмя нормално, а тук на петия. Но това е трудна мисия, когато той е свикнал 5 дена с биберон... но ще се справяме някак си.
А за възстановяването... ами сега беше много по-бързо. Първият ден ми беше много гадно че съм вързана за леглото. На вторият станах и след като се напих с къде/каквото намерих остана само някакво досадно придърпване. А миналият път вторият и третият ден ми бяха кошмарни, чак на четвъртия бях така.
Явно не е определящо поредността на секциото, а нещо друго.

Ми май е това за сега.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #223 -: Септември 17, 2008, 16:31:38 pm »
Тамарчик, да сте живи и здрави цялата банда - мама, татко и батко, най-вече адаша Никола. Да се гледате, да сте щастливи и много радости ви желая! Много се радвам за вас!!!

Редно е да пуснеш една тема, пък! В Дългоочаквана!!!

 :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #224 -: Септември 17, 2008, 16:33:17 pm »
Добре дошъл на Никола! :D
На него здраве и да папка повечко, а на тебе бързо възстановяване! А на гордия батко - освен здраве и да помага повечко и качествено!  :lol:
 :welcome_1:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #225 -: Септември 17, 2008, 16:34:27 pm »
Тамара, welcome back :bighug:

Много бодро звучиш и полезен опит споделяш :D.

Аз понеже май не съм попаднала на темата за Никола, искам да ви пожелая да сте здрави, а Никола да порастне един прекрасен, отговорен и привързан към семейството си човек! Пиша това като сестра, имала късмета да е до брат, роден на 12 Септември :D

Ааа, и нашето бебе щеше да е Никола ако беше момче, но май ще сме с Яна, та ще пропусна това удоволствие.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #226 -: Септември 17, 2008, 17:10:25 pm »
 Тамара, честито! Да ти е жив и здрав момъкът! Бързо възстановяваве ти желая!Много щастие на цялото семейство!

 Ей, добре че ЦРУ-то работи, та ми подадоха данна да вляза тук, че както надзъртам рядко...щях да пропусна!
« Последна редакция: Септември 17, 2008, 17:24:47 pm от Жекова »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #227 -: Септември 17, 2008, 17:15:03 pm »
Тамара да ти е жив и здрав Никола и много да ви радва! :) Пусни си тема...

Знам, че д-р Димитрова, не се занимава с фетална ехокардиография, но ако и тя го види и предполагам, че ще ме вмъкнат при Спасов. А всъщност до колкото знам и да има нещо и да няма, нищо неможе да се направи на този етап, а идеята е да се знае и като се роди с някакъв дефект да се реагира адекватно, или бъркам?
Иначе сърцето си беше добре оформено имаше си всичко, просто в ляво се виждаше някаква бяла точка...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #228 -: Септември 17, 2008, 17:17:51 pm »
Tamiiiiiiiii, 4udesna novina!!!
Da vi e jivo i zdravo mom4enceto!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #229 -: Септември 17, 2008, 17:18:09 pm »
Честита радост Тами!

Да ви е жив и здрав юнака и само радостни мигове край него да имате.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #230 -: Септември 17, 2008, 17:42:13 pm »
мерси момичета

оспамих ви темата
пускам друга в дългоочакваната
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #231 -: Септември 17, 2008, 17:46:43 pm »
  Честито, Тами!  :D Да ви е жив и здрав малкия Никола! :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #232 -: Септември 17, 2008, 17:58:43 pm »
Тамара честито!
Да ви е жив и здрав Никола и много да ви радва!



И ние сме на 12.09 :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #233 -: Септември 17, 2008, 18:37:02 pm »
И на вас честито (и тук) :)

Явно 12.09 си е хубава дата. В Токуда бяхме планирани две за 12.09, а имаше 6 раждания и едно на 11.09 през нощта. Дано да им е на късмет.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #234 -: Септември 17, 2008, 20:11:19 pm »
Тамара, честито и от мен още веднъж! /и тук :D/
Гери, стискам палци тревогата да е фалшива и на следващия преглед всичко да е наред! :crossfingers:

Лотусче, много ти благодаря за инфо-то. Аз днес се чух по телефона с д-р Дяволов и следващата сряда ще е първият ми преглед при него. За датата на секциото не знам още :D, доста далече е...живот и здраве само да е...около 8-10 ноември може би :D Поздрави на Mary и ви стискам много палци всичко да се развива нормално! Ако се наложи по-рано да дойда в Майчин дом ще се обадя непременно!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #235 -: Септември 17, 2008, 20:42:34 pm »
А всъщност до колкото знам и да има нещо и да няма, нищо неможе да се направи на този етап, а идеята е да се знае и като се роди с някакъв дефект да се реагира адекватно, или бъркам?
Иначе сърцето си беше добре оформено имаше си всичко, просто в ляво се виждаше някаква бяла точка...

Гери, днес една позната ми беше на гости и стана въпрос за нейното раждане. Тя има момиченце вече на 4 години. Наложило се е да роди няколко дни по-рано, но наистина дефекта на сърцето на нейното детенце, който са открили по време на бременността е бил отстранен след раждането. Дано при вас всякакви сложни сценарии да се разминат и да получиш една успокоителна новина при следващия преглед.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #236 -: Септември 18, 2008, 11:12:16 am »
Здравейте!!! Честито момче на Тамара!!!
Аз да докладвам. Вчера бяхме на преглед с бебо. За мое най-голямо учудване док го измери 1,800 кг  8O, при все че коремът ми е доста малък. Но по-важното е, че се е обърнал надолу, че нещата с него са добре и че за сега няма противопоказания за вагинално раждане. Предписа ми Малтофер Фол заради хемоглобина (беше 114 преди 20-тина дни) и ми увеличи дозата на магнерота, че напоследък доста ми се втвърдяваше корема. Все още не съм решила къде ще раждам, но като цяло колебанията са ми между МД и Шейново. Най-вероятно, където и да отида няма да си избирам екип, защото цените са доста високи.
Ами това е засега, май доста се поувлякох с писането  :oops:
Лек ден на всички  :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #237 -: Септември 18, 2008, 11:29:47 am »
Честит син на Тамара, да ви радва много. И той да стане батко  :wink:

Утре ще докладвам какво става с бебка, не съм ходила на преглед от 11.08 , но и не съм много притеснена чувствам се прекрасно вече имам доста голям корем  :oops:
Да ви кажа очаквам да се роди голямо бебе имайки впредвид колко сме големи с таткото и на ръст и на килограми. Аз определено се спрях да раждам в Шейново, но при кого незнам колебая се. Има още време.

Лек и спорен ден на всички.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #238 -: Септември 18, 2008, 12:14:32 pm »
Гери, препоръчвам с две ръце доц. Велковски от 3-а градска! Той прави ехокардиография, и е много добър специалист.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #239 -: Септември 18, 2008, 15:58:48 pm »
Принцеска, леко раждане.
Като гледам лентичката, все още предстои
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #240 -: Септември 18, 2008, 16:08:07 pm »
Гери, и аз те съветвам за д-р Велковски от трета градска .дано притесненията да са напразно.успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #241 -: Септември 18, 2008, 23:15:12 pm »
Гери, препоръчвам с две ръце доц. Велковски от 3-а градска! Той прави ехокардиография, и е много добър специалист.

Ами и там ще идем, но първо ще изчакам следващата фетална на 9 октомври...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #242 -: Септември 18, 2008, 23:16:42 pm »
Гери, успех и дано тревогите ви са безпочвени
Ние утре сме на втора ФМ- ще гледаме и ние органите, надявам се на приятни новини. Ще докладвам в събота.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #243 -: Септември 19, 2008, 08:49:56 am »
Гери, Мини,

И на двете ви успех на предстоящите фетални.  Гери, да знаеш, че вече за няколко човека съм чувала, на които първоначално "нещо" виждат, а след това се оказва, че всичко е наред.  Остава си само стресът за майката.  Стискам палци това да е случаят и с теб!

Тами, още съм тук.  Няма признаци никакви за излизане на девойката, може и да устискам следващата тема на бременните да пусна дори  :D.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #244 -: Септември 19, 2008, 09:41:33 am »
Гери, ако ще ходиш при Велковски, мила, запиши си час...
Успех и на мини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #245 -: Септември 19, 2008, 10:00:21 am »
Здравейте момичета :) Аз от скоро съм бременна и съм много щастлива.. Иска ми се да има с кого да споделям притесненията и радостите си.. Научих за вашия форум от моя позната,която е много редовен потребител,но е още в темите за опити за забременяване... :( Знам че сте много мили и винаги има какво да се научи от вас :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #246 -: Септември 19, 2008, 10:05:37 am »
Ехааа,Лиле,добре дошла мила :) Айде сега провлачи здраво краката за мен и още около 20 момичета ,че корени пуснахме в опити за забременяване :) ;)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #247 -: Септември 19, 2008, 11:46:05 am »
Тами, още съм тук.  Няма признаци никакви за излизане на девойката, може и да устискам следващата тема на бременните да пусна дори  :D.

Няма за къде да бърза госпожицата. Повярвай, услуга ти прави. Никола ми е съвсем същият, какъвто беше и Марио. И по размери и на физиономията и реакциите и звуците. Все едно някой ми дава възможност да отгледам детето отново, но без грешките, които съм допускаала с първото. Даже и дрешките им са същите.
Само дето Никола го извадиха две седмици преди Марио и разликата се чувства. Марио си имаше повее тлъстинки, а Никола като го хвана имам чувството, че ще му смачкам ребрата. Направо ми е като кристален. Марио си държеше много стабилно главата, Никола също я вдига, ама много му тежи и не може още да я държи. При къпането много по-бързо изстива... и т.н.
А и сега като го гледам Никола как си отваря само очите, за да ме повика да му дам да яде и си яде насън, че не му стигат силите. Та все си мисля, защо не го оставих още поне една седмица... ама пусти страх.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #248 -: Септември 19, 2008, 11:57:17 am »
Здравейте момичета! Ето и ни и нас! Вчера бяхме на първи скрининг при д-р Даскалов като всички резултати са много добри и няма повод за притеснение! Бебетата са добре и двете са еднакви по седмици и развитие, но са малко шавливи :)). Аз също се чувствам добре вече, направо отново съм човек! Но все пак се пазя, макар да стоя трудно на едно място. :lol:. Надявам се да нямаме повече проблеми и през останалото време да видя и добрата страна на бременността, което искрено пожелавам и на всички вас!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #249 -: Септември 19, 2008, 12:35:28 pm »
Мини, стискаме дружно палци за добри новини след ФМ!
На всички момичета - леко бременеене , безпроблемно раждане и много сладки бебета!  :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #250 -: Септември 19, 2008, 13:34:42 pm »
... А всъщност до колкото знам и да има нещо и да няма, нищо неможе да се направи на този етап, а идеята е да се знае и като се роди с някакъв дефект да се реагира адекватно, или бъркам?
Иначе сърцето си беше добре оформено имаше си всичко, просто в ляво се виждаше някаква бяла точка...

Всъщност най-лошият сценарий е дефекта да е много сериозен и да ти препоръчат прекъсване на бременността както се случи с fauna. В този вариант е хубаво това да стане колкото се може по-рано. Но ако не е чак толкова сериозно единственото, което в България може да се направи, да кардиолог да очаква бебето при раждането. А по Дискавъри май гледах и някакви опити за операция на плода ама това е още много далеч от нас. Стискам палци всичко да е наред и да си останеш само с притесненията!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #251 -: Септември 19, 2008, 15:25:38 pm »
Гери, като gabi32 ти писа в "Седмичната", можеш да направиш  фетална морфология при доц. Томова!
Аз правих при нея много е добра, и е детски кардиолог с голям опит!
Ако искаш мога да ти дам координатите на лични!
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 15:30:38 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #252 -: Септември 19, 2008, 15:35:45 pm »
Асееее...ама ти още ли се подвизаваш в тази темичка...!!!  :lol: Айде стагяйте се бе момичета, че скоро месецът свършва, ще си изтървеш зодията ;) Или ще се борите за везничка  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #253 -: Септември 19, 2008, 16:41:48 pm »

:flower:Принцес, днес за малко за питам в Токуда, дали няма при тях Мама и Бебе-  :sunshine: :sunshine: ви Принцески!

 :bighug:С вас съм!



 :ask:Момичета, имате ли новини от Mary? yahoo_17Все ги мисля!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #254 -: Септември 19, 2008, 18:29:33 pm »
Благодаря за подкрепата момичета! Мише, имам координатите на доц. Томова, но за момента искам да изчакам 9 октомври, така или иначе от 24 до 1 включително няма да съм в страната. А за прекъсване на бременността ми се струва твърде късно.

Миини, успех на ФМ, стискам палци всичко да е наред!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #255 -: Септември 19, 2008, 19:55:58 pm »
Хайде да цопна и тук. Нали приемате нови попълнения?  :lol:
В 11 г.с. съм, с близнаци след второ ИКСИ при д-р Стаменов. Засега няма да съм много активна, но се надявам скоро да се почувствам по-добре и да мога да се заседявам повече пред компютъра.
  09.11.2007
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #256 -: Септември 19, 2008, 20:09:36 pm »
Жабче, добре дошла! Радвам се да видя тук!

Мише, доколкото знам Mary е под наблюдение в МД.
Надявам се там да се грижат добре за нея.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #257 -: Септември 19, 2008, 20:27:13 pm »
Жабче, много хубаво, че вече си добре. Добре дошла и попътен вятър към финала. Да си имаш две прекрасни попови лъжички!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #258 -: Септември 19, 2008, 20:43:06 pm »
Иххаа, Жабочко, как се радвам да те видя тук :goodluck: :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #259 -: Септември 19, 2008, 22:00:54 pm »
Жабчо, дано проблемите вече са зад гърба ти,
а пред теб да е лека и безпроблемна бременност !
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #260 -: Септември 19, 2008, 23:31:27 pm »
Здравейте, да докладвам че за сега всичко около нас е наред, бебето се развива според термина си идеално по всички параметри, почвам лечение на микоплазмата за 10 дена с Клацид, според д-р Даскалов контракциите ми могат да се дължат именно на микоплазмата. Ще пия и Малтофер и фолиева за ниския хемоглобин и ми препоръча Центрум като мултивитамини. Забравих да питам кога е следващата ФМ обаче  :oops: нещо ми се върти като 28 седмица, ама не съм мнго сигурна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #261 -: Септември 20, 2008, 04:30:12 am »
Жабче,май имаш нужда от нова лентичка!...хайде-скок!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #262 -: Септември 20, 2008, 08:50:24 am »
Жабче, и аз мисля, че вече ти трябва една по-лъчезарна лентичка!

Мише, Ани, аз съм все още тук: след прегледа вчера се установи, че още била "горе" девойката и чакаме.  Ако до другата седмица не "слезе" сама, може да се намеси добрата стара българска система за принудително "сваляне".  Дано да не  :crossfingers:!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #263 -: Септември 20, 2008, 09:30:20 am »
Престраших се, имам си вече лентичка.
  09.11.2007
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #264 -: Септември 20, 2008, 09:39:48 am »
Престраших се, имам си вече лентичка.
Много ти отива и дано е на късмет! Да изкараш бременността без повече проблеми!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #265 -: Септември 20, 2008, 09:47:40 am »
Жабче,чудесна лентичка-нека през Април,я замениш с още по-чудесна на две слънчица!



<br />
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #266 -: Септември 20, 2008, 10:05:11 am »
Здравейте, да докладвам че за сега всичко около нас е наред, бебето се развива според термина си идеално по всички параметри, почвам лечение на микоплазмата за 10 дена с Клацид, според д-р Даскалов контракциите ми могат да се дължат именно на микоплазмата. Ще пия и Малтофер и фолиева за ниския хемоглобин и ми препоръча Центрум като мултивитамини. Забравих да питам кога е следващата ФМ обаче  :oops: нещо ми се върти като 28 седмица, ама не съм мнго сигурна.

Хубави новини и от теб! :rainbow:
Да, в 28 е другата, а за магнезий нищо не ти каза?

Жабче, кукле! Радвам се че сте добре! Бог да ви пази!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #267 -: Септември 20, 2008, 10:20:50 am »
*Принцеска* ,
явно няма да я бъде тая с двете деви в къщата  :lol:

Жабче ,
честита лентичка. Да ти е на късмет през цялата бременност!  :)
« Последна редакция: Септември 20, 2008, 10:38:44 am от ani4ka »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #268 -: Септември 20, 2008, 10:36:13 am »
Мило Жабче да ти е на късмет лентичката!  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #269 -: Септември 20, 2008, 10:42:28 am »
Ели, ми каза първо Клацида да изпия да видим какво ще е, контрола на 28 седмица ще направим, пък ще му мислим. Реших ноември да си пускам всичката отпуска и вече да съм вкъщи, то с моята работа докато не се спра ще си имам конракции.
Жабче, особенно се радвам да те видя тук, мила. Успешна до края и за двата героя в теб.
Принцеска- хич не я зори момата, щом е още горе не се навивай да влизаш /ако ще раждаш нормално/. Успешно- явно тя ще си избере кога й е времето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #270 -: Септември 20, 2008, 10:53:51 am »
Жабче, много се радвам да те видя тук!!! Дано всички проблеми да са вече зад гърба ти и да изкараш лека и безоблачна бременност!!!
*Принцеска*, дано момата си слезе сама,аз като четох за тия "сваляния" и ми настръхна косата!!!  :crossfingers: :crossfingers:
Мини, дано я пребориш тая гадна микоплазма. Аз също имам контракции, започнах Магнерота 3х2, да видим как ще подейства. Ама то май по това време вече е нормално да имаш по-често контракции или се лъжа? На док не му хареса това, но поне не са болезнени. Иначе, ако не е тайна, разбрахте ли пола на бебо?
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #271 -: Септември 20, 2008, 14:34:28 pm »
Жабче, добре дошла! Дано всичко върви като по вода оттук нататък! И ти, и малките жабчета да сте добре и да се радвате на прекрасни оставащи месеци!
*Принцеска*, успешно раждане! Всичко да мине по най-добрия начин!

Момичета, аз с трепет чакам прегледа ми д-р Дяволов /в сряда следобяд е/. Нещо корема ми го няма никакъв като за осми месец. Не знам дали се дължи на предната плацента, на малко околоплодни води ли...Уж на последния преглед отговаряхме по размери до ден, дано всичко е наред.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #272 -: Септември 20, 2008, 14:36:10 pm »
не бе, не е тайна- мома ще е, отново  :wink:
ако питаш таткото, то друг вариант изобщо не е има, за кво толкова съм се натискала да зная пола, като е ясно, че ще е момиче
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #273 -: Септември 20, 2008, 14:46:24 pm »
не бе, не е тайна- мома ще е, отново  :wink:
ако питаш таткото, то друг вариант изобщо не е има, за кво толкова съм се натискала да зная пола, като е ясно, че ще е момиче
Ихаа, страхотно!!! Направо ще сте Женско царство  :wink:

Нещо корема ми го няма никакъв като за осми месец. Не знам дали се дължи на предната плацента, на малко околоплодни води ли...Уж на последния преглед отговаряхме по размери до ден, дано всичко е наред.

Елма, моят корем също е доста малък. Но на последния преглед док ми каза, че не е толкова важно колко ти е голям корема, а дали бебето отговаря на възрастта си. Спред него всичко е наред, води, плацента и т.н. и нямало за какво да се притеснявам - всичко било въпрос на физиология. Така че, надявам се след прегледа д-ра да те успокои със същите думи. При мен подейства, дано и при теб!!! Успех и да пишеш  :D!!!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #274 -: Септември 20, 2008, 14:56:03 pm »
dianka, разбира се, че ще пиша :D :D :D
Мен околните ме стресират. Всеки пита къде съм събрала това бебе и че съм много малка. Гледам да не обръщам внимание и да не се вслушвам много-много :D
Но все пак друго си е като ти каже доктор, че всичко е наред и няма място за притеснения :D

mini, честити хубави, розови новини! :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #275 -: Септември 20, 2008, 15:41:26 pm »
mini, поздравления за хубавите новини, С трепет ще очакваме госпожицата, жалко че няма да ни е адашче, но пък ще е другарче на Стефания в игрите и лудориите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #276 -: Септември 20, 2008, 15:44:51 pm »
абе казваха ми те, че всяка майка Георги не ражда, пък аз не исках да повярвам
нооо- опитите ще продължат, сигурна съм, не веднага, но след време ще пробваме да си имаме нашия Георги  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #277 -: Септември 20, 2008, 19:56:19 pm »
абе душата, к'во общо има майката с цялата тази работа :lol:
трябва да сменят поговорката - не всеки татко Георги прави :P :lol:
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #278 -: Септември 20, 2008, 20:34:28 pm »
Елма, аз ходих на среща с други бременни в 8 месец. Почувствах се като...а бе незнам какво, но се стреснах-едната мадама откровено си и личеше, че е напреднала с материала. Аз покрай нея изглеждах като гладно сомалийче - само тумбак :D. Ама иначе сме в нормите. Май наистина си е до физиология. Щом бебето е добре и на теб не ти тежи нищо, какво по-хубаво-хем вълкът сит, хем агнето цяло :D

Мини, много си сладка на снимката. Ако таткото е награден с цял отбор такива сладурани...как да не е доволен :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #279 -: Септември 20, 2008, 21:17:22 pm »
Бубе, среща с бременелки 8-ми месец казваш :D :D :D
Ами аз като се видях с моя близка приятелка, която в момента е в средата на 6-ти месец......ми тя......коремът й е около 3 пъти без да преувеличавам колкото моя, а аз в 8-ми. А сега пък като захладня...и като сложа яке...хептен никакъв го няма.
А пък иначе килцата си ги качвам де :oops: Вече съм +15 :oops:
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #280 -: Септември 21, 2008, 04:00:48 am »
Те околните,все да кажат нещо.С първия ми син още в 7-ми месец ме питаха тия дни ли ми е термина и че ми е много голям корема.Ау,да не са 2?...как ще я износиш тая бременност до края...качих 20 кг.бебето-4.100кг.
Сега с това бебе-като сложа яке-не си личи изобщо.И пак коментари- оу,ти хич нямаш корем,късметлийка...не личиш да си в 6тия месец...та все не съм като другите :).
Сега внимавам какво и кога ям-и съм качила 4кг.

Иначе бебока си е в норма и това е най-важното!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #281 -: Септември 21, 2008, 09:18:57 am »
Според мен си е до структура и разположение на бебето. Хич да не ви пука - щом бебоците са в нормата, няма значение колко е голямо коремчето.  :D

Аз искам да питам нещо тези от вас, които са на фраксипарин... Напоследък на мястото на убождането ми се образуват едни големи червени, леко твърди петна, като ухапано от насекомо е. Боли, сърби, чак се будя нощем. Като добавим и зарастващия шев от операцията, който също ме насърбява, се чувствам като шаркава. Дали не мога да мажа с нещо за облекчение и въобще нормално ли е да ми се появяват такива чудесии?! Отделно, че целият ми корем се бели, но това може да е следствие от препаратите при операцията, знам ли. Въобще красива гледка - шев и около него червени петна, дупки и подкожни топчета.  :lol: След операцията хирургът питал мъжът ми какво ми е на корема - и тогава беше целият на петна и дупки от фраксипарина.
  09.11.2007
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #282 -: Септември 21, 2008, 11:00:16 am »
Можеш да биеш фраксито по цялото подкожие на корема по хоризонталата на пъпа, включително и отстрани почти до към талията, в ръцете горе, откъм външната страна (м/у другото там най-малко боли) и отпред на бедрата по сланинестите части. Като разтовариш 1 семдица коремчето, ще ти минат топките, но после ще появят пак (както и на изброените от мен места). :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #283 -: Септември 21, 2008, 11:06:00 am »
Предполагам на ръката се хваща тази висящата част, да не уцеля мускул. Че то на мен сланинки не ми останаха никъде, рагу и зъби съм вече от това повръщане.  :oops: И на корема сланинки не останаха, може би и затова вече ме боли повечко като се боцкам. Дано скоро ми го спрат фраксито, аз показания за него нямам, Докът реши да се презастрахова.  :lol:
  09.11.2007
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #284 -: Септември 21, 2008, 13:20:42 pm »
Жабче, много се радвам , че си сред нас.
Мини страхотни новини от ФМ , още една девойка, супер.
Аз продължавам да лежа, поне вече нямам кървене и зацапване, дано повече да няма.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #285 -: Септември 21, 2008, 13:48:37 pm »
elora_cat, стискам палци нещата оттук нататък да се развиват нормално и да нямаш повече притеснения.

Жабче, на мен в началото на бременността ми се обели абсолютно целия корем. Белеше се на гадни люспи, оставаше отдолу червен, на ивици, разранен. Помислих, че е от разтягането на кожата и образуването на стрии (по принцип кожата ми е много капризна, суха и чувствителна). Това се получи май от едно бебешко олио на Джонсън. Спрях го. Започнах да се мажа със свинска мас смесена с розова вода. Коремът ми се оправи, кожата стана мека, гладна, еластична. Откакто захладня пак започнах да се мажа с мас и се чувствам много добре. Ако искаш опитай и ти на малък участък от проблемните места да видиш как ще ти повлияе. Но не знам дали след операция е препоръчително, тъй като свинската мас загрява. Да не стане някой проблем.

daniski
, много си права, мила :D Хората все намират какво да кажат и все да е, че нещо не е наред и не точно както трябва да е :D :D :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #286 -: Септември 21, 2008, 14:12:24 pm »
 :lol:
Вероятно ще го спрете тогава, но сега за сега се боди.
Да, малко над лакътя с цяла длан защипваш и бодеш и под наклон. (аз под 45*)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #287 -: Септември 21, 2008, 15:11:39 pm »
жабче и аз бях така с фраксипарина  - ако е много нетърпимо - компреси с риванол и смянаш мястото - и аз редувах ръцете и корема. успех :)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #288 -: Септември 21, 2008, 21:59:01 pm »
Жабче, при операция мажат корема с йод-бензол (мисля така се казваше)за дезинфекция. Това гори кожата и тя се бели. Нищо сериозно, но си се мажи да не те сърби.