0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #420 -: Август 18, 2011, 18:01:15 pm »
Според мен иска да каже, че личните лекари не дават отговори на въпросите ни... Затова и се обръщаме към Вас.

И аз съм от Козлодуй.



Точно това исках да кажа, не се изразих ясно простете  :) Забелязах че много майчета от Козлодуй се обръщат към Вас за съвет и го споделих.

Малката е на кърма, давам и 130 АМ само веднъж преди лягане, защото спи по-спокойно и се буди само веднъж през ноща към 3, ако и дам кърма се храним 2 -3 пъти на нощ.
 
Аз още днес ще проверя за Хумана АР.
« Последна редакция: Август 18, 2011, 18:04:06 pm от Luckymother »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #421 -: Август 19, 2011, 01:33:26 am »
За тези 130мл  може да дадете Хумана АР... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #422 -: Август 19, 2011, 08:41:22 am »
-
« Последна редакция: Август 19, 2011, 10:14:16 am от pgzenga »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #423 -: Август 19, 2011, 09:54:09 am »
Не- изследванията са добри. За какво пак да пускате?
Ако е заради течението- може би има друга причина... .

Какви може да са причините? Какво бихте ме посъветвали да направим, ако течението отново се появи?

Благодаря Ви предварително за вниманието и търпението!



P.S. Сетих се да спомена и нещо друго, за което водихме малката на дерматолог миналата събота. От 3-4 сед. на дланите на Мира забелязвам едни червени точици /изглеждат така все едно се е облегнала на грапава повърхност/. Не са пъпчици, не я сърбят или болят. Такива са излизали и миналата година, но тогава не обърнах много внимание и явно после по някое време са изчезнали.

Дерматоложката каза, че е нещо контактно, не било алергия, нещата били комплексни. Можело да се появи при игра в пясък, с някои играчки, топки... Каза ни, че можело и по ходилата да се появят. Изписа ни да мажем една седмица сутрин с Лоренден Н, вечер с Клобедерм след като сме накиснали ръчичките във вода с разтворена сода за хляб. Изписа също да пие и едни капки /не помня името им/, но на листовката пишеше, че могат да предизвикат диария и аз отложих лечението за момента. Нали в неделята имаше леки стомашни неразположения.
Какво ще кажете за това?

Когато преди 3 сед. беше с повръщане и разтройство и други 5 деца в групата, в градината бяха с такива оплаквания.

Една седмица пък преди това имаше и конюктювит в градината и тя имаше 2-3 дни гурели, лекувахме с Тобрадекс и се оправи. Тогава бяхме посещавали басейн, тогава се появи и вагиналното течение...

Тук последния месец направо се побърках.
Дали пък нещата не са свързани или простo така се струпаха едно след друго?!
Вие какво мислите?


Поздрави,
Павлина


« Последна редакция: Август 19, 2011, 10:44:59 am от pgzenga »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #424 -: Август 19, 2011, 20:47:33 pm »
За тези 130мл  може да дадете Хумана АР... .

Благодаря, докторе,

В аптеката която е наблизо нямат тази хумана, но аз ще проверя къде може да се поръча.


Пожелавам ви хубава вечер!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #425 -: Септември 04, 2011, 23:01:49 pm »
Докторе, мога ли да ви занимая с един случай на едно детенце на лични? Не става въпрос за моето дете, а чуждо. Искам да помогна, но мисля, че нямам право да огласявам чужд здравословен проблем из форумите.

П.П. Иначе не съм писала отдавна, защото засега няма проблем при нас. Вярно минахме един гаден ентеро вирус, но съм си научила урока отдавна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #426 -: Септември 04, 2011, 23:17:11 pm »
Моля... пишете на лични.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #427 -: Септември 05, 2011, 17:04:09 pm »
Д-р Бърди,
преди седмица поставиха диагноза на дъщеря ми 1г. 10м. остър ларингит. Изписаха ни Ериус и сироп за кашлица. На следващия ден вдигна Т 39 и включиха Цефзил, който пи 6 дни. Не се чуваха хрипове според лекарите. Приключихме го онзи ден, но детето започна да кашля още повече.
Днес отново на преглед: хрипове в ляво,
Рентгенография на гръден кош: "Рентгенови данни за инфилтрат в лявата гръдна половина вързан с лявата хилусна сянка."
Изписаха Панцеф по 5 ml /100 mg/5ml/ веднъж дневно.
Прочетох Ваше мнение, че не е удачнно да се дава една доза за 24 часа.
Моля за мнение как да го давам - детето тежи 13.500 кг.
Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #428 -: Септември 05, 2011, 19:04:44 pm »
Без преглед?
не мога да кажа нещо по-конкретно.
Съжалявам... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #429 -: Септември 06, 2011, 18:40:20 pm »
Д-р Бърди,
налага ми се да замина за 3-4 седмици в чужбина към края на годината, където мъжът ми ще започне работа от другата седмица и имам притеснение ще има ли детето (13 месеца) някаква емоционална травма от това, че нито мама , нито тати ще са в къщи. Питам, защото като я оставим за 2-3 дни постоянно си говори "мама"/"тати" и т.н.(което предполагам е нормално в тази възраст).
Ще има кой да я гледа и за самото гледане аз съм спокойна. Но се притеснявам от изцяло липсата ни у дома за около 1 месец.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #430 -: Септември 07, 2011, 03:45:00 am »
Здравейте!
Не знам дали проблемът ми е за тук, нито какво точно очаквам да получа, като го споделям. Ще бъда благодарна за всякакви мнения, споделен опит и информация.
Имам син на 7 години и половина. Живеем в САЩ. Преди 2 седмици започна новата учебна година с нов учител. Получихме писмо, че детето ни не се справя никак добре в училище, не се подчинява, не работи в клас... Само преди 2 месеца той беше един от най - добрите ученици в класа си. Казаха ни, че другата седмица ще "свикат комисия" /каквото и да означава това/, защото имал всички симптоми на хиперактивност с дефицит на концентрация, намекнаха ни, че ще му се наложи да пие лекарства.
За няколко дни разпитахме всички познати с деца - 100% от тях са "диагностицирани" с подобно състояние, само 1 не беше на медикаменти. Мъжът ми е ветеринарен лекар и ми обясни за действието на "вълшебното хапче", което обуздава непослушното дете. Ужасена съм! Съвсем не мисля, че синът ми прави каквото и да било необичайно нещо... Изобщо не проявява агресия. А като се прибере вкъщи решава с лекота задачите, с които не се е справил в училище. Не е особено тих, но и аз не бих била, ако училището ми започваше в 9,30 и свършваше в 16,00.
Простете за дългия пост.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #431 -: Септември 07, 2011, 05:10:12 am »
Здравейте!
Не знам дали проблемът ми е за тук, нито какво точно очаквам да получа, като го споделям. Ще бъда благодарна за всякакви мнения, споделен опит и информация.
Имам син на 7 години и половина. Живеем в САЩ. Преди 2 седмици започна новата учебна година с нов учител. Получихме писмо, че детето ни не се справя никак добре в училище, не се подчинява, не работи в клас... Само преди 2 месеца той беше един от най - добрите ученици в класа си. Казаха ни, че другата седмица ще "свикат комисия" /каквото и да означава това/, защото имал всички симптоми на хиперактивност с дефицит на концентрация, намекнаха ни, че ще му се наложи да пие лекарства.
За няколко дни разпитахме всички познати с деца - 100% от тях са "диагностицирани" с подобно състояние, само 1 не беше на медикаменти. Мъжът ми е ветеринарен лекар и ми обясни за действието на "вълшебното хапче", което обуздава непослушното дете. Ужасена съм! Съвсем не мисля, че синът ми прави каквото и да било необичайно нещо... Изобщо не проявява агресия. А като се прибере вкъщи решава с лекота задачите, с които не се е справил в училище. Не е особено тих, но и аз не бих била, ако училището ми започваше в 9,30 и свършваше в 16,00.
Простете за дългия пост.
Офф,ядосвам се като го чета това. Не позволявай да го слагат на лекарства.  Те тези лекарства не са за агресия, а за да ги накарат да седят мирно, понеже видиш ли те смятат, че едно дете трябва да седи мирно и да ги слуша незнам коло си часа. Побеснявам само като чуя подобно нещо.
Единственият съвет, който мога да ти дам е ако имаш възможност да смениш училището, че нарочат ли го веднъж и после е доста трудно. Това в частно училище ли е? Имам позната, която имаше същият проблем във втори клас. Синът и беше в частно училище и тя го изкара от там, за да не я натискат да го слага на лекарства. Прати го в държавно училище и нещата бяха до там. Детето си беше съвсме нормално - не слушал, лазел бил в час по земята и си бил размазал сопола по ризата. Ми те какво искат от тези деца не ми е ясно.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #432 -: Септември 07, 2011, 06:00:55 am »
Няма да позволим да го сложат на лекарства, но именно от нарочването се притеснявам. Досега сме имали по - млади учителки, при които всичките тестове са ни отлични. Ще изчакаме тестването и ще го местим в другия клас... В държавно училище сме. Бяхме чували подобни неща за частното до нас.
Истината е, че изобщо не бяхме подготвени за подобно нещо. Мислехме си, че щом успехът му е отличен, не ни грози такава опасност.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #433 -: Септември 07, 2011, 09:59:43 am »
Тръпки ме побиват като чета. Сякаш става дума за научна фантаскита или филм на ужасите. Извинявам се за откровеността. Незнам какъв съвет да дам, защото не познавам живота и системата в САЩ. Простете, но това не зчучи нормално!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #434 -: Септември 07, 2011, 17:35:07 pm »
Тръпки ме побиват като чета. Сякаш става дума за научна фантаскита или филм на ужасите. Извинявам се за откровеността. Незнам какъв съвет да дам, защото не познавам живота и системата в САЩ. Простете, но това не зчучи нормално!
И на нас не ни звучи нормално...
Докато се ровех из нета попаднах на бг мами, които сами се интересуват от лекарствата, които да направят децата по - покорни...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #435 -: Септември 08, 2011, 09:47:20 am »
Не познавам такива "бг мами" и не ща и да ги знам! И моето дете е по-буйничко, но какво от това. Аз съм против вземането на лекарства от възрастни, без сериозна медицинска причина - приспивателни, успокоителни, атнидресанти и тям подобни, а какво остава - за деца, за да подтиснат естествената за тях енергия и жизненост. Пожелавам Ви разумно и успешно справяне с проблема. Не е ли по-добре да се консултирате с детски психолог, може би ще ви препоръча някави подходящи занимания за детето, някакви съвети за по-специално отношение от ваша страна, които биха му помгнали да се "поукроти".
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #436 -: Септември 08, 2011, 10:24:26 am »
elle22 аз също се надявам за благоприятно развитие. Това с лекарствата е доста налудничево.
Не е лошо наистина да се консултирате с психолог. Дали държанието му няма връзка с появата на новия член в семейството ви? Сестра ми в момента е в същата ситуация. Има бебче на 40дни, а каката е на 8години. От известно време не спира с белите. Чуди се само как да превличе вниманието към себе си. Дали нещо подобно не се случва и при вас?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #437 -: Септември 08, 2011, 20:18:44 pm »
Стигне ли се до психолог, почва агитацията за хапчето. Белите на сина ми се изчерпват с това, че докато учителката преподава, той си кълче краката на стола. Или си подрежда кутията с пастелите. Или пък оставя задачите си недовършени, тъй като не разбира някоя дума от условието. Отдавам го на това, че е непосредствено след лятната ваканция и му трябва време да влезе в ритъм.
Илейни, мечтата му беше да си има сестричка. Когато тя се роди, той каза :"Най - после и аз ще съм като другите деца!". Обожава да й чете книжки, колкото и да не е в настроение - тя го кара да се усмихне.
Аз не виждам никаква промяна в него. Само дето преди 2 седмици умираше от нетърпение да отиде на училище, а сега сънува кошмари и ходи с нежелание.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #438 -: Септември 09, 2011, 09:50:12 am »
Единственото, което бихте могли да направите е да се постараете в къщи да е спокоен и да покажете, че сте "на негова страна", без открито да обвинявате учителката, разбира се. С порастването лека-полека той ще престане да прави тези неща, които я дразнят. Опитайте се да й го обясните или по-скоро - помолете я да прояви търпение. Ако продължава да настоява за лекарства - аз бих помислила за смяна на училището или поне - за преместване при друг учител в същото, ако това е възможно там.Ако според теб нещата, които прави са дреболии, детето трпябва да разбере, че ти мислиш по-различно от учителката,  но го помоли да се опита да се съобрзява с нея. Знам, че е много деликатно, защото по-лесно и нормално е родители и учители да изискват от децата едно и също, но за жалост не винаги е така.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #439 -: Септември 10, 2011, 01:15:47 am »
Ох, минахме си междинните тестове отлично. Това опроверга версията на учителката за ADHD /беше казала, че той няма как да ги покрие  :wink:/. Всеки ден разговаряме с детето какво да не прави, мисля, че ще се справи. Но ние все пак ще го преместим. Благодаря за подкрепата!