0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дали съм бременна? - 9 част
« -: Февруари 14, 2015, 18:32:33 pm »
Заповядайте в новата тема!  :)

Линк към предишната:  Дали съм бременна? - 8 част

Успех на всички :)  и много положителни тестове  :)

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2015, 19:54:45 pm »
Успех душички
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2015, 00:07:45 am »
Успех!  yahoo_17
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2015, 01:07:03 am »
Добър вечер, дами! Аз сега се регистрирах и близо от час-два чета вашите коментари. Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете мъничко и на мен със съвети. С ММ се опитваме да си направим и трети член на нашето семейство. Обаче съм малко объркана. В началото на месеца ми свърши. Винаги преди него ме болят гърдите, винаги усещам и корема преди това, както винаги. Исега, колкото си спомням беше така. Но след като ми свърши пак ме почнаха болки в гърдите, чувствам ги като надути. Болката е постоянна вече от седмица и нещо. От три дена все ми е лошо и имам болки в долната част на корема. Дори и в момента. Днес цял ден все нещо ям. Но, което и ме учуди е, че вчера си взех тест за бременност, който използвах днес сутринта, но той не ми показа нито 1 черта даже. Мисля утре да взема нов да пробвам в понеделник сутринта. Стискайте палци.   :kiss: :bfp:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2015, 01:21:30 am »
Тъкмо прочетох един пост на една бъдеща майчица мисля. Който взе да ме човърка и ме бутна да погледна теста отново. Знам, че по-принцип трябва да се оцвети от 5 до 10минути най-много. Минаха часове от сутринта когато го оставих. Нищо не показа дори за 15минути.а сега в 1 посреднощ го погледнах и има 2черти,бледи.какво да мисля и да правя незнам вече. Стискайте палци и успех ви пожелавам  :goodluck: :bfp: yahoo_17
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2015, 10:00:20 am »
Tocaaa, успех, направи още един тест, кога мислиш че е възможно да си забременяла?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2015, 10:39:26 am »
Може би миналия месец средата, но М ми беше, както винаги 6-7дена. Само, че този път само първият ден ме боля много. Повечето пъти са първите 2 дена с обезболяващи. И след като ми свърши след 2-3дена ме почнаха пак болките в гърдите, при допир особено. А когато не ги докосвам чувстам тежест и напрежение, като подути. Имам главоболие от време на време, което е необичайно за мен. И от 4дена ми прилошава. Без да повръщам. Само веднъж без малко да повърно и то беше петък вечерта. Дано да излезе от това само хубава новина  :bfp:
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2015, 11:07:24 am »
Може би миналия месец средата, но М ми беше, както винаги 6-7дена. Само, че този път само първият ден ме боля много. Повечето пъти са първите 2 дена с обезболяващи. И след като ми свърши след 2-3дена ме почнаха пак болките в гърдите, при допир особено. А когато не ги докосвам чувстам тежест и напрежение, като подути. Имам главоболие от време на време, което е необичайно за мен. И от 4дена ми прилошава. Без да повръщам. Само веднъж без малко да повърно и то беше петък вечерта. Дано да излезе от това само хубава новина  :bfp:
Аз до ден днешен каквото и да съм чела не вярвам в цветната бременност,вариант според мен е много късна овулация и последвал цикъл на датата.Щом тестът е нямал нито 1 черта ,значи е абсолютно невалиден.Моят беше с изразена първа ,а втората се появи по-късно,но имаше първа. Не вярвам да изчакаш до понеделник и аз говорех така и направих сумати тестове,ча чак и кръвен...Ако искаш направи и ти.така горе долу ще се ориентираш кога може би си забременяла.на мен с доказана овулация,ден преди цикъл ми беше 94 кръвния
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2015, 11:22:56 am »
Добър вечер, дами! Аз сега се регистрирах и близо от час-два чета вашите коментари. Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете мъничко и на мен със съвети. С ММ се опитваме да си направим и трети член на нашето семейство. Обаче съм малко объркана. В началото на месеца ми свърши. Винаги преди него ме болят гърдите, винаги усещам и корема преди това, както винаги. Исега, колкото си спомням беше така. Но след като ми свърши пак ме почнаха болки в гърдите, чувствам ги като надути. Болката е постоянна вече от седмица и нещо. От три дена все ми е лошо и имам болки в долната част на корема. Дори и в момента. Днес цял ден все нещо ям. Но, което и ме учуди е, че вчера си взех тест за бременност, който използвах днес сутринта, но той не ми показа нито 1 черта даже. Мисля утре да взема нов да пробвам в понеделник сутринта. Стискайте палци.   :kiss: :bfp:
Здравей, направи кръвен тест и колебанията ти ще отпаднат. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2015, 11:38:16 am »
Благодаря  :wink: ще пробвам и това  :sunburn: :kiss:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2015, 20:05:20 pm »
Здравеите,миналата седница си направих изследване на урина и изследването показва бактерии в урината,а те се появяват при бременост.А аз искам бебе.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2015, 02:45:26 am »
zdraveite mami imam edin vapros  na 24 biax na ginikolog koito mi kaza che e vazmojno da sam bramena cikala mi idva na 27 no ne mi doide napravix si test na koito pokaza dve cherti no ednata beshe mnogo bleda sled koeto na 30 vecherta mi doide varvia mi dva dni i mi spria na 13 polushix sluzesta krav rozova sluzesta da bada po tochna i dnes 17 rozovo zazapvane ne tolkovo silno kato na 13 vazmojno li e da sam bremena
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2015, 08:38:15 am »
Миличка да възможно е, направи си още един тест, веднага отиди на лекар, защото това зацапване не е много добре да се вземат мерки, но преди това си направи още един тест.Стискам палци и пиши.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2015, 08:40:34 am »
zdraveite mami imam edin vapros  na 24 biax na ginikolog koito mi kaza che e vazmojno da sam bramena cikala mi idva na 27 no ne mi doide napravix si test na koito pokaza dve cherti no ednata beshe mnogo bleda sled koeto na 30 vecherta mi doide varvia mi dva dni i mi spria na 13 polushix sluzesta krav rozova sluzesta da bada po tochna i dnes 17 rozovo zazapvane ne tolkovo silno kato na 13 vazmojno li e da sam bremena
Здравей,
върви при първа възможност на лекар. Ако има бременност, трябва да се види плоден сак. Защо лекарят не ти е казал пак да отидеш?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2015, 10:45:15 am »
Здравейте момичета,не съм писала отдавна.След още няколко месеца неуспешни опити,този пак съм с надежда.Последният ми цикъл беше на 15.01,той е на около 30-31дни,до днес все още го няма.На 14.02 имах странна болка придружена със странно гъделичкане ниско долу.от тогава имам и една тежест постоянно,а от време на време и лека болка,гърдите ми са уголемени,парещи и болезнени.Ще изчакам още малко за тест,но надеждата пак се събуди в мен :oops:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2015, 11:53:00 am »
Последният ми цикъл беше на 15.01,той е на около 30-31дни,до днес все още го няма.
Здравей, до колкото разбирам, имаш поне 2 дни закъснение нали? Ако направиш домашен тест, със сигурност трябва да покаже резултат. Направи си тест, пък може и кръвен за по голяма сигурност.
Успех и дано видиш две чертички  :bfp1: , успех и на всички бебеправещи   :balk_5:

При мен не се получи, но съм отново в очакване и с надежди. Дано този месец успеем!  :lol:
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 11:57:04 am от anabet »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2015, 12:57:44 pm »
Последният ми цикъл беше на 15.01,той е на около 30-31дни,до днес все още го няма.
Здравей, до колкото разбирам, имаш поне 2 дни закъснение нали? Ако направиш домашен тест, със сигурност трябва да покаже резултат. Направи си тест, пък може и кръвен за по голяма сигурност.
yahoo_33

Късмет, момичета! Дано скоро да се хвалим с хубави новини.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2015, 13:13:14 pm »
zdraveite mami imam edin vapros  na 24 biax na ginikolog koito mi kaza che e vazmojno da sam bramena cikala mi idva na 27 no ne mi doide napravix si test na koito pokaza dve cherti no ednata beshe mnogo bleda sled koeto na 30 vecherta mi doide varvia mi dva dni i mi spria na 13 polushix sluzesta krav rozova sluzesta da bada po tochna i dnes 17 rozovo zazapvane ne tolkovo silno kato na 13 vazmojno li e da sam bremena
Здравей,
върви при първа възможност на лекар. Ако има бременност, трябва да се види плоден сак. Защо лекарят не ти е казал пак да отидеш?
zashtoto kaza che me moje da vidi tova nali tochno e bremenost ili shte mi dode kardite sa mi tmolkova meki nikoga ne sa mi bili takiva
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2015, 14:03:24 pm »
Zdraveite momicheta , izvinete che pisha s latinski bukvi no za sujelenie sega nqmam kirilica, s edin den zakusnenie na men si mi doide mnogo se nadqvah  che v meseca na lybovta shte imame takava radost , no uvi :( tui kato purvoto mi rajdane beshe predi 10god , sega vsichko mi izglejda mnogo dalechno , vodq si kalendar v telefona i sega ot 2 dena mi izlizat fertilni dni kato mi izchislqva che ovulaviqta mi shte e sled nqkolko dni , nqkoq ot vas moje li da kaje dali moje pone malko da se razchita na tezi kalendari. Polzvam go ot godina i polovina i po princip vinagi pravilno mi izchidlqma MM s nai mnogo 1-2 dena razlika no i moq cikul za poslednite 10godini taka vurvi 1-2  plus ili minus nikoga poveche . Taka cikula si mi e na 28-30 dena ot kakto se pomnq. Predi 3 meseca kato bqh spodelila s ginekologa che planuvame bebe toi mi predpisa samo folieva kiselina i mi kaza ako do 3-4 meseca ne se poluchi da otida otnovo na pregled, iskam da popitam dali moje i muja mi da pie ot neq ? Ili da se posuvetvsm purvo s doktora ? Blagodarq predvaritrlno i se izvinqvsm za lstinskata azbuka oshte vednuj
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2015, 14:23:41 pm »
nqkoq ot vas moje li da kaje dali moje pone malko da se razchita na tezi kalendari.

Predi 3 meseca kato bqh spodelila s ginekologa che planuvame bebe toi mi predpisa samo folieva kiselina i mi kaza ako do 3-4 meseca ne se poluchi da otida otnovo na pregled, iskam da popitam dali moje i muja mi da pie ot neq ?

Да, може да пие фолиева киселина. Моят пие вече 2 години, но Омега 3. Лекарят му я изписа заедно с други лекарства, а аз от начало пиех само фолиева, но вече и аз Омега 3.
Подпомага сърдечно-съдовата система, балансира нивата на триглицериди и хомоцистеин, подпомага и нормалната функция на мозъка и зрението и т.н.

Използвам и аз като теб няколко програми в таблета - фертилити френд, моят календар и feminap, също и бейби план/руски сайт/, както разбира се и каледнара на зачатие: http://calendar.zachatie.org/

Добре е да си направиш каледнар в Зачатие и да добавиш в подписа си линк към него, така по-лесно ще получаваш помощ и съвети от момичетата тук.

При мен се получават разлики във фертилните дни, които предвижат програмите и реалният резултат. Овулацията ми е обикновено 2-3 дни след като са минали фертилните дни изчислени от програмите. Иначе добре изчислява следващият МЦ, може би с 1-2 дни разлика, но в повечето случаи е абсолютно точно. Има и други приложения в гугъл, които изпробвах, но не останах доволна и ги махнах.

Тук научих много, разбрах, че трябва да се мери базална температура, да правиш тестове за овулация и още куп неща. Успех в бебеправенето  :hello:
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 14:29:05 pm от anabet »