0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #360 -: Март 29, 2013, 13:56:20 pm »
Гане хващам се за последните ти думи, но и според мен тази зима се проточи без....карайно!
Аз много я обичам, но тази точно искам да свърши и да не се повтаря...
Края на март е, а слънчевите дни се броят на пръстите на ръката ми,
а ние бяхме болни тогава, та на децата също им се отразява липсата на ведрост
и пролетно настроение!

Гери, аз вярвам, че е период и ние имаме подобен с втората мишантина реколта.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #361 -: Март 29, 2013, 14:07:51 pm »
hope-love, не мога и да си помисля да започна обяснение с „ти още си малка и затова“. Тогава драмата ще е още по-голява. Все пак това е кръвна обида :lol:. Дори малка маймувка да ѝ кажа, пак ми се сърди и ме поправя, че е „гуямаааа“. Та може лигла или маймуна да е, ама голяма да е. :lol:
А за въпросното шококау, преди малко пих кафе с приятелка, чийто син е трета група в нашата градина. Питах я, не знае за какво става дума. Но ще разуча де.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #362 -: Март 29, 2013, 14:08:08 pm »
Мише, верно е, не издържат и те много затворени. А и то времето е такова, че ни става за бой със снежни топки, ни за пързаляне, ни за нещо друго :?
При нас днес пекна слънчице, дано пък се оправи скоро :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #363 -: Март 29, 2013, 14:15:35 pm »
Но тя е много чувствителна за неща, които не може да направи. Всеки неуспех да се справи с поставена задача, го приема твърде навътре. Помни дълго (скорпи, какво да правиш) и се сърди на човека поставил ѝ трудната задача. Ако имате идеи как да я убедя, че е нормално да не успява винаги и във всичко от първия път, ще съм много благодарна.

Пешек, важно е да я поощряваш и хвалиш, че опитва и упорства, за усилието. И комплиментите да са за успеха след трудностите. Хвалбите за красота, интелигентност и други дадености имат обратен ефект. Освен това помага и родителят да не "помага" постоянно, а отрано да се научи да оставя детето само да се справя с проблеми и задачи, подходящи за възрастта.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #364 -: Март 29, 2013, 14:20:23 pm »
Пеше, някъде около 4.5 Митака осъзна, че той като порасне, аз ще остарея и ще стана баба, а баща му дядо...
Първо се ужаси, после плака цяла вечер и то сърдито...
Лайт мотива беше - И като станеш стара няма да ти давам да ми гледаш децата... :lol:
Но аз не му спестих, че това е така, защото беше по-голям от Ники сега и всичко разбираше.

А относно мислите дали/или второ дете...може да имат конфликти
и своите моменти на съревнование, но мислят един за друг и ако са разделени
и някои нещо даде на другия...винаги се взимат 2 да се занесе на липсващия.
А това са най-милите ми моменти.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #365 -: Март 29, 2013, 15:49:21 pm »
hope-love, не мога и да си помисля да започна обяснение с „ти още си малка и затова“. Тогава драмата ще е още по-голява. Все пак това е кръвна обида :lol:. Дори малка маймувка да ѝ кажа, пак ми се сърди и ме поправя, че е „гуямаааа“. Та може лигла или маймуна да е, ама голяма да е. :lol:
А за въпросното шококау, преди малко пих кафе с приятелка, чийто син е трета група в нашата градина. Питах я, не знае за какво става дума. Но ще разуча де.
Ясно ми е. Аз за това подчертах, че с порастването става м-а-а-лко по-лесно! Но скоро една позната ме разколеба, като каза, че нейната дъщеря такава била като малка "чувствителна" кат мойто диване и такава си останала и до сега в известна степен. А  дъщеря й е 20 и кусур годишна, завършила журналистика,репортер в предаването на Георги Любенов "Денят започва в неделя" - демек способен и успяващ млад човек, според мойте разбирания. Ама и сега пред майка си мрънкала и се оплаквала и от най-дребните несполуки и правела драми и пр.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #366 -: Март 29, 2013, 16:28:27 pm »

И аз в отбора на притеснените майки от агресията...
В градината не могат да се нахвалят колко е послушен и как никакви проблеми нямат с него. Питах учителките му дали някога е проявявал агресия, всички ми отговарят "Кой, Константин ли? Агресия? Той е толкова добричък"
Вкъщи обаче, вече няколко пъти се слува. Ядосва се за нещо и посяга да ни бие. Питам - "тебе някой бие ли те"? Отговаря - "не". Не може да ми обясни защо посяга. Като се успокои и го питам защо така реагира, отговаря - "не знам", и е готов да се разплаче...
Онзи ден играха с баща му на "черен петър". Картата остана у него - е,няма такава драма. Рев, тръшкане, посяга да бие баща си.
Вечерта в леглото му говорих как не трябва така да се държи, помолих го сутринта да му се извини. Взимам го от градина и питам дали се е извинил. Отговаря ми - "ами не, защото той вече се беше успокоил"/ това е почти за "бисерите"/ :wink:
Иначе на други игри като играем вече приема спокойно, че може някой от нас да го победи.
Силно се надявам причината да е в това, че още не могат да си контролират добре емоциите и чувствата. И да го "израстат" и този перод.



*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #367 -: Март 29, 2013, 16:49:37 pm »
и моето гардже е от чувствителните, а аз съм голям гьонсурат и ми е много трудно да приема драми от нищо. често се случва да реве половин час за нещо случило се преди дни, дори не винаги лесно се ориентирам защо е драмата. питам, "отразявам", уточнявам, обяснявам, но ми е много трудна тази част. дано да отшуми с времето, че в това време не е за чувствителни и раними хора.

истериите, че не може нещо са почти ежедневни, но това го приемам, като нещо нормално за тази възраст и гледам да не обръщам внимание.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #368 -: Март 29, 2013, 16:56:01 pm »
Pesheck, и при Стефан това е единия от големите проблеми, че ако не му се получи нещото от първия път или не го е направил перфектно според него и драмата е голяма, следва тръшкане мрънкане викане по нещото, че е глупаво и така. Успокоявам, казвам, че на мен ми харесва, но той си знае неговото - грозно е, глупаво е.... Обяснявам, че трябва да се упражнява и така ще става все по добре, но не и не, не му влиза това в главата или по скоро като се ядоса и не иска да приеме това което му казвам.

Умен е, помни неща които не бих си и помислила, че ги е запомнил, защото като им чета нещо той блуждае по картинките, но примерно оня ден им четох за устройството на ухото от детската енциклопедия и вчера му чистя ушите и той ми казва, "мамо, внимавай, не бъркай дълбоко, че да не ми спукаш тъпанчето".

Гане, не ме притеснява, че казва че ни мрази, всеки си има такива моменти, но при него има твърде много гняв. Много се ядосва ако не е първи, като той решава, че се състезава с някого от нас, обикновено с Елена и ако не успее, я обявява за лоша. За обличане, за хранене, за излизане от вкъщи и аз винаги казвам, "няма състезание, не е важно кой е първи", но той си знае неговото. Знам, че му е много вътрешно от факта, че е роден втори. Веднъж беше стигнал до там да ме убеждава, че съм го родила първи, а Ели е втора.

barbaron0708, периодите са си периоди, но за разлика при сестра му която редува добри с лоши, при него се редуват лоши с по-лоши.  :?

В детската имат психоложка и ще взема да поговоря първо с нея, и ако тя се усъмни в нещо, ще търся и друг специалист. Иначе в детската градина, няма чак такива истерии. Палав е стои наказан от време на време, но не повече от средно статистическото дете от групата, не бие децата, помага да прибират играчките, сервирал на другите деца, изобщо си ми го хвалят от време на време - в смисъл нищо тревожно. Но в къщи е способен да сътвори мъничък ад когато пожелае...

Гери, в много от ситуациите разпознах и Александра, само дето тя е единствена и се състезава с мен, за мой най-голям ужас. Дори понякога разбирам че съм "победила", само като вляза някъде първа, а тя след мен. Тръшкане, рев, "не е честно", "Не трябваше така да правиш". Предполагам ти е познато.
Като се старае нещо да направи и не става, почва да реве, но не се отказва, а продължава да реве. Опитвам се да помогна - пак рев, щото тя и сама можела.  :lol:

Ама аз това не го прием за проблем, а просто като моменти от растежа. Понякога ми кипва яко, ама пийвам чаша винце и продължавам напред.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #369 -: Март 29, 2013, 17:01:06 pm »
http://www.dokumentalni.com/?p=2177 гледали ли сте този филм?

Много хубав филм. Не успях да го изгледам целият. Тези дни ако намеря време ще го догледам. Взех си миналата седмица фурничка за готвене без мазнини. Аз така или иначе отдавна не ползвам фритюрник, не запържвам и се съобразявам какво купувам. Сега ще пробвам и това. Имаме ли си тема за здравословно хранене и списък на вредни нещица? В момента съм на тази вълна.

 Тези дни не съм в кондиция. Обзел ме е един панически ужас. Дъщерята на мой колега почина от свръх доза. На 32 години. Място не мога да си намеря. Едно дете, много обичано и много обгрижвано. Много години се бориха и най-накрая я загубиха. Идея нямам как се случи. Тук моята теория, че ако едно дете е много обичано и израстне в здраво семейство няма да се подаде на подобни провокации се разби на пух и прах, както и илюзията ми, че мога да си защитя детето. Хубав шамар получих, ще си го помня цял живот. Остава въпросът как за бога да си съхраним децата в свят на консерванти, наркотици, злоба, надменност и простотия. :(

Пеше, Моника още трудно приема, че не е перфектна. Все трябва да е красива, да пише красиво. Да чете и знае английски добре. Все не и стига. Все някой трябва да и прави комплименти и все не и е достатъчно. Вярно, много се старае, но прекалява определено. Но пък си мисля да е по-добрият вариант. Другият е да няма желание за нищо и цял ден да цъка пред компютъра, но си признавам, че с това няма да се примиря. Преди две седмици беше отпаднала и треньора и каза, че два дни е много зле и днес тренировката е била трагедия. Рева до 12 часа през нощта. После два дни не спря да си прави упражненията и като го видя на третия му обясни, че ще видел той кой е трагедия. Изобщо не знам и какво да си мисля. В един момент ми е смешно, в другия се чудя ако от сега го караме така, какво ли ще е нататък :)
Вчера се прибра с домашно за след ваканцията. Написа го и го занесе днес. Госпожата и каза, че ще и даде друго за след ваканцията, щом го е написала. Тя заподскача като заек от щастие. Госпожата прихна да се смее и каза да наваксва сега за пубертетния период, в който може и да не отвори тетрадка... Та така.
Усмивки и добро настроение желая :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #370 -: Март 29, 2013, 17:22:17 pm »
Сия, съвсем ми е познат, само дето Стефан не се състезава с мен, аз съм му запазена територия и ме ревнува и от кака си и от баща си, затова те са лошите. Едва на скоро чух, че аз съм лоша, иначе обикновено като му се скарам за нещо само седи и вика "ама аз те обичам"  :lol: И това другото не мога, ама не ми помагай мога и сам, също ми е "любимо". Сутрин мрънка, че му се спи и не иска да се облича, решавам аз да го облека защото закъсняваме и почва да мрънка защо го обличам, той можел сам...

Иначе за виното, аз не пия алкохол, ама като гледам май ще ми е по лесно да се науча, ако ще помогне ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #371 -: Март 29, 2013, 17:27:21 pm »
аааа Гери, фатална гешка :lol:
алкохолът е незаменим психолог :lol:
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #372 -: Март 29, 2013, 20:01:00 pm »
Като ви чета, ми настръхва косата!
И аз си имам едно инатче в къщи! Но тези случаи, дето ги разказвате все още не сме ги изпитали на гърба си  :wink: Но май няма да е много далече това време :lol:
Но пък така ще е - да не ни е скучно  :wink:

Аз да се поФаля - моето Злато вече спи :balk_47:
Днес не го приспах на обяд, защото станахме към 9ч и в 19,15ч вече беше заспал  :lol: Ами нека и мама да има малко време за себе си. Не като две-три вечери поред - заспиване между 23-00ч! Ще се опитам да го вкарам в "градински режим" тия дни, че и със смяната на часа - в понеделник не ми се мисли как ще го будя сутринта!

Стефи, започнах да размишлявам над горенаписаното  :oops:  :lol:
Може и да се възползвам по някое време  :wink:
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #373 -: Март 29, 2013, 20:32:56 pm »

Иначе за виното, аз не пия алкохол, ама като гледам май ще ми е по лесно да се науча, ако ще помогне ;)

Помага, помага. Мога да ти проведа един ускорен курс :lol:

Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #374 -: Март 29, 2013, 21:36:38 pm »
аааа Гери, фатална гешка :lol:
алкохолът е незаменим психолог :lol:

Слушайте и си записвайте рецепти за коктейли :)

Лиде, за наркотици и т.н за мен едно дете трябва да се подковава от рано. И не само. Аз бях лошият пример в родата, единствената която опита забранените неща. Еййй, спукаха ме от каране и братовчед ми взе пример, не пропуши нивгаш цигари или нещо друго. Ама се захвана с хазарт и комар и сега е загазил здраво. Та подковаването за всичко трябва да започне от сега. И не по-малко важно е ти като родител да разпознаваш знаците. ей това филмче сега - Революцията Z - внимателно го гледайте.
За здравословно хранене заповядай тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=47.0
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #375 -: Март 29, 2013, 23:14:18 pm »
Та подковаването за всичко трябва да започне от сега. И не по-малко важно е ти като родител да разпознаваш знаците. ей това филмче сега - Революцията Z - внимателно го гледайте.

Съгласна за подковаването. Аз няма нужда филмчета да гледам, щото аз бях от лошите най-лоша та всичко ми е минало през главата и знаците много добре ги знам.


  
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #376 -: Март 29, 2013, 23:22:43 pm »
въпросът е, че докато те пораснат, толкова ще са се променили наркотиците, че няма да са ни познати вече  :)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #377 -: Март 30, 2013, 00:43:44 am »
И аз също съм била лоша..., ужас как въобще съм допуснала и аз такова нещо, ето на сега си нося последствията, иде ми да се самонабия, ама файда йок!
Децата трябва да знаят за тези неща, въпреки, че бях предупреждавана от малка, пак не помогна, то с думи не става - трябват и страховити на глед картинки, снимки, тогава въздействието ще е по-сериозно!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #378 -: Март 30, 2013, 00:57:42 am »
въпросът е, че докато те пораснат, толкова ще са се променили наркотиците, че няма да са ни познати вече  :)

е цаката е да следиш новостите, Елена, по всички направления!
И да научите децата по купони да не си оставят чашите без надзор.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #379 -: Март 30, 2013, 01:35:24 am »
И да научите децата по купони да не си оставят чашите без надзор.
[/quote]

ох, това е много страшно. в интерес на истината аз поне за това не съм се притеснявала. веднъж се опитаха да ми дадат водка с кола, вместо само кола, но това беше по-скоро майтап, щото тогава аз не пиех. макар, че с майка ми сме си говорили за алкохола (какво е добър и не, как се пие и тн), опитвала съм коктейлите й, говорили сме за вино итн. не знам дали има начин да ги предпазим от подобни престъпления.