0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #260 -: Март 24, 2013, 00:24:21 am »
Преди Ники да се роди, в нас беше като в хан - всяка вечер гости.
Сега са един-два пъти седмично, но с всички се чуваме много редовно по телефона, излизаме в хубаво време на разходки, те идват в нас често.

Но повечето ни приятели обожават Ники, той е първото дете в компанията ни и душа дават за него. Сега например наш приятел му купи колело.

по повод колелото да ви разкажа. Тва било втора наука бееее, за количките не четох толкова! Модела, който избрахме, прерових София да го намерим, но го намерихме. В магазина се обадих на обяд и вечерта беше сглобено и балансирано - нашето и едно същият модел, но червено. Притеснявах се, дали ще го подкара, защото е тежко, но нашият се качи и подкара, даже тръгна да си ходи без да платим :D Момчетата в магазина много му се радваха.
А ние, възрастните, още повече. Заспа в 12, само обиколки в нас с колелото. Заспа с обещанието, че на другия дея ще караме, ако има слънце.
И познайте - ставаме, навън слънце, обаче стуууд, вяртъърр, ужас. Обаче обещанието си е обещание, нямаше на къде да мърдам, излязохме да караме. Ужасни са софийските тротоари! Накрая се изтърси заради бабуна и за РД-то си ще получи сертифицирана каска и предпазители за ръце и крака. Много съм разочарована, оказа се, че за да кара детето с кеф някъде на гладко, изминаваме егааати пътя и препятствията!
После иди че насърчавай спорта!
Ние бяхме болни тази седмица, след РД на племенника, който 5 пъти питах здрав ли е, да знаете, здраво дете значи с кашлица на дърт пушач и секрети до брадичката :x Побеснях! РД, РД, ама беше редно да ни кажат, ние да изберем и решим дали ще уважим семейните традиции и ще излагаме детето си на риск или не, нали така?
От 4 дни Ники болен, сега Кало, аз мисля да удържа фронта. Обаче Ники като получи колелото и все едно на инат оздравя.
По този повод да похваля едно сиропче за такива състояния, поръчах от ихерб точно за простудни заболявания. След 4 приема секретите поспряха и спи спокойно, не се дави:
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Umcka-ColdCare-Children-s-Natural-Medicine-Cherry-Flavor-Syrup-4-fl-oz-120-ml/22536
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #261 -: Март 24, 2013, 02:13:36 am »
боже, никога не съм предполагала, че моя "рецепта" ще влезе в рецептурника  :wink:. отивам да я постна, да не си изпусна шанса  :wink:

жасмин, да му е честито колелото на юнака. аз още обработвам таткото за тротинетка.  :) той каза, че било опасно :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #262 -: Март 24, 2013, 04:32:19 am »
Жаси, ей това също е хубаво за кашлица за деца над една годинка ( че е с мед)  http://www.zarbees.com/children-cough-syrup/zarbees-all-natural-childrens-cough-syrup-grape.html. Ако има нещо такова при вас би било хубаво, аз съм много доволна. давам сироп за отхрачване и после като отхрачи, давам това, че да не и дразни гърлото.


  
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #263 -: Март 24, 2013, 10:31:52 am »
Е, неее, днес ми прекипя и след 2 разговора на мъжа с брат му и мъжа ми спомена, че не беше коректно да не ни казват, че детето им е болно миналата седмица и като резултат и ние сме болни, отсреща казаха "еее, ясно, Вени не иска да ни идвате на гости"...
Ми няма да искам бееее...! Ники кашля от вчера Кало е зле :(
Сега писах едно съобщение на майката във ФБ, в отчаян опит да обясня ЗАЩО не се канят гости, когато някой от тях е заразен!


Боби, ще го потърся в ихерб, мерси.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #264 -: Март 24, 2013, 10:45:06 am »
Вени, същото и при нас. Питам по 100 пъти дали са НАПЪЛНО здрави всички преди да отидем. Последния път беше най-големия хит: "малко кашлят, но докторката е сигурна, че не е вирус, споко", естествено не отидохме и след два дни бяха с варицела (за карантината не се сетили да кажат) и ангина, за разкош, при единия от близнаците. Вече само им припомням този случай, ако има дори и помен от сопол или кашлица и забравят да ходим.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #265 -: Март 24, 2013, 13:12:57 pm »
И аз имам едни такива роднини. Децата са по-големи вече ученици, но доста често са с течащи носове и кашлящи. Според майката винаги я лечението е приключило и няма страшно, я не е заразно. Основно лятото се срещам с тях без притеснения, през другото време ги избягвам.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #266 -: Март 24, 2013, 13:24:06 pm »
Приятели ясно, ама това е родата.
Както и да е, по-добре аз виновна и лоша, отколкото стрептокок в носа, защото те си го разнасят 3 месеца вече. Подозирам поне, че три месеца секрети и кашлица при всички...Ще е чудо ако това не ни е олепило.
Ако ни е олепило - антибиотик дружно :(
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #267 -: Март 24, 2013, 17:57:38 pm »

Ако ни е олепило - антибиотик дружно :(

Ако под дружно имаш предвид с тях, дано успееш да ги убедиш. Моите не се съгласяват току така. Освен това аз съм майка от вчера и нищо не вдявам от тия работи  :wink:
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #268 -: Март 24, 2013, 19:37:50 pm »
Вени, това е ужасно, когато уж възрасти хора не вдяват елементарни неща.
То и аз наскоро преживях същия яд и то от свекърите. Правихме прощъпулник, чичо не дойде, че бил болен, ама баба и дядо три дни поред бяха ту при чичо, ту у нас. Подивях!! Ако бях се озъбила, щях да съм лошата, че идват от 300км, пък аз не давам да са около детето. Какво да ти кажа.... Слава Богу нищо не хвана Дани.

Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #269 -: Март 24, 2013, 19:55:24 pm »

Ако ни е олепило - антибиотик дружно :(

Ако под дружно имаш предвид с тях, дано успееш да ги убедиш. Моите не се съгласяват току така. Освен това аз съм майка от вчера и нищо не вдявам от тия работи  :wink:

еее, неее, няма как. При нужда антибиотици пием само ние тримата, другите не. Щото антибиотиците са заговор на фармацевтични компании и се лекува всичко успешно с чайове и хомеопатия.

Мише, карам се, зла съм, черна съм, все ми е тая. Като не може да диша детето от такава глупава история ми иде да хвана чука за месо.
Следващият път хващам детето и си тръгвам.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #270 -: Март 24, 2013, 21:12:24 pm »

Ако ни е олепило - антибиотик дружно :(

Ако под дружно имаш предвид с тях, дано успееш да ги убедиш. Моите не се съгласяват току така. Освен това аз съм майка от вчера и нищо не вдявам от тия работи  :wink:

еее, неее, няма как. При нужда антибиотици пием само ние тримата, другите не. Щото антибиотиците са заговор на фармацевтични компании и се лекува всичко успешно с чайове и хомеопатия.

Мише, карам се, зла съм, черна съм, все ми е тая. Като не може да диша детето от такава глупава история ми иде да хвана чука за месо.
Следващият път хващам детето и си тръгвам.
аз пък се навявам да не успееш да ги убедиш :-).
Ще поясня. Значи, за това, че детето е било болно и не са ти казали смятам, че си напълно права, но за носителство на бактерия, без симптоми, никога не мож ме накара да пия антибиотик. Знаеш, че нито смятам, че антибиотиците са заговор на фармацевтичните компании, нито вярвам въобще в хомеопатия. Обаче това за пиенето на антибиотици от вас, само защото детето е имало инфекция, която вече е минала- това не е правилно също.
 да пиеш антибиотици, когато нямаш инфекция ( симптоми), за неща които всеки си ги носи, е все едно да вярваш, че е възможно да си стерилизираш тялото. Евно е да пиеш, когато имаш сополи ( нещо което аз съм против пак) съвсем вруго е да пиеш без никакви симптоми да имаш. Когато пиеш за сополи, спираш инфекцията. Но каквои спираш като нямаш сополи? Понеже не можеш  да се изчистиш трайно от тези точно бактерии. Все едно  като пиеш антибиотицида си стерилизраш изпражненията, вагината или устата. Това никога не може да се случи, колкото и антибиотици да изпиеш.
« Последна редакция: Март 24, 2013, 21:14:36 pm от Bobbie »


  
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #271 -: Март 24, 2013, 21:20:25 pm »
е значи стрептокок и стафилокок трябва да ги оставя да се преболедуват ли?
Ти ми разби надеждите бе жена :lol:

Пък нали се сещаш, че това само след установяване чрез носен секрет, не ей-така-на за разнообразие да бичим антибиотици.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #272 -: Март 24, 2013, 21:38:40 pm »
е значи стрептокок и стафилокок трябва да ги оставя да се преболедуват ли?
Ти ми разби надеждите бе жена :lol:

Пък нали се сещаш, че това само след установяване чрез носен секрет, не ей-така-на за разнообразие да бичим антибиотици.
Не бе човек,вече не се смята за болст,ако не си болен :-). Просто те са това, което наричаме нормална флора. Не е нормална щото не разболява никога, а защото по-голямата част от хората си я носят в тях си и тя си съжителства с тях без да им прави проблеми. Няма безопазна бактерия, всичко е въпрос на възможности. Когато се разболееш, примерно хванеш вирус, нормалната флора е това, което ти прави ушната инфекция или пневмонията. Не си хванал бактерията от някъде, хванал си вируса, а като си се разболял бактерията е плеснала с ръце и е видяла, че сега и е паднало да се множи и се множи където ти е слабото място. Това е една от причините в болниците да има много такива инфекции. Не е само разнасянето,което разбира се също го има,но е и че са болни т.е. с намален имунитет. Ендокардит например е бактериално възпаление на сърцето. Няма как да го хванеш от вън, хващаш го като се разболееш от нещо друго, а ти го причинява някоя от бактериите, които си носиш в теб. Това е положението.
Нали затова отрекоха и рутинните вагинални микробиологии, затова и смениха подхода за лечения на вагинални гъбички ( сега вече не лекуват и двамата партньори).  Защо мислиш най-редовно като на рутинна микробиология открият нещо и започнат да лекуват по антибиограма, жената след това цъфва с друга бактерия? Щото са позволили на другата, която си е била също там, да плесне с ръце и да почне да се множи, понеже са и убили съревнованието.  Ако почеташ в нашият форум е пълно сподобни случаи.  После започват да лекуват другата, тя цъфне с трета. И така са като в омагьосън кръг. Сума ти време не могат да изкарат чиста микробиология, отнеме им няколко кура с антибиотици за нещо, което вече казват, че не се прави.

Просото не разбирам - ако дадеш изпражнения за микробиология и ти кажат всичко което има вътре ( щото те не ти казват всичко,понеже са милиарди бактерии и хиляди видове, а отделят което е вероятно да е патоген)мислиш ли, че ако пиеш антибиотик по антибиограма ще си стерилизираш червата и повече никога няма да имаш Е. коли там, примерно?


  
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #273 -: Март 24, 2013, 21:43:54 pm »
е няма как :)

Е как спираме тогава хроничния сопол при децата?
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #274 -: Март 24, 2013, 22:07:49 pm »
боби, чакай и аз да питам, че ми стана интересно - понеже оттук съм се начела и понаплашила с тези бактерии - това, което ти пишеш ме кара да се запитам ако има дете с инфекция в момента, то би трябвало да е заразно, нали така? но от друга страна, ако си го носи и моето в носа, тогава защо онова с инфекцията да е заразно, ако моето е здраво и организмът й успява да ги държи в нормални граници, не би трябвало да има проблеми, или?
« Последна редакция: Март 24, 2013, 22:10:35 pm от Elena B »
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #275 -: Март 24, 2013, 22:17:39 pm »
Може ли да споделите от къде купувате качествени обувки, от естествени материали, на сносни цени?



Нали затова отрекоха и рутинните вагинални микробиологии, затова и смениха подхода за лечения на вагинални гъбички ( сега вече не лекуват и двамата партньори).  Защо мислиш най-редовно като на рутинна микробиология открият нещо и започнат да лекуват по антибиограма, жената след това цъфва с друга бактерия?

Това изобщо не го знам, може би, защото не ми се е налагало де. Аз още си ги правя рутинни.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #276 -: Март 25, 2013, 02:54:24 am »
боби, чакай и аз да питам, че ми стана интересно - понеже оттук съм се начела и понаплашила с тези бактерии - това, което ти пишеш ме кара да се запитам ако има дете с инфекция в момента, то би трябвало да е заразно, нали така? но от друга страна, ако си го носи и моето в носа, тогава защо онова с инфекцията да е заразно, ако моето е здраво и организмът й успява да ги държи в нормални граници, не би трябвало да има проблеми, или?
Защото на това с инфекцията количеството е много по-голямо в момента т.е. твооят организъм  може да е в баланс, но ако му дадеш много от една бактерия, няма вече да е в баланс и ще се разболееш. Обаче реално в повечето случаи то ще е заразно с вирус, но и с бактерии може. 

Всичко това, което го пиша става дума за места на тялото, които са „извън“ него( т.е. с пряк достъп до външният свят) и за бактерии, за които се знае, че са част от нормалната човешка флора. Не просто за всяка бактерия и за всяко място. Е коли е нормална в червата, но ако само нея там или ако я имаш малко, но в урината примерно положението коренно се променя. Та всичко е въпрос на контекст и количество. Просто казвам, че инфекциите по тези места не винаги са от външна зараза, а от самите нас си. 

м-и, ми има-няма около 10 години вече :-).

Вени, зависи от какво му е сопола.  В повечето случаи не е от това, което ти се струва очевидно - бактериите. Знае нашата сага с хроничният сопол, на който нито антибиотици, нито каквото и да е лечение помогна. докато се лутах да търся решение, той си мина. 4 месеца и тече носа, микробиологии, антибиотици, в чудо се бях видяла. И като се огледам около мен, почти всички деца на тази възраст, които ходят на ясла, го имаха този проблем. Някои повече, някои по-малко, предполагам, че са си особености на организма. Ивана беше краен случай, но Андреа например няма този проблем.


  
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #277 -: Март 25, 2013, 08:44:52 am »
Честит празник, мили дами!
Пожелавам ви благите вести винаги да посещават домовете ви! По-малко болести да има и повече поводи за радост!
И да се похваля (да не чуе дявола) ние вече сме добре и на градинка, дано изкарат повече време, че след 5месечен здрав период, този един месец лазарет ми се видя кошмарен.
П.П.Боби, моля те преглеждай постовете си за грешки, че в по-предния (последното изречение на втория абзац) се е получило доста интересно с антибиотиците  :lol: Нищо лично, просто в първия момент го прочетох буквално и  8O
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #278 -: Март 25, 2013, 08:58:17 am »
Добро утро,спорна и здрава седмица.
Честит и благ,да бъде денят за всички!
Честит празник на всички майки...бъдете много обичани от своите деца.
Весел Празник!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #279 -: Март 25, 2013, 09:28:47 am »
П.П.Боби, моля те преглеждай постовете си за грешки, че в по-предния (последното изречение на втория абзац) се е получило доста интересно с антибиотиците  :lol: Нищо лично, просто в първия момент го прочетох буквално и  8O
Ха ха ха, извинявам се. уж ги преглеждам, често и след като постна виждам объркани букви и пак... имам клавиатурна дислексия, това ми е проблем отдавна.

Оф, пак ми стана смешно, хе хе, е добре се е получило и баш за тази част, за която говорим :-)