0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #60 -: Февруари 02, 2007, 23:45:27 pm »
Гане, германците може да са всякакви, но са дисциплинирани и това им харсвам!

Ами то от там идва проблема - при нас българите дисциплината никаква я няма. И поради тази причина смятам, че не си права, лъжейки за ваксинациите на децата си.

Дони, аз също съм си платила раждането, но моето плащане е от осигуровки. Моята осигуровка в Германия е колкото нормална работна заплата в България. Да не говорим, ако си частно осигурен, че имаш привилегии като цар.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #61 -: Февруари 03, 2007, 10:09:01 am »
Гане, Лора е ваксинирана! Аз не искам да лъжа - не обичам такива нещо, но какво да направя?!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #62 -: Февруари 03, 2007, 11:11:32 am »
На въпроса за Пентаксима - полио компонентата е убита, т.е. ако по принцип искаш да си ваксинираш детето и те притеснява полуживата, то Пентаксим е добър вариант.

Доколкото разбрах, полуживите ваксини за полио ще отпаднат и в Бг от 2008 година, дано.

Вени, съгласна съм, че родителите трябва да имат право на избор, и то информиран избор. И като така, уважавам твоя, макар че моят е различен, аз лично съм си ваксинирала детето с Пентаксим. Риск има и в двата случая и родителите трябва да могат да изберат кой от двата риска поемат - детето им да получи усложнения от ваксината или да има по-голяма вероятност да се разболее. Обаче хич не съм съгласна с теб, че си принудена да лъжеш, кой те принуждава? Според мен, ако си взела решението да не ваксинираш детето си, не трябва да фалшифицираш имунизационния паспорт - първо, това е некоректно спрямо другите деца (сигурно има добри причини да не се приемат неваксинирани деца в градините, това не е изискване само в Бг; и едва ли всички причини се свеждат до заговори на фармацевтичните компании); второ, некоректно е спрямо твоето собствено дете - ами ако има заболели наоколо и лекарите в градината или в училище проверяват някой ден по картоните кого да изолират първо; ами ако иска да учи медицина и ти, не дай Боже, не си там да му кажеш, че всъщност паспортът му е фалшифициран?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #63 -: Февруари 03, 2007, 11:16:22 am »
Доколкото разбрах, полуживите ваксини за полио ще отпаднат и в Бг от 2008 година, дано.
Представителката на министреството каза, че в момента тече процедура по избиране на фирма и веднага след това отпада старата ваксина.
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #64 -: Февруари 03, 2007, 12:09:50 pm »
Добре, какво предлагате да направя - да напишем, че има заболяване, поради което нетрябва да бъде ваксиниран или какво - да го заточа да не се среща с деца, да наема частни учители да го обучават или какво?!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #65 -: Февруари 03, 2007, 14:26:23 pm »
Добре, какво предлагате да направя - да напишем, че има заболяване, поради което нетрябва да бъде ваксиниран

това ми се струва добър вариант. така или иначе, пак ще трябва да даваш рушвет, но поне няма да се води фалшиво "ваксиниран". много деца ги отлагат по здравословни причини - например, за пустата АБКМ ги освобождават без засилка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #66 -: Февруари 03, 2007, 14:41:45 pm »
Тя нашата рушвет не иска! Значи за АКБМ може - мерси!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #67 -: Февруари 04, 2007, 01:13:38 am »
"Във връзка с постъпили запитвания относно промените на Наредба № 15 от 12.05.2005 г. на МЗ за имунизациите в Р. България (ДВ бр.45/2005 г.), публикувани в ДВ бр. 82/2006 г. Ви информирам за следното:
Предвидените в Наредбата промени в Имунизационния календар на страната, включващи замяната на живата орална полиомиелитна ваксина с инактивирана инжекционна такава, както и изискването за употреба на ваксини, несъдържащи тиомерзал до 6 месечна възраст, касаят изпълнението на календара през предстоящата 2007 г. Приемането на измененията бе задължително условие за да има правно основание за организиране на процедура за обществена поръчка за доставка на новите ваксини за следващата година. В този смисъл, живата орална полиомиелитна ваксина ще продължи да се използва до изчерпване на количествата, предвидени за доставка по договорите за настоящата 2006 г. След приключване на процедурата за обществена поръчка за 2007 г., подписване на договорите с фирмите-доставчици и извършване на първите доставки, МЗ ще създаде необходимата организация за разпределение и доставяне на инактивираната полиомиелитна ваксина и изземване на останалите неизползувани количества жива ваксина. "

Добре де,защо не изземат старите ваксини и не дадат на децата от новите,какво е това до изчерпване на количествата???
Ако има и най-малката опасност от тази ваксина,защо не я спрат?
Егати смотаната държава...

И да питам майките с малки бебчета-вие коя ваксина сложихте?
« Последна редакция: Февруари 04, 2007, 01:25:12 am от morkovche »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #68 -: Февруари 04, 2007, 16:23:01 pm »
След приключване на процедурата за обществена поръчка за 2007 г., подписване на договорите с фирмите-доставчици и извършване на първите доставки, МЗ ще създаде необходимата организация за разпределение и доставяне на инактивираната полиомиелитна ваксина и изземване на останалите неизползувани количества жива ваксина. "

има да чакате това да стане! по същата технология през миналия юни обещаха отпускане на лечебните млека - като се приключи процедурата по обществена доставка и алабала. познайте дали процедурата изобщо е започнала - 7 месеца по-късно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #69 -: Февруари 04, 2007, 19:34:26 pm »
Тук става въпрос за изискване на ЕС, така че да се надяваме, че ще стане бързо.
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #70 -: Ноември 23, 2007, 13:47:25 pm »
Виждам,че в темата отдавна не се е писало,но тъй като скоро предстои да имунизираме сина ни,споделете дали сте доволни от Пентаксим(нашата педиатърка каза,че няма мнение за тази ваксина,но някак "смутолеви",че не я харесва,а аз чух 2-3 съседки да я препоръчват и сега съм малко объркана)
Ако знаете(или Вие сте поръчвали)от коя аптека в Пловдив мога да я поръчам,за да съм сигурна,че е правилно съхранена?
*
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #71 -: Ноември 23, 2007, 14:04:57 pm »
Търси аптека, в която продават и други лекарства, които изискват съхранение в хладилник. Но гаранция 100 % никога няма да имаш. Иначе съм от София и не мога да ти препоръчам.
Аз лично си купих преди 2 дни от една аптека до нас, от която винаги съм пазарувала и в която съм намирала, лекарства, които никъде другаде ги нямат. Обаче заради многото нови сгради, които изникнаха много често се претоварва мрежата и спира тока. Така че гаранция Франция! :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #72 -: Ноември 23, 2007, 14:10:41 pm »
baksisa, почти всички майки тук от форума сме избрали и сложили Пентаксим за децата си.
педиатърката ти не виждам как може да има мнение за ваксина, която не познава?

за Пловдив, знам от една наша майка - Verdi, че са им поставили ваксината в клиника Торакс, като от клиниката са си осигурили ваксината. аз бих заложила на този вариант.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #73 -: Ноември 23, 2007, 14:58:22 pm »
И в Торакс и в Селена ако се обадиш предварително ти доставят ваксината и я слагат без проблем!
Re: Ваксина - полиомиелит
« Отговор #74 -: Ноември 24, 2007, 11:10:53 am »
Момичета,благодаря Ви за насоките!Най-вероятно ще се насоча към Торакс,защото вчера вечерта информативно запитах в 2 аптеки за Пентаксим и ми казаха,че в момента имат голям проблем с доставката му(нещо го нямало в търговската мрежа)