0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #60 -: Януари 10, 2012, 20:11:23 pm »
Докторе какво кръвно налягане, жената изследвания не е искала да пусне. Тя и както всички други си знаят вливките и това е. И таз глюкоза, винаги ама винаги ми я предписват, само че да я пие детето, не да му я вливат.

Боби няма лошо да се знае, но доктора беше така любезен да го напише преди теб това. Та, малко като наплашване ми заприлича и за това писах.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #61 -: Януари 10, 2012, 20:12:05 pm »
@maia_st

Продължавайте интензивно с Хидратин. Ходи до тоалетната с нормална или намалена честота?? по малка нужда, имам пред вид... .
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 20:14:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #62 -: Януари 10, 2012, 20:13:08 pm »
Докторе какво кръвно налягане, жената изследвания не е искала да пусне. Тя и както всички други си знаят вливките и това е. И таз глюкоза, винаги ама винаги ми я предписват, само че да я пие детето, не да му я вливат.
Ами, ако дехидратацията е критична, и нещо сгафят, кой ще е виновен после? не се ли срамуват че ще им излезе лошо име?  :wink:  8O 8O 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #63 -: Януари 10, 2012, 20:18:37 pm »
Днес 4 пъти е ходила по малка нужда, но само сутринта беше повече като количество, след това по съвсем малко. За разстройството да давам ли нещо друго - хидрасек, линекс бейби? От снощи съм спряла всичко останало освен хидратина, суметролима изобщо не го започнах.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #64 -: Януари 10, 2012, 20:19:36 pm »
Диаричните изхождания са големи по обем, или малки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #65 -: Януари 10, 2012, 20:24:28 pm »
Беше почти водичка до скоро,но последните 2 пъти има и твърди парченца. Иначе като количество беше доста.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #66 -: Януари 10, 2012, 20:28:59 pm »
Цитат
Същото важи и за даването на Амикацин пер ос от ампула, както и за фамозния "калциев глюконат" от ампули за пиене!
Докторе, фамозния и необичан от "калциев глюконат" го има и на сироп в БГ.

Защо, какво му е? Това е калциев лактат глюконат - смесица от двете. Дава се при нисък калций. Има различни начинида си добваши калций и някой смятат, че този е по-добър от да речем калциев карбонат или цитрат. Но не съм виждала сироп, само хапчета май, ама едва ли има значение. Прочетох, че се позлвал и в хранителната промишленост.

Б.  
Само че в Бг го дават не за ниски серумни калциеви нива, а за настинка, хрема, ангина и т.н. Тоест, ако съдим колко често го дават в Бг- всяко второ дете уж е с нисък серумен калций. Сега разбирате, че го дават и на бебета, и каква "беля" може да стане... .
Малка, но съществена подробност... .
Ако Амоксицилина ви прави диария- настоявайте да го смените с друго. Азитромицин, например.
Не ни прави лоша диария за сега, но явно ни прави гъбична инфекция. Обаче аз не съм и очаквала друго, просто много бързо стана и много я боли явно. Тази сутри, след снощното третиране на дупето с клотримазол, не я болеше въобще като я миех, та мисля така да продължаваме, а през деня в градината с кремовете за дупе. Мианха 2 дена, още 5 ше гледаме да изкараме някакси.

Имам друг въпрос. Знаете, че детето е с рефлукс. Вчера обаче за първи път не е повръщата от както се е родила. Единственото ново е, че е на антибиотици и че и дадох кисело мляко. Има ли според вас някаква връзка с едно от двете? Все си мсилех, че рефлукса е от анатомия, не микробиология, ама започвам да се чудя. Преидшният ден повръщаше пак много яко и така изведнъж да не повръща е меко казано странно за нея.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #67 -: Януари 10, 2012, 20:30:20 pm »
@maia_st
Хидрасек от колко мг давате?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #68 -: Януари 10, 2012, 20:31:16 pm »
Цитат
Същото важи и за даването на Амикацин пер ос от ампула, както и за фамозния "калциев глюконат" от ампули за пиене!
Докторе, фамозния и необичан от "калциев глюконат" го има и на сироп в БГ.

Защо, какво му е? Това е калциев лактат глюконат - смесица от двете. Дава се при нисък калций. Има различни начинида си добваши калций и някой смятат, че този е по-добър от да речем калциев карбонат или цитрат. Но не съм виждала сироп, само хапчета май, ама едва ли има значение. Прочетох, че се позлвал и в хранителната промишленост.

Б. 
Само че в Бг го дават не за ниски серумни калциеви нива, а за настинка, хрема, ангина и т.н. Тоест, ако съдим колко често го дават в Бг- всяко второ дете уж е с нисък серумен калций. Сега разбирате, че го дават и на бебета, и каква "беля" може да стане... .
Малка, но съществена подробност... .
Ако Амоксицилина ви прави диария- настоявайте да го смените с друго. Азитромицин, например.
Не ни прави лоша диария за сега, но явно ни прави гъбична инфекция. Обаче аз не съм и очаквала друго, просто много бързо стана и много я боли явно. Тази сутри, след снощното третиране на дупето с клотримазол, не я болеше въобще като я миех, та мисля така да продължаваме, а през деня в градината с кремовете за дупе. Мианха 2 дена, още 5 ше гледаме да изкараме някакси.

Имам друг въпрос. Знаете, че детето е с рефлукс. Вчера обаче за първи път не е повръщата от както се е родила. Единственото ново е, че е на антибиотици и че и дадох кисело мляко. Има ли според вас някаква връзка с едно от двете? Все си мсилех, че рефлукса е от анатомия, не микробиология, ама започвам да се чудя. Преидшният ден повръщаше пак много яко и така изведнъж да не повръща е меко казано странно за нея.
За Хеликобактер и повлияването от Амоксицилин ли Ви е тайния въпрос? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #69 -: Януари 10, 2012, 20:32:58 pm »
@maia_st
Хидрасек от колко мг давате?

30мг

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #70 -: Януари 10, 2012, 20:41:35 pm »
Добре, продължаваме с Хидратин-Алфа интензивно... .
Помъчете се да хапне нещо малко повече като количество.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #71 -: Януари 10, 2012, 20:47:46 pm »
Добре, продължаваме с Хидратин-Алфа интензивно... .
Помъчете се да хапне нещо малко повече като количество.
Добре, без хидрасек значи.
Сега и приготвих малко картофи със сирене, но нещо и мина апетита. Искала кремче, да и приготвя ли обикновено нишесте с вода?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #72 -: Януари 10, 2012, 20:49:19 pm »
Не- с Хидрасек. Просто питах дали давате правилното.
Макарони, юфка?
супа?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #73 -: Януари 10, 2012, 20:58:30 pm »
Разбрах, сега ще дам.
Не иска друго да яде за момента, но ще сготвя пилешка супа и макарони, надявам се да размисли.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #74 -: Януари 10, 2012, 21:00:47 pm »
Ок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #75 -: Януари 10, 2012, 21:58:14 pm »
За Хеликобактер и повлияването от Амоксицилин ли Ви е тайния въпрос? :)
Оо не, рефлукса си го има от много рано. Не мисля, че такова малко бебе е имало време да ване хеликобактер, да развие инфекция и да има ефект. Ама сега като казвате - ми де да знам, може пък и това да е. Ама няма от къде да го хване този хеликобактер че и да има време да се развие. Инфекция с Хеликобактер води до лош дъх - не, не, въобще не мсиля че става сума за стомаха въпреки, че той прави спазмите. А може и да е свързано със захранването. Аз неведнъж съм казвала, че от захранването само добри неща съм видяла при голямата си дъщеря и сега по същото време виждам и само добри при малката. Но и при захранването имаме същото - смяна на флората в червата. Просто питах, ако знаете да има някаква известна връзка с тези неща.

Б.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #76 -: Януари 11, 2012, 14:35:35 pm »
Днес малката е в чудно настроение,закача се, пее, танцува, няма и помен от вялото и отпуснато детенце. Не е повръщала повече, само разстройството все още не можем да преборим. Преди малко отново на водичка беше :? Чакаме резултатите от чревния, но те ще са готови чак в понеделник. Резултата от новата урина е добър, имало само следи от кетони, разминахме болницата и системите :)

Докторе, момичета, благодаря на всички за помощта!
Здрави да сте!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #77 -: Януари 11, 2012, 16:07:59 pm »
Днес малката е в чудно настроение,закача се, пее, танцува, няма и помен от вялото и отпуснато детенце. Не е повръщала повече, само разстройството все още не можем да преборим. Преди малко отново на водичка беше :? Чакаме резултатите от чревния, но те ще са готови чак в понеделник. Резултата от новата урина е добър, имало само следи от кетони, разминахме болницата и системите :)

Докторе, момичета, благодаря на всички за помощта!
Здрави да сте!
Радвам се за детенце. Слушай доктор Бърди - това е моя съвет. Колкото пъти не съм го послушала, толкова пъти съм съжалявала. Та вече си знам.

П.П. И като  изпишат следващия път Изопринозин - не го купувай.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #78 -: Януари 11, 2012, 16:38:02 pm »
Здравейте, д-р Бърди, бих искала да ви попитам относно дозирането на Зинат 250/5мл на дъщеря ми. Докторът предписа 4 мл на 12 часа за 10 дни, като теглото на малката е 18 кг. На мен ми се струва, че дозата е малка, а притесненията ми идват от това, че вече веднъж се е случвало да не бъде определена правилно.
Причината за АБ е стрептококи, гр.А, за които стана ясно след взимане на гърлен секрет. Взеха й кръвни изследвания(+ЦРП)и те бяха идеални.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 16:59:37 pm от Munichka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #79 -: Януари 11, 2012, 19:52:25 pm »
Днес малката е в чудно настроение,закача се, пее, танцува, няма и помен от вялото и отпуснато детенце. Не е повръщала повече, само разстройството все още не можем да преборим. Преди малко отново на водичка беше :? Чакаме резултатите от чревния, но те ще са готови чак в понеделник. Резултата от новата урина е добър, имало само следи от кетони, разминахме болницата и системите :)

Докторе, момичета, благодаря на всички за помощта!
Здрави да сте!
Спрете млякото за 2-3 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.