0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #220 -: Ноември 15, 2011, 21:09:19 pm »
извинете ме ако  вече сте го коментирали , но искам да ви попитам колко дни се полагат болничен след този 45 - дневния след раждане?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #221 -: Ноември 16, 2011, 09:44:43 am »
извинете ме ако  вече сте го коментирали , но искам да ви попитам колко дни се полагат болничен след този 45 - дневния след раждане?

След раждането болницата издава лист за още 42 дни, а после болничните се взимат от педиатъра на детето до навършване на 1г.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #222 -: Ноември 16, 2011, 10:23:37 am »
Къди, не е точно така както си го написала. След 45 дневния, болницата издава още 42, след това педиатъра, но не до навършване на 1 година, а още петдесет и няколко бяха, ако искаш ще си прегледам точно. След което се подава декларация 50-51 за майчинството и НОИ вече изплаща до 1 година майчинство, което вече не е болничен. След навършване на 1 година на детето се подава декларация 53 за промяна на обстоятелствата т.е. край на високоплатеното майчинство и че не си започнала работа примерно или при настаняване на детето в детска ясла. Дано съм била полезна. Декларациите се подават при работодателя.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #223 -: Ноември 16, 2011, 11:40:19 am »
Декларациите се подават при работодателя.
Декларациите се подават от работодателя в НОИ,но подписани от теб.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #224 -: Ноември 16, 2011, 15:06:03 pm »
Болничните са общо 135 дни, а до 410 дни е с декларация.
Като в тези 410 дни се включват и 45 дни преди раждането т.е 365 дни майчинство и 45 дни преди термин.
Ако сте разбрали нещо, добре ще е. Хич ме няма в обяснението  :D

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #225 -: Ноември 16, 2011, 15:07:25 pm »
Болничните са общо 135 дни, а до 410 дни е с декларация.
Като в тези 410 дни се включват и 45 дни преди раждането т.е 365 дни майчинство и 45 дни преди термин.
Ако сте разбрали нещо, добре ще е. Хич ме няма в обяснението  :D

Много точно казано.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #226 -: Ноември 16, 2011, 15:12:17 pm »
Здравейте, ето ви един полезен линк на тези които не го знаят
http://osigurovki.info/MaternityCalculator.aspx
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #227 -: Декември 05, 2011, 18:32:08 pm »
някой наясно ли е колко пари точно са здравните осигуровки по време на майчинство
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #228 -: Декември 05, 2011, 20:53:32 pm »
Здравейте, ето ви един полезен линк на тези които не го знаят
http://osigurovki.info/MaternityCalculator.aspx

Готин калкулатор, само дано да е верен, защото по последни сведения се обсъжда да се изчислява две години назад майчинството  :? А и интересно обезщетението за отглеждане на дете до 2г. не е ли обвързано с минималната работна заплата, която до колкото знам вече е 270лв. или бъркам, пък калкулатора дава 240лв. пак :?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #229 -: Декември 05, 2011, 21:24:24 pm »
Здравейте, ето ви един полезен линк на тези които не го знаят
http://osigurovki.info/MaternityCalculator.aspx

Готин калкулатор, само дано да е верен, защото по последни сведения се обсъжда да се изчислява две години назад майчинството  :? А и интересно обезщетението за отглеждане на дете до 2г. не е ли обвързано с минималната работна заплата, която до колкото знам вече е 270лв. или бъркам, пък калкулатора дава 240лв. пак :?

Първо това за двеге години е все още предложение, което най-вероятно ще се гласува след НГ. Второ майчинството до 2г. на детето е 240лв. и за жалост не се свързва с МРЗ.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #230 -: Декември 05, 2011, 22:35:25 pm »
някой наясно ли е колко пари точно са здравните осигуровки по време на майчинство

4.8% върху заплатата,на която си назначена(брутната)
Здравейте, ето ви един полезен линк на тези които не го знаят
http://osigurovki.info/MaternityCalculator.aspx

Готин калкулатор, само дано да е верен, защото по последни сведения се обсъжда да се изчислява две години назад майчинството  :? А и интересно обезщетението за отглеждане на дете до 2г. не е ли обвързано с минималната работна заплата, която до колкото знам вече е 270лв. или бъркам, пък калкулатора дава 240лв. пак :?

Първо това за двеге години е все още предложение, което най-вероятно ще се гласува след НГ. Второ майчинството до 2г. на детето е 240лв. и за жалост не се свързва с МРЗ.

първата година е 90% от брутната ти заплата,ако си на ТД и 90% от сумата,върху която си се осигурявала (за самоосигуряващите се,но само ако са осигурени за общо заболяване и майчинство)
втората е твърдо 240лв...за сега.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #231 -: Декември 06, 2011, 08:46:37 am »
По време на обезщетение за временна неработоспособност, майчинство и раждане с обезщетение за сметка на НОИ е в размер на 4,8% върху 420 лв.-20,16 лв. и е за сметка на работодателя, а не както е написала Кисела върху брутото.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #232 -: Декември 06, 2011, 12:02:49 pm »
По време на обезщетение за временна неработоспособност, майчинство и раждане с обезщетение за сметка на НОИ е в размер на 4,8% върху 420 лв.-20,16 лв. и е за сметка на работодателя, а не както е написала Кисела върху брутото.

Съгласих се.Ама май съм спала като съм писала предното :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #233 -: Декември 06, 2011, 12:37:40 pm »
Съгласих се.Ама май съм спала като съм писала предното :D
[/quote]
И на мен ми се случва често!!!  :D
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #234 -: Декември 08, 2011, 00:07:26 am »
Нормално ли е още да не правят превод на майчинството за октомври? ....или трябва да се свържа с НОИ? ...или с "новото правителство"  :lol:


Re: Болничен и майчинство
« Отговор #235 -: Декември 08, 2011, 21:21:40 pm »
Аз откакто съм в болнични и после в майчинство, никога не съм имала закъснение на заплащането, Винаги до 3-5 число за ми превеждали парите.

Обади се и провери.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #236 -: Декември 08, 2011, 22:46:06 pm »
Нормално ли е още да не правят превод на майчинството за октомври? ....или трябва да се свържа с НОИ? ...или с "новото правителство"  :lol:
Аз съм все още на болнични, които получавам редовно, но моята приятелка получава майчинство и до момента няма никакви закъснения. Обади се и провери, може някаква грешка при теб да е станала.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #237 -: Декември 08, 2011, 22:53:54 pm »
Нормално ли е още да не правят превод на майчинството за октомври? ....или трябва да се свържа с НОИ? ...или с "новото правителство"  :lol:
От опит знам, че забавяне в изплащането на майчинството може да се получи, ако нещо в подаването на информацията към НОИ се е объркала. Нашата счетоводителка ми е обърквала декларациите и ми се е получавало така забавяне с първото майчинство, защото системата е следната: работодателя плаща осигуровките, и счетоводството веднага подава декларации към НОИ, ако нещо в двете се е забавило - съответно от НОИ забавят изплащането на парите. Най-добре се чуй с работодателя и ако там всичко е ок звъни в НОИ :) успех!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #238 -: Декември 08, 2011, 23:15:02 pm »
Всичко е наред при работодателя. Проверих още миналия месец. На 24-ти е подадена информация за изплатени заплати. Други работници вече са си получили болничните. На мен ми остават броени месеци до края на майчинството, не са ми подавали декларацията скоро. Днес писах в НОИ, но нямам отговор. Утре ще звъня. Благодаря!


*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #239 -: Декември 10, 2011, 16:41:33 pm »
Zdraveite, momi4eta  :D
Iskam da vi popitam, pla6tate li si na lekarq, koito vi vodi Konsultaciqta za bolni4niq????
Izvinqvam se za latinicata  :oops: