0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #40 -: Февруари 01, 2007, 17:57:35 pm »
Инвитрото било по клинична пътека...

Това не е вярно. Подскажи й, че между клинична пътека и лечение по програма има много съществена разлика. Нормативната база, макар и за 2006 г., се намира тук - http://www.nhif.bg/bg/programi1.phtml
Опитах се да обясня точно това на чист български език! Бях се подготвила (изчела каквото има във форума и сайта на ЗК) преди да отида да говоря. Натъртих факта, че няма да ме хоспитализират, а  евентуално само ще ми отпуснат лекарства, но това ще определи ЗК. Самата процедурата се плаща от пациента и не обвързана с ЗК.
За сега ефект нулев. Единствено ми каза, че ще провери лично как стоят нещата  в ЗК и после ще видим.

Благодаря все пак, Мели!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #41 -: Февруари 02, 2007, 09:03:07 am »
Dindin , върни се при личната ,заедно с цялата нормативна база!
Поискай си направленията за гинеколог /от там направленията за хормоните/! Сега не си спомням кода за направлението ,но ще проверя.
Ако ти откаже ,нека го направи ПИСМЕНО
Не излизай от кабинета докато не получиш резултат-направление или писмен отказ!
А , резултат ще има , повярвай!
 
Ако изобщо посмее да го направи писмено , пускаш една жалба в РЗОК, и  всеки да си понесе отговорността!

Момичета , имате права !
Не го забравяйте!
Борете се за тях!
« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 09:05:06 am от Efirche »
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #42 -: Февруари 02, 2007, 09:17:37 am »
И аз мисля,че трябва да настояваш.Аз вчера ходих при моята лекарка и ми каза че каквото може ще пуснем по касата без да и обяснявам половин час за какво става въпрос.Успех.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2007, 09:39:07 am »
Изобщо не съм се отказала да си търся правата! Просто изчаквам 2-3 дни. После ще видим как ще се разберем.

Благодаря на всички за отзивите! 
Айде по едно :coffee:
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2007, 10:12:26 am »
Привет,момичета.Като стана въпрос за личните лекари,аз ходих при моя и му казах ,че трябва да пусна изследвания  за подготовка на инвитро,а той какво ми отговаря"нямаш проблем,ще ти пуснем всичко,ти не четеш ли  и не гледаш ли ТВ?,няма подписан договор и яснота,като го подпишем и чуеш ,че  и така ,веднага ела и ще ти пусна каквото трябва,няма проблем"А сега де :o.Казах,че ми трябва и направление за гинеколог с код еди кой си,а той -ами то има и буква отпред.Що ми се прави че не знае как точно се води'лечение на безплодието'при жената 8OАми ,оплаках се и аз :(,да седя и чакам ми остана,да ми пусне изследванията :(И аз съм решила да изчакам 3-4 дни и ще отивам да го посетя ,е ми здравноусигорена съм и за 5-6 г,почти не ми е пускал кой знае какво ,че да ми усуква :(,обаче ще мина първо през РЗОК /че е в съседство/и после при него и да видим....
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2007, 11:35:42 am »
здравей,пухчо!!! :D
на такива лекари дето *мутреят*,много ме е яд!!!това,че няма подписан договор не означава,че не можеш да си пуснеш изследванията и да си подготвиш документите за кандидатстване по прословутата дългоочаквана програма от всички нас!всички изследвания и документи важат 6м.,така,че...действай сега!
успех от мен! :balk_103:
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2007, 12:05:41 pm »
de4ka е права,защото моята лекарка ми каза че не е задължително програмата да е подписана за да ми даде направление за изследванията.Обясни ми,че като разбера какви изследвания ми трябват да отида и да ми пусне които може. :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2007, 13:01:38 pm »
Ами отивам аз първо да касата да подпитам и после право при него.Аз си имам и книжка,даже не ми я подпечата и всичко което трябва да се пусне за изследване.Не зная защо се отнася така,ам ми писна вече-пуснах си хормони,за да не изпускам дните на цикъла,който съм си платила,цитото също  ще е готово скоро,а той ме се прави на интересен. :(Е ми ,и аз като Диндин,си плащам всичко,за какво ми е такъв дет нищо не прави.Айде дано имам късмет др.седмица :)А иначе ще дочакам смяната на личния лятото,някакси...Късмет на всички  :crossfingers: :bighug:
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #48 -: Февруари 02, 2007, 13:20:53 pm »
Моята лична лекарка също каза че няма проблем да ми даде талони и направления за каквото може т.е. обеща пълно съдействие  :lol:
Само дето аз още не съм си взела списъка с необходимите изследвания  :?
  09.11.2007
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2007, 13:33:51 pm »
Жабче и аз така като теб,още не съм взела списъка с изследванията.Да се надяваме,че до два три дни ще стане това.Ти какво чакащ още? :lol: :lol: :lol:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2007, 13:34:30 pm »
а ако имам направление за гинеколог, а та.ой откаже хормони какво да го правя този идиот????????????плошам си като поп, защото изпускам дните, това означава месеца, и така вече година? бихте ли ми казали има ли някоя от вас да е взела от гинеколог направление за хормони и ако не тайна къде ? може и на лични.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #51 -: Февруари 02, 2007, 13:58:26 pm »
И аз исках да изясним въпроса за хормоните - от гинеколог или от ендокринолог ли трябва да се пуснат или от двамата. Аз минах през ендокринолог, както писах по-горе, пусна ми само два хормона. Половите не можела да ми пусне - остава да се пробвам при гинеколог.

Дано тези въпроси, които нищем тук са полезни и за други.. аз виждам, че има много неясни неща за самите лични лекари, и от незнание или друго отказват съдействие.

Между другото ЗК във Варна изобщо не била отпуснала нови направления от декември насам. Не знам колко е вярно, просто споделям какво чух.
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #52 -: Февруари 02, 2007, 14:50:36 pm »
И аз исках да изясним въпроса за хормоните - от гинеколог или от ендокринолог ли трябва да се пуснат или от двамата.
Гинеколога може да ти пусне-LH, FSH, Пролактин, Прогестерон, Тестостерон, за да кандидатстваш за програмата не ти трябват други, даже и тестостерона не ти трябва, той е за такива мъжествени като мен  :lol:
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #53 -: Февруари 02, 2007, 15:01:06 pm »
И аз исках да изясним въпроса за хормоните - от гинеколог или от ендокринолог ли трябва да се пуснат или от двамата.
Гинеколога може да ти пусне-LH, FSH, Пролактин, Прогестерон, Тестостерон, за да кандидатстваш за програмата не ти трябват други, даже и тестостерона не ти трябва, той е за такива мъжествени като мен  :lol:
Искаш да се мерим кой 'по- по- най-' с окосмяването ли... с големи шансове съм да знаеш..:jump12: (на петъчно следобедна вълна.. :lol:)
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #54 -: Февруари 02, 2007, 15:03:10 pm »
Направление от личния за гинеколог и той пуска репродуктивните хормони,ако например е изчерпал лимита,той ти дава за ендо с молба за тях.Общо взето всичко се върти-личен-гинеколог-ендокринилог,и ако има -ти пускат хормони :( и да е изчеран лимита,пак може,ам зависи от лекаря..... :(Ако е като моя... :lol:...Диндин,а ендокринолога не ти ли даде направление за гинеколог/мисля че и така става,поправете ме ако съм в грешка/
 
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #55 -: Февруари 02, 2007, 15:06:02 pm »
Искаш да се мерим кой 'по- по- най-' с окосмяването ли
Хи-хи, абе аз нямам кой знае колко косми, ама пък какъв тестостерон си имамммм................. :lol:

« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 15:09:11 pm от peta »
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #56 -: Февруари 02, 2007, 15:11:47 pm »
Направление от личния за гинеколог и той пуска репродуктивните хормони,ако например е изчерпал лимита,той ти дава за ендо с молба за тях.Общо взето всичко се върти-личен-гинеколог-ендокринилог,и ако има -ти пускат хормони :( и да е изчеран лимита,пак може,ам зависи от лекаря..... :(Ако е като моя... :lol:...Диндин,а ендокринолога не ти ли даде направление за гинеколог/мисля че и така става,поправете ме ако съм в грешка/
 

Ходих с направление при гинеколог декември.. ако знаех каква галимация ще стане, щях да искам хормони още тогава. Ендокринолога, при който се водя на диспансер (сиреч ми следи Хашимотото, само на документи обаче) ми даде направление за 2 хормона и толкоз!

Искаш да се мерим кой 'по- по- най-' с окосмяването ли
Хи-хи, абе аз нямам кой знае колко косми, ама пък какъв тестостерон си имамммм................. :lol:
За момче са ме правили родителите ми.. ама съм се появила аз.. :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 15:15:28 pm от Dindin »
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #57 -: Февруари 02, 2007, 16:47:12 pm »
 Хормоните , може да ви ги пусне и гинеколог, и ендокринолог.

Жоли75, ще ти споделя опит. Влезнах при гинеколожката. Тя посегна към направлението , аз я спрях.
Казах и , дошла съм за тези и тези хормони , ще ми ги назначите ли , или да търся друг гинеколог?
 Тя ме погледна страшно , измрънка нещо  и ми пусна хормоните.
Ами иначе не давам направлението. :D
Като на пазар! :D

Не знам дали при всички ще мине номера , но пробвайте.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #58 -: Февруари 02, 2007, 17:37:47 pm »
Хормоните , може да ви ги пусне и гинеколог, и ендокринолог.

Жоли75, ще ти споделя опит. Влезнах при гинеколожката. Тя посегна към направлението , аз я спрях.
Казах и , дошла съм за тези и тези хормони , ще ми ги назначите ли , или да търся друг гинеколог?
 Тя ме погледна страшно , измрънка нещо  и ми пусна хормоните.
Ами иначе не давам направлението. :D
Като на пазар! :D

Не знам дали при всички ще мине номера , но пробвайте.
Много ми хареса! Директен подход:balk_103:
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #59 -: Февруари 02, 2007, 18:19:45 pm »
Елфирче браво  :lol: Лятото мъжът ми обиколи поне 5ма ендокринолози и никой не се съгласи да му пусне хормони, накрая даже си върна направлението на личната лекарка...

georgeel
ами трябваше още януари да ходя при Стаменов, но получих лека бъбречна криза, после лекувах бактерии в урината и така не отидох. Чакам си цикъла тези дни и ще звъня за час, защото се бяхме разбрали да ходя за наблюдение... така като ви слушам обаче май ще взема да се обадя още утре, да взимам списъка и да се захващаме с мъжкото, че и той тежка работа ще има за вършене с тези спермограми  :lol:
  09.11.2007