0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #180 -: Февруари 16, 2007, 12:21:04 pm »
de4ka, доц. Маркова прави инвитро само в АГ. Частната клиника (Майчин дом) откриха съвсем наскоро инвитро център, до колкото знам не са започнали със самите процедури.

Наистина протоколите се попълват от гинеколог работещ с ЗК по местоживеене. И на мен ми дадаха примерни протоколи, от които гинеколога преписа медикаментите.

Какво да се прави процедурата е тромава.. много бумащина, много нещо.. ЗК пари не дава ей така..
трябва непременно да имаш направление,аз също не исках да се занимавам с личната,но...се наложи!!!
Аз си подадах вече документите, просто ми беше любопитно, дали не може да се прескочи ходенето до личната :lol:
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 12:24:54 pm от Dindin »
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #181 -: Февруари 16, 2007, 12:23:10 pm »
да..диндин!права си!!! :D
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #182 -: Февруари 16, 2007, 12:28:37 pm »
..... Вземи и направлание за гинеколог. ...........
 Направлението ти е нужно за гинеколога (може и без него, но ще ти вземе пари като за преглед)...

Аз лично не разбрах дали може да се отиде директно при гинеколога без направление за попълване на протоколите. На мен не ми пречеше да си платя като за преглед, вместо да чакам 2 часа при личната за направление. Останах с убеждението, че направлението е задължително за случая... не знам..
И на мен ми казаха при кого конкретно да отида.

трябва непременно да имаш направление,аз също не исках да се занимавам с личната,но...се наложи!!!
[/quote]

Момичета, извинете, ако съм ви подвела за това дали е задължително направлението.
Аз лично имах такова и може би някакво изречение на секретарката ме е оставило с впечатление, че може и без него.
Още веднъж, извинете ме, ако съм заблудила някого!  :oops:
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #183 -: Февруари 16, 2007, 13:42:27 pm »
Момичета, то много сложно при вас   :roll:
И аз като Рали почти не съм си мръднала пръста да търча насам натам, казаха ми от клиниката какво трябва, направих го, другите неща ги прибавиха от тях /включително протокол/ и хайде беж към касата  :D. Не съм търсила гинеколог, не са ме връщали за нищо  :D. За един ден стана цялата работа, тъй като си имах голяма част от изследванията предварително.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #184 -: Февруари 16, 2007, 16:04:17 pm »
dindin,не визирах служителите в ЗК,говорих за клиниката която ми оправя документите.Гледат ми снимката виждат че не е разчетена, и не ми казват че трябва да отида да ми я разчетат.Днес ходих и го оправих това,но ако не бях разбрала за това от форума в последния момент сигурно щях да го правя.И сега последо за протоколите трябва направление така ли???Защо ни бавят така,като може и по другия начин(частно).Не трябва ли ти да избираш дали да си даваш парите на частно или да минаваш по ЗК.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #185 -: Февруари 16, 2007, 20:49:04 pm »
goergeel, моята снимка няма придружаваща бележка за прочит, в клиниката си отбелязаха какво се вижда (упоменато е и в заключението) и толкова.
Налага се да вземеш направление за протоколите, не знам точно защо. Призумпцията е, че всичко минава през ЗК и процедурата изисква да минеш с направление (097 мисля) при гинеколог работещ с ЗК - част от бюрокрацията (лично мнение).

На момичетата, на които са им дали протоколите готови попълнени предполагам, че е самите клиники има гинеколози работещи с ЗК и за това е било по-лесно. Клиниката в АГ Варна няма лекар работещ с ЗК, за това ни пращат при такъв.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #186 -: Февруари 16, 2007, 20:56:14 pm »
Диндин и аз си го помислих, вероятно момичетата, на които са им попълнили протоколите в клиниката, са пациентки на МЦРЗ, те имат договор със ЗК.
  09.11.2007
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #187 -: Февруари 16, 2007, 23:13:51 pm »
Dindin благодаря ти за отговора.Но моята снимка като я погледнаха,абсолютно нищо не ми казаха,дори не ми казаха че трябва да има прочит-това го разбрах от тук.И добре че го видях иначе трябваше да се забавя и с това.И за направлението благодаря ще проверя дали това е кода,защото и моята лична не беше сигурна.А това за бюрокращината-и аз съм на това мнение предполагам че и други момичета мислят така.Дано поне чакането в ЗК да е по малко.