0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #100 -: Януари 15, 2009, 22:14:16 pm »
Да дам малко текущ отчет на пети ден след корекцията ...
Имам усещането, че диоптрите пак почват да се вдигат. С лявото око определено не виждам много ясно, а с дясното виждам едни черни плуващи петънца.
Дано е преходен етап :?
Рано е за кристално виждане.Кога си на преглед.Петна не съм имала,  само постепенно изчистване на картинката, всеки следващ ден беше по-ясен от предния.
Няма достигане на идеално зрение,както си виждала преди с очила/лещи така ще виждаш и след операцията(ако има някакъв процент "мързеливо око"-запазва си се).
Няма вето за секс, няма да  ти бъркат в очите,нали:)
Ако продължат тия петна черни обади се за преглед.Но скоро трябва да си на такъв,мисля.
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #101 -: Януари 18, 2009, 23:02:31 pm »
Ултра,как си? Ходи ли на контролен преглед?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #102 -: Януари 19, 2009, 22:39:08 pm »
На 22 съм на преглед, ще разказвам после.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #103 -: Януари 20, 2009, 00:22:53 am »
Чак сега успявам да вляза. Ултра, радвам се, че всичко е минало спокойно по време на операцията. Стискам палци да нямаш проблеми и ще чакам да кажеш на 22 след прегледа на какво се дължат точките. По принцип ми бяха казали в клиниката, че множество черни точки, които все едно се спускат една след друга, говори за напрежение на ретината май, но всичко се оправя. Не се притеснявай излишно.
Наистина, че с течение на времето, зрението се подобрява. Сухотата, дразненето и мъглявината са преходнии само в първите 2-3 седмици, дори и по-малко.
Успех и ще чакам отзиви!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #104 -: Януари 22, 2009, 23:04:43 pm »
Здравейте отново :D
Бях на преглед днес. На компютъра изследването показа 0 диоптъра, ама на таблото не съвсем. Дано се поизбистри скоро зрението, че е досадно така, особено вечер или като се поизморя.
Сутрин виждам доста по-добре.
Позволиха да си мокря очите, досега се къпах с водни очила :lol:
Останах само с изкуствени сълзи.
Гледахме и картите на очите преди и след операцията и по-точно местата, върху които е работено. Много интересно изглеждаха.
Все още не виждам добре наблизо - било нормално.
Виждам и балончета и черни вълнички, според тях и преди съм ги била виждала, били заради формата на окото, което се издължавало при късогледство.
Тук не съм съгласна, защото определено преди тези артефакти ги нямаше.
Някак си не успяха да ми вдъхнат позитивна нагласа и да ме убедят, че нещата ще се подобрят, така че разчитам на вас :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #105 -: Януари 23, 2009, 14:19:41 pm »
Ще се подобрат разбира се нещата, не се отчайвай
Аз не съм много компетентна по въпроса, но мисли позитивно и дай малко време и на мозъка да свикне с 'промените'.
Твоят ентусиазъм ме подтикна да се реша и аз на тази стъпка - и ето, че на 3.02 съм на преглед :D
Вярвам, че всичко ще се оправи и това леко безпокойство, което те е обхванало, няма да ме разколебае   :wink: Оправяй се бързо

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #106 -: Януари 24, 2009, 12:38:20 pm »
Ултра, скоро ще се похвалиш с идеалното виждане, вярвам.А иначе на лекарите това им е работата(особено в тая клиника)- да окуражават пациентите.
Денис, стискам палци прегледа да мине добре и дадат зелена светлина за интервенция.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #107 -: Януари 26, 2009, 23:26:14 pm »
Мини, мисля, че част от персонала се е сменил в клиниката, откакто си била ти. И аз разчитах, че ще ме окуражат, но не стана така. Според моя мъж съм прекалено взискателна и съм плашела хората, затова не успели да ми повлияят положително :lol:
Денис, откакто спрях единия вид капки съм доста по-добре! Все по-рядко ми е замъглено.
Най-трудно ми е да спазвам ограничението за вдигане на тежко.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #108 -: Януари 27, 2009, 08:02:39 am »
С нетърпение чаках новини от теб  :D
Радвам се, че си добре
Ще видиш, че с времето всичко ще се оправи и няма да имаш проблеми
Сигурно е много вълнуващо да може да си виждаш както никога до сега.
Аз също съм с очила от детската градина, не че съм ги носила постоянно, но зная какво е  :D
Моля те пиши за всичко необичайно, което се случва в процеса на възстановяване, все пак вървя по твоя път и е добре да зная какво ме очаква  :wink:
Благодаря ти
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #109 -: Януари 27, 2009, 08:11:16 am »
:flower:Ани и все по добре да става....
Най-трудно ми е да спазвам ограничението за вдигане на тежко.

Видяхме го любимото "ограничение" онзи ден с Баба, поздравихме се...
Е, няма такъв закачлив поглед просто! :lol:
 :bighug: ви и двамата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #110 -: Януари 27, 2009, 23:23:27 pm »
Хехе, вие ли сте били, така и предположих :D
Баба му не успя да ми каже подробности, освен, че името на жената било необичайно :lol:
Ти да не би като Мишанта да си се представила :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #111 -: Януари 28, 2009, 00:09:06 am »
Хехе, вие ли сте били, така и предположих :D
Баба му не успя да ми каже подробности, освен, че името на жената било необичайно :lol:
Ти да не би като Мишанта да си се представила :wink:

А ти как мислиш  :lol: Анинко!?
 :PМишанта за мен не Ник, аз вече така си се казвам! :wink:
Аз и Джошката бяхме с дребните!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #112 -: Февруари 02, 2009, 22:51:22 pm »
... и ето, че на 3.02 съм на преглед :D
Успех утре!
Чакам отзиви след прегледа :D

При мен положението е следното:
- болка почти няма, освен ако не се преуморя, не стоя в задимено помещение и не вдигам тежко
- определено има около 0.75 диоптъра
- нощното зрение е кофти - около светлини (лампи и светофари) има ореол и самата светлина е двойна
- текст на екран се вижда по-зле отколкото напечатан текст
- все още плуват разни паяжини и точки

Но общо взето съм ок, просто не мога да оценя предполагам разликата, защото последните 15 години съм с лещи и за мен е нормално да виждам добре.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #113 -: Февруари 05, 2009, 07:13:54 am »
Да се отчета  :D
Прегледа мина добре.Проведе се от д-р Пешева. Установи се, че диоптрите ми са доста повече отколкото са ми предписани /вземайки под внимание това, че се коригира зрението /изписват се очила с по-малки диоптри/. Зрението ми не е 100%, а 80.
Имам изтъняване на ретината в единия край, което коригираха веднага с лазер - беше доста неприятно.
Самата операция се отлага малко във времето заради тази процедура.

Говорих доста с лекарката и сестрите - въпреки, че веднага може да се вижда добре след операцията, времето да се преодолеят тези малки неразположения е 1-2 месеца, така че Ултра не се притеснявай. Д-р Пешева ми каза, че късогледството се оправя веднага, докато далекогледството става все по-добро след време.
Сега ще си чакам деня, в който ще ми се обадят за операцията. Необходими били минимум 10-на дни да се възстанови окото след тази манипулация.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #114 -: Февруари 05, 2009, 10:22:32 am »
Денис, ти явно по същия път минаваш като мен :D
Пази много обработеното око, при мен се беше получило възпаление и беше много червено. Освен това дълго време ме болеше...
При мен трябваше поне 2 седмици да минат между двете интервенции.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #115 -: Февруари 05, 2009, 14:05:35 pm »
Най-вероятно  :D
За сега не ме боли  окото и не чувствам дискомфорт - все едно нищо не са му правили, въпреки че доста го работи с лазера и все ми повтаряше още малко, още малко, защото бях изгубила търпение  :D
Дано и за напред да няма проблеми  :D
Надявам се ти вече си  по-добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #116 -: Февруари 13, 2009, 18:25:47 pm »
Момичета,я ме светнете по въпроса дали мога да си коригирам диоптрите лазерно,моля!Тук ( ЮАР),ми казаха ,че това може да стане от -2 диоптара  нагоре,а моите са по -1,75 на двете очи.Да използвам контактни лещи ми е някак си некомфортно,а носенето на очила при мен стана жизнена необходимост след второто ми раждане.Не съм чела назад в темата,така,че дайте малко информациа,моля!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #117 -: Февруари 23, 2009, 23:26:39 pm »
Денис, има ли развитие при теб?

Аз ходих пак на контролен, бяха много любезни този път :wink:
На дясното е 0.25, на лявото е нула :D
Дано се задържи така.
С нов вид капки съм, ужасно щипят, но определено ми помагат.
Добре се чувствам, но доста ми се изморяват очите - имам много работа напоследък и хич не почивам.
За изкуствените сълзи редовно забравям, а и имам чувството, че след като ги сложа 1-2 часа ми е замъглено леко зрението.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #118 -: Февруари 26, 2009, 08:35:29 am »
Да, има развитие  :D
Корекцията ми беше на 24.02, вчера бях на контролен преглед - виждам идеално - дори по-добре отколкото с очила /или лещи/
 Дадоха ми капки - антибиотик за 5 дни и изкуствени сълзи.
След 10-на дни съм пак на контролен преглед.
Очаквах някакъв дискомфорт след тази операция , но все още не мога да повярвам че не чувствам нищо. Нямах нито сълзене, нито чувството за чуждо тяло, нито мъглявини и т.н /както ме предупредиха/- нищо.
Много се радвам, че го направих - ако не бях попаднала /което стана случайно/ на тази тема, може би още дълго време щях да си ходя с лещи  :wink:

ПП. Преди корекцията ползвах изкуствени сълзи Systane от които не бях много доволна - трябваше да мигам поне 1 минута докато започна да виждам ясно, но тези които ми дадоха от клиниката Tears Naturale ми харесват повече - виждам си ясно веднага. Незнам каква е разликата - може да е някаква съставка която на мен не ми действа много добре, та мисълта ми е, че може да е и от самите капки.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #119 -: Март 02, 2009, 22:19:06 pm »
Денис,  всичко е минало и виж как  без никакъв дискомфорт стигаш до  орловото зрение,браво!
А Тиърс натурале са възможно най- меките  капки,така че с тях проблем няма да имаш.