0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #120 -: Март 18, 2009, 22:12:32 pm »
Малко нереални ми се струват тез мъдрувания, няма някой в БГ на светлинни години от друг. Кистата ти предния път как я махаха, за ендометриозни кисти пункцията не е решение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #121 -: Март 19, 2009, 00:20:18 am »
Малко нереални ми се струват тез мъдрувания, няма някой в БГ на светлинни години от друг. Кистата ти предния път как я махаха, за ендометриозни кисти пункцията не е решение.
Проблемът е че не я махнаха- неможели! Добре хайде да не са светлинни години , но Крси знае какво точно имам в предвид! Има момичета на които кистата е била пунктирана , лечение с Диферелин и после бебе!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #122 -: Март 19, 2009, 12:25:12 pm »
Нямам предвид при стимулацията за ин витро, а при операцията. С Пункция кистата винаги ще се завръща, най-добре е да се "изкорени"
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #123 -: Март 19, 2009, 14:46:43 pm »
Първия път ми я махнаха с лапаротомия. Но не съм съгласна през година да ми правят лапаротомия. Знам, че е хубаво да се изкорени, но ако има шанс да се махне с пункция и да успея да забременея, съм готова да опитам. Друго момиче от форума забременя естествено след пункция на 3-4 ендометриозни кисти. След пункцията имаше диферелин и повече не й дойде цикъл. Сега е мама.


Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #124 -: Март 19, 2009, 23:05:46 pm »
Красита една моя приятелка взима 3 месеца Лукрин след пункцията на ендометриозната киста и забременя с инвитро.
Какво казва д-р Стаменов може ли с Лукрин да изчезне кистата или ще преминавате направо към забременяване?
Моето лечение премина по подобен начин 2 месеца Лукрин ,1 месец деферилин и в момента ъсм 13 ден след трансфер след лека стимулация с меногон.
Засега резултатите са добри.Днес видях втората розова линийка,но още е рано.
Успех момичета!Нека надвием тази ужасна болест !
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #125 -: Март 20, 2009, 01:07:16 am »
Елмира :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Вярвам в твоя  успех!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #126 -: Март 20, 2009, 09:11:23 am »
Роси надявам се всички да забременеем !!! :a_cat_03:
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #127 -: Март 20, 2009, 16:00:32 pm »
Красита една моя приятелка взима 3 месеца Лукрин след пункцията на ендометриозната киста и забременя с инвитро.
Какво казва д-р Стаменов може ли с Лукрин да изчезне кистата или ще преминавате направо към забременяване?
Моето лечение премина по подобен начин 2 месеца Лукрин ,1 месец деферилин и в момента ъсм 13 ден след трансфер след лека стимулация с меногон.
Засега резултатите са добри.Днес видях втората розова линийка,но още е рано.
Успех момичета!Нека надвием тази ужасна болест !

Доктор Стаменов казва направо да преминаваме към инвитро, никаква операция. Ще правя инвитрото с наличната киста (2,5 см). Ще говоря с него за опцията да е пунктира когато пунктира яйцеклетките. На теб желая успех! Бледа втора черта е супер новина!


Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #128 -: Март 20, 2009, 21:48:01 pm »
Благодяря Красита.Може би това е най-добрият вариант ,за да не се губи време.
Желая ти успех в предстоящото инвитро.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #129 -: Март 21, 2009, 12:54:12 pm »
Здравейте!
Минах 7 месеца лечение с Лукрин, заради ендометриоза /1,5 см на яйчника и малко енд.огнище в CD/. Месец след последната инж. лукрин започнах стимулация за ин витро - 15 фоликула, от които САМО една яйцеклетка, оплоди се, имаше трансфер, но до там - на 16 февруари ми дойде цикъл. Сега си почивам и чакам здравната каса да уточни изискванията за отпускане на лекарства за ин витро. Междувременно чакам си следващия цикъл и не съм на ясно въобще дали ми се е възстановил. Объркана съм, от две седмици имам признаци, че ще ми идва, но не, и тестове си правя - отрицателни...
Някой в подобна ситуация? :(
« Последна редакция: Март 21, 2009, 13:59:10 pm от petiofski »
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #130 -: Март 21, 2009, 18:05:51 pm »
момичета, не се лъжете с тази пункция на киста - не върши никаква работа. Преди да направя инвитрото при доктор Стаменов, в клиника в Пловдив ми пунктираха ендометриозна киста около 3 см и след това ми подтиснаха цикъла за 4 месеца. Само си загубих времето и си хабих нервите - не настъпи бременност, а кистата пак се появи със същите размери. Д-р Стаменов пристъпи направо към инвитро и за щастие беше успешно.
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #131 -: Март 21, 2009, 21:42:28 pm »
момичета, не се лъжете с тази пункция на киста - не върши никаква работа. Преди да направя инвитрото при доктор Стаменов, в клиника в Пловдив ми пунктираха ендометриозна киста около 3 см и след това ми подтиснаха цикъла за 4 месеца. Само си загубих времето и си хабих нервите - не настъпи бременност, а кистата пак се появи със същите размери. Д-р Стаменов пристъпи направо към инвитро и за щастие беше успешно.
да , той казва че киста до 4 см не се прави нищо! Много се радвам че сте успели. Би ли ми казала колко яйцеклетки изкарахте и дали беше ИКСИ? Аз съм малко притеснена точно от това ,че след ЕМ явно яйцеклетките намалят , а и губят качеството  си!
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #132 -: Март 21, 2009, 22:48:12 pm »
Доста лекари,сред които и д-р Стаменов предпочитат да се премина към инвитро веднага след направената лапароскопия.Поне при мен беше така.А и едно от наи-добрите лекарства срещу ЕМ е забременяването.  :lol: Успех на всички!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #133 -: Март 22, 2009, 12:53:57 pm »
момичета, не се лъжете с тази пункция на киста - не върши никаква работа. Преди да направя инвитрото при доктор Стаменов, в клиника в Пловдив ми пунктираха ендометриозна киста около 3 см и след това ми подтиснаха цикъла за 4 месеца. Само си загубих времето и си хабих нервите - не настъпи бременност, а кистата пак се появи със същите размери. Д-р Стаменов пристъпи направо към инвитро и за щастие беше успешно.

Аз точно това исках да знам - може ли да настъпи бременност с киста. Най-после някой да каже, че има успешно инвитро с ендометриозна киста. Благодаря ти, това може само да ме радва!


Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #134 -: Март 23, 2009, 10:59:53 am »
rossy *, пунктираха ми 19 яйцеклетки, от които 10 оплодиха ИКСИ, 9 - инвитро, но 15 започнаха да се делят. На ембриотрансфера ми върнаха 3 ембриона. И трите се хванаха, но само 1 се разви. Няколко ембриона замразихме.
Слушайте доктора и горе главата. Чудото ще стане. Стискам палци.
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #135 -: Март 23, 2009, 12:22:09 pm »
rossy *, пунктираха ми 19 яйцеклетки, от които 10 оплодиха ИКСИ, 9 - инвитро, но 15 започнаха да се делят. На ембриотрансфера ми върнаха 3 ембриона. И трите се хванаха, но само 1 се разви. Няколко ембриона замразихме.
Слушайте доктора и горе главата. Чудото ще стане. Стискам палци.
Благодаря ти много! :bighug:
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #136 -: Март 25, 2009, 19:15:21 pm »
здравейте на всички, а също съм с ендометриоза направена операция преди 5 години имам 2 опита инвитро който последния приключи с неуспех преди месец.мисля преди следващия си опит да направя лапароскопия ще питам доктора ми какво ще ме посъветва. успех на всички!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #137 -: Март 26, 2009, 00:18:32 am »
момичета, не се лъжете с тази пункция на киста - не върши никаква работа. Преди да направя инвитрото при доктор Стаменов, в клиника в Пловдив ми пунктираха ендометриозна киста около 3 см и след това ми подтиснаха цикъла за 4 месеца. Само си загубих времето и си хабих нервите - не настъпи бременност, а кистата пак се появи със същите размери. Д-р Стаменов пристъпи направо към инвитро и за щастие беше успешно.
aurinko,
кистата от този тип я разбирам като проявление на ендометриозата.
Правена ли ти е лапароскопия преди това,за да се отстрани доколкото е възможно??
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #138 -: Март 30, 2009, 13:28:57 pm »
Здравей, за ендометриозата разбрах като ми правиха диагностична лапароскопия. Не са ми горили огнищата и тогава все още нямах киста. Ендометриозната киста се появи по-късно и я видяха на ехограф. Грешката ми беше, че се съгласих да я пунктират. След няколко месеца пак беше налице. Кистата не беше много голяма - около 3-3,5 см. В 1 от клиниките ми казаха, че трябва да се премахне оперативно кистата, да се проведе лечение 6 месеца и след това да се пристъпи към инвитро. Не се съгласих на този вариант. След месеци като посетих д-р Стаменов ми каза, че с тази не голяма киста може да се пристъпи към инвитро, без да правим оперативна лапароскопия. Всеки случай е индивидуален и пожелавам на всеки да намери своя доктор и правилния път.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #139 -: Април 28, 2009, 12:23:31 pm »
bambam  и моето инвитро беше при д-р Ставрев в "Селена" и сега с бебчето ходим често да ги видим и акушерките-особено Еми и биоложката-Недева/ тя се шегува,че нали бебо  си е нейно творение :lol: :lol:...без тях нямаше да имам малкото си слънце..Много ми стана хубаво като видях,че си писала за тях.........Стискам палци на всички момичета да имат нашето щастие!