0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, здравейте!
Искам да ви обърна внимание на нещо, което вие знаете и все пак... Изключително важно е да се прави спермограма в изпитана лаборатория. Преди месец мъжът ми прави една в случайно избрана лаборатория /в ж.к. Люлин - Превент/ и се оказа пълен провал - пишеше, че няма сперматозоиди, без изобщо да са попълнени графите за различните показатели и на всичкото отгоре сестрата, която ми даде резултатите заяви "компетентно": Човекът си има проблем! Освен това като приемаха материала, тъй като го носихме от вкъщи, изобщо не попитаха кога е отделен, а когато аз попитах дали има значение, че не целия е попаднал в шишенцето, ми отговориха, че нямала ... А това, както разбрах впоследствие, е решаващо!
Аз доста се разстроих, но не се доверих /да добавя, че имаше и правописна грешка в писаниците на лекарката, изследвала пробата/...
Миналата седмица направихме още една в Майчин дом и резултатите са много добри. ...Тъй че, не ходете на случайни места за такива изследвания!
И успех на всички ви!
*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #1 -: Май 31, 2005, 16:50:45 pm »
Аз не мисля, че в Майчин дом изследването на спермалния анализ е достатъчно прецизно, почети в архива и ще видиш доста противоположни мнения относно техните резултати.
Аз лично горещо препоръчвам - д-р Тачева в Център "София" и МЦ "Репродуктивно здраве". Там се изследва и морфологията по стриктните критерии и анализа се прави от специализирани лица. Това е много много важно и може да спести време, нерви и средства.
Късмет и дано всичко е ОК!
*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #2 -: Юни 01, 2005, 11:59:45 am »
Ние също сме изключително доволни от д-р Тачева. Страхотен специалист и човек.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #3 -: Юни 01, 2005, 12:07:30 pm »
ех, pola... хубаво е, че ни предупреждаваш, но ако беше чела по-внимателно форумите и материалите от нашия сайт, самата ти нямаше да направиш тази двойна грешка със спермограмите....

горещо ти препоръчвам да направите още едно изследване - при истински специалист.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #4 -: Юни 01, 2005, 13:42:30 pm »
Jam, в интерес на истината бях чела доста, но що е отнасяше за спермограми не обръщах толкова внимание, защото не очаквах проблем оттам...
А пък сега не знам дали да повтаряме толкова скоро изследването, при положение, че резултатите са добри, а доктора, който го прави ни беше препоръчан от уролог. Ще продължа засега с изследванията при мен - наред е цветна снимка, и така...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #5 -: Юни 01, 2005, 13:56:48 pm »
Пола, все пак е доста странно, че в едната лаборатория няма сперматозоиди, а в другата резултатите са добри. Горещо ти препоръчвам да направите спермограма в сериозен ин витро център. Ще спестите много нерви.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #6 -: Юни 01, 2005, 16:22:00 pm »
Мила Пола,

Малко неприятно за мъжа ти, но я дайте още 15 лева поне, да си осигурите едни свестни резултати. Моят мъж в Майчин дом го направиха отличник, пък после се оказа, че въобще не е така и даже първоначалния съвет беше за ИКСИ! Плюс това, в Майчин дом раздават наред еднакви резултати, и на друго място като кажа, че имаме сп-ма от Майчин дом, направо ми казват резултатите, без да съм я показала!!!
Майчин дом е отлична клиника за наистина много неща, и аз там ходя за операции и пр, но за спермограми НЕ СТАВА!

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #7 -: Юни 01, 2005, 17:45:30 pm »
В Майчин дом всички са отличници :wink:
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #8 -: Юни 01, 2005, 18:04:32 pm »
Цитат на: Lali
В Майчин дом всички са отличници :wink:

А не- в Цибалаб са по-големите отличници :D
*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #9 -: Юни 01, 2005, 18:09:52 pm »
Абе мадами, с тоя английски хумор ще объркате момичето   :balk_199:
Всеки обича отлични спермограми, ама не дето са  далече от истината  :balk_132:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #10 -: Юни 02, 2005, 08:47:46 am »
Дони я кажи в крайна сметка де да засиля моя да направи една с-ма в "Репродуктивно здраве" или В МЦ "София" ? Ще ходи така или иначе в София в командировка та да свърши нещо поне
*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #11 -: Юни 02, 2005, 08:55:32 am »
yana, няма значение къде от двете. Ние лично сме правили в МЦ "Репродуктивно здраве", но доколкото чета момичетата са доволни много и от двете места.
Дано да имате добри резултати! Ще стискам палци  :balk_103:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #12 -: Юни 02, 2005, 10:06:11 am »
Цитат на: yana-v
Дони я кажи в крайна сметка де да засиля моя да направи една с-ма в "Репродуктивно здраве" или В МЦ "София" ? Ще ходи така или иначе в София в командировка та да свърши нещо поне


макар че питаш Дони, ще ти отговоря аз. Бих ти препоръчала да я направите в МЦ София по следната, чисто икономическа причина:
В "Репродуктивно здраве" при Щерев правят 2 вида спермограми - обикновена (не помня 15 или 20 лева) и т.н. "разширена", която е прекалено изчерпателна и струва над 100 лева, пак не помня в момента 135 или 150 беше... такава разширена се прави обикновена преди инвитро или икси, не е нужна при всеки пациент...
докато в МЦ София правят пак обикновена за същите пари като при Щерев, но има и вариант на разширена със стриктна морфология по Крюгер, което е важно, за 50 лева.

тоест, в МЦ София имаш един междинен вариант за средни пари, който е достатъчно информативен, докато при Щерев е или всичко или много малко.
иначе, смятам, че и двата екипа ще дадат точна, професионална и обективна оценка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За спермограмата и лабораториите
« Отговор #13 -: Юни 02, 2005, 10:18:41 am »
Цитат на: yana-v
Дони я кажи в крайна сметка де да засиля моя да направи една с-ма в "Репродуктивно здраве" или В МЦ "София" ? Ще ходи така или иначе в София в командировка та да свърши нещо поне


Яна, ние правим в Репродуктивно здраве. Обикновената е 15лв, не включва никаква морфология, разширената е 140 лева, включва морфология по Крюгер, брой сп-ди след обработка (като за инсе), преживяемост на сп-дите след 24 часа и един показател за прикрепяемост - HZA - възможността на сп-дите да се прикрепят/проникват в яйцеклетката. Това HZA го има в критериите за включване в програмата инвитро на НЗОК.
Ако решите там, изисква се предварително да си запише час, за обикновена могат да го вземат и без час, но все пак е добре първо да се обади.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #14 -: Юни 02, 2005, 11:16:57 am »
Здравейто отново!
Направо не мога да повярвам, че в Майчин дом резултатите не са надеждни!! Но явно така стоят нещата...
Интересно дали има някой с недобра спермограма от там?...
...
Може ли някой от вас да ме насочи къде да прочета повече мнения за различни лаборатории?
*

    bambaradambara_

За спермограмата и лабораториите
« Отговор #15 -: Юни 02, 2005, 11:41:06 am »
има  :?
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #16 -: Юни 02, 2005, 11:51:36 am »
Цитат на: pola
Здравейто отново!
Направо не мога да повярвам, че в Майчин дом резултатите не са надеждни!! Но явно така стоят нещата...
Интересно дали има някой с недобра спермограма от там?...
...
Може ли някой от вас да ме насочи къде да прочета повече мнения за различни лаборатории?


Пола, може и да си е добра спермограмата, ама представи си, че не е - колко време ще изгубите за напразни усилия... Няма ли да те разяжда съмнение? Тук доста от момичетата са изгубили ценно време, разчитайки на "добрите" сп-ми от Майчин дом, аз включително.

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*

    габи32

За спермограмата и лабораториите
« Отговор #17 -: Юни 02, 2005, 21:18:39 pm »
Цитат на: pola
Здравейто отново!
Направо не мога да повярвам, че в Майчин дом резултатите не са надеждни!! Но явно така стоят нещата...
Интересно дали има някой с недобра спермограма от там?...
...
Може ли някой от вас да ме насочи къде да прочета повече мнения за различни лаборатории?


Първата ни спермограма я правихме преди около 3 мес МД по изрично настояване на лекарката ми и е различни лекари я тълкуват различно. Единствения проблем е в количеството, но според едни лекари трябва задължително трябва да се повтори, според други предвид обстоятелствата била нормална. Така или иначе ни предстои втора след около 2 седмици в МЦ София, който е доста хвален във форума и ще ти кажа съвпаднали ли са резултатите от двете изследвания.
*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #18 -: Юни 03, 2005, 11:14:03 am »
Габи, стискам палци резултатите да са добри и ще чакам впечатленията ти от МЦ София.
А що се отнася до количеството - явно има решаващо значение. При първата спермограма на мъжа ми беше доста малко /не отделеното, а това което е попаднало в контейнерчето/ и съответно резултатите никак не бяха добри, или по-точно казано - нямаше резултати. В тази връзка, четох някъде из статиите тук, че отделянето на еякулат става на етапи, като на всеки етап съдържимото е различно - различни съставки на спермата са концентрирани /казано ненаучно :wink: /.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #19 -: Юни 06, 2005, 13:31:55 pm »
Цитат на: pola
А що се отнася до количеството - явно има решаващо значение. При първата спермограма на мъжа ми беше доста малко /не отделеното, а това което е попаднало в контейнерчето/ и съответно резултатите никак не бяха добри, или по-точно казано - нямаше резултати. В тази връзка, четох някъде из статиите тук, че отделянето на еякулат става на етапи, като на всеки етап съдържимото е различно - различни съставки на спермата са концентрирани /казано ненаучно :wink: /.


Точно така, затова не се прави оценка на еякулат, който не е в целия си обем.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #20 -: Юли 15, 2005, 12:14:59 pm »
Здравейте.Бихте ли ми дали адресите на д-р Тачева в Център "София" и МЦ "Репродуктивно здраве"?Може би ще се наложи да правим спермограма и от това което прочетох дотук всички сте на едно мнение затова разчитам на вас.Ние също сме правили сп.в Майчин дом,но доста одавна и сега като чета отрицателните мнения ми става ясно,че и ние сме едни от излъганите(ако мога така да се изразя).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #21 -: Юли 15, 2005, 12:59:47 pm »
Цитат на: a_s_n
Здравейте.Бихте ли ми дали адресите на д-р Тачева в Център "София" и МЦ "Репродуктивно здраве"?Може би ще се наложи да правим спермограма и от това което прочетох дотук всички сте на едно мнение затова разчитам на вас.Ние също сме правили сп.в Майчин дом,но доста одавна и сега като чета отрицателните мнения ми става ясно,че и ние сме едни от излъганите(ако мога така да се изразя).


адресите ги има на първата страница на сайта Зачатие - вляво, като се натисне линка Адреси на клиники....

ето ти сайтовете на двете клиники - в тях има точен адрес, телефони, карти...

www.ivf.bg - това е Център София
www.ivf-bg.com - това е Център Репродуктивно здраве
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ka_terina

За спермограмата и лабораториите
« Отговор #22 -: Юли 15, 2005, 13:11:34 pm »
"Цибала"са чудесна лаборатория препорачвам ти ги  :lol:
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #23 -: Юли 15, 2005, 13:39:21 pm »
Цитат на: ka_terina
"Цибала"са чудесна лаборатория препорачвам ти ги  :lol:

За спермограми Цибалаб НЕ СТАВАТ!
Спермограми се правят САМО в клиника за асистирана репродукция.
За спермограмата и лабораториите
« Отговор #24 -: Юли 18, 2005, 14:32:10 pm »
Цитат на: ka_terina
"Цибала"са чудесна лаборатория препорачвам ти ги  :lol:


Не мога да схвана шегуваш ли се :wink:  (заради емотиконката), ама може би не се шегуваш с такива важни работи. Ако не, да подкрепя мнението на Rabbit - много измислени сп-ми правят в Цибалаб.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
a_s_n
« Отговор #25 -: Юли 19, 2005, 15:22:19 pm »
Благодаря ви.