Репродуктивно здраве > Стерилитет при мъжа

Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.

<< < (24/132) > >>

Мели:

--- Цитат на: aladina в Април 05, 2007, 08:32:50 am ---Здравей, Мели!
Имам 2 мисед аборта през 06.05.2006 г и 10.03.2007 год., в 10-11 г.с.Тази седмица пуснахме генетични и имунологични изследвания в Плевен при доц.Конова.Преди първото забременяване имаме една спермограма, която на мен лично след прочетеното тук не ми изглежда пълна.Моля, те сподели мнение дали се налага да направим нова, защото никой не споменава за изследвания на съпруга ми освен генетични /за него/.Това са резултати на старата спермограма: въздържане: 5 дни; обем: 3 см.;време на втечняване 20 мин.;РН 8.5; общ брой на сперматозоидите в куб.см 82.10^6 /82 милиона/, нормални подвижни 76%, слабо подвижни 14%, неподвижни 10%, нормални форми 85, патологичи форми 15, двуопашати 4, с абнормна големина 6, мехурчести форми 7,двуглави форми 4,трихомонас /+/ .
Благодяра ти много

--- Край на цитат ---

Направете нова спермограма. Минало е време, показателите могат да се променят с времето. Моля те, направете я някъде, където няма да напишат 85% с нормални форми. Този трихомонас сте го излекували, вярвам?

Мели:

--- Цитат на: ltz в Април 05, 2007, 13:42:43 pm ---Здравейте д-р Даскалова, момичетата от клуб " проблемно забременяване" ме насочиха към този форум. Искам да попитам: Имам момченце на 6 години. Преди почти четири години правим опит за второ дете, но не се получава. Лекарите търсеха причините само при мен, докато сами не си назначихме спермограма и резултатите бяха отчайващи- 3,3 броя. Съпругът ми ходи на консултация при доц. Кацаров където не се откри никаква физиологична причина за този проблем и самият лекар на този етам не е споменал за хромозомен проблем, а само че е на ниво ензими, клетка . Дали непременно този проблем идва от делеции в У-хромозомата и каква е вероятността да се предаде на детенцето ни като У-хромозомата се унаследява само от бащата/учила съм малко генетика-толкова , колкото да ми се въртят само черни мисли в главата/. Възможно ли е тази олигозооспермия да е резултат от влиянието на антибиотици. За последните пет години той претърпя две операции от коремна херния, три ангини с абцес, парацентеза на едното ухо и пневмония? Предварително много благодаря.

--- Край на цитат ---

Не разбрах съвсем ясно има ли микроделеции на Y хромозомата или само разсъждаваме теоретично? Ако има доказана, то тя обяснява проблемите със сперматогенезата, както и ще се рпедаде 100% на всички деца от мъжки пол. Но също така и приемът на антибиотици може да доведе до влошени показатели в спермалния анализ.

Мели:

--- Цитат на: iri_is в Април 06, 2007, 14:03:36 pm --- Здравей, Мели!
Аз съм нова в този форум и не съм сигурна дали питам на правилното място  :oops:.Опитваме се да забременеем от близо две години, но не се получава. Преди година отидох на гинеколог.Направиха ми някои изследвания, които бяха добри.За да продължи гинеколожката поиска спермограма. Проблема е че макар и да се съгласи мъжът ми все намира извинение да не си я направи.
 Зная, че е боледувал от заушка около пуберитета и зная че това води до стерилитет.Въпросът ми всъщност е дали се случва в 100% от случаите и ако е така има ли някаква надежда за лечение.

--- Край на цитат ---

Заушката в юношеска възраст често, но не 100% води до проблеми със сперматогенезата. Надежда за лечение има, разбира се. Но първо трябва да направи спермограма, няма как да му се размине.

White:
Мели, искам да те попитам, има ли връзка между фрагментациите на ДНК на сперматозоидите и микроделецията на У- хромозомата?
Резултатите от SDI-теста показаха около 20% фрагментации. Да пуснем ли тест за микроделеция?
Поздрави: Мира

Мели:

--- Цитат на: ised в Април 06, 2007, 15:56:14 pm ---Здравей Мели,
При мъжа ми след двумесечен прием на антиоксиданти се навлюдава значително подобрение , на кратко-концентр. 8 милиона на 36 милиона,активноподвижни 51%/54%, след обработка  от 15 милиона /21 милиона.Мофологията му обаче от 6% на 6,5%.При ехографски преглед Д-р Кацаров му откри киста на левия надсеменник,доктора смята,че кистата няма отношение към морфологията.Аз обоче си задавам въпроса защо варикоцелето има а кистата няма-принципно, не създава ли кистата също условия за повишаване на температурата, както и за възпаление около мястото,какво е твоето мнение.Какви други изследвания можем да направим за да се ориентираме за морфологията , напр.трябва ли да направим генетични,инхибин и др.Знам че би трябвало да попитаме Кацаров ама така е при прегледи в притеснението си забравяш,  ще се радвам много  ако ми отговориш!
п.с
той не пие и не пуши,подложен е на стрес в работата ама кой не е?       

--- Край на цитат ---

Двете заболявания са доста различни и ако д-р Кацаров е преценил, че кистата на епидидима няма отношение, то аз бих му се доверила. Аз харесвам изследването на инхибин В, за мене то е много показателно, но и другите хормони с отношение към сперматогенезата не е зле да се проверят. Генетичен анализ при толкова милиони е излишен, но все пак нека водещият лекар прецени това.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия