0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
« Последна редакция: Март 10, 2007, 18:41:31 pm от cygnus »
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Мога да кажа само, че статията е прекрасна и полезна не само за "бременните" двойки. Всички правила са приложими и по време на ПМС, и по време на остра липса на настроение в единия от партньорите. 90% се оплакваме от загуба на интерес към секса при наличието на проблем с фертилността. Да слушаме д-р Даскалов! Да е жив и здрав, дет` се вика  :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Благодаря. :lol:
*
Много полезна статия.Благодаря;)
*

    Anonymous

mersi :twisted:
*

    Bonny

Браво
« Отговор #5 -: Юли 17, 2005, 19:35:36 pm »
:oops:  :youwoman:  :countingsheep:  :band:  :babbycarrage:
*

    Anonymous

PREVOV V EFIR DR. niakoisi
« Отговор #6 -: Август 30, 2005, 13:30:41 pm »
tasi statia e BUKVALEN PREVOD OT ANGLIISKI. NE SNAM KUDE JA 4ETOH, MISLIA V WWW.PREGNANCY.ABOUT.COM, KOETO E OK,  no kakuv e tosi doktor, koito se e podpisal nakraja. vse pak.

daje ne e oformena po drug na4in osven intimnoto vstypitelno:  " po4ti vsiaka jena me pita>>"

PLAGIATSTVO, ha :oops:
*
Re: PREVOV V EFIR DR. niakoisi
« Отговор #7 -: Август 30, 2005, 14:04:47 pm »
Цитат на: Anonymous
tasi statia e BUKVALEN PREVOD OT ANGLIISKI. NE SNAM KUDE JA 4ETOH, MISLIA V WWW.PREGNANCY.ABOUT.COM, KOETO E OK,  no kakuv e tosi doktor, koito se e podpisal nakraja. vse pak.

daje ne e oformena po drug na4in osven intimnoto vstypitelno:  " po4ti vsiaka jena me pita>>"

PLAGIATSTVO, ha :oops:

Googles search:
keywords: sex during pregnancy
Резултати 1 - 10 от около 3,500,000 за sex during pregnancy
Това само на английски. 3 милиона и половина публикации.
А колко още има на други езици ...

Кое от всичките си чел, Госте, и според теб не е ли логично да си приличат по съдържание? Поне 100 от тях с други 100.

И моля те, давай го по-спокойно, не е здравословно  :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #8 -: Август 30, 2005, 16:58:41 pm »
Я гледай ти, и американците са почнали да преписват от нас!  :lol:

Ей, винаги съм се прекланяла пред тая типично българска черта - да плюеш по някого, защото се е постарал да направи нещо добро.  Злобата като че ли ни е генетично заложена.

Ясно е, че в такава популярна статия на банална тема няма нищо, което да подлежи на авторски права - някакви уникални изследвания, някакви революционни открития, нещо супер уникално ... и разбира се, че всички статии по света ще си приличат. Това са основни постулати по темата секс и бременност, както и да ги разказваш, все ще са еднакви.

Важното в случая е че именно д-р Даскалов (на когото хората ще повярват, защото знаят кой е, какво работи, на какво ниво, на колко жени е помогнал и т.н.) ги е написал и се е подписал под тях, а не ти, анонимни госте.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #9 -: Август 30, 2005, 22:27:02 pm »
Присъединявам се към благодарностите за д-р Даскалов - интересна и  полезна статия, дано скоро повечето от нас да научат щастливата вест  preggo и се възползват от съветите в нея. А за теб Госте - не ти прави чест да критикуваш от позицията на анонимността един чудесен човек  :lovedock: и неговия труд.
Обещах на Ganka:)
*

    dodi

sex i bremennost
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2005, 14:11:56 pm »
Statiata e prekrasna.Mnogo vi blagodaria.Ikakvo zna4enie ima dali e prevedena ot angliiski,vajnoto e 4e niakoi se e postaral da ia prevede i nie da ia pro4etem :ballons:
Re: PREVOV V EFIR DR. niakoisi
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2005, 14:40:48 pm »
Цитат на: Anonymous
tasi statia e BUKVALEN PREVOD OT ANGLIISKI. NE SNAM KUDE JA 4ETOH, MISLIA V WWW.PREGNANCY.ABOUT.COM, KOETO E OK,  no kakuv e tosi doktor, koito se e podpisal nakraja. vse pak.

daje ne e oformena po drug na4in osven intimnoto vstypitelno:  " po4ti vsiaka jena me pita>>"

PLAGIATSTVO, ha :oops:


Този д-р е един от малкото добри лекари на когото му пука за пациентите, при когото ходим доста момичета и аз лично березервно му вярвам.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #12 -: Януари 07, 2006, 18:51:01 pm »
Не мисля, че някой трябва да обсъжда или да дава съвети за сексуалния живот  между двама партньори. Като мъж се смущавам някой било то и доктор да съветва жена ми как да прави секс с мен. Също така искам да отбелжа, че написаното в статията не е нищо друго освен съображения. Всеки човек може да направи подобни изводи, и да съобрази кое би могло да нарани плода/бременната жена и кое не. Като се има и в предвид близоста между двамата партньори и това, че ще си имат бебе, смятам за крайно неумесно намесата на който и да било с каквото и да било в техните взаимоотношения.
*
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #13 -: Януари 07, 2006, 19:07:45 pm »
Много ми е интересно дали жена ти мисли и тя като теб?  :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #14 -: Януари 07, 2006, 19:52:06 pm »
Цитат на: Anonymous
Не мисля, че някой трябва да обсъжда или да дава съвети за сексуалния живот  между двама партньори.

Но много хора които мислят по друг начин, бих казала не толкова ориенталски. Дори има специалност сексология.

Цитат на: Anonymous
Като мъж се смущавам някой било то и доктор да съветва жена ми как да прави секс с мен.

Щом те смущава, никой лекар няма насила да ти дава съвети. Съветите са за тези, които не се смущават да разговарят с лекаря си.

Цитат на: Anonymous
Също така искам да отбелжа, че написаното в статията не е нищо друго освен съображения. Всеки човек може да направи подобни изводи, и да съобрази кое би могло да нарани плода/бременната жена и кое не.

Няма как да прецениш сам дали простагландите в еякулата могат да предизвикат маточни контракции. Или какво е състоянието на маточната шийка. За тази цел си има лекари.

Цитат на: Anonymous
Като се има и в предвид близоста между двамата партньори и това, че ще си имат бебе, смятам за крайно неумесно намесата на който и да било с каквото и да било в техните взаимоотношения.

Това не е намеса, това са съвети. Ако искаш, ще се съобразиш с тях. Ако не ... да не мислиш, че лекарят ще лежи под спалнята ти и ще следи какво правиш с жена си?  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #15 -: Януари 07, 2006, 20:01:08 pm »
1. Не мислиш ли, драги Госте , че "нищо друго освен съображения" е доста основателна причина да се напише статията предвид на половата култура в България /а и не само/ . За справка погледни елементарните въпроси в дира - Клуба "Медицина" . Доста мъже се тюхкат, че им е крив атрибута, а не че е на път един нов член на семейството. Балканска и не толкова балканска черта, кво да се прави.

2.  По повод на "Всеки човек може да направи подобни изводи" , те уверявам, че тука има доста примери че това не е абсолютна истина. Не приравнявай априори и не  приемай за аксиома или теорема че мъж = човек.

3. Цитат: " Като се има и в предвид близоста между двамата партньори и това, че ще си имат бебе, смятам за крайно неумесно намесата на който и да било с каквото и да било в техните взаимоотношения."
Ти правиш ли разлика между сексуална близост и емоционалната такава? Знаеш ли как се чувства една бременна жена и какви са нейните страхове, включително какви физиологични промени търпи женския организъм по време на бременност? Ако си отговориш на зададените въпроси по правилния начин, ще видиш и сам ще осъзнаеш, че написаното от теб е пълна глупост.  

Сори, че съм  :witch:

С поздрави към Госта - Лейдито - Вашата Вещица
*

    Anonymous

Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #16 -: Януари 07, 2006, 21:29:59 pm »
С написаното горе изразявам моето несъгласие и възмущение от статията. Това си е лично мое мнение и не търся конфронтация с никой.
....
....
....
Това, което се опитах да кажа е, че за мен връзката между двама партньори е нещо много специално.
Колкото до бременноста мислия, че мъжът се притеснява не по-малко от жената. Той си дава сметка, че жена му носи дете в себе си и е много оязвима през бременноста. Факта че само тя е натоварена с това го прави несигурен и безпомощен. Докосва я толкова внимателно сякаш пипа кристална ваза. Това са си мои наблюдения в обкръжението ми.
Мисля че ако има нужда мъжът ще е първия, който ще потърси съвет. Сигурен съм обаче че преди това ще е изчел тонове, защото да нарани жена си или нероденото си дете от неграмотност е нещо, което няма да направи никога.
Не съм против научните изследвания или трудовете на докторите в тази област, но те трябва да се публикуват преди всичко като работи на научни екипи, а не като съвети от някой за някой. Нужно е да бъдат научно насочени и колкото се може по-безлични. Според мен докторите трябва да дават не съвети, а книги когато хората се обръщат към тях.
Със "съображения" в предишния пост исках да кажа, че двама добре осведомени за промените настъпващи в женския организъм по време на бременност партньори биха направили сами изводи за сексуалния си живот. Не е нужно никой да ги "съветва" по теми за "сексуални пози ...".
Искам да кажа и още нещо. Тъй като се спомена за сексуалната и емоционалната близост между партньорите. Вярвам, че сексуалния акт е плод на емоционалната обвързаност (любовта) между двама души и не трябва да бъде опорочаван по никакъв начин.

Това е последния ми пост по темата.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #17 -: Януари 07, 2006, 21:54:18 pm »
И аз не търся конфронтация. И също като тебе смятам, че връзката между двама партньори е специална, както и че сексуалния акт е плод на емоционалната обвързаност (любовта) между двама души. Но наистина не разбирам какво те притеснява. Ми хората си говорят за секс, факт. С какво примерно Кама сутра опорочава сексуалния акт?

Каква е разликата в това да дам устен съвет или написан такъв на книга? Като цяло защо чак толкова те притеснява директния контакт лекар - пациент?

В едно неща категорично смятам, че грешиш. Мисля че ако има нужда мъжът ще е първия, който ще потърси съвет. Личните ми наблюдения и многогодишната ми работа с мъже показва, че в 99% от случаите жената е активната страна в търсенето на съвети. Дори ако хвърлиш бегъл поглед из форума, ще видиш колко мъже пишат (подсказвам - нищожно малък брой). В огромния процент от случаите дори жената води мъжа си за ръка на лекар, като малко дете. Така че в твоите представи може би мъжът е силната страна, активният в търсенето на решеия и т.н. В моите мечти впрочем - също. Реалността обаче е съвсем различна от мечтите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #18 -: Януари 07, 2006, 23:12:02 pm »
Цитат на: Anonymous
...
Мисля че ако има нужда мъжът ще е първия, който ще потърси съвет. Сигурен съм обаче че преди това ще е изчел тонове, защото да нарани жена си или нероденото си дете от неграмотност е нещо, което няма да направи никога.
...

Ами не ти трябват тонове, просто една-две статии, които сигурна съм няма да се отличават по съдържание!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коментари към статия - "Секс по време на бременност
« Отговор #19 -: Януари 08, 2006, 10:24:52 am »
много странно мнение се е оформило у този Гост. чудя се с какво да го обясня - леко ми намирисва на принадлежност към секта, а също така е възможно да се дължи на пълна липса на здравна култура, досег с медицината и полова просвета.

добре, че не е чел статии, съветващи болните от хемороиди!!! свет щеше да му се извие от "лекарската намеса в дълбоко интимни сфери" под формата на обяснение как да си избърсва задника, как точно да се изхожда по голяма нужда и как точно да си прави промивки и ректални клизмички!!!  :lol: ама как може, никаква деликатност няма у тия хора, ами те ходят и до тоалетна, о ужас!  :roll:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!