0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Не съм срещнала такава тема във форума и живо се интересувам от влиянието на алкохола върху сперматозоидите.Ние от 2 години правим опити за дете.Сега се оказа,че трябва да правим операция от варикоцеле.Мъжът ми всяка вечер употребява алкохол около 50-100 гр.Докторът му каза,че това е много за неговите показатели от направената спермограмата.Но той все още не може да го възприеме на сериозно.Опитвам се да се боря с този проблем и всяка вечер напомням мнението на доктора.Не знам как да се преборя.Мили момичета ако имате някакъв опит със справянето в подобна ситуация,моля ви пишете.Иначе спря цигарите преди 2 години.Отнякъде чух, че 50 гр алкохол убивал 5 мил.сперматозоиди, дали е така?
« Последна редакция: Март 06, 2007, 12:38:21 pm от radiivanova »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #1 -: Януари 29, 2007, 13:11:01 pm »
темата е обсъждана многократно. за вредата от алкохола върху сперматозоидите пише във всяка статия по въпроса.

ето цитати от статии, които можеш да прочетеш в сайта на Зачатие:

"Сведете количеството на алкохола, ако можете, де нула. 40% от намалената оплодителна способност се дължи на поемането на четири единици алкохол дневно."

"Около 40% от намалената оплодителна способност при мъжете се дължи на приеманите от тях умерено големи количества алкохол. Той потиска секретирането на тестостерон и ускорява превръщането му в естроген в черния дроб. Това намалява както концентрацията на сперматозоидите, така и половото влечение.
Изследванията показват, че при 50% от мъжете с понижена оплодителна способност въздържането от алкохол възстановява концентрацията на сперматозоидите за три месеца. Подвижността на сперматозоидите също се увеличава."

"При даване на материал за спермограма мъжът трябва да спази няколко изисквания. Необходимо е полово въздържание 4 — 5 дни, включително не трябва да има и полюции в този период. В тези дни е непрепоръчително да се употребява алкохол (дори бира), лекарствени продукти, сауна, взимане на вана (само душ). "


"Причини за олигозооспермия се смятат хормоналната недостатъчност, водеща до нарушения в сперматогенезата, гладуване, авитаминоза, злоупотреба с алкохол и тютюнопушене, хроническо отравяне с олово, живак и техните производни, въглероден двуокис, действието на рентгеново и радиоактивно излъчване, хронически възпалителни процеси (хламидиоза, микоплазмоза и др.)."

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #2 -: Януари 29, 2007, 14:39:41 pm »
Jam,благодаря ти за бързия отговор.Явно не съм добре търсила във форума тази тема,просто съм много шашната.Аз му казвам, че не трябва да пие,но той си знае неговото.Просто мъжете са много упорити .Търся някакъв много добър аргумент,с който да го стресна и да го накарам да се позамисли .Той естествено знае ,че алкохола оказва влияние върху сперматозоидите, но само до тук.Мисли си,че на него това не му пречи.Как искам той да спре да пие.....Не,че е някакъв алколик, но с неговите показатели и 50-100 гр. са му много.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #3 -: Януари 29, 2007, 16:18:16 pm »
Всъщност какво точно мисли съпруга ти по въпроса за лошите му показатели? Наясно ли е, че алкохолът е сериозен увреждащ фактор?
Осъзнава ли, че той сам уврежда сперматозоидите си, като пие?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #4 -: Януари 29, 2007, 16:51:48 pm »
Мели,много добре го формулира.Цялата работа му се вижда като че ли на шега и изобщо не осъзнава колко си вреди.Чудя се как да го стимулирам и да го накарам да повярва,че алкохола не му е приятел.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #5 -: Януари 29, 2007, 17:07:43 pm »
Кое би го накарало да осъзнае вредата от алкохола върху сперматозоидите? Примерно ти нахвърлям идеи, а ти помисли и за други:
1. Статия
2. Мнение на лекар
3. Мнение на приятел
4. Майка му
5. Група тип Анонимно алкохолици
6. Серия спермограми
7. Семеен скандал
8. Пример за подобрени показатели след спиране на алкохола
9. Личния лекар
10. Посещение на репродуктивна клиника ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #6 -: Януари 29, 2007, 18:16:27 pm »
Мисля че майка му най-добре би му повлияла.Има ли мъж,който да не слуша мама?Аз не знам да има такъв.
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #7 -: Януари 29, 2007, 18:24:03 pm »
Много ви благодаря мили дами ще помисля върху това което ми предложихте, за намиране на най-добрия вариант.
*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2007, 16:00:00 pm »
Здравейте!Не съм срещнала такава тема във форума и живо се интересувам от влиянието на алкохола върху сперматозоидите.Ние от 2 години правим опити за дете.Сега се оказа,че трябва да правим операция от варикоцеле.Мъжът ми всяка вечер употребява алкохол около 50-100 гр.Докторът му каза,че това е много за неговите показатели от направената спермограмата.Но той все още не може да го възприеме на сериозно.Опитвам се да се боря с този проблем и всяка вечер напомням мнението на доктора.Не знам как да се преборя.Мили момичета ако имате някакъв опит със справянето в подобна ситуация,моля ви пишете.Иначе спря цигарите преди 2 години.Отнякъде чух, че 50 гр алкохол убивал 5 мил.сперматозоиди, дали е така?
Здравей Ради ,аз имах съшия проблем ,но след като вече сме правили три спермограми ,а сме бих казала в началото на неговите изследвания той видя разликата като вече пробва един период в ,който не близваше алкохол видя че резултата е е малко по-добър .Сега ми е обещал от 1.03. да не пие ,той също не пие много пак толкова всяка вечер по 50-100гр. вино и ракия ,но наистина за лошите му резултати е злеподкрепям те и не се страхувай всяка вечер  да напомняш за това ,по някога върши работа
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2007, 01:20:10 am »
Има мъж, който не слуша никого.Дори и майка си!И за съжаление аз живея с него.Сходен проблем, не мога да му "набия" в главата да спре този алкохол.В моя случай това е само в събота, но... все едно пие всяка вечер.
*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2007, 07:47:46 am »
Всъщност има ли такова количество алкохол, което да не е от съществено значение за  :sperm: ? Питам, защото си позволяваме да пием по празници не повече от 100гр. Ще окаже ли някаква реална промяна такова коричество алкохол, ако се изпива веднъж на две седмици? Моя мъж пие бира само, ако навън е над 40 градуса и няма вода. Отказахме се да ходим на ресторант заради проклетия алкохол. Все пак и ние сме хора... Как е при вас момичета?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2007, 12:14:27 pm »
Отказахме се да ходим на ресторант заради проклетия алкохол.
:lol: :lol: :lol:
Това ми прозвуча като - имаме семеен проблем с алкохола!

Аз си мисля че 50-100 гр. алкохол веднъж в седмицата или на две, няма да окаже пагубно влияние върху спермогенезата.

Но пък това го казвам, от гледна точка че в нашето семейство не се консумра алкохол, та дори и бира   :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2007, 07:04:15 am »
euro, миличка, не искам за прозвучи, че имаме проблем с алкохола, но и ние сме хора. И на ме понякога ми се сяда с приятели да пийна една ракийка, но се въздържам. Ако на теб ти се прияде баничка или сладолед това не означава, че имаш проблем с тях, нали? Само защото аз не ям такива неща...

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2007, 09:57:12 am »
Abloy, душо, извинявай ако съм прозвучала като проповедник. Мисълта ми беше, че не мисля, че 50-100гр. се отразяват пагубно.
Извинявай ако съм те обидила  :oops:
 :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2007, 12:28:36 pm »
Благодаря ви отново на всички момичета,който се включиха в тази тема- борбата с алкохола.Докторът ми каза,че бира може да се пие,но твърд алкохол - категорично не.Аз продължавам все още да се боря с моя съпруг по тази тема.Стигнали сме до консенсус - два пъти в седмицата по 50 грама.Въпреки,че той продължава да се пазари,аз не отстъпвам.
*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2007, 12:51:14 pm »
evro, миличка  :bighug:

Не мога да си обясня как на двама мой познати са им се родили деца още първата година след като са сключили граждански брак при условие, че и двамата са по 150кг., пушат по 1-1,5 кутия цигари на ден и пият алкохол в големи количества. Дори единият е зависим от алкохола.
Разумно обяснение явно няма. Представям си тези хора, ако спрат да пият, пушат, свалят килограми и вземат антиоксиданти, каква ли спермограма ще имат?

*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #16 -: Февруари 28, 2007, 14:01:12 pm »
evro, миличка  :bighug:

Не мога да си обясня как на двама мой познати са им се родили деца още първата година след като са сключили граждански брак при условие, че и двамата са по 150кг., пушат по 1-1,5 кутия цигари на ден и пият алкохол в големи количества. Дори единият е зависим от алкохола.
Разумно обяснение явно няма. Представям си тези хора, ако спрат да пият, пушат, свалят килограми и вземат антиоксиданти, каква ли спермограма ще имат?
Аблой и аз много пъти съм си мислила, как хора пият, пушат, не са си и помислили за спермограми, и други подобни просто правят деца.Ама, ето при други, които се пазят, не пият, не пушат, вземат витамини и все неща от този сорт, не могат и не могат.Но явно това е живота.
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #17 -: Февруари 28, 2007, 22:15:09 pm »
Куклички, от година не пуша, не пия по дефаут, пия по 1 кафенце сабахлен, съпруга ми и той е на това дередже, храним се що годе правилно, не сме затлъстели /много  :lol:/, явно вредните навици при нас са само черешката на тортата. Знам ли кво да си мисля и аз вече... Не се получава и тва си е...
Правим каквото трябва да става каквото ще...
:bighug:


П.п. Точно в този момент съм тъжна...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #18 -: Март 01, 2007, 13:00:50 pm »
Явно всеки организъм си е различен.Ние също имаме един наш познат ,който пие безумно много и ежедневно -  една бутилка алкохол може да изпие и нищо му няма.Дори наскоро му се роди второ дете.А аз го мъча моя с разни ограничения по два пъти в седмицата по 50 гр..  Целта изисква жертви,затова и ще продължавам в същия дух и ще следя мъжа ми да спазва тези правила.Успех на всички ни!
*
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #19 -: Март 01, 2007, 14:39:26 pm »
Ради аз успях да постигна моето за сега,имам вече обещанието че три месеца няма да накусим алкохол.Незнам как стана какво толкова бързо го убеди може би семеиството което са ни приятели както ти обясних ,защото те се видяха онзи ден,но да вече с това съм спокойна,според мен трябва да опиташ с този номер чре приятели при мен става определено.
А като говорим за различни организми,сестра му на милото преди да забременее първо три години не е можела,след преглед са и казали че не трябва и да се надява,тя си пуши всеки ден от най тежките цигари по 1и половина кутия на ден и си почнала от нерви и да си пие всяка вечер по 50-100 вино ракия и т.н и така двамата с мъжа и ,два месеца по-късно се появява  новината за племенника ни.
*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #20 -: Март 15, 2007, 23:01:01 pm »
Здравейте,мили момичета!Аз съм една от вас!Казвам се Креми и се боря по същият начин с моят съпруг,но той си знае неговата и си пуши и си пие по 50-100 гр.,всяка вечер и не иска да възприема.Говоря го това от много време и незнам кое може да ги накара нашите мъже да бъдат до нас и в този труден за нас момент.Той спря да пуши,но за много кратко за около 20 дни и не издържа и пак пропуши.Като го видя с цигара и в мен изригва вулкан от гняв,ярост,яд и голяма мъка,защото с безплодието се борим вече четири години и то без резултат.Той е с олгоспермия.Как да го накарам да спре???
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #21 -: Март 19, 2007, 11:38:36 am »
Креми,здравей!Това е много трудна задача, с която сме се заели.Погледни по-нагоре, Мели ми е нахвърлила няколко варианта върху този въпрос.
Цитат
Как да го накарам да спре???Трябва да бъдем по-силни от тях- мъжете и да се борим докато постигнем своето.
Мъжът ми също много пушеше - стигаше до 1кутия и полувина на ден.Отвреме на време правеше опити да ги откаже - но нищо не се получаваше.Една зима се разболя много тежко и като запалил цигара е усетил,че му става лошо.От тогава 2 г и малко той не пуши.Аз също много съм говорила по този въпрос, но без резултат.Убедила съм се,че ако човек вътрешно не е съгласен по даден въпрос,колкото и да му се говори няма резултат.Но въпреки това те съветвам да му поставиш много сериозно въпроса - иска ли дете или не!Това не е шега работа и е време тези мъже да се осъзнаят.Кажи му,че 50 гр.алкохол убиват 5 мил.сперматозоиди.Ако не са му мили да продължава в този дух.Успех ти желая,ще се радвам да ме уведомиш ако има някакъв резултат! :balk_50:
*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Re: Алкохола - влияние върху спермограмата
« Отговор #22 -: Март 19, 2007, 12:09:24 pm »
Благодаря ви за това,че сте загрижени за мен и всички с този проблем.При нас нещата са много по-сложни,аз също имам проблем,но правя всичко каквото трябва.Аз съм с ендометриоза и се лекувах и сега сме пред инсеминация,но не му е тук мястото да коментираме този въпрос.Вчера потърсих в нет-а информация за цигари без никотин и намерих доста интересни неща.Има нов продукт,казва се електронна цигара и моят съпруг се заинтересува,ще видим до кога.Сега проучвам какво точно представлява и от къде мога да е купя и така.Ако желаете може и вие да пробвате.Благодаря ви за съветите,желая и на вас успех!!! :D