0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

понякога когато правим секс и свършвам нямам сперма на какво се дължим болен ли съм от нещо на 31год. женен съм и не можем да имаме дете
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #1 -: Юли 14, 2004, 23:55:27 pm »
Принципно не е нормално, особено ако се случва често. Има няколко причини за това състояние - оргазъм без еякулация. Аз бих те посъветвала като начало да направиш една спермограма. Лесно е, можеш да вземеш стерилен контейнер от лабораторията и да дадеш еякулат в къщи. Условието е да го занесеш до лабораторията бързо (в рамките на 15 - 20 минути) и близо до тялото (да не се преохлажда).

На сайта има доста информация за показателите на спермата, причините и лечението на мъжкия стерилитет. Някои причини се лекуват много лесно. Затова не отлагай.  :)

Ако се регистрираш, ще мога и да ти пращам бележки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #2 -: Юли 15, 2004, 00:01:19 am »
ще се радвам ако ми помогнеш , но доста често се случва да нямам сперма или е от порядъка на няколко капки
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #3 -: Юли 15, 2004, 00:06:41 am »
може да ми пишеш на емейла или тук - регистрирах се - velko
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #4 -: Юли 15, 2004, 00:40:59 am »
Велко, добре дошъл и да не се задържаш дълго тук.  :)

Дори и няколкото капки сперма могат да бъдат подложени на спермален анализ. Втората проба е да се види дали нямаш ретроградна еякулация - вместо в нормалната посока еякулатът да отива към пикочния мехур. И третото нещо, което трябва да се направи при тебе, е консултация с уролог.

След тези три неща може да се наложи изследване на хормони или други процедури.

Когато прецениш, че разговорът не е за форума, можеш да ми напишеш на бележка или на мейла от къде си, имал ли си някакви заболявания, операции, дори и в детството, а аз ще се опитам да те насоча към специалист. А междувременно можеш да почетеш из сайта. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #5 -: Юли 15, 2004, 21:26:07 pm »
Благодаря ти за бързите отговори , ще ти претя емейл , дано не ти досаждам
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #6 -: Юли 15, 2004, 23:35:57 pm »
Аз пък ти изпратих съобщение.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Мели
« Отговор #7 -: Септември 13, 2004, 10:09:58 am »
Възможно ли ти е да ми дадеш линк, където бих могла да прочета нещо по-конкретно за липсата не еякулация, приятелят ми има този проблем, не сме се обръщали към лекар все още, просто защото явно той се притеснява, а и въпроса е доста деликатен, и не бих искала да го притискам като го моля да отидем на лекар, знам че, е неизбежно, но все пак бих искала  да се запозная с проблематиката.
Благодаря ти предварително
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #8 -: Септември 18, 2004, 11:42:46 am »
Здравей Мели,

Аз съм тази, която помоли за линк към информация. Все още не мога да намеря нищо, което да се отнася към нашия проблем. Би ли била все пак така добра, ако знаеш къде мога да прочета малко, да ме насочиш. Благодаря ти предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #9 -: Септември 18, 2004, 16:42:35 pm »
Sugar_babe, опитах се да намеря нещо по темата, написано разбираемо, но не успях. Мога да ти кажа някои от причините за липса на еякулация - вродени дефекти в мъжката полова система (например липса на дуктукс еякулаториус), инфекции, хипертрофия на простатата, прекарани операции в областта на таза, неврологични проблеми, травми. Сигурно пропускам нещо.

Трябва да отиде непременно на уролог.

При първа възможност ще потърся по - сериозен материал и ще ти пратя линк. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Благодаря
« Отговор #10 -: Септември 20, 2004, 13:12:32 pm »
Ще съм ти изключително благодарна, моето търсене така и не се увенча с успех, изчетох хиляди други неща, но нищо не се доближава до нашия случай. Явни причини за липса на еякулация няма, явно няма да ни се размине посещението при андролог-уролог.
*

    joro

Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2006, 14:33:13 pm »
ima6 te4nost no njma sperma li
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2006, 14:46:19 pm »
ima6 te4nost no njma sperma li
Joro, темата е от 20.09.2004 и едва ли ще получиш отговор.
ако има нещо което искаш да питаш конкретно за теб-питай :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2006, 14:16:08 pm »
Тази тема ми се струва странна....имам някакви подозрения, ама ..........Последно не разбрах Анонимус мъж или жена е, и защо досега си мислех, че е момиче, която е имало проблеми със стерилитет, но вече има бебе....дано да не бъркам, де...чисто любопитство.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2006, 18:42:52 pm »
здравейте и в тази тема...
много отдавна искам да споделя нещо, но все се спирах...по една или друга причина...
и понеже темата е точно за това, което ме интересува...накрая се престраших...
една кратка информация..
мъжът ми е с диагноза азооспермия, установена и оперативно още преди близо 8 год. От тогава се борим със стерилитета, ама сега притеснението ми е друго. От известно време...спермата при еякуация започва да става все по-малко като количество...дори на моменти въобще я няма...преди години не беше така, но имам чувството, че непрекъснато намалява ..че даже я няма...Аз започнах да се притеснявам, но ми е неудобно да поговоря с него за това. Това, от което най-много се притеснявам, е че си мисля, че това започва да му пречи и в секса...малко деликатна тема...(
Незнам точно как да го обесня по-интелигентно и културно..) и ще го давам на право...понякого е почти невъзможно да ...пфу..му стане...тогава се случва да свършва, а в същото време е мек...
друг път е твърд, а като свършва няма течност...
Притеснявам се с течение на годините, това съвсем да не се задълбочи и тогава съвсем да се съсипе..
чудя се...няма ли някакъв лек, знам ли..билки..които биха могли да спрат този процес и въобще ..на какво се дължи това? Свързано ли е с диагнозата ? ...((
*
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #15 -: Октомври 18, 2006, 13:23:44 pm »
Миним,миличка,аз нищо не разбирам по тези въпроси.Дано си включи някой по-компетентен,но ми се струва,че само със съвети нещата няма да се оправят,за съжаление.Трябва си лекар-специалист.Не си мисли,че като си даваш вид ,че не забелязваш,на него му е по-леко!По-скоро се опитай да го убедиш,че си с него и че трябва да решите проблема,дори да се наложи в крайна сметка...донорски материал...това няма да му попречи да е прекрасен баща...и т.н...А може пък и да има друго решение на проблема,но не можеш да го лекуваш тайно!
 Успех,мила!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss:
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #16 -: Октомври 18, 2006, 18:43:45 pm »
благодаря ти Ле...
ние въпросът с материала за ИКСИ-то сме го решили...
Аз ..сега се притеснявам и за това му състояние, което си мисля че се задълбочава с всеки изминал ден...
и незнам в един момент, да не се окаже, че съвсем е пречка и за сексуалния му живот, защото това съвсем ще го съсипе...
просто незнам какво да направя...
толкова е деликатно това, че чак не ми се отваря дума...(
ама нещо все пак трябва да се направи, ако е възможно де...
*
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #17 -: Октомври 18, 2006, 18:59:28 pm »
Наистина е деликатно...мисля,че е най-разумно да се обърнеш към Мели. Тя най-добър съвет би ти дала и съм сигурна,че ще ви насочи към подходящ специалист..не знам какво да кажа...ако се обичате,всичко се преодолява!Желая ви много -много късмет! :dating:
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2006, 14:39:14 pm »
Момичета и при нас се получава подобен проблем, който до сега сме нямали.Мисля, че се дължи на психологическия натиск от моя страна и на травмата от това, че все не се получава да забременея.В момента в който разбра, че има лоша спермограма вече дори не се сеща за секс, когато правим не може да свърши.Не зная дали е същия проблем и на какво се дължи - аз също не намерих материали по темата.

А съпругът ми не иска да говорим и все повече бяга.
Предположението ми е, че се дължи на стреса...Мели това възможно ли е?
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #19 -: Ноември 03, 2006, 18:26:29 pm »
специално при нас, се съмнявам да е от стреса, защото стресът и шокът беше преди 8 год. когато се разбра, че той не може да има дете. Но тогава нещата в сексът си бяха съвсем нормални...нямаше нищо нередно или притеснително..Всичко това започна да се случва преди около година..и да се задълбочава. За това си мисля, че не е от стреса. Според е нещо съвсем различно, но какво е? Лекува ли се? и въобще...къде може да се прочете за нещо подобно. А и като го знам моят, как няма да мога да му сложа какъвто и да е хап в устата...просто се чудя какво да правя ?!?!?!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #20 -: Ноември 03, 2006, 19:04:39 pm »
Уролог, момичета. После ендокринолог. Да се обясни нещо със стрес е лесно само на думи. Първо трябва да се изключат всички органични заболявания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #21 -: Ноември 04, 2006, 15:20:33 pm »
minim, опитай се да подхванеш леко темата. Знам колко е трудно и деликатно, но си мисля че той също не е доволен от ситуацията. Просто мъжете малко по-трудно показват, че имат нужда от помощ. Важно е да му внушиш, че сте двама и че го подкрепяш.
vmg7 , в какво точно го обвиняваш, че му е лоша спермограмата ли? Това не е нещо, което да зависи от него. Подкрепяй го. Той се притеснява, не по-малко от теб. Както виждам от това, което си написала, той вече се затваря в себе си. Това е лошо колкото за него, толкова и за теб.
Ходихте ли на консултации с посочените, по-горе от Мели специалисти? Какви са техните коментари, назначено ли е лечение?
« Последна редакция: Ноември 04, 2006, 15:22:18 pm от Julito »
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2006, 18:08:15 pm »
Не става въпрос за обвинения, а за абсолютно бягане от проблема.Дори не ми е хрумнало да го обвинявам, а дори напротив подкрепям го и го разбирам, но при него нещата стават много бавно и много ми е трудно да го карам да ходим на изследвания - от това се оплаквам, а не от спермограмата му.Не сте ме разбрали.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2006, 18:37:25 pm »
разбирам те vmg7
и на мен това ми е проблема...да го накарам да отиде на лекар, още повече при точно такъв...
те са толкова стиснителни и плахи...
дори ще отида с него, само да кажа ...
точно в тези моменти, въобще не си и помисляме да ги обвиняваме в каквото и да било...
целувки
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2006, 14:08:43 pm »
vmg7 , съжалявам че не съм те разбрала правилно.
Наистина е трудно, но бавно и с постоянство се убеждават.
Какво за  нас да не би да е по-малко неприятно да ходим на прегледи? Вие най-добре си ги познавате и знаете кое кога как да кажете, но е важно да се действа по въпроса.
Успех и на двете ви пожелавам!
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: свършвам без сперма ,нормално ли е
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2006, 14:31:04 pm »
А липсата на сперма през целия ти полов живот ли се наблюдава или само в последните години?Аз имах приятел, който не можеше да "свърши".Беше наистина много тежко, но той имаше заболяване някакво.За съжаление не си спомням как се казва.Дано не е нещо сериозно.Стискам палци.