0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ин витро естествен цикъл ?
« -: Април 27, 2005, 21:15:04 pm »
Момичета,сериозно се замислям да правя второ ин витро,но този път без стимулация.Моля ви,ако сте правили при спонтанен цикъл да споделите мнения :)
*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #1 -: Април 29, 2005, 12:10:06 pm »
Извинявай, че се намесвам в темата, тъй като не съм правила ин-витро.
Според мен е по-добре цикъла да е стимулиран.Така и така ще се дават много пари, просто няма смисъл да е на естествен цикъл.
Успех на който и вариант да се спреш:))
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #2 -: Април 29, 2005, 13:36:14 pm »
Цитат на: elfi
Момичета,сериозно се замислям да правя второ ин витро,но този път без стимулация.Моля ви,ако сте правили при спонтанен цикъл да споделите мнения :)


а защо се замисляш за такъв вариант? рискът е много голям...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #3 -: Април 29, 2005, 14:11:04 pm »
Преди доста време имаше в дир.бг тема от Теодора по същия въпрос, в която се дискутираха и много приемущества на ин-витрото при естествен цикъл. Чела съм и други подобни дискусии пак там. За съжаление не мога да ти кажа с точност кога беше това.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #4 -: Април 29, 2005, 14:28:20 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Преди доста време имаше в дир.бг тема от Теодора по същия въпрос, в която се дискутираха и много приемущества на ин-витрото при естествен цикъл. Чела съм и други подобни дискусии пак там. За съжаление не мога да ти кажа с точност кога беше това.

Успех!

Не Теодора, а Наталия, но това не е важно. Наистина рискът е голям.
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #5 -: Май 03, 2005, 11:16:26 am »
Специално тази, за която се сещам, беше на teodora_g (или нещо такова) която живееше във Великобритания. Беше пуснала една статия от пачата там, в която се казваше, че в последните години учените отново се обръщат към ин-витро на естествен цикъл, както е било в началото, и пишеше защо.

Както и да е, не съм специалист!

Поздрави! :)
Благодаря ти, Бени!







Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #6 -: Май 03, 2005, 17:57:05 pm »
Права си, имаше тема и на Теодора. Но мен повече ме впечатли тази тема.
*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #7 -: Май 03, 2005, 20:34:14 pm »
Благодаря ти,little_rabbit
Имах някакви спомени от тази тема,но ми беше много полезно да я прочета отново.

Решението ми да пробвам при естествен цикъл е под влияние на мъжа ми.При първия опит нямах конкретни проблеми след стимулацията/дълъг протокол/освен това,че от разбърканите хормони или от емоциите на моменти се усещах,че съм нетърпима.Така съм го уплашила,че сега като спомена за второ ин витро директно ме отрязва,но за естествен цикъл можем да говорим.
Има и друг момент,първото ин витро правих с местна упойка,имам операция от извънматочна и пункцията на оперирания яйчник беше някакъв кошмар,болката може да се сравни с тази при извънматочната.
Рискът при естествения цикъл е наистина голям,но самата процедура е лека и евтина и практически може да се прави всеки месец.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #8 -: Май 04, 2005, 08:21:29 am »
Няма нищо по-добро от ин-витро при естествен цикъл. Ако имаш  финансована възможност наистина може да опитваш често. Успех.
*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #9 -: Май 04, 2005, 08:48:31 am »
Аз също съм се замисляла за инвитро на спонтанен цикъл или по- лека стимулация с клостилбегит например.Дали риска е голям може да се поспори.Риска е голям и при хиперстимулация и това,че съм имала по 20-30 фоликула не ми помогна.Аз споменах на моя екип и не го отхвърлиха като възможност,но всичко е много индивидуално.Успех
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #10 -: Май 04, 2005, 11:50:48 am »
Цитат на: Lali
Няма нищо по-добро от ин-витро при естествен цикъл. Ако имаш  финансована възможност наистина може да опитваш често. Успех.


а как контролираме пукането на фоликулите при естествения цикъл?  :)

как се застраховаме от огромния риск да ни пунктират 1-2 яйцеклетки, от които до 3-ти ден в епруветката да не оцелее или да не се оплоди нито една? 2 бона минимум на вятъра. поинтересувай се какъв е процента на оплодените и оцелели до 3-ти ден в епруветка яйцеклетки? не е 100%...
тая хиперстимулация не се прави случайно, все пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #11 -: Май 04, 2005, 11:54:31 am »
редактирах си темата, така че репликата по последния ти постинг е изпреварваща и се намира по-горе :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #12 -: Май 04, 2005, 11:54:46 am »
Ако имам финансовата възможност бих опитвала така.
Иначе за един цикъл стимулация ти отиват яйцеклетките за цяла година средно.
Разбира се, реакцията ми е по скоро емоционална, отколкото медицински обоснована.
Разсъждавам така от общи познания.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #13 -: Май 04, 2005, 11:57:24 am »
Цитат на: Lali
Ако имам финансовата възможност бих опитвала така.
Иначе за един цикъл стимулация ти отиват яйцеклетките за цяла година средно.


а! точно това не е вярно според моя доктор... тези яйцеклетки, които стимулацията кара да узреят, така или иначи са били обречени да загинат... всеки месец губиш около 100 т.н. "антрални" фоликула, които без стимулацията просто нямат шанс.
мисля, че по тоя въпрос сме говорили вече...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #14 -: Май 04, 2005, 12:00:56 pm »
Това, което съм чела по американските сайтове е, че има понякога показания, при които се налага ин витро при естествен цикъл. Наистина шанса за 1 цикъл намалява много , въпреки, че е много по-щадящ за организма. Според мен проблемът е основно икономически.
То решило ли е да стане :)
*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #15 -: Май 04, 2005, 17:17:45 pm »
Хей , не давайте съвети , за които нямате необходимата подготовка / професионална / . Така питащия може да си направи МНОГО погрешен извод . " Нетърпимостта " е и от хормоналното влияние и от емоционалния срив . В реномираните клиники пациентките за ин-витро се консултират и с психолог , който да ги подготви за емоционалното свръхнатоварване . Повярвай-този път съм го минала 4 пъти , с 2 тежки хиперстимулации и пункции с местна упойка на по около 30 фоликула . Сега поне май всички центрове предлагат обща упойка. Не е икономически обосновано при нашите финансови условия да правиш на спонтанен цикъл . А за яйцеклетките не се притеснявай-природата се е презастраховала и всяка  жена носи " запас " за няколко плодотворни живота в себе си .Сега има и замразители , така че излишните ембриони от 1 цикъл се замразяват и опитваш следващ път , вече на естествен цикъл само с ембриотрансфер и си увеличаваш шанса без нови пари за лекарства и гадна пункция ? ! Успокой се и ВЯРВЯЙ , трябва да дадеш шанс на съдбата !
Вярвай в успеха и той няма да те подмине !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
До Nad
« Отговор #16 -: Май 04, 2005, 17:49:39 pm »
Ще ви затрудни ли да посочвате в постингите си към кого точно се обръщате? Примерно, с малко цитати или по друг удобен начин?
Така написано, създавате затруднения в разбирането, защото излиза, че се обръщате с упрек към всички писали по темата, а половината от тях на практика са застъпили точно вашата теза....
По същия начин сте създала недоразумение и в една друга тема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #17 -: Май 04, 2005, 18:02:46 pm »
Споко, де. Аз разбрах, че е на твоята позиция :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #18 -: Май 04, 2005, 18:12:18 pm »
Цитат на: Lali
Споко, де. Аз разбрах, че е на твоята позиция :wink:


аз също, но един друг юзър се беше притеснил :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #19 -: Май 04, 2005, 18:30:58 pm »
извинение за всички ! Пиша за първи път. Посипвам си главата с пепел
Вярвай в успеха и той няма да те подмине !
*
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #20 -: Май 05, 2005, 15:46:55 pm »
И аз се замислям за второ ин витро без стимулация!!!Е,може и да пробвам,въпреки че при първото,нямах никакви проблеми!!!От първия път стана!!!
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #21 -: Май 11, 2005, 12:32:02 pm »
Ние също мислим по въпроса да опитаме да имаме още едно дете след време (пак ин-витро). При мен ще бъде трето....при предишните два опита (втория успешен) не реагирах добре на стимулациите. Правех по 2-3 фоликула....още тогава говорехме с доктора, че ако правим следващи опити ...то те да са без стимулация, защото немало смисъл да ме блъскат с хормони, а да не реагирам добре. Ако жената прави много фоликули и могат да се замръзят естествено е да бъде стимулирана отвън...обаче ако само те блъскат с инжекции а ефектът е малък, то защо да не се опита и по частично естествен път. :idea:
Ин витро естествен цикъл ?
« Отговор #22 -: Май 12, 2005, 11:14:48 am »
"Какви увреждания мога да имам при хормонално стимулиране при ин витро при положение,че съм оперирана от миоми и в момента също имам такива.Притеснява ме хормоналното стимулиране.Благодаря!Р.Г.Благодаря.

 Хормоналната стимулация предхождаща ин витрото най-вероятно ще доведе до нарастване на миоматозните възли.Последна дума трябва да имат специалистите извършващи ин витро оплождане. "

Препечатка от един форум, без претенции за медицинска достоверност от препечатващата (аз).

Но ей това ме притеснява и мен!
Благодаря ти, Бени!