0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ендокринолог - Варна
« -: Ноември 15, 2006, 09:51:41 am »
Насочетеме към добър Ендокринолог във Варна,работещ със здравна каса.Бих искала да се консултирам с такъв относно пролактина и да си изследвам щитовидната жлеза.Благодаря ви предварително.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2006, 10:44:25 am »
Аз останах доволна от д-р Сарджева. В момента преглежда в Сириус, тел.621014 и работи със здравна каса.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2006, 10:45:57 am »
Аз ти препоръчвам доктор Оля Сарджева.Работи в медицински център Сириус,до адвокатската градина.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2006, 11:24:26 am »
Благодеря ви девойки!Вече си записах час за 20.11 при Сарджева.
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2006, 18:12:44 pm »
Здрасти, как мина при Сарджева?

*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2006, 10:54:41 am »
За сега вс.е добре,от досегашните изследвания нямало място за притеснения,но ме накара началото на декември да пусна нови и тогава пак ще се видим.Сега само ме пита за симптоми и ме поопипва тук-там.
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2006, 11:40:57 am »
Браво, много се радвам :D

*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2007, 20:45:23 pm »
Прощавайте, но искам и аз да попитам за тази лекарка. Има ли резултати при нея добри защото и аз търся добър ендокринолог без да губя повече време в излишно пиене на лекарства.При мене проблема е ТРО антителата
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2007, 22:32:18 pm »
За сега вс.е добре,от досегашните изследвания нямало място за притеснения,но ме накара началото на декември да пусна нови и тогава пак ще се видим.Сега само ме пита за симптоми и ме поопипва тук-там.
  :D Къде опипва а?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2007, 10:11:23 am »
Здравейте,
Аз също съм пациентка на д-р Сарджева. Много съм доволна!!! С диагноза Автоимунен тиреоидит (Хашимото). Моите анти ТПО също бяха завишени, което е признак на това заболяване, а ТСХ ми беше висок, защото съм с хипофункция на ЩЖ. След проведеното, вече 7-месец, лечение съм много добре. Имам вече цикъл и след стимулация с Клостилбегит съм почти на финала :). Имам вече ову, а сега остава и да е станало чудото :).
Не съм сигурна обаче дали още преглежда в Сириус, защото има нов кабинет на ул."Брегалница" №4 (до Окръжна болница).
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2007, 15:58:35 pm »
Здравейте,
Аз също съм пациентка на д-р Сарджева. Много съм доволна!!! С диагноза Автоимунен тиреоидит (Хашимото). Моите анти ТПО също бяха завишени, което е признак на това заболяване, а ТСХ ми беше висок, защото съм с хипофункция на ЩЖ. След проведеното, вече 7-месец, лечение съм много добре. Имам вече цикъл и след стимулация с Клостилбегит съм почти на финала :). Имам вече ову, а сега остава и да е станало чудото :).
Не съм сигурна обаче дали още преглежда в Сириус, защото има нов кабинет на ул."Брегалница" №4 (до Окръжна болница).
[/qu
Здравей,какво ти изписаха за Хашимото,т.то аз преди време ходих също при Сарджева,а преди нея при доц.Христозов,и т.то ТСХ то ми беше в норма не ми изписа нищо,а анти-ТПО и ТАТ бяха със стотици над нормата.След това си записах час за Катя Тодорова ,която преглежда и в Плевен,тя каза да пия селен,аспирин и келп и през 3месеца да се следи ТСХ-то.Много съм доволна от тази лекърка,тя освен лекър е и невероятен човек.
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2007, 16:37:44 pm »
Опс. Извинявам се. Не бях пила кафе още, а снощи до 5 сутрината не можах да заспя.Изтрих си простотията. :lol: :wink:
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2007, 23:12:57 pm »
Аз съм с Хашимото от 5 години. ТСХ го вкарах в норми с годините.
Във Варна съм обиколила следните ендокринолози:
др. Попова
др. Ковачева
доц. Христозов
др. Протопопова
проф. Коева
др. Девиджиева
За сега не съм възхитена от никой от изборните, предвид незабременяването ми до момента.
Ходих лятото и при др. К. Тодорова. И на мен ми изписа аспирин протект и селен.
Антителата ми са все така в пъти над нормата. Единственото, от което са се повлиявали е имуностимулатора Изопринозин (Изписван ми е от проф Коева и др. Деведжиева). До колкото това е добра терапия не мога да кажа. Това е моят опит до тук.
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2007, 23:14:15 pm »
Да запитам от какво по-точно сте доволни от др. Сарджева?
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2007, 13:24:35 pm »
Да запитам от какво по-точно сте доволни от др. Сарджева?
И аз питах някъде същото.Може ли някой да сподели резултати от нея ако има?
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2007, 09:22:34 am »
Да запитам от какво по-точно сте доволни от др. Сарджева?
И аз питах някъде същото.Може ли някой да сподели резултати от нея ако има?



Здравейте,
Аз съм доволна първо от отношението второ от ефекта на лечението ми. След 6 месечно такова вече ТСХ ми е в норма, цикъла ми се възтанови и вече овулирам.
Незнам какво повече да кажа. Аз съм много доволна!!!
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2007, 18:07:24 pm »
Вчера бях при Сарджева.Като цяло ми отдели доста време, обясни ми всичко много подробно, но засега няма да се лекувам и не мога да споделя в това отношение как ще е.
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #17 -: Декември 13, 2007, 22:52:48 pm »
 Останах много доволна  от др.Саржева много добре обяснява .Изследванията са добри само дето предната ми лекарка ме е предозирала малко с едни хап4ета добре 4е ги срях на време.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2011, 23:38:55 pm »
Работи ли Сарджева по Здравната каса и все още ли е кабинета й е в Сириус?
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2011, 16:51:33 pm »
Работи ли Сарджева по Здравната каса и все още ли е кабинета й е в Сириус?

Д-р Сарджева работи по здравна каса, но кабинета и е на ул."Брегалница"4, ет.2, офис 5, до медицинския център до аптека "Св.Лука" с/у спешния център. Забравих как се казваше медицинския център :( но като питаш там ще те насочат. Успех!
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2011, 10:37:12 am »
Чета всичко написано по-горе и не мога да разбера само едно:защо се спонемават толкова много имена на лекари,а никъде не виждам да се споменава името на най-добрата ендокриниоложка,може би в цяла севороисточна България,а именно-др.Ключкова?Тя е собственик на клиника Сириус и е невероятно добра.Работи със здравна каса и един от малкото лекари,ако не единсвения,която диспансиризира пациенти с тиреоидит на Хошимото(от което страдам и аз).Аз лично съм много доволна от неяи нямам намерение да е сменям:)) Надявам се да помогна на някой с моя опит:)))
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #21 -: Ноември 01, 2011, 10:42:22 am »
А като ги диспансиризира какво става? Какви изследвания им прави? При кои лекари ги праща? (Питам от любопитство просто, защото до сега един единствен лекар от Варна знаеше за връзката между Хашимото и възпаление на гърло, сливици и т.н., че Хашимотото реагира на такива възпаления)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #22 -: Ноември 01, 2011, 18:37:35 pm »
Ами предимството да си деспансиризиран е,че не ходиш при личния лекър да ти пуска направления постоянно,а ходиш само при специалиста и не се нуждаеш от тях(направленията).Пускат ти се всики необходими изледвания (знаеш че такива се правят переодично с цел следене на съответните показатели).Спестяваш си излишно ходене,чакане при личния,хабене на нерви и раплики:Ами свършиха ми направленията.Ела началото на другия месец,ама на 1-во или 2-ро число,защото после незнам...За мен поне то в е огромно улеснение :)
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2011, 17:55:33 pm »
Аз посещавам кабинета на д-р Райков. Намира се зад общината на ул. "Раковски" 23 - медицински център "Плюс". Знам, че работи със здравната каса, но за час се чака поне месец и винаги влизаш със закъснение. Ако съм имала насрочен час за 16 ч., влизам в 18 ч., което си е доста изнервящо, но ...
Диагнозата ми според него е Автоимунен тироид на Хашимото, като Anti Thyreoglobulina ми е леко завишен - 211.4 при референтни граници 0.00 - 115.00 и TSH 0.84 при граници от 0.27 - 4.20. Единствените лекарства, които пия за Селен и Лимфомозот.
Не мога да кажа, че съм много доволна, защото трябва да му вадя думите с ченгел, а аз нямам това търпение. Мисля следващия път да си запиша час при д-р Сарджева :)
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #24 -: Март 26, 2012, 10:50:25 am »
Аз лично съм доволна от доц.Христозов. Но той беше втория лекар, при който отидох. Гинеколожката ми препоръча д-р Оля Сарджева. Отидох, попита ме защо съм там, не ме прегледа. Каза да пусна изследвания и пак да отида. С готовите резултати бях отново в кабинета й, но пак не ме прегледа и постави диагноза "хашитоксикоза". Бях убедена, че поне трябваше да ме види на ехограф и така потърсих второ мнение. Зачетох се и в нет-а и се оказа, че диагнозата ми е ГРЕШНА. Имам лека форма на Базед, а не Хашимото. След 2-месечно лечение от доц.Христозов, всичко ми е супер. Човека не е краен, първо  мисли и после поставя диагнози и предлага лечение.
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #25 -: Март 26, 2012, 18:14:12 pm »
Аз лично съм доволна от доц.Христозов. Но той беше втория лекар, при който отидох. Гинеколожката ми препоръча д-р Оля Сарджева. Отидох, попита ме защо съм там, не ме прегледа. Каза да пусна изследвания и пак да отида. С готовите резултати бях отново в кабинета й, но пак не ме прегледа и постави диагноза "хашитоксикоза". Бях убедена, че поне трябваше да ме види на ехограф и така потърсих второ мнение. Зачетох се и в нет-а и се оказа, че диагнозата ми е ГРЕШНА. Имам лека форма на Базед, а не Хашимото. След 2-месечно лечение от доц.Христозов, всичко ми е супер. Човека не е краен, първо  мисли и после поставя диагнози и предлага лечение.
тони-бонбони ако сега дадеш малко повече инфо за д-р Христозов, ще ти бъда много благодарна. Къде преглежда, записва ли се час предварително и друго, което се сетиш :)
Благодаря :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #26 -: Март 26, 2012, 21:46:24 pm »
Аз лично съм доволна от доц.Христозов. Но той беше втория лекар, при който отидох. Гинеколожката ми препоръча д-р Оля Сарджева. Отидох, попита ме защо съм там, не ме прегледа. Каза да пусна изследвания и пак да отида. С готовите резултати бях отново в кабинета й, но пак не ме прегледа и постави диагноза "хашитоксикоза". Бях убедена, че поне трябваше да ме види на ехограф и така потърсих второ мнение. Зачетох се и в нет-а и се оказа, че диагнозата ми е ГРЕШНА. Имам лека форма на Базед, а не Хашимото. След 2-месечно лечение от доц.Христозов, всичко ми е супер. Човека не е краен, първо  мисли и после поставя диагнози и предлага лечение.
тони-бонбони ако сега дадеш малко повече инфо за д-р Христозов, ще ти бъда много благодарна. Къде преглежда, записва ли се час предварително и друго, което се сетиш :) Благодаря :)

Доц Христозов приема в МЦ Сирус, обадете се за час  ето линка http://www.goldenpages.bg/bg/b/A06B11CB-9178-DC11-AF55-00145E9525E4 прегледа е мисля, че беше 50 или 55 лева, не работи по Здр каса и цената вкл и ехография. Ако сте си направили хормоните на ЩЗ идете с изследванията, ако не сте, недейте, той ще ви ги назначи! Успех!


Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #27 -: Май 12, 2012, 11:19:40 am »
Съжалявам, че чак сега влизам и пиша.
Аз ходя на частно в терапията на прегледи. Звъня му в кабинета и той ми казва ден и час. Тел-а е 052 978 338. Ако искаш, пиши на лични за друго :)
*
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #28 -: Май 12, 2012, 15:32:50 pm »
Аз не съм от Варна, но като най-близък град... ходя при д-р Деведжиева и определно съм доволна. Дори миналата неделя когато и се обадих по телефона, стресирана че ТСХ е 0.03, (аз съм с Хашимото)ме консултира и назначи лекарства и други изследвания без да се налага да пътувам до Варна. Сега след 20 дни ще си запиша час за да видим как са нещата.Работи със здравната каса и това ме устройва. Когато имам възможност посещавам д-р Начев в София.
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #29 -: Май 22, 2012, 19:01:34 pm »
Христозов вече ще приема само в медицински център Дария - сряда. Евентуално часове се записват по телефона в центъра.
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #30 -: Юни 02, 2012, 22:28:13 pm »
Насочетеме към добър Ендокринолог във Варна,работещ със здравна каса.Бих искала да се консултирам с такъв относно пролактина и да си изследвам щитовидната жлеза.Благодаря ви предварително.
Re: Ендокринолог - Варна
« Отговор #31 -: Юни 02, 2012, 22:35:29 pm »
ехоооо кажете нещо и за доктор Петрова от клиника  св.Марина имам записан час за там смисъл  че никой не пише за тази клиника и за тази докторка. Много ще съм ви благодарна!