0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« -: Септември 19, 2006, 14:31:04 pm »
Здравейте!
Ето ги и новостите при нас:
Мъжа ми приключи 3-месечното лечение с Прегнил 5000Е и оксибор и направихме нова спермограма. До сега сме правили общо 4 читави спермограми. Една преди операцията от варикоцеле, една 6 месеца след операцията, една 1 година след операцията и тази е последната. В скобите са от предишните пъти:

период на полово въздържание : 3 дни
материалът е :      отделен в лабораторията
обем на еякулата   4,6  .мл
рН:   7,8 (7.5)
цвят:  нормален
вискозитет:    нормален         
време на втечняване (мин.):  30  (37ºС)
концентрация на сперматозоидите:  0,5млн/мл (5,02млн) (4млн) (1млн)
общ брой на сперматозоидите в еякулата: 2,5млн (23,092млн) (24млн) (6.6млн)
обща подвижност на сперматозоидите (%) : 54   (55) (66) (22)
% сперматозоиди с нормокинеза   38%   (42) (39) (0)
% сперматозоиди с хипокинеза     16%   (13) (27) (22)
% сперматозоиди с акинеза          46%   (45) (34) (78)
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :   190 000 (2 108 400) (1 560 000)
общ брой нормокинетични сперматозоиди :  950 000 (9 698 640) (9 360  000)
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
• левкоцити    2 - 3
• епителни клетки < 1
• еритроцити и др   не
желатинови конгломерати   не

Заключение :   Оlygoashtezoospermia.
Заключението до сега винаги е било едно и също, но понеже сега за първи път пуснахме и морфология (излезе 4%), заключението е Olygoasthenoteratozoospermia.

Според вас възможно ли е такова влошаване на резултатите без да има конкретна причина? Ние очаквахе подобрение, защото все пак 3 месеца са му били Прегнил 5000Е...
Според мен има някаква грешка. В смисъл - защо трябваше въобще да прави операция, да чакаме 1 година да се оправи, да пие какви ли не лекарства и сега положението да е по-лошо от преди операцията? Не ми го побира акъла как е възможно. Ние при всички случаи ще повторим изследването, но този път мисля да отидем в клиниката на д-р Шерев. До сега все при д-р Владимиров сме ходили.
Според вас може ли да ни лъжат и манипулират от тези клиники като ни дават погрешни резултати? Можем ли да им имаме доверие? Тези резултати са извън всякаква логика...


Очаквам вашите компетентни коментари.
Благодаря ви!

УСПЕХ!
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #1 -: Септември 19, 2006, 15:36:39 pm »
    Здравей, Нелката! Нашите спермограми много варират- от 3млн/мл до 43млн/мл. Имали сме много неприятни изненади.Когато сме питали от какво зависи това влошаване на резултатите, сме получавали два отговора:
     -от който брои
     -в резултат на варикоцелето показателите варират
     Обаче как може такова влошаване след лечение?Според мен нещо не е както трябва.И аз малко се съмнявам, че в центровете по стерилитет лекичко намаляват показателите като резултат от престараване да са точни или пък от нещо друго???.Дано не съм права.И ние минахме тримесечно лечение с Прегнил, но още не сме правили нова спермограма.
     Все пак в другите лаборатории дори да не се справят добре с морфологията и процента подвижност, не могат ли толкова да преброят правилно общия брой.Те нямат интерес да завишават бройката.А сме правили спермограми при лекари, ползващи се с добро име.
      Последните спермограми преди прегнила направихме при Александров и Владимиров през две седмици.
      За разликите в бройката и процента подвижност няма да говоря, но морфологията  по Крюгер ме озадачи:
      При Владимиров 6% нормални-лошо.При Александров-60%нормални, не ни каза, че имаме проблем.Е, на кого от двамата да вярваме.Писна ни вече да даваме пари за глупости и спермограми и нищо точно.
       Та и аз бих искала да знам доколко можем да вярваме на спермограмите на Владимировата клиника. :?
        А ти не се притеснявай, мисля че резултатът не е точен.Стискам палци следващата да е много добра!Успех!
« Последна редакция: Септември 19, 2006, 15:40:57 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #2 -: Септември 19, 2006, 15:42:32 pm »
Нелката, съжалявам за лошите резултати  :(
При нас също има голямо вариране, но в резултатите след обработка на материала /а е обработван все в една и съща клиника, от едни и същи ембриолози/. Не знам на какво се дължи това, андролозите също не знаят.
Откровено, не ми се вярва резултатите ви да са преиначени, но за твое успокоение наистина идете в друга клиника по стерилитет и направете още една спермограма.
След тази последната спермограма консултирахте ли се с андролога, който ви е предписал прегнила, и какво беше неговото обяснение?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #3 -: Септември 19, 2006, 16:16:01 pm »
За клиниката на Владимиров - нямат повод да бъжат и монипулират, мисля че умисъл е изключена. А влошаване на резултатите въпреки прегнила не е невъзможно, имаше и други описани случаи тук - на влошаване след лечение. Повторете за ваше успокоение, лабораторни грешки са възможни.
Лилит - 6% по Крюгер е различно от 60% /при Александров/ Просто това е друга система, ако мога да нарека така.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #4 -: Септември 19, 2006, 16:25:39 pm »
   Миники, при Александров също пише по Крюгер, но явно има различни системи "Крюгер".Но той не ни обърна внимание, останахме с впечатление, че морфологията е добре.Това 60% добре ли е или лошо?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #5 -: Септември 19, 2006, 17:21:00 pm »
След като съобщихме на андролога, той ни каза да направим още една спермограма след 1 месец. Това е.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #6 -: Септември 19, 2006, 17:36:45 pm »
   Миники, при Александров също пише по Крюгер, но явно има различни системи "Крюгер".Но той не ни обърна внимание, останахме с впечатление, че морфологията е добре.Това 60% добре ли е или лошо?

Лилитче, бе тва 60% по Крюгер е няква космическа величина, сигурна ли си че пише по Крюгер: при норма за морфология по Крюгер над 14,5% е странно че вашата е 60%???
« Последна редакция: Септември 19, 2006, 17:46:46 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #7 -: Септември 19, 2006, 18:04:33 pm »
   Миники, при Александров също пише по Крюгер, но явно има различни системи "Крюгер".Но той не ни обърна внимание, останахме с впечатление, че морфологията е добре.Това 60% добре ли е или лошо?

Лилитче, бе тва 60% по Крюгер е няква космическа величина, сигурна ли си че пише по Крюгер: при норма за морфология по Крюгер над 14,5% е странно че вашата е 60%???
      Ами да, Миники, поне на бланката така пише:Морфология(Krugers strict criteria). :ask: Оф, отказвам се да мисля, щото няма смисъл....Ще се наложи да пия жълт кантарион да се успокоявам, пък той влияел на фертилността :D.А спермограма ще направим след месец, ако има някакво влошаване след прегнила,  да има време да се подобри.Успех, момичета!Целувки!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #8 -: Септември 19, 2006, 20:10:30 pm »
Тези 60% според мен може да са по СЗО.
Цитат
Морфологогия на сперматозоидите (норма над 14% по Kruger или над 30% по СЗО)
http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=202
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #9 -: Септември 20, 2006, 09:18:36 am »
Нелката, тогава направете спермограма след един месец наистина. Някой път по-късно се явява подобрение, поне при варикоцелето знам, че е така. Дано и вашият случай да е такъв  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #10 -: Септември 20, 2006, 09:22:32 am »
Лилитче, та там където пише 60%, насреща има ли референтна стойност?? Защото на нашите спермограми си пише, каква е нормата :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #11 -: Септември 20, 2006, 10:47:44 am »
АБСУРД - да лъжат или манипулират.... просто не виждам смисъл. Ако целта е да карат всички към ин витро, това ще мине един , два пъти и ще тръгне лоша слава на клиниката.....

Нелка, напълно е възможно мъжът ти просто да не се е повлиял от Прегнила.
Когато мъжът ми пи клостилбегит (по мое предписание  :oops: :oops: ), док яко ми се накара и каза, че е напълно възможно, резултатите да се влошат след пиене на такива препарати, особено когато се самолекуваш както беше в нашия случай.
Ясно, че вие не сте се лекували сами, но си мисля, че все пак е възможно Прегнила да е повлиял отрицателно.....

Какво казва Док? С тези резултати ми се струва, че можете да опитате 2, 3 инсета?
« Последна редакция: Септември 20, 2006, 10:50:38 am от Fussii »
В очакване ....
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #12 -: Септември 20, 2006, 11:29:40 am »
Нелка,
преди да ви назначат прегнила, прави ли мъжа ти хормонални изследвания? Как бяха те?
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #13 -: Септември 20, 2006, 12:16:23 pm »
Fussii,
Док каза да направим нова спермограма след 1 месец и нищо друго. Fussii, мислиш ли че с 0,5млн./мл може да се прави инсеминация? От това, което съм чела до сега, за инсеминация препоръчват да имаш 10млн./мл преди обрабитката, или да останат 5млн./мл след обработката. Или аз нещо не съм разбрала?


Julito,
Мъжа ми прави хормонални изследвания и са ОК. Малко повишен пролактин, но Док каза, че може да се повлиял от много неща, така че не му обърна внимание.

*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #14 -: Септември 20, 2006, 12:46:29 pm »
Нелка, тези показатели са ниски за инсеминация. Аз правих веднъж с 8 млн. СЛЕД обработка и ембриолозите не ми дадоха почти никакъв шанс за успех.
За прегнила и изобщо за хормоналното лечение при мъжете съм чувала доста противоречиви изказвания и крайно различни мнения. Един андролог ни предложи такова лечение, другият, когото посетихме след това, тотално го отрече. Не зная какъв щеше да бъде резултата, но ние в крайна сметка се отказахме.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #15 -: Септември 20, 2006, 12:49:24 pm »
Нашата спермограма е подобна на вашата и всички лекари, които сме посещавали са категорични - ИКСИ.
Можеш напълно да се довериш на спермограмите, които се правят в клиниката на Владимиров. Относно колебанията в стойностите смятам, че може да се дължат на всичко, дори ако мъжа ти е бил леко неразположен това също би могло да даде отражение.
Ние правихме контролна спермограма 2-3 месеца след тримесечния курс с Прегнил и имаше повишение. Изчакайте още известно време и повторете изследването. Дано нещата се оправят!
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #16 -: Септември 20, 2006, 12:51:54 pm »
Лилитче, та там където пише 60%, насреща има ли референтна стойност?? Защото на нашите спермограми си пише, каква е нормата :?
  Ми няма референтни.
   Абе, много съм ядосана! :balk_153: :balk_154: Бахти влошаването след прегнил-от 5 милиона да паднат на 500 000???И това влошаване само временно ли е или може да бъде трайно....Щото ми настръхва косата какво ще видя и аз след месец. Защо Кацаров не предупреждава, че може да има такъв ефект.Щяхме мноооого хубавичко да си помислим, преди да си дадем паричките и загубим времето.Ами станахме на опитни зайчета.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #17 -: Септември 20, 2006, 13:02:40 pm »
Lilit, за морфологията се довери на 6-те %.Морфологията по Крюгер струва още 35 към основната цена на спермограмата. направи си сметка при кой лекар колко си дала и ще ти стане ясно къде наистина са направили морфологията по Крюгер. 
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #18 -: Септември 20, 2006, 13:29:46 pm »
Ох, извинявай!
Не съм догледала бройката.

Защо не попитате вашия андролог за лечение с клостил? Въпреки караниците на Док за нашето самолечение, резултатите на мъжът ми бяха значително подобрени след него.

В очакване ....
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #19 -: Септември 21, 2006, 16:59:14 pm »
Незнам Фуси, може и с Клостил да пробваме в бъдеще, но Лилит е права, че започваме да ставаме като опитни зайчета ...

Действително мъжа ми беше болен в седмицата преди спермограмата, но не е пил никакви лекарства (освен аспирин и витамини), защото беше леко настинал, не е имал вискока температура.
Незнам дали е възможно такова огромно вариране на резултата само от една обикновена настинка. Нали сперматогенезата трае 3 месеца, тогава как само последната седмица може да повлияе толкова лошо?

Незнам, хиляди въпроси има в главата ми.

Оставам с надеждата за лабораторна грешка и чакаме да мине месец, за да ходим пак на спермограма.

Това е.

Благодаря на всички за споделеното мнение и опит и най-искрено желая на всички ви успех!
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #20 -: Септември 23, 2006, 15:34:27 pm »
Според мен е много възможно ако мъжът ти е бил неразположен резултатите да са се влошили. Говоря от собствен опит. Когато отидох първия път при д-р Стаменов /м.юли/, той искаше спермограма направена в неговата клиника. Обадих се на приятелят ми да дойде. Пристигна още на другия ден /ние сме от Варна/. От цялата тая жега, пътуване и натоварване в работата спермограмата беше отвратителна - ставала само за инвитро според думите на док. След десет дни направихме нова спермограма пак при д-р Стаменов. Но вече половинката беше отпочинала, хранеше се здравословно, 10 дни не беше пил дори бира. Резултатът беше доста по-добър. Сега диагнозата е "само" влошена морфология :D  Успех!
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #21 -: Септември 23, 2006, 21:20:21 pm »
Момичета, темата ме заинтригува и реших да се включа и аз с нашия случай. Мъжът ми от юни месец 2005 е с поставена диагноза олигоастенозооспермия. Има общо 3 направени спермограми в клиниката на д-р Владимиров и една в тина киркова. Тази от тина киркова въобще я отписвам като достоверна, но какво се получи?

След първата направена СГ при д-р Тачева имахме концентрация 11 млн/мл и 34% подвижност. След преглед при д-р Кацаров проведохме лечение с трибестан, витамини и мед - след 3 месеца бройката беше скочила двойно, подвижността беше 44%, а концентрацията същата. Отново преглед при д-р Кацаров, където той ни каза да се пият витамини, даде една бърканица от мед, смлени орехи, пшеничен зародиш и пчелен прашец. По моя преценка продължихме с витамините и самопредписахме цигапан. Отделно мъжа ми започна да пиеи всеки ден чай от магарешки бодил и бабини зъби.
Дотук добре, но когато минаха трите месеца и направихме последната спермограма, за моя изненада показателите бяха страшно влошени. За пример концентрацията беше станала 4,5 млн/мл. Същият ден вечерта след рев и нерви през целия ден аз си направих тест за бременност, който се оказа положителен. Закъсняваше ми с три дни, но не вярвах, че може да има нещо.
Всеки си прави изводите сам за себе си.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #22 -: Септември 23, 2006, 21:26:03 pm »
Ами и при влошена спермограма все пак съществува някакъв теоритичен шанс за оплождане. При вас той, слава на Бога, е придобил и практическо измерение :D. Дай Боже всекиму!!! 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #23 -: Септември 25, 2006, 14:24:20 pm »
Нелката, съжалявам за главоболията ви!

За варирането - и аз съм чувала, че при варикоцеле много можели да варират показателите. Но при вас е оперирано? Може да има от другата страна? При нас пък въпреки варикоцелето резултатите са много стабилни.

Не вярвам умишлено да манипулират спермограмата в клиниката. Но не пречи да направите още една на друго място - нашите са пък все в МЦРЗ и ще ми е люботипно да направим на друго място. Ще чуете и мнение на друг ембриолог.

Може пък нещо да не е бил в добра кондиция мъжа ти, може да е имало някакъв проблем и със самото даване на пробата. Рано е за генерални изводи, просто направете и на друго място, а все пак е добре да мине наистина още един месец и тогава ще видите.

За хормоналното лечение аз съм малко крайна, но подхождам с големи подозрения за прилагането му и при мъжете, и при жените. Понякога организмът не реагира според очакванията (например аз и стимулацията ми за ин-витро - уж потисната хипофиза, а доминантен фоликул.)

Що не действате направо с ИКСИ и да не се тормози повече мъж ти.

УСпех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #24 -: Септември 30, 2006, 21:36:20 pm »
А, Хъртче, от вчера вече си има бебе-Венцислав. Дали всичко не е Божа работа!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2006, 07:46:07 am »
Ей на това му се вика страхотна новина. Ами да е жив и здрав бебока и да радва всички  :D И дано бебетата в нашия форум се увеличат главоломно през следващата година!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #26 -: Октомври 09, 2006, 15:51:28 pm »
Нелка, и аз като Фреш не съм фен на хормоналната терапия. Що не спрете малко тези хормони да си почине човека и да правите поддържаща терапия с вит А, Е и Трибестан. Аз също съм чувала, че хормоналните стимулации понякога водят до обратен резултат.
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2006, 15:52:25 pm »
  Момичета, направихме нова спермограма месец и половина след тримесечно лечение с Прегнил.Резултатите са катастрофални.Последната спермограма имаше 12,67 млн.мл, нормокинетични-46%, 15% хипокинетични,39% с акинеза.Вискозитет-нормален, морфология по Крюгер 6%.
  Резултати от вчера:4,5 млн/мл, активно подвижни 15%, подвижни 10%, бавно 5%, неподвижни-70%.Морфологията не беше излязла и утре ще звъня да питам.
  вискозитет-силно повишен
   След лечението резултатът е почти три пъти по-лош.Горчиво съжалявам за изгубеното време и съм бясна на Кацаров.Две години чакаме подобрение, а се връщаме на изходна позиция.Мъжът ми нямаше хормонален проблем и ми беше чудно за какво са тези хормони.
    И искам да попитам лекувалите се с Прегнил- възможно ли е влошаването да трае три месеца/колкото е сперматогенезата/ и мога ли да очаквам, че като минат 3 месеца от спирането на Прегнила, ще се върнат поне на старите позиции?За подобрение вече и не мечтая.
« Последна редакция: Октомври 29, 2006, 17:59:51 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #28 -: Октомври 30, 2006, 08:52:39 am »
Лилит, много съжалявам за резултатите миличка!
За Прегнила не мога да ти отговоря нищо, защото моят съпруг го лекуваха с Провирон и Трибестан. Провирона го купихме от Турция, защото лекарката ни каза, че имал по-добър ефект от Прегнила. Когато дойде време за контролната спермограма, показателите бяха подобрени едва с 5%, което дори не може да се каже, че е подобрение. Бяхме страшно разочаровани, мъжа ми спря и Трибестана, въпреки настояванията от моя страна и решихме два месеца почивка от лекари.
Не мога да ти дам конкретен съвет, но някъде бях чела, че показателите се възстановяват след спирането на Прегнила. Дано не те заблуждавам, но искрено се надявам да се преборите с този проблем съвсем скоро. Късмет миличка и не се отчайвай, трябва да има изход!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #29 -: Октомври 30, 2006, 16:11:52 pm »
   Розовелка, благодаря ти за милите думи! Ще търсим изход, но докато преди ни предлагаха инсеминация, сега вече говорят за ИКСИ.Днес разбрах и резултатите от морфологията по Крюгер- 4% нормални.И там спад с 2%.Не проумявам как е възможно, макар че го очаквах след темата на Нелката.
   Късмет и на теб, миличка, и на всички борещи се момичета! Трябва да бъдем силни, няма как.Пожелавам ви най-скоро да гушкате своите бебчета! :bighug:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #30 -: Ноември 01, 2006, 10:46:31 am »
Защо не изчакате известно време, като спрете хормоните и карате само на витамини? Може да има подобрение :lol:Лекаря на мъжа ми категорично отрече хормоналната терапия и се лекувахме само с витамини.Не се отчайвайте!Стискам ви палци! :lol:
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #31 -: Ноември 01, 2006, 15:12:50 pm »
Айви, какви витамини вземаше твоя съпруг? Моя изпи една опаковка от тези комбинираните на Допел херц. От днес си поднови Трибестана, та се чудя дали пак да вземем и витамини  :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #32 -: Ноември 01, 2006, 16:05:44 pm »
Пил е Спимен и Лецивит, имаше период в който пиеше само Геритамин.