0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« -: Юли 28, 2006, 12:00:18 pm »
Здравейте!
Инетересува ме някой има ли опит в лечението с хомеопатия на мъжки стерилитет? Ендокринолог е дал на мъжа ми координатите на лекар хомеопат, който се занимава с "мъжки проблеми" и е казал че често лечението е успешно. За съжаление не мога да дам името на лекаря, понеже бележката е у мъжа ми, но довечера ще го напиша.
Ние сме с диагноза Олигоастенозооспермия и Тератозооспермия. Причина за лошите показатели не бе намерена  :(
Благодаря!
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #1 -: Юли 28, 2006, 13:29:32 pm »
Ще ти отговоря не по същество.
Първо, как да не е открита причината. Ето какво си написала в тази тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5104.msg105228#msg105228
Човекът има явен хормонален проблем, висок пролактин, на долна граница тестостерон и на горна граница естроген и гонадотропни хормони. Ако ендокринологът не разбира от собствената си специалност и препраща на хомеопат, толкова по-зле за него. Но да си затваряме очите пред очевиден ендокринен проблем е неправилно, необяснимо за мен.
Второто нещо е, че все още не сте направили генетична консултация, нали така.
И на трето място, не сте провели никакво консервативно лечение.
Това са три важни стъпки преди отчаянието и обръщането към хомеопат.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #2 -: Юли 28, 2006, 14:01:44 pm »
Мели, благодаря за отговора. Ще отговарям точка по точка  :D

1/ Правихме още едно изследване на Пролактина, което беше в норма и доста под референтната граница. Единственото нещо, което ме смущава е че е правено в друга лаборатория.
Ето резултата: 238.1 IU/lМ (45.0 - 375.0).
За хормоните, които са на граница ни казаха че не били проблем - така казаха и Кацаров, и ендокринологът. Искаме да направим още една консултация с ендокринолог, по възможност специалист в тази област, но в Пловдив, понеже мъжът ми го местят служебно от София  :( Ще се радвам много ако можеш да ми препоръчаш някой. При д-р Тодорова от София може ли, макар че ще му е малко трудно да излезе от работа през седмицата и да пътува?

2/ Генетична консултация направихме преди 2 седмици в Майчин дом, днес излезе резултата от назначеното изследване на У хромозомата - "Не са установени делеции на У хромозомата."

3/ Лечение не сме провели понеже не ни предписаха нищо.

За отчаяние съм съгласна че е много рано. Определено не сме се отчаяли ама никак. :lol: Просто ми беше интересно има ли нещо вярно в препоръката на ендокриноложката за хомеопатично лечение и дали някой е пробвал.
« Последна редакция: Юли 28, 2006, 14:21:23 pm от Neige »
  09.11.2007
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #3 -: Август 22, 2006, 19:11:37 pm »
  Здравей Неж!
Не съм съгласна с Мели точно по въпроса с хомеопатията и реших да се включа в темата, защото смятам, че чрез хомеопатия може да постигнете много и да си съкратите доста мъчения и опити.Хомеопатията е мощно средство за лечение и при нея не е е необходимо да имаш дори диагнозата за да се постигне добри резултати - естествено добре е да се следят показателите за да видиш как върви лечението  :).

Но за да се изясня докрай - намесвам се в темата не за да противореча на Мели, а за да ти помогна със съвет който ти търсиш, а именно: ако сте решили да се лекувате с хомеопатия резултатите могат да бъдат много добри ако попаднете на добър хомеопат.Говоря от личен опит - лекувам се с хомеопатия от 5г. и тя промени живота ми, а сега и на съпруга ми.Пиши ми на лични за името на хомеопата - в България има малко добри хомеопати и е възможно да ти дам мнение за него.

Успех каквото и да предприемете по-нататък!!!
*
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #4 -: Август 23, 2006, 12:07:01 pm »
Neige, вероятно вече сте започнали лечението, ще споделиш ли впечатления? Аз също имам опит с хомеопатията и ще ми е интересно да разкажеш. Успех!
The impossible is often the untried [/i]
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #5 -: Август 23, 2006, 12:14:49 pm »
  Здравей Неж!
Не съм съгласна с Мели точно по въпроса с хомеопатията и реших да се включа в темата, защото смятам, че чрез хомеопатия може да постигнете много и да си съкратите доста мъчения и опити.Хомеопатията е мощно средство за лечение и при нея не е е необходимо да имаш дори диагнозата за да се постигне добри резултати - естествено добре е да се следят показателите за да видиш как върви лечението  :).

Но за да се изясня докрай - намесвам се в темата не за да противореча на Мели, а за да ти помогна със съвет който ти търсиш, а именно: ако сте решили да се лекувате с хомеопатия резултатите могат да бъдат много добри ако попаднете на добър хомеопат.Говоря от личен опит - лекувам се с хомеопатия от 5г. и тя промени живота ми, а сега и на съпруга ми.Пиши ми на лични за името на хомеопата - в България има малко добри хомеопати и е възможно да ти дам мнение за него.

Успех каквото и да предприемете по-нататък!!!

VMG, вие репродуктивен проблем ли сте лекували с хомеопатия. Би ли разказала накратко, какъв точно и какъв е резултатът след лечението. Благодаря ти!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #6 -: Август 23, 2006, 13:09:10 pm »
  Здравейте на всички!
Започнах с хомеопатия да лекувам неврологично заболяване - миастения гравис.Прогнозите бяха да пия цял живот местинон и от време на време да лежа в болница за системи при по-тежки кризи.Това заболяване не е много добре изучено в съвременната медицина и не се знае как точно влияе на репродуктивните способности на жената, но има забременели  и родили жени болни от него.Проблема е , че не може да се пият хапчета и да забременееш, а в същото време без хапчета не може... омагьосан кръг.Тогава се обърнах към хомеопатията за помощ с цел да спра прием на медикаменти за да си имаме детенце.Наистина се излекувах - оказа се че обаче има проблем при съпруга ми, което беше голяма изненада за мен, защото той е здрав по принцип -има само синузит.

Сега и той започна хомеопатично лечение ис нетърпение чакам втора спермограма за да видим резултатите.Още не са му поставили диагноза, но това което се вижда в спермограмата са 4лоши показатели -вискизитет, нормокинетични сперматозоиди 42%, нормална морфология - само 4%.и ph:8,5;

И сега нещо повече за хомеопатията - тя е система за цялостно лечение на организма като чрез лекарства от естествен произход се стимулира организма и неговите жизнени сили сами да се справят с проблема и да започне правилното функциониране на всички системи и органи, а също така и на всички нива: умствено, емоционално и физически.Освен, че има много добри резултати предимството на хомеопатията е, че лекарствените средства нямат страничен ефект и се приемат много добре от организма.Но мисля че в нета има страшно много информация за всички които се интересуват - да не ви отегчавам с други подробности.
ALFI, разкажи ни за твоя опит с хомеопатията, сори ако вече си разказвала ще потърся назад.

Успех на всички в трудния път по който сте поели!!!
Този сайт е много полезен и е утеха за мен, дава ми много.

Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #7 -: Август 23, 2006, 13:24:14 pm »
Поздравления, че сте се преборили с проблема. Желая ви всичко най-прекрасно занапред!!!  :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #8 -: Август 23, 2006, 15:40:18 pm »
Аз всъщност в тази тема не съм изразила отношението си към хомеопатията. И сега се колебая малко, именно заради тебе, vmg7, тъй като знам какво е заболяването ти и не ми се ще да те разубеждавам. Ти си намерила правилното за тебе поведение и това е чудесно. Най-важното е да се помага на хората, няма значение как. Затова ти, както и за всеки друг човек, който има проблем, виждаш крайния резултат, но за мен като учен е важно да разбера и какво точно е довело до този добър резултат. И до него не води хомеопатията, нито препаратите, които приемаш - те, разбира се, нямат странични действия, защото и нищо не съдържат като активна съставка - предполагам знаеш това. Добрите резлутати ги постига хомеопата. Особено добри резултати се получават при заболявания като твоето, при които психическото състояние на човека е на практика решаващо за неговото физическо здраве. Вярата е огромна сила! Затова и медицината препоръчва горещо психотерапия при МС, като прогнозите са окуражаващи. И затова ти придаваш на хомеопатията качества, които тя на практика не притежава - въздействие на емоционално ниво примерно. Това е внушението, което хомеопатът е постигнал при тебе. В по-добре развити в здравно отношение страни с този проблем се занимават психиатри, психолози и психотерапевти. У нас, за жалост, последните са в недостиг, а и хората още не сме научени да търсим тяхнат апомощ. Затова и хомеопатите са поели тази роля, няма лошо.

Сега да се върнем на оригиналното питане. Ако съпругът на Neige имаше генетичен проблем, никакъв хомеопат няма да може да му помогне. Слава Богу, при него няма такъв проблем. Но да си представим, чисто теоретично, че човек с генетичен дефект попадне при хомеопат, какво ще се получи - човекът ще загуби време, нерви и пари за нещо, което предварително е обречено на неуспех. А поради сбърканите ценности на хомеопатията лечение се провежда преди и въпреки диагнозата. Това в науката е неправилно и като цяло се нарича шарлатанство.

Та това е мнението ми за хомеопатията и за хомеопатите. Виждала съм хора, на които са помогнали. И много повече, на които са навредили. И това ми е единственото, но и много сериозно притеснение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #9 -: Август 23, 2006, 16:06:58 pm »
   Наистина не искам да влизам в спорове с теб Мели.Всички те уважават и теб и мнението ти, и след като тук всички търсим помощ и алтернатива не виждам защо хомеопатията да не е такава.Ти  сама казваш, че е помогнала на много хора, а на други не е:обяснението не може да е самовнушение, плацебо ит.н.Много добре знаеш, че в България хомеопатията е призната за комплементарна медицинска наука и се практикува и изучава от лекари.Хомеопатичните препарати се продават в аптеките и се предписват от лекари.Единствено неумелото и некомпетентното използване на хомеопатията може да доведе до факта, че тя не помага или не действа, но това може да се каже и за медицината като цяло.

Категорично не съм съгласна, че чрез емоционално въздействие моят хомеопат ми е донесъл изцеление.Че е добър добъре но не чак до толкова  :).Не отричам вярата и нейната сила , че Бог ми помогна също.Но хомеопата ми не ми е устройвал никакви сеанси или други подобни внушения.Виждала съм го много рядко за този период.

Не знам кокво друго да кажа - всеки си има виждане по въпроса и аз изказах моето.Не се опитвам да убеждавам никого просто споделих своя опит.Благодаря, за вниманието!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #10 -: Август 23, 2006, 16:16:01 pm »
Ще се повторя май, проблемът за мене идва от факта, че дори и съвсем умело и компетентно хомеопатично лечение няма да помогне в случаите, когато е впрегната каруцата пред коня, заради обърканата изначало постановка в хомеопатията. На когото му помага - няма лошо, даже е чудесно. Затова и не искам да те разубеждавам, в никакъв случай. Все пак аз съм виждала единици, а не много хора, на които е помогнала, и многократно повече, на които е нвредила. Някак не ми се ще да си затварям очите пред този факт. Няма да е честно спрямо останалите, нали разбираш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #11 -: Август 23, 2006, 20:09:17 pm »
“По-важно е да знаем какъв е човекът, който е болен, отколкото от каква болест е болен.”
                                                               Хипократ

И нещо от мен: това кое е първо и кое второ зависи от гледната точка, но винаги причината е преди следствието.Всички видове изследвания доказват следствието, а причината не винаги е ясна и може да се покаже от изследвания.Хомеопатията се занимава главно с причината и за това не са нужни изследвания в повечето случаи, защото причината е в самия човек, в неговия живот, в неговата психика и в начина му на възприемане на света.
*
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #12 -: Август 28, 2006, 13:30:32 pm »
Хомеопатията е ШАРЛАТАНСТВО!
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #13 -: Август 28, 2006, 14:38:17 pm »
E , не ,това е доста крайно изказване! Все едно да се каже ,че фитотерапията или китайската медицина е шарлатанство! Те просто са алтернатива.
 Не изключвам възможността с този вид медицина да се занимават , шарлатани , но да се твърди ,че хомеопатията е шарлатанство е несериозно.
 Изчела съм доста за нея ,поддържам имунната си система здрава чрез нея ,но СЕ ЛЕКУВАМ С ТРАДИЦИОННА МЕДИЦИНА !
 Ами то и доста лекари я практикуват ,  м/у другото и не знам как биха изтълкували подобно твърдение!
« Последна редакция: Август 28, 2006, 14:48:19 pm от Efirche »
*
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #14 -: Август 28, 2006, 17:37:52 pm »
Ако съпругът на Neige имаше генетичен проблем, никакъв хомеопат няма да може да му помогне.

Никъде не съм чула от добри лекари - хомеопати, нито съм прочела някъде, че хомеопатията лекува всичко 8O. Дори се твърди и то  недвусмислено, че когато има патология, тя не може да помогне.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #15 -: Август 28, 2006, 20:42:26 pm »
не случайно се казва, че хомеопатията помага само на здрави хора.
досега не е доказано с научни средства, че принципът на хомеопатията изобщо работи.
за мен, това е главология и плацебо ефект.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #16 -: Август 29, 2006, 07:15:56 am »
Цитат
за мен, това е главология и плацебо ефект.
:good_post:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #17 -: Август 29, 2006, 08:50:45 am »
Плацебо или не- ние ходихме точно три месеца подред преди да забременея, което автоматично не означава, че това е панацеята за нашия случай. Мисля, че направихме доста за да стигнем до тук и винаги ще го повтарям- правете това което зависи от вас, а другото ще дойде когато му е времето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #18 -: Август 29, 2006, 11:17:10 am »
E , не ,това е доста крайно изказване!
Така е, краен съм по много малко топици - това е един от тях. Противохуманно е да лъжеш хората когато си наясно че не им помагаш само и само за да им вземеш парите.

Билките, масажа, акупунктурата, йогата, медитирането, дори и музикотерапията са алтернативна медицина. Продаването на вода по 1500 лв литъра и на захар по 750 лв килото са ШАРЛАТАНСТВО!
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #19 -: Август 29, 2006, 11:51:42 am »
Донякъде и аз съм на мнението на Бийста. Когато лекарите разбраха, че от стерлитета се вадят пари - много обикновенни гинеколози изведнъж станаха специалисти по стерлитет.....и от техния "опит"..страдаме само ние.....Не казвам,че всички са такива....напротив...много са свестните лекари, но има и много които не стават и се възползват от желанието ни да опитаме всичко, за да се справим с проблемите си. Така е и с хомеопатите според мен...има хора, които стават....но има и други които се гаврят с надеждата ни, че те са изход за проблемите ни. Въпрос на късмет е да попаднем на точния човек, както и на това доколко сме готови да направим компромис със собственото си здраве. Всичко опира до личния избор.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #20 -: Август 30, 2006, 21:57:22 pm »
“По-важно е да знаем какъв е човекът, който е болен, отколкото от каква болест е болен.”
                                                               Хипократ

И нещо от мен: това кое е първо и кое второ зависи от гледната точка, но винаги причината е преди следствието.Всички видове изследвания доказват следствието, а причината не винаги е ясна и може да се покаже от изследвания.Хомеопатията се занимава главно с причината и за това не са нужни изследвания в повечето случаи, защото причината е в самия човек, в неговия живот, в неговата психика и в начина му на възприемане на света.

Много хубав цитат от Хипократ. Затова и всеки път, когато става въпрос за диагностика и лечение, си говорим, че трябва да има и психолози редом с останалите специалисти, затова и активно търсим тяхната помощ, затова винаги ги каним на срещите, които Зачатие организира, провеждаме съвместни инициативи, даваме общи интервюта и т.н., и т.н. И пак опираме до това, което казах и по-горе - липсата на специалисти и липсата на нагласа у хората да търсят помощта им.

Вярно, причинно-следствените връзки са много важни. Понякога не е ясно кое е причина и кое следствие. Например сега се опитвам да убедя една приятелка, че бебето й плаче, защото тя паче, а не обратното.

В много случаи обаче в медицината е ясно кое е причина и кое - следствие. Медицината винаги се опитва да изясни причината (да постави диагноза) и после да лекува. Понякога не е възможно и въпреки усилията ни остават примерно 10% неизяснен стерилитет, но толкова ни стигат познанията. Тезата, че медицината не се интересува от причината, а само от следствието, не е вярна, макар активно да се поддържа от хомеопатията. А това пък, че "причината е в самия човек, в неговия живот, в неговата психика и в начина му на възприемане на света" е наистина приятно, но наивистично обяснение и може би минава при по-необразовани хора. Помисли отвново върху примера, който ти дадох - къде в начина на възприемане на света бърка един мъж с генетичен дефект?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #21 -: Август 30, 2006, 22:08:31 pm »
Ако съпругът на Neige имаше генетичен проблем, никакъв хомеопат няма да може да му помогне.

Никъде не съм чула от добри лекари - хомеопати, нито съм прочела някъде, че хомеопатията лекува всичко 8O. Дори се твърди и то  недвусмислено, че когато има патология, тя не може да помогне.

Ако няма патология, значи човекът е здрав.  :)

Хомеопатичната система няма механизъм, по който да отсее къде може и къде не може да помогне (дори и да приемем, че някъде помага). Когато се говори, че не лекува всичко, обикновено се имат предвид ортопедични, хирургични и подобни проблеми. И ти помисли върху примера - как един хомеопат ще разбере, че даден мъж има генетичен дефект? Отговорът е - няма как. Колкото и да разпитваш един човек как спи, от какво се страхува и поти ли се нощем, не можеш нищичко да разбереш за неговите сперматозоиди.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #22 -: Август 30, 2006, 22:15:55 pm »
Противохуманно е да лъжеш хората когато си наясно че не им помагаш само и само за да им вземеш парите.
Знаеш ли, и аз мислех така и това е причината да не практикувам хомеопатия - не мога толкова много да лъжа хората. Но знаеш ли, че това не е общовалидно - има хора, които сякаш искат да бъдат излъгани. Имам пациенти, които идват при мене, аз им казвам директно какво мисля, те не се съгласяват. Помотаят се известно време насам-натам, по врачки, по хомеопати, пробват всичко, което чуят и като не стане, пак се връщат при мен. Вярно, загубили са година или две, но идват мотивирани, убедени в правотата ми, вярващи и надяващи се на медицината. Знам ли, може би всеки си има път, който трябва да извърви.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #23 -: Август 30, 2006, 22:30:25 pm »
Не съм съгласна с изказванията,че хомеопатията е шарлатанство и лекарите действат на психогенно ниво.
Най-добро определение за хомеопатията е дала vmg7:е система за цялостно лечение на организма като чрез лекарства от естествен произход се стимулира организма и неговите жизнени сили сами да се справят с проблема и да започне правилното функциониране на всички системи и органи, а също така и на всички нива: умствено, емоционално и физически.
Навсякъде има доктори и доктори.Има такива които са решили да печелят от незнанието ти и те размотават с различни лекарства,но има и такива които работят за да ти помогнат.Говоря именно за втората категория.Благодарение на добър доктор и подходящо лекарство си отстраних 2 проблема за 40 дена които изискваха макар и минимална оперативна намеса.
За мен това означава МНОГО!!!!
*

    Zdravei

Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #24 -: Април 17, 2007, 18:39:53 pm »
Zdravei,
az sashto imam myashtenia gravis , ot Sofia sam.Bi li mi kazala pri koi homeopat si hodila i te e izlekuval, mnogo mi e interesno , shte mi se i az da opitam, no ne namiram dobar takav. Ti sega bez mestinon li si?
Ste se radvam ako mi pishesh.
Elena
*
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #25 -: Април 26, 2007, 03:06:32 am »
 :lol:И аз никак не обичам да съм крайна, но в случая няма как. Цялото ми логично мислене крещи при такива "лечения". Говорим си за разтвори, при които "активното вещество" разредено към водата е едно към над хиляда. Като гледах приготвянето, на "лечебния" разтвор по Discovery се разразреждаше осем поредни пъти, това точно прави: 1.2.3.4.5.6.7.8=40320. Т.е. точната дозировка (ако не му е трепнала ръката на хомеопата, защото с тези мензурки е вероятно) е 1:40320. Това на пракитка означава ЧИСТА вода! Дори в стерилизираната вода (която не видях да е задължителна за разтвора, но не съм чела подробно знам ли!) има по-голям процент примеси от "активната съставка". На практика, слюнката на "лечителя", прахът от стаята, ако щеш и частитците паяжина в този разтвор са съизмерими с "активната" естествена съставка. Това на фона на начина ни на живот, при който за месец изгълтваме около 400гр. сажди (които са интересна смес от половината менделеева таблица плюс почти чист въглерод) или сравнено само с водата, която пием - ако се прочете етикета дори на най-слабо минерализираната изворна вода, се вижда, че "активните съставки" в нея са доста по-голям процент, та това за един смятащ и мислещ човек е ШАРЛАТАНСТВО.
Вярата обаче е голяма работа и никой не е изследвал до край човешките възможности, основани на едната вяра. Само да спомена, че моята мама се самоизлекува от много напреднал стадий на болест, при която прогнозите на лекарите въобще не бяха цветущи! Излекува се НА ИНАТ, каза че ще живее и точка. Т.е. впрегна вярата си, без да пие чиста водица. Все пак, аз лично бих отишла при психолог и лекар и бих се постарала да намеря емоционалния и медицинския проблем, много преди да си дам парите за вода...
Естествено е, че хомеопатията не може да навреди по никакъв начин (ако хомеопатът спазва достатъчно добра хигиена), НИКОЙ не показва противопоказния от вода. Голямата вреда в случая е за болести, при които времето е от решаващо значение и всяко забавяне само ще усложни лечението...
Да добавя, че въпросното предаване по Discovery беше нещо като реклама на хомеопатията, през цялото време се говореше каква голяма полза има от нея. Аз обаче имам навика дълбоко да се съмнявам когато научна дисциплина ми се представя с ненаучни факти, които се прицелват най-вече не в мислещата, а в емоционалната половина от съзнанието на човека.
« Последна редакция: Април 26, 2007, 03:30:35 am от Lan »
Re: Хомеопатия и мъжки стерилитет?
« Отговор #26 -: Април 27, 2007, 10:39:54 am »
Противохуманно е да лъжеш хората когато си наясно че не им помагаш само и само за да им вземеш парите.
Знаеш ли, и аз мислех така и това е причината да не практикувам хомеопатия - не мога толкова много да лъжа хората. Но знаеш ли, че това не е общовалидно - има хора, които сякаш искат да бъдат излъгани. Имам пациенти, които идват при мене, аз им казвам директно какво мисля, те не се съгласяват. Помотаят се известно време насам-натам, по врачки, по хомеопати, пробват всичко, което чуят и като не стане, пак се връщат при мен. Вярно, загубили са година или две, но идват мотивирани, убедени в правотата ми, вярващи и надяващи се на медицината. Знам ли, може би всеки си има път, който трябва да извърви.
В тази връзка за мен лично най-странната титла е лекар-хомеопат. Това е непочтенно. Или поддържаш принципите на традиционната медицина и използваш такива подходи, или - не.
Самата философия на хомеопатията отрича всяко консервативно лечение.
Затова разбирам възмущението на Мели. Не е почтено лекар, който е наясно какво се случва да не предприеме нужната компетентна намеса.
Аз лично съм толерантна, израстнала съм в лекарска фамилия. Братовчедка ми /при брат и баща лекари/ е краен привърженик на хомеопатията, дори съм ходила при неин хомеопат - много симпатична жена, но с по-малко познания от мен в доста области ... включително и психологията, която им е основен инструмент.
След това мой беше изборът /и бърз/ да си пия лекарствата тогава и до ден днешен да си правя контроли при лекар.
Братовчедка ми и до ден днешен е сигурна, че щом хомеопатията я има, винаги има лек.
А точно днес сутринта една колежка ми обясняваше как лекар-хомеопатка й казала, че има тубарен проблем и й предписала сиропче ... преди това ходила на лекар, който при прегледа с ехограф не установил проблем, но й казал че за тръбите трябва цветна снимка. Хомеопатката й казала, че това е много опасно, диагностицирала й е сраствания и предписала лечение - въпросното сиропче.
Ето за такива неща говори Мели и за мен е недопустимо.