0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dwell

Сперма
« -: Юли 27, 2006, 00:04:48 am »
Здравейте,


Започвам с уговорка, че може би въпросът не е точно по темата, но се надявам, че ще проявите разбиране и търпимост към запитването ми.

Ще изложа проблемът накратко. Става дума за млад мъж (ранни 20), който е физически здрав, води здравословен сексуален живот (винаги взима предпазни мерки), необрязан, непушач. От определено време, след еякулация, консистенцията на семенната течност изглежда малко странна. На цвят (обичайното бяло-белезникаво), вкус (не е гастрономичен проблем : ), мирис (да се огранича до общоприетите норми без лирически/катасрофически отклонения и кажа – естествен) е съвсем нормална. Но „текстурата”, самото съдържание на допир е сякаш зърнесто, като пресечен белтък, може би като леки парцалчета, но не ясно различими. Забелязва се при отмиване с вода (не непременно гореща) или при разтриване между пръстите. Човекът не изпитва неприятно усещане, парене или други смущения при уриниране или полов акт. Имате ли представа дали е чисто индивидуална особеност или е необходима консултация с лекар (изследване за гъбична инфекция и др.)?

Предварително благодаря на всеки, който отговори!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Сперма
« Отговор #1 -: Юли 27, 2006, 00:12:33 am »
Еден спермален анализ ще даде отговор на въпросите ти. Не боли, не е неприятен, а е достатъчно информативен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Сперма
« Отговор #2 -: Юли 27, 2006, 08:35:47 am »
За кой град става въпрос, за да те насочим за изследване?
Re: Сперма
« Отговор #3 -: Юли 27, 2006, 10:03:03 am »
Аз също съм на мнение, че е добре да се намправи една спермограма - чисто информативно. Както е казала Мели не боли и става бързо. Поне ще се види има ли проблем, и ако има  - какъв е той, за да се реши навреме. Добре е това изследване да се направи в клиника по стерлитет и в тази връзка сподели и за кой град става на въпрос, за да те насочат момичетата.
УСПЕХ
*

    Dwell

Re: Сперма
« Отговор #4 -: Юли 27, 2006, 10:49:39 am »
Много благодаря за бързите отговори. Бихте ли ме насочили...става въпрос за София?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Сперма
« Отговор #5 -: Юли 27, 2006, 10:58:37 am »
ТУК.
Обаждаш се по телефона, казваш, че искаш спермограма /струва 20 лв/, може и микробиология, но това ще уточните като отидеш на място, записват ти час. Трябва да имаш 3-5 дни въздържание, да не си болен, да не си пил лекарства, да не си прекалявал през последните дни с алкохол.
В клиниката има малка, добре обзаведена стаичка за тази цел с телевизор и ДВД с подходящи филмчета, спокойна обстановка, всички са много деликатни и внимателни. Дават ти стерилно контейнерче. Успех и пиши после за резултата.
*

    Dwell

Re: Сперма
« Отговор #6 -: Юли 27, 2006, 13:15:25 pm »
Мерси. ОК.
*
Re: Сперма
« Отговор #7 -: Юли 27, 2006, 19:17:51 pm »
може би е тук мястото и аз да кажа относно стерилното контейнерче,на моят мъж са му дали пластмасова чашка и така е минал през площадката пред болницата от едното крило до другото!!!
Само да отбележа още нещо ,той ми каза че дори тая чашка е била мокра!!!
Резултатите бяха много лоши,може ли всичко това да е се отразило на спермограмата,поне аз си мисля че може,но вие сте по компетентни от мен и затова ви моля за отговор!!!!!
Питам ви просто защото ми се иска всичко да беше ок,но.....
Живота продължава,а с него и борбата:)

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Сперма
« Отговор #8 -: Юли 27, 2006, 20:05:37 pm »
може би е тук мястото и аз да кажа относно стерилното контейнерче,на моят мъж са му дали пластмасова чашка и така е минал през площадката пред болницата от едното крило до другото!!!
Само да отбележа още нещо ,той ми каза че дори тая чашка е била мокра!!!
Повторете изследването на друго място.

Коя е тази болница?
*
Re: Сперма
« Отговор #9 -: Юли 27, 2006, 20:22:36 pm »
Варна-АГ лаборторията,д-р Здравка Борисова(клинична лаборатория)
Еда сега ще я повторим,но при д-ра който си избрахме БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАС  сега е в отпуск и ще го изчакаме!!!
След втората ще ви кажа какви са резултатите:)
но аз исках да разбера дали влияят нещата който са били при мъжа ми:)

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Сперма
« Отговор #10 -: Юли 27, 2006, 20:37:32 pm »
Алката, ето какво ни се случи на нас:
Първата спермограма, която мъжът ми изобщо направи, беше в лабоатория Бодимед, където всички знаем, че спермограма не е редно да се прави. Измъкнаха му от някъде някакво контейнерче, той каза че било прашно и без капак. Е, резултатът беше лош, нямаше нормално подвижни   сперматозоиди, имаше повишени вискозитет и време на втечняване. Не знам, дали това се дължи на мръсната чашка, но читавата спермограма не показа много голяма разлика, нормално подвижните бяха 4%, но поне втечняването и вискозитета - в норма. Вероятно има значение стерилоността на съда, но и на стерилния контейнер не бива да се възлагат големи надежди, щом си има проблем със семеобразуването:( 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Сперма
« Отговор #11 -: Юли 27, 2006, 21:16:21 pm »
Да така е,но надеждата умира последна:)!!!!
Сега ще видим втората какъв резултат ще даде и ще разказвам,само трябва да изчакаме да минат отпуските:)
Благодаря ви момичета!!!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Сперма
« Отговор #12 -: Юли 27, 2006, 21:33:16 pm »
Да така е,но надеждата умира последна:)!!!!
Сега ще видим втората какъв резултат ще даде и ще разказвам,само трябва да изчакаме да минат отпуските:)
Благодаря ви момичета!!!
:goodluck:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Сперма
« Отговор #13 -: Юли 27, 2006, 21:54:34 pm »
Контейнерчето е пластмасово с капаче и е запечатано фабрично в пликче, което може да се отвори само като се разкъса.
*

    Dwell

Re: Сперма
« Отговор #14 -: Август 04, 2006, 10:41:07 am »
Ето ме отново, този път с резултати:


СПЕРМОГРАМА:

период на въздържание: 3 дни
обем на еакулата: 2, 4 мл
ph: 7,8
цвят: жълт
вискозитет: нормален
време на втечняване: 30мин. (стайна темп 37C)
концентрация на сперматозоидите: 64, 15 млн/мл
общ брой на сперм. в еякул.: 153, 96 млн
обща подвижност 54%

% спрем. с нормокинеза: 42
% сперм. с хипокинеза: 12
% сперм. с акинеза: 46

брой нормокинетични сперм/мл: 26 943 000
общ брой нормокинетични сперм: 64 663 200
аглутинация на сперм.: не
агрегация на сперм.:не
клетъчни елементи, различни от сперм. (в зрително поле 10 х 40):

* левкоцити: 2-3
* епителни клетки: <1
* еритроцити и др.: не

желатинови конгломерати: не



Заключение: Лека "Astneuzoo spermia" - но моля да ме извините, не мога добре да разчета и не владея (медицинския) латински. :oops:


Момичето, което ми даде резултатите ми каза, че само сперматозоидите с нормокинеза са ми малко по-ниски (моите са 42, а каза, че би трябвало да са 50+)


Микробиологията е чиста.


Ще съм благодарен, ако споделите професионална оценка!




 p.s. изследванията са направени в IVF. Всичко, което е вписано като изследване/в цифри го написах и тук
*
Re: Сперма
« Отговор #15 -: Август 04, 2006, 11:04:13 am »
Честито за добрите резултати и за куража да направиш изследването.
Мисля, че нямаш повод за притеснение.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Сперма
« Отговор #16 -: Август 04, 2006, 11:21:06 am »
Диагнозата е астенозооспермия. При норма над 50% нормална подвижност, ти имаш 42%. Сам виждаш, че отклонението не е голямо, а подвижността е доста динамичен показател.
Всичко добро!



МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Dwell

Re: Сперма
« Отговор #17 -: Август 04, 2006, 12:10:05 pm »
Да, навярно е индивидуалност (да не кажа индивидуална особеност).


Благодаря МНОГО, ето, мисля 1та ми усмивка тук  :D


Re: Сперма
« Отговор #18 -: Август 04, 2006, 12:20:09 pm »
Bihte li mi kaza li kade e nai-nadejnia doktor pri koito moga da napravia spermograma ? Moia da otgovor .
Re: Сперма
« Отговор #19 -: Август 04, 2006, 12:22:29 pm »
kade moga da izsledvam maja mi?
*
Re: Сперма
« Отговор #20 -: Август 04, 2006, 12:25:10 pm »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Сперма
« Отговор #21 -: Август 04, 2006, 12:52:10 pm »
Кажи все пак от къде си или кой град ти е по-близо, за да те насочим. :)
Re: Сперма
« Отговор #22 -: Август 05, 2006, 00:47:30 am »
ot sofia sam
Re: Сперма
« Отговор #23 -: Август 05, 2006, 00:50:20 am »
blagodaria vi momi4eta