0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
нашата спермограма...
« -: Февруари 17, 2005, 14:16:31 pm »
период на полово въздържание:  5 дни        
материалът е:  отделен в лабораторията
обем на еякулата: 1.6 мл  
рН: 7.7
цвят: нормален
вискозитет: нормален
време на втечняване (мин.): 20 (стайна температура/37ºС)
концентрация на сперматозоидите: 94х106 млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата: 150 400 000 млн
обща подвижност на сперматозоидите (%):  68
сперматозоиди с нормокинеза 55%
сперматозоиди с хипокинеза 13%
сперматозоиди с акинеза 32%
брой нормокинетични сперматозоиди/мл: 51 700 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди: 82 720 000
аглутинация на сперматозоидите (тип): не
агрегация на сперматозоидите: не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
- Левкоцити      9-10
- епителни клетки  не
- еритроцити и др   не
желатинови конгломерати не

Антиспермални антитела
Anti-spermatozoa Antibody Latex Agglutination Test       ОТРИЦАТЕЛЕН
Kruger’s strict criteria
% сперматозоиди с нормална морфология 10 % (нормални стойности ≥ 14%)
% сперматозоиди с отклонения в морфологията 90 %
от тях:
% сперматозоиди с главични дефекти 52
- аморфни главички  32
- микроцефалия  13
- макроцефалия  0
- двойни главички  5
- главички с елонгирана форма 22
- отсъствие на акрозома   2
- малка акрозомна област 7
- вакуолизация  18
- елонгирана постакрозомална област  1

% сперматозоиди с шийни дефекти 15
- пречупени шийки   20
- аморфни шийки   37
- асиметрично залавяне   43

% сперматозоиди с опашни дефекти 13
- пречупени опашки   53
- спираловидни опашки   37
- двойни опашки   10

% сперматозоиди с цитоплазматичен остатък 9
- проксимален   90
- дистален   10

% клетки на сперматогенезата 1

Teratozoospermia index 1.62 (нормални стойности ≤ 1.6)

Моля ви за коментар...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
нашата спермограма...
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2005, 16:16:39 pm »
какво е заключението на докторката, най отдолу трябва да пише?

Иначе сравнена с нашата, обема ви е малко, повечко левкоцити имате и морфологията е под 14, но ще чакаме доктор Мели да каже :)

споко, не се шашкай, не е трагично положението :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
нашата спермограма...
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2005, 16:24:02 pm »
Написала съм го - Тератозооспермия - голям брой с отклонения в морфологията. По руските сайтове пише, че води до спонтанни аборти и увреждане на плода. Препоръчва се предпазване от забременяване до излекуване, само дето не открих как се лекува.
Много зле се чувствам, обхванала ме е някаква апатия, дори не ми пука, че колегите виждат, че плача. А в това състояние определено не мога да се прибера вкъщи, не искам моя да се чувства виновен...
То това май беше за друга секция на форума, сори за отклонението.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
нашата спермограма...
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2005, 16:27:23 pm »
Абе споко бе ! Шамари?
Ако ти покажа наща трябва не да рева ами да съм се гръмнала вече!
Това се оправя. Нали има количество и голям брой подвижни?
Какво работи мъжа ти? Да не би някакъв конкретен фактор да е допринесъл в през това време? Лекарката не даде ли някакво решение да пие нещо или да спазва някакъв режим?
Тези резултати са поправими !
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
нашата спермограма...
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2005, 16:34:14 pm »
Права си, Дони, благодаря, имах нужда някой да ми се скара. Резултатите ги получих на пощата си, в събота сме на преглед, а иначе мъжо е програмист.
Ще мина след работа днес да ги взема, може и микробиологията да е готова, дано да има към 6 часа кой да ми ги даде.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
нашата спермограма...
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2005, 16:38:07 pm »
Споко бе човек, я се стегни, нали ти казах, че положението никак не е страшно, аааааа, не само ще се караме, ами ще се бием :twisted:
Под Teratozoospermia index е заключението, това е индекс и при нас го има, виж, че има референтна стойност, ха сега спри да ревеш и погледни хубаво :evil:
Дони е права, никак даже не е трагично положението.
айде цунки и да слушкаш
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
нашата спермограма...
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2005, 17:00:32 pm »
Я и аз да ти кажа едно споко, че както си писнала, леле! Я да се стягаш! Екстра са си нещата. Малко обема е по - малък, морфологията е по - ниска, но това е доста субективно и варира с времето. TZI си е почти в норма. Ще направи и втора спермограма, за контрола и тогава ще го мислите пак. Да знаеш какви по - лоши спермограми има, ехеееееееее!

Сериозно, има проблем, който не е фатален и ще търсите причина, а после ще го лекувате. Но е рано още да ревеш. Ще ти кажа кога. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
нашата спермограма...
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2005, 17:07:21 pm »
Е, то пък човек да не си признае, с парцалите ще ме изядете. Ок, успокоих се, знам, че има доста по-лоши от нашата, ама така ми се искаше поне при него да са наред нещата :roll:
Благодаря ви много момичета, доста е успокояваща мисълта, че ви има :kiss:
А по повода ще си пийнем биричка довечера, сега вече спокойно ще се прибера :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
нашата спермограма...
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2005, 19:10:31 pm »
Цитат на: ultra
Е, то пък човек да не си признае, с парцалите ще ме изядете. Ок, успокоих се, знам, че има доста по-лоши от нашата, ама така ми се искаше поне при него да са наред нещата :roll:
Благодаря ви много момичета, доста е успокояваща мисълта, че ви има :kiss:
А по повода ще си пийнем биричка довечера, сега вече спокойно ще се прибера :D


Мадам папарак,

на мойто мъж морфологията му е 11%. земи се стегни... :)
и да видите микробиологията, че на инфекцията ми мяза...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
нашата спермограма...
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2005, 23:08:22 pm »
Стегнах се, бе! Няма проблем :D
Минах през клиниката, обясниха ми докторите, че сме на границата, но че има, макар и минимален шанс, да се получи и при нормални обстоятелства. За левкоцитите чакаме микробиология, ама ще стане чак понеделник, нали тях имаш предвид за инфекцията...
Казаха, че морфология не може да се подобрява и мъжо е разстроен. Неговата логика е, че щом сперматозоидите се подменят на 90 дни, то при определени условия и режим би трябвало следващата порция да е с различни показатели. А аз му казах, че ще чакаме Джам да каже дали е така. Другото ни предположение е, че морфологията е генетично обусловена, ама не ни се смейте, де :lol:
Джам, благодаря, че се включи и целувки на тумбачето :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
нашата спермограма...
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2005, 00:18:18 am »
Моя съвет е да запалите колата и при Мели на спермограма.На мен нещо ми намирисват тези спермограми при Тачева/да ме прощават някои/обаче как няма 1но момиче със хубава спермограма оттам,А?Не виждате ли,че при всички има проблем?Ама как така,ние жените имаме проблем и каква е вероятността и мъжете ни да имат?Не може така- проблема е или при 1ния или при другия и в редки случай и при 2мата.Амаха,всички с дефектна морфология.Не вярвам на тази спермограма.
*
нашата спермограма...
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2005, 09:07:36 am »
Абе не е точно така, нашата спермограма е от вчера и е добра, ама съвсем нормална :wink:  :lol:
А според мен д-р Тачева си разбира много добре от работата, а това, че ме спечели и като човек е друг въпрос :D
нашата спермограма...
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2005, 10:49:54 am »
Абе я се стегни. Нашата спермограма в целия обем количеството е малко по-малко(с 20 млн) отколкото е вашата в 1 мл...И пак ни е ок спермограмата. Плюс това си имате достатъчно бройки и подвижността ви е супер. За тератоозооспермията няма да се шашкаш. То това наистина зависи от много неща и варира, а вие сте на границата-все пак коеф. е 1,6, а вашия е 1,62-значи няма кой знае какъв проблем.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
нашата спермограма...
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2005, 11:34:22 am »
Цитат на: morkovche
Моя съвет е да запалите колата и при Мели на спермограма.На мен нещо ми намирисват тези спермограми при Тачева/да ме прощават някои/обаче как няма 1но момиче със хубава спермограма оттам,А?.


Морковче, не че няма да направя спермограма, да не си помислиш, че бягам от отговорност. Но, в интерес на истината, и при мене нещата са така - 90% от спермограмите, които правя, са извън нормите. Знаеш ли как си го обяснявам?
От една страна, мъжкия стерилитет е с висок процент, дори в определени групи е доста по - чест от женския.
От друга страна, мъжете, които идват за това изследване, са предимно от двойки с дългогодишен стерилитет. Средностатистическият мъж не ходи на уролог, нито прави спермограма, нито по някакъв начин се интересува от репродуктивното си здраве, да не говорим за лечение. Дълбока, безпросветна тъма, това е положението.

Аз пък вярвам на спермограмите на д-р Тачева. А и не са трагични нещата, ще се пролекува и това е. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
нашата спермограма...
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2005, 22:28:50 pm »
Да Мели,щом казваш,че е така,вярвам ти :balk_50: ,само ми е чудно колко много мъже са със проблеми.То и моя не се знае,ама има от 2различни места,все са добри :sperm: Така и не можах да го довлека до Пловдив.А и друго си мисля,не стига ,че ние имаме проблеми ами и мъжете вече става прекалено :ask:
Поздрави
Не съм искала да обидя никой лекар
ама като прочета за поредната лоша
спермограма и ми става неприятно
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
нашата спермограма...
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2005, 23:52:04 pm »
Знам за какво говориш, мила. И на мен ми е неприятно при всяка лоша спермограма, честна дума. А ако знаеш колко лоши има ... Обаче това е истината и трябва да я гледаме в очите. Мъжкият стерилитет е много сериозен проблем и, дано съм лош пророк, но ще става още по - тежък в следващите години.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

нашата спермограма...
« Отговор #16 -: Април 10, 2005, 12:29:05 pm »
Ултра, какво стана с вашите резултати? Микробиологията наред ли е?

Искам да ти кажа, че четох в един американски форум за Крюгер под норма, където хората пишеха, че: 1. Лекарите не отдавали такова голямо значение на леко занижен Крюгер, в случай че има достатъчна бройка и достатъчна подвижност - по-страшно било, когато са и малко и слабо подвижни, тогава проблемът с морфологията имал значение.  2. Лекарите споделили на пациентите си, че и без друго виждали рядко Крюгер над 14. (ха сега де).

На мен сп-мата ви си ми изглежда екстра!

Поздрави от мен и успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
нашата спермограма...
« Отговор #17 -: Април 10, 2005, 13:02:22 pm »
Цитат на: Anonymous
Искам да ти кажа, че четох в един американски форум за Крюгер под норма, където хората пишеха ...


Я дай линк.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Достатъчно подробна ли е нашата спермограма?
« Отговор #18 -: Април 10, 2005, 18:15:06 pm »
Нашата спермограма е правена в Майчин дом в София. Забелях, че в нея са посочени твърде малко показатели  - въздържание, обем на еякулата, време на втечняване, pH, вискозите, брой сперм/мл., подвижност, скорост, метод на Хание, морфология - от цитираната от Ultra. Като изключим количеството, което е 1,2 мл. - но лекарите ни казаха, че предвид на обстоятелствата не е толкоз зле - всички останали показатели са в норма. Сега обаче съм в чуденка. Трябва ли да правим някъде нова, по-подробна? Да не би да има нещо важно което не са изследвали? :?:  :?:


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
нашата спермограма...
« Отговор #19 -: Април 10, 2005, 18:20:43 pm »
Нова спермограма. Задължително.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
нашата спермограма...
« Отговор #20 -: Април 10, 2005, 18:25:40 pm »
Къде в София се правят спермограми освен в Майчин дом?


*
нашата спермограма...
« Отговор #21 -: Април 10, 2005, 21:13:30 pm »
МЦ "Репродуктивно здраве" и Център по репродуктивна медицина "София"
нашата спермограма...
« Отговор #22 -: Април 10, 2005, 21:19:20 pm »
Цитат на: cygnus
МЦ "Репродуктивно здраве" и Център по репродуктивна медицина "София"

И не само там, а и в останалите клиники, в които се прави ин витро. Спермограми правят и в няколко лаборатории, но не се препоръчва да се ходи там за такова нещо.
*

    FreshBreeze

За Мели
« Отговор #23 -: Април 13, 2005, 11:25:16 am »
Здравей Мели,
Това за форума бях аз, обаче не ми е излезнал ника виждам :?

За съжаление беше доста отдавна, но беше във fertilityfriend.com - там нали си пишат както нас тук на най-различни теми, само дето пишат хора от къде ли не.

Ултра, пратила съм ти поздрави от "гост" - много умно  :?  Още един път ти изпращам, вече не анонимно :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
нашата спермограма...
« Отговор #24 -: Април 13, 2005, 12:55:28 pm »
А, благодаря ти, Фрешче! Тъкмо ме беше хвърлила в чуденка :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
нашата спермограма...
« Отговор #25 -: Април 14, 2005, 15:00:55 pm »
Здравейте момичета,
аз пиша в БгМамма в Искам бебе, но реших и с вас да споделя ............
С мъжа ми правим опити за бебе от 08.2003 г, до сега нямам аборти, бремености и т.н.
В събота сме на спермограма при д-р Тачева.
Дано резултатите са ОК, че се притеснявам.
Мели, разбрах че трябва да се пусне и морфология на Крюгер.
Да я пускаме ли и какво ще ми покаже тя?

 :eggsperm:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
нашата спермограма...
« Отговор #26 -: Април 14, 2005, 15:39:20 pm »
Дарилка, пуснете и разширена морфология по Крюгер, според мен.
Ако от толкова отдавна опитвате, а при теб няма проблеми - добра идея е да се види и морфологията.
Тя ще покаже дали сперматозоидите имат нормална форма, годна за оплождане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

нашата спермограма...
« Отговор #27 -: Април 15, 2005, 09:08:12 am »
Jam, благодаря ти за отговора.
Явно ще пуснем и морфология, защото това е от важно значение......
След прегледа, обещавам че ще дам отчет!!!