0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нашите бебета и малки деца 3
« -: Февруари 09, 2021, 18:07:48 pm »
Хайде в новата тема ,чакаме и Хелуантус скоро!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54121.0 стара тема
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 18:09:20 pm от Слънчицето »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2021, 18:10:18 pm »
Чудех се кой ще направи вече :)
Честита да е и скоро да се напълни още повече ♥

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2021, 18:27:54 pm »
Хайде, да се напълни с много зачатски бебета.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2021, 10:08:54 am »
Честита нова тема :) има много момичета, които ще ги чакаме с нетърпение.
Ние сме добре. Малката е пред прохождане. Почвам да се подготвям за рожден ден хаха кога мина това време?!?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2021, 17:18:51 pm »
Чесита нова тема! Да е пълна със здрави дечица! Слънцемое, кога наистина мина това време?  Какво ползвате за помощ с ходенето- уолкър или?
Аз гърмя вече..Лори е болна, Дани мина невролога прати ни на детски ендо да назначи изследвания за рахит. Даде ми да му пипна главата , м/у ухото и центъра на скалпа и ми потъна пръста вътре. Каза дефицит на витамин Д, да съм давала сутрин, преди първото мляко. Чувствам се ебати тъпака, че съм виновна за тъпия витамин Д. Бил имал Рахит краниотабес ...Давах му през деня, 2 капки вигантол, когато се сетя....Този доц. Найденов, ми каза да не се филмирам, че всичко ще се оправи, щом вземем мерки и най-вероятно увеличим дозата на вит. Д. Ще минем ендо и трансфонтенална ехография. Иде ми да се метна, честно...
« Последна редакция: Февруари 10, 2021, 17:47:52 pm от Lina88 »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2021, 18:32:43 pm »
Лина, не зная какво да кажа. Звучи доста страшно, но доколкото разбирам все пак е обратимо. Ще се справите и с това, няма как.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2021, 19:23:46 pm »
Оф и аз. Говорих с личната. Преди месец не го е имало това изменение.. надявам се всичко да се нареди!:(
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2021, 19:32:38 pm »
Ще се, само бъди търпелива и постоянна. А какво обясниха - какво предстои, какъв период на възстановяване се очаква?

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2021, 19:49:27 pm »
Мнаго тъпо, Лина. Ти не си виновна за нищо. Щом от скоро е така, значи ще бъде всичко наред. Направи си изследванията и прави необходимото. Дани е борец. Един дефицит на вит д не може да го бутне.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2021, 20:07:26 pm »
Ами Лято, след изследванията най-вероятно вит Д в по-голяма доза плюс някакви допълнителни за по-добро усвояване. Защото аз дефакто всеки ден съм давала, но не с първото хранене, а когато се сетя през деня. Казаха задължително през първото хранане, капя директно в устата и давам млякото веднага за да не плюе а дирекно да го глътне. Отделно допълнителна ЛФК( лечебна физкултура). Павла, благодаря! Как сте след ваксината?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2021, 20:09:16 pm »
Лина, Господ пази Дани, нали знаеш. Той си е чудо. Щом докторът е казал, че е обратимо, ще е ок. Нормално, че се обвиняваш, за каквото и да е, ти щеше да се обвиниш, майка си.
Сега си представям съвет на личната: да му затискаш меката главичка с брашно. Безумие и сигурно има жени, които го правят, защото доктор е казал.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2021, 20:20:39 pm »
Оо, задължително за добро усвояване. На Криси е спрян, защото в млякото по ЗК витамин Д се усвоява по-добре и нейната фонтанела е почти затворена, което също май не е ок да се случва рано. Пък аз забравям и без това да давам, но то е защото едната лекарка казва да не давам заради млякото, а другата, че всички млека имат витамин д и аз се обърках. В крайна сметка не е трябвало да давам май, но аз давах през 2-3 дни по капка. Мислех, че се дава сутрин заради рутината, а не че има общо с усвояването.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2021, 20:43:06 pm »
В темата в бг-мама на бременните една докторка беше казала на жената да пие макс 1200 IU витамин Д на ден, че се затваряла прекалено бързо фонтанелата на бебето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2021, 21:34:19 pm »
Тери, на първия преглед доцентката ме попита дали съм пила витамини за бременни. Каза, че витамин Д от тях се натрупва и бебето има добър запас при раждане. Отделно, че аз отидох специално за мляко при АБКМ, но тя беше напрегната и тогава само ми каза да спра капките. На следващ преглед каза да ги давам 2 пъти седмично, да изнера определени дни и да не забравям, а след 2 седмици като отидох да говорим за захранване каза да ги спра окончателно. Причинта - фонтанелата се затваря бързо, тъй като в млякото (във всички АМ) има витамин Д, но в този вид той се усвоява изцяло и по-лесно. Каза, че рисковете от ранно спиране на витамина са рахит, но при прегледа каза да не се притеснявам, че на този етап Криси няма показания за това и по-скоро трябва да се погрижим за фонтанелата да не зарастне своевременно.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2021, 21:46:52 pm »
Много е опасно и прекаленото натрупване на Вит. Д, аз давах на момченцето ни, но на 5 месеца почти му се беше затворила фонтанелата и се наложи за съжаление сериозна операция на главата, заради затворени предварително шевове по главата ( различните затворени шевове са различен вид краностеноза), затова трябва да се внимава с вит. Д. Аз не съм пила никакви витамини по време на бременността. Важно е обиколката на главата на детето да е в средните стойности за възрастта и да си нараства, отклоненията индикират някакъв проблем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2021, 21:54:09 pm »
Дано Тери. Ами вигантола, например е. 20 000 IU/ml не знам как се смятат. Аз не знам онази рехабилитаторка как не го видя. Като пипахме главата... това ми е притеснението. Да не е от по-отдавна , защото той имаше тези изпотяваня за които аз говорих но тотално ме отказаха, защото не отговарял на описанието да е с поднормено тегло, роден дребен и тн. Надявам се да се стабилизира. А Тери, тая с тва брашно изби рибата... това си говорехме с Митко, колко хора биха го направили без да мислят... бонболини... благодаря. Да, обиколка на глава и гърди е в норма.. Дано при вас са приключили тези неща и вече всичко е наред !
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2021, 22:10:52 pm »
Тук изписват па 800-1200ui дневно до 18м, освен ако не се затваря фонтанелата бързо. Това за бебета на АМ. Но кърма може и до 2000. След това на всеки 3-4м им дават по 100000ui. Без значетие сезон е това. Аз така действам с децата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2021, 22:23:38 pm »
Тук няма допълнителен прием на няколко месеца. При нас след изследванията ще кажат точно колко и какво. Тъпо.. направила съм каквото са казали, дано не остави трайна следа.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2021, 22:43:47 pm »
Честита нова тема, мамчета! Здрави и щастливи дечица нека имаме всички!
Лина, съжалявам, че минаваш и през това, много неща са ти на главата, но сте взели мерки и всичко ще е наред.
Мъжът ми е болен, съмняваме се за ковид, прави домашен антигенен тест по препоръка на личния лекар, отрицателен е, но яко кашля, гърло, главоболие, отпадналост, има и температура. Много не вярвам на тези тестове, дано се оправи бързо, че ми е притеснено.
Не успявам да пиша често, но прочетох Маги какъв ужас си преживяла, не ти е леко...
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2021, 07:08:27 am »
Лоти, да тук атмосферата е много приятна ! Благодаря за обратната връзка! Радвам се че при вас всичко се е оправило!

Маги, да то и при вас, с две е доста по-рентабилно да правиш. Аз в началото ще купувам, пък по_натам ще правя. И аз знам за горна баня... след този курс може и там да идем- къде точно? Невролога деликатно също ми предложи алтернативна ЛФК , на домашно, през познат, защото нямало кадри. Сега ще питам дали с тази мека точка не трябва да изчакаме за рехабилитацията - да не му направим нещо? 8O Кукапетал, откъде взехте пробата гърло или нос? Защо не повторите теста за всеки случай?
Аз днес за ендото ще взема вигантола и картонче от храната, в която също има витамин Д за да знае със сигурност колко приема да не стане предозиране.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 07:21:03 am от Lina88 »