0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните 104
« -: Юли 14, 2020, 16:32:04 pm »
Слушам и изпълнявам, пускам нова тема. Дано в нея има само добри новини и много скоро нови попълнения, които чакам с нетърпение.
 :bori_007: :bori_004:

Линк към старата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54034.980;topicseen

Благодаря ви момичета, много съм щастлива, беше сладко бобчето, направо се разтопих като му видях сърчицето  ❤  За рецептата нищо не съм питала, нищо няма да е промени докато не дойде време за нова рецепта след 5 седмици. Казаха ми да се обадя на GP-то да ме запишат за акушерка, но не знам дали трябва да ходя при обикновената акушерка или да ме следят по- изкъсо където преди бях реферирана заради абортите. Ще говоря с тях и ще видим. Тия дни ровя да търся някакви еквиваленти на пренатеста в България, но нещо е трудно търсенето тук  :D, намерих, но не ми вдъхват доверие, ще видим.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #1 -: Юли 14, 2020, 16:43:42 pm »
Честита тема!

Хелиантус, аз правих тук НИПТ. АТ ми даде рецепта и си го платих. Просто звънни в обичайната си лаборатория и питай дали правят. Настоявай за рецепта, а че ще е платено е ясно.
Според мен заради лечението трябва да си при АГ, а не само при акушерка. Също и прегледите да са всеки месец, а не 3 прегледа. 
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #2 -: Юли 14, 2020, 16:48:46 pm »
Честита тема и честито сърчице, Хелиантус 💓 Само добри новини да има в тази тема и още много нови попълнения 😁
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #3 -: Юли 14, 2020, 16:52:48 pm »
Павла, тук няма лаборатории  :D. Това е проблема. Има частни, но са онлайн, намерих един, в онлайн генетична лаборатория, има хубави отзиви, но и мнения че сбъркали пола, не че ми е зор за пола, но то нали е генетично, това ако бъркат дали няма да объркат и други неща... Не знам каква е вероятността за грешка... Вчера намерих и едни други, ще ги проучвам. А пък може да попитам и GP-то или акушерка, или там където ме пратят. 
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #4 -: Юли 14, 2020, 17:00:44 pm »
Как да нямат. Нали все в болница или поликлиниката имат. Питай лекар. Те ще ти кажат, че да мине фм и ако има риск ще те насочат. Тук съко се пулиха много как ми се дават 400 евро за синдромите само като съм с добър резултат от БХС.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #5 -: Юли 14, 2020, 17:11:06 pm »
Честита тема!!! 🍀🍀🍀 Хелиантус, честито сърчице!!! ❤️❤️❤️Само такива хубави новини да има в темичката и новите попълнения да стават все повече!
Круела, напълно си готова и сега само си чакаш юнака! Не остана, мамче! 😘
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #6 -: Юли 14, 2020, 19:37:48 pm »
Благодаря момичета!

То, че си имат лаборатории имат, но никой не знае къде са. Миналата седмица за щитовидната ми взимаха кръв в една концертна зала  :D Ще говоря с GP-то да видим.
Много съм щастлива след този ехограф  :)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #7 -: Юли 14, 2020, 20:01:24 pm »
Успех на всички!Бъдете здрави и родете здрави деца,това е най-важното.Скоро и Лейди ще влезе тук,а после Тери надявам се.Ще ударя една капачка ракия на екс за Тери и близначките.
Хелиантус,от тук ще имаш все по-щастливи мигове!Малкия човек си те е избрал и е борбен.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #8 -: Юли 15, 2020, 00:45:01 am »
Честита нова темичка момичета! Да ви е на късмет и до термин!
Хелиантус, честито сърчице! Един от най-прекрасните моменти е това.





*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #9 -: Юли 15, 2020, 07:57:38 am »
Честита темичка, бързо да се напълни с радостни вести.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #10 -: Юли 15, 2020, 10:02:57 am »
Честита ни нова темичка! Хайде още в нея да дойдат Яничка, Тери, Лейди, Робин и всички от "опитите"!
Хелиантус, и ти да си изкараш със нас, всички които сме тук, до термин и да гушкаме пухкави бебенца<3 <3<3
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #11 -: Юли 15, 2020, 12:24:09 pm »
Момичета, по едно кафе на ден не е проблем, нали? Много ми се пие и пийвам. Но дали от него, бебка така се активира, направо ми разпъна корема във всички посоки.  :lol:  По принцип рита постоянно. Явно вече й е много тясно.
Круела, в коя седмица ти спряха магнезия?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #12 -: Юли 15, 2020, 12:36:21 pm »
Кукапетъл,аз и по две кафета пиех,не е проблем.
Магнезия го спрях в края на осмия месец,и не знам и защо въобще го пих.Контракция разбрах що е на шести май,имах три и от там и преносих и до края имах много малко контракции.
Кога стана 31 седмица,бързо мина.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #13 -: Юли 15, 2020, 12:46:37 pm »
Kukapetal кафе пия всяка сутрин и някой път следобед. Магнезия го спрях в 37гс,докато го пиех на тонове имах по 2-3 контракции,след като го спрях нямам нито 1 🤷‍♀️🤷‍♀️
Аз от днес съм 39гс и нямам никакви признаци за раждане.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #14 -: Юли 15, 2020, 12:53:47 pm »
Круела,накрая е най-тегаво.А като влязох в 41 г.с. вече си мислих ,че няма да родя никога.
Секс правете,при нас след секс падна част от тапата и малко след това родих.Също нямах признаци до вечерта когато влязох в болницата,почнаха болки като менструалните,контракции първо в кръста,кървене и тогава истински контракции.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #15 -: Юли 15, 2020, 13:22:59 pm »
Слънчицето, бързо мина и малко остана, а не сме купували нищо... Чувствам се неподготвена, ама ще почваме скоро с покупките.
Круела, лъвче ще е май. 😉
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #16 -: Юли 15, 2020, 13:38:18 pm »
Хелиантус, честито сърчице!
Пиши ми във Фейса, за да се сетя да изровя контакта на клиниката за ПренаТест. Тази която знам е в Лондон обаче, че не те знам ти къде си. £500 е теста + един преглед.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #17 -: Юли 15, 2020, 21:16:26 pm »
Аз пия по едно кафе и не мисля, че е проблем. Има дни, в които пия и чаша кола. Не мога изобщо без кофеин, клюмам по цял ден.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #18 -: Юли 16, 2020, 10:34:46 am »
Кафе не пия, пия 3 в 1 и си правя по 2 пакетчета. Понякога, рядко, се случва и 3 да изпия за деня. И понякога чаша кола, но това е съвсем като изключение. На мен вече взе да ми тежи май. Трудно се обръщам в леглото и ако повървя 100-200 метр пеш почвам да пъшкам, да въздишам и да се движа тромаво и бавно. Също така придобих и типичната бременна походка с поклащане на всяка крачка, която малко наподобява походката на пингвин. Поне мога да спя, все още това удоволствие не ми е отнето, макар че вчера мечтаех за сън по корем. Все пак възглвницата и хубавия матрак си казват думата - не се будя нощем и се наспивам добре. Предната бременност бяхме на диван и не можех даа спя от самото начало,а  към края вече страдах болезнено за нормален сън. След като родих спах месеци, 3 дни в родилното ставах само за по 20 минути на всеки няколко часа и пак заспивах, а у дома мъжът ми не можеше да ме събуди вечер за къпане и хранене на бебето.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #19 -: Юли 16, 2020, 18:23:22 pm »
Момичета, някой имал ли е такъв комбиниран вариант?
В момента е намален. Ние сме в малко жилище и 2 в 1 кошара+скрин ще е удобно решение.